Polityka















Kosmos tanieje


Bardzo dosadny wątek












Kazik



Kiedys liczylo sie to kto liczy glosy, teraz kto kontroluje narracje poprzez srodki masowego przekazu. Odnosze takie wrazenie ostatnio, ze ludzie za duzo wago przywiazuja do tego co sie mowi w tv/pisze w internecie i tak wlasciwie przestaja zyc w realnym swiecie...

Jak wejdzie 5G i internet bedzie wszechobecny i 'za darmo' to juz w ogole bedzie rozpierdol...
 
A jak Trump rozmawiał z Merkel



Kiedys liczylo sie to kto liczy glosy, teraz kto kontroluje narracje poprzez srodki masowego przekazu. Odnosze takie wrazenie ostatnio, ze ludzie za duzo wago przywiazuja do tego co sie mowi w tv/pisze w internecie i tak wlasciwie przestaja zyc w realnym swiecie...

Jak wejdzie 5G i internet bedzie wszechobecny i 'za darmo' to juz w ogole bedzie rozpierdol...
TV staje się tym samym co internet. Przejrzałem główną onetu, Fakt, Newsweek. Z 10 lat temu takie treści by nie przeszły. Fakty i Wiadomości tak samo, niby manipulacje, ale ktoś przynajmniej kombinował...
Nawet tabloidy robiły jakieś mocniejsze prowokacje, jak ze stażysta Faktu oszukującym ochronę Millera.
 
A jak Trump rozmawiał z Merkel




TV staje się tym samym co internet. Przejrzałem główną onetu, Fakt, Newsweek. Z 10 lat temu takie treści by nie przeszły. Fakty i Wiadomości tak samo, niby manipulacje, ale ktoś przynajmniej kombinował...
Nawet tabloidy robiły jakieś mocniejsze prowokacje, jak ze stażysta Faktu oszukującym ochronę Millera.

Co ją Trump olał :jjsmile:
 
Ciekawy filmik: czyli jednak doszliśmy do tego, że królestwo biurokracji i propagandy przejmują korporacje?
Korpokracja doprowadza do niszczenia produktów?
Pracowałem kiedyś jako rekruter, głównie weryfikacja językowa. Jeśli ktoś myśli, że nie dostał się do pracy dlatego, że był za słaby: więcej niż pewne, że sie mylicie. Jeszcze rok rozmów z rekruterkami po psychologi i sam bym potrzebował psychiatry...

Hmmm ciekawy temat. Rowniez pracuje w korporacji i nawet prowadze rozmowy rekrutacyjne, jednak nie uczestnicza w nich HRy, dopiero pod koniec musze wypelnic formularz z feedbackiem i uzasadnieniem dlaczego i za ile chcialbym pracownika zatrudnic. Oczywiscie HRy robia wstepna rozmowe zapraszajac na wlasciwa rozmowe rekrutacyjna.

A tutaj rowniez wideo o korporacji. Madre spostrzezenie - namawianie ludzi do tego by nie przechodzili do innych firm za pieniedzmi i koncentrowanie sie na tak zwanej kulturze firmy, stworzonej tylko po to by wmowic ludziom, ze powinni byc lojalni wobec korporacji (korporacja nie musi byc lojalna wobec ich) i ze motywacja finansowa jest zla. Niestety sa ludzie ktorzy wierza w te korpo bzdury, ktore maja ich tylko zmusic do ciezkiej pracy za niskie pieniadze - dla idei... bleee
 
Hmmm ciekawy temat. Rowniez pracuje w korporacji i nawet prowadze rozmowy rekrutacyjne, jednak nie uczestnicza w nich HRy, dopiero pod koniec musze wypelnic formularz z feedbackiem i uzasadnieniem dlaczego i za ile chcialbym pracownika zatrudnic. Oczywiscie HRy robia wstepna rozmowe zapraszajac na wlasciwa rozmowe rekrutacyjna.

A tutaj rowniez wideo o korporacji. Madre spostrzezenie - namawianie ludzi do tego by nie przechodzili do innych firm za pieniedzmi i koncentrowanie sie na tak zwanej kulturze firmy, stworzonej tylko po to by wmowic ludziom, ze powinni byc lojalni wobec korporacji (korporacja nie musi byc lojalna wobec ich) i ze motywacja finansowa jest zla. Niestety sa ludzie ktorzy wierza w te korpo bzdury, ktore maja ich tylko zmusic do ciezkiej pracy za niskie pieniadze - dla idei... bleee

działy rekrutacji to jest pomnik upadku polskiej humanistyki. Lądują tam jakieś panie po psychologii, dziennikarstwie, socjologii, filozofii (BTW ciekawe, że lądują tam głównie kobiety). Zadają kołczingowe pytania na rozmowach kwalifikacyjnych, selekcja CV to już kompletny kosmos.

Plus oczywiście moda która zaczeła się pare lat temu: audyty zewnętrzne. Pytania: czy pracownik może zaznajomić się z wartościami jakim kieruje się firma x? Czy były z tego szkolenia?
Może doszliśmy do momentu, kiedy trzeba przepisami rozbijać niektóre korporacje?
Od marnowania produktów dla sportu, aż po dziwne wpływanie na polityków...

Co ją Trump olał :jjsmile:
1626985484878.png

a później dojechał go ten koleś jak Tracz Walencika aż prezydent Iranu pewnie nawet o tym nie śnił :korwinlaugh:
 
działy rekrutacji to jest pomnik upadku polskiej humanistyki. Lądują tam jakieś panie po psychologii, dziennikarstwie, socjologii, filozofii (BTW ciekawe, że lądują tam głównie kobiety). Zadają kołczingowe pytania na rozmowach kwalifikacyjnych, selekcja CV to już kompletny kosmos.

U mnie jest instrukcja co do pytań i jakie należy zadać i są tam właśnie takie niby soft skillowe czy typowo hrowe, ale na szczęście nikt nie kontroluje tego czy rzeczywiście te pytania zadaje :) Na szczęście selekcji CV też sam dokonuję i decyduję o tym kto będzie zaproszony. Ciekawe jakie kryteria przyjmują HRy, bo jak sam piszesz bywają mocno odklejone
 
U mnie jest instrukcja co do pytań i jakie należy zadać i są tam właśnie takie niby soft skillowe czy typowo hrowe, ale na szczęście nikt nie kontroluje tego czy rzeczywiście te pytania zadaje :) Na szczęście selekcji CV też sam dokonuję i decyduję o tym kto będzie zaproszony. Ciekawe jakie kryteria przyjmują HRy, bo jak sam piszesz bywają mocno odklejone
,,kryteria zgodne z polityką naszej firmy" :suchykarol:
Są jakieś pasty o tym jakie pytania zadają na rozmowach kwalifikacyjnych w google i czasami mam wrażenie, że panie z HRu próbują to przebić.
Wiele razy miałem wrażenie, że to są pytania, gdzie oczekuje się, że kandydat będzie kłamał, albo jest się naiwnym, że nie kłamie.
 
,,kryteria zgodne z polityką naszej firmy" :suchykarol:
Są jakieś pasty o tym jakie pytania zadają na rozmowach kwalifikacyjnych w google i czasami mam wrażenie, że panie z HRu próbują to przebić.
Wiele razy miałem wrażenie, że to są pytania, gdzie oczekuje się, że kandydat będzie kłamał, albo jest się naiwnym, że nie kłamie.

A pewnie ze tak :) Sa pytania, na ktore nie mozesz odpowiedziec szczerze :) Na pytanie dlaczego odchodzisz i co myslisz o swoim poprzednim szefie/firmie musisz powiedziec, ze bylo wspaniale, wiele sie nauczyles w poprzedniej pracy, ale szukasz nowy wyzwan i mozliwosci rozwoju. Sa takie pytania, na ktore odpowiedzi to kopiuj-wklej.
 
A pewnie ze tak :) Sa pytania, na ktore nie mozesz odpowiedziec szczerze :) Na pytanie dlaczego odchodzisz i co myslisz o swoim poprzednim szefie/firmie musisz powiedziec, ze bylo wspaniale, wiele sie nauczyles w poprzedniej pracy, ale szukasz nowy wyzwan i mozliwosci rozwoju. Sa takie pytania, na ktore odpowiedzi to kopiuj-wklej.
Albo pytania gdzie widzisz siebie za 10 lat. Zacząłem słuchać książek kołczingowych: Obudź sobie olbrzyma (tylko skasowali w końcu audiobooka na YT za prawa autorskie xD). Nawet to już jest krytykowane, bo nie da się konkretnie na pytanie odpowiedzieć, bo wiele czynników jest kompletnie niezależnych od zwykłego Jana Kowalskiego.
Z chęcią zobaczyłbym wywiad z Gwiazdowskim o tej książce Bullshit jobs w korporacjach i tych sieciach franczyzowych, które czasami są prostym przepisem na bankructwo i to poważne.
Żabka jest mocno krytykowana, McDonald i KFC są miejscami, gdzie nie da przekroczyć jakiegoś pułapu, a zwycięstwo PiSu z pomysłem zakazu handlu w niedziele też jest skutkiem czegoś.
 
Albo pytania gdzie widzisz siebie za 10 lat. Zacząłem słuchać książek kołczingowych: Obudź sobie olbrzyma (tylko skasowali w końcu audiobooka na YT za prawa autorskie xD). Nawet to już jest krytykowane, bo nie da się konkretnie na pytanie odpowiedzieć, bo wiele czynników jest kompletnie niezależnych od zwykłego Jana Kowalskiego.
Z chęcią zobaczyłbym wywiad z Gwiazdowskim o tej książce Bullshit jobs w korporacjach i tych sieciach franczyzowych, które czasami są prostym przepisem na bankructwo i to poważne.
Żabka jest mocno krytykowana, McDonald i KFC są miejscami, gdzie nie da przekroczyć jakiegoś pułapu, a zwycięstwo PiSu z pomysłem zakazu handlu w niedziele też jest skutkiem czegoś.

- Gdzie widzisz sie za 10 lat?
- Na pewno nie tutaj (i wychodzisz) :-)

Kurcze - bardzo nie lubie tych ksiazek kolczingowych. Obudz w sobie olbrzyma czytalem wiele lat temu. Mam wrazenie, ze tresc tego typu ksiazek da sie strescic na 2 stronach a tutaj jest napieprzanie w kolko tego samego i okraszanie tego niezliczona iloscia anegdot.

Rowniez zobaczylbym jakas fajna wolnorynkowa analize ksiazki Bullshit jobs. Az poszukam w necie :)
 
Zalozeniem tej demokracji ktora sie zachwycacie i czynnie popieracie glosujac w "wolnych wyborach" jest podejmowanie decyzji przez obywateli.
Rozumiem ze bol dupy jest stad ze polonia glosuje glownie na pis ktory obecnie jest "tym zlym".
Jesli juz sensownie to wyksztalcenie powinno byc kryterium. Nie przeszkadza wam ze narkomani i ludzie niedorozwinieci glosuja ale polonia tak... To sie nazywa Prawa Obywatelskie.
A o wiedzy w zakresie polityki u przecietnego czlowieka juz sie wyrazilem wczesniej.
Oczywiście że przeszkadza, a najbardziej głupota ludzka przejawiająca się poprzez wiarę w obietnice wyborcze. Przeszkadza nieudolność opozycji, która nie jest w stanie zaproponować postulatów które ściągną do nich ludzi którzy mają dość działań jedynie przeciw. Wg mnie w ostatnich wyborach opozycja powinna zagrać likwidacją 500+ albo chociaż postulatem, że zależy się tylko rodzinom w których dwie osoby pracują na co najmniej cały etat. Powinno się przystopować wzrost płacy minimalnej, która spłaszcza płace w kraju (za niedługo będzie to co we Francji, klasa średnia wyjdzie na ulice) i powoduje, że inflacja zapierdala. Przepraszam, za wulgarność ale musiałem upuścić hejterskiej żółci. Ha tfu na wszystkich polityków, za kręcenie wałów, nepotyzm, pozwalanie na wpierdalanie się księży do polityki. Dopóki całe pokolenie "leśnych dziadków" nie zemrze to będziemy się bujać w tym pierdolniku. Ufff aż mi lepiej. :rutekajak: @Vvallachia
Edit.
Przeniosłem z innego tematu żeby nie było offtopu.
 
Oczywiście że przeszkadza, a najbardziej głupota ludzka przejawiająca się poprzez wiarę w obietnice wyborcze. Przeszkadza nieudolność opozycji, która nie jest w stanie zaproponować postulatów które ściągną do nich ludzi którzy mają dość działań jedynie przeciw. Wg mnie w ostatnich wyborach opozycja powinna zagrać likwidacją 500+ albo chociaż postulatem, że zależy się tylko rodzinom w których dwie osoby pracują na co najmniej cały etat. Powinno się przystopować wzrost płacy minimalnej, która spłaszcza płace w kraju (za niedługo będzie to co we Francji, klasa średnia wyjdzie na ulice) i powoduje, że inflacja zapierdala. Przepraszam, za wulgarność ale musiałem upuścić hejterskiej żółci. Ha tfu na wszystkich polityków, za kręcenie wałów, nepotyzm, pozwalanie na wpierdalanie się księży do polityki. Dopóki całe pokolenie "leśnych dziadków" nie zemrze to będziemy się bujać w tym pierdolniku. Ufff aż mi lepiej. :rutekajak: @Vvallachia
Edit.
Przeniosłem z innego tematu żeby nie było offtopu.
Praktycznie nic dodać nic ująć. Zjebany rząd ale z dobra propagandą, przekupiona 'pospolita' część społeczeństwa gównem jak 500+ itd. która niestety dzięki 'równouprawnieniu' co do głosowania ma bardzo silną pozycję w wyborach a jak sam wspomniałeś inflacja leci w pizdu, niekompetentna opozycja która robi z siebie błazna, a potem wszyscy dziwią się czemu ludzie wypierdalają z Polski. O księżach w polityce już się nie wypowiem bo mnie coś strzeli

Jak żyć :robertmakeup:
 
Praktycznie nic dodać nic ująć. Zjebany rząd ale z dobra propagandą, przekupiona 'pospolita' część społeczeństwa gównem jak 500+ itd. która niestety dzięki 'równouprawnieniu' co do głosowania ma bardzo silną pozycję w wyborach a jak sam wspomniałeś inflacja leci w pizdu, niekompetentna opozycja która robi z siebie błazna, a potem wszyscy dziwią się czemu ludzie wypierdalają z Polski. O księżach w polityce już się nie wypowiem bo mnie coś strzeli

Jak żyć :robertmakeup:
Niestety wszyscy jestesmy takimi samymi kurwami i zlodziejami. Dopoki mi dobrze pierdoli mnie reszta ogol i przyszle pokolenia. Wojny zabory i komuna zrobila z nas chciwych zlodziei. A sory wtedy ludzie nie kradli tylko "byli cwani" albo "sobie radzili"
Demokracja sprawdzila sie wylacznie w Szwajcarii.
 
Niestety wszyscy jestesmy takimi samymi kurwami i zlodziejami. Dopoki mi dobrze pierdoli mnie reszta ogol i przyszle pokolenia. Wojny zabory i komuna zrobila z nas chciwych zlodziei. A sory wtedy ludzie nie kradli tylko "byli cwani" albo "sobie radzili"
Demokracja sprawdzila sie wylacznie w Szwajcarii.
A tak, typowe "zaradny polaczek'. Co do Szwajcarii masz rację ale niestety bardziej odpowiedniego systemu do naszych czasów nie ma (nawet jeśli ten tez chujowo działa).
 
Co prawda coraz czesciej tryb demencji, ale kurła kiedyś to było ;)








Dlatego atom. Nie jestesmy w Narni.




XD i srać bedziesz sztabami złota






Dylematy...


Zapomniałem, fakt, dla UA to 2gi raz...




XD







A propos ostatniego - czy przypadkiem w Stanach i Kanadzie tak właśnie nie jest - że na półkach masz ceny netto a dopiero przy kasie naliczają brutto?
 
Zgaduję... Masz ze 20 lat, że piszesz takie rzeczy. Co to jest 5 lat? Idąc Twoim tokiem rozumowania powinno się odbierać prawo głosu osobom które nie głosowały w wyborach bo w sumie mają w dupie kto rządzi.
Już nie pamiętam w którym kraju jest sensowne prawo, że po 15 latach nieobecności w kraju dany obywatel traci prawo do głosowania w wyborach.
5 lat to jakiś ciekawy kontrakt za granicą...ani się obejrzysz a zleci.
Co do Poloni z Chicago w pełni się zgadzam...

Ps. Zobacz sobie jaką realną siłę głosu mają głosy Polonii i generalnie Polaków z zagranicy a później się tutaj denerwuj...ich głos niczego nie wybiera i jest mało znaczący w skali kraju. Z tego co pamiętam głowy oddane w konsulatach zaliczane są tak jakby oddane zostały w Warszawie
Pudlo niemocny, 55 lat, kobieta
tak 5 lat dla mnie to max, 15 lat to walenie w chuja, albo mieszkasz, tu dzialasz i pracujesz albo nie wybierasz ludziom wladzy...
ci co nie glosuja - maja prawo nie glosowac... ale kazde ich narzekanie bedem konczyc slowem - morda w kubel, nie glosujesz nie uczetniczysz - to wypierdalaj z narzekaniem na marsa..
calusy
 
- Gdzie widzisz sie za 10 lat?
- Na pewno nie tutaj (i wychodzisz) :-)

Kurcze - bardzo nie lubie tych ksiazek kolczingowych. Obudz w sobie olbrzyma czytalem wiele lat temu. Mam wrazenie, ze tresc tego typu ksiazek da sie strescic na 2 stronach a tutaj jest napieprzanie w kolko tego samego i okraszanie tego niezliczona iloscia anegdot.

Rowniez zobaczylbym jakas fajna wolnorynkowa analize ksiazki Bullshit jobs. Az poszukam w necie :)
Jedno porównanie z wodospadem było dobre. Po 3 h słuchania.
Zacząłem tego słuchać, kiedy Błachowicz powiedział, że to przeczytał, ale to chyba była reklama jak z Foresta, że użył rakietek do tenisa stołowego danej firmy. Głównie słucham tego dla beki, teraz zacząłem też sprawdzać tej kołoczing z serii Reginy Brett. No podziwiam tłumacza, pare fajnych powiedzonek ,,wychodząc z założenia nigdzie nie dojdziesz", porównań.
Jeszcze spróbuje getting things done bo to też większy hit jeszcze z miare pozytywnym odbiorem.
A jeśli chcesz polski kołczing to Bóg, kasa i rock'n'roll Hołowni. Piękne podsumowanie jaki ten człowiek jest fałszywy. Jak mu się sprzyjał wizerunek katolickiego dziennikarza TVNu to walił tekstami ,,nie pamiętam, żeby kiedy zdiagnozowano rak w Kościele to nie zaczęto leczenia, ale też żałuje, że KK nie ma własnego FBI".
Polecam to zresztą każdemu kto chce na tego człowieka głosować, ale jego talent do porównań, ripost, oczytanie, C1 z przytaczania historyjek i cytatów pasujących do okazji. Czarny pas z bycia demagogiem
 
To kiedy sasza z kałachem stanie po drugiej stronie Bugu?
Kołomojski stwierdził, że obywatele Ukrainy nie chcą już wojny. "Ludzie chcą pokoju, dobrego życia, nie chcą być na wojnie" - ocenił. Zarzucił Stanom Zjednoczonym, że chcą prowadzić konflikt zbrojny "do ostatniego Ukraińca" i "nawet nie dają nam za to pieniędzy".

Dodał, że jeśli Amerykanie będą się "wymądrzać" z Ukrainą, to ta zwróci się w kierunku Rosji. "Rosyjskie czołgi będą stały pod Krakowem i Warszawą", a "wasze NATO będzie robiło w portki i kupowało pampersy" - ostrzegł. Jego zdaniem "Rosjanie i tak są silniejsi". Wezwał jednocześnie do naprawy relacji z Moskwą.

Ten człowiek był sponsorem obecnego prezydenta Ukrainy. Teraz są pokłóceni.
Jego armia przepędziła Ruskich szybciej niż wojsko ukraińskie.
 
większość religii wyjątkowa mocno traktuje osoby fałszywe: będę tym kim chcecie abym był. Homoseks chyba dla Tuska też byłby ok, jeśli byłby za to stołek. Ślub kościelny przed wyborami prezydenckimi w 2005 roku, bo z sondaży wynikało, że prezydent katolik ma większe szanse


Czy Polskę da sie wyrzucić z UE? Podstawa UE: nie wyrzucać krajów z UE tak samo jak nie można pozbawić człowieka obywatelstwa obojętnie co zrobił





A to jest kurestwo:

Naprawdę oglądałem wczoraj Fakty.Z kilka minut się spóźniłem, ale te informacje były kozackie. Nie dowiedziałem się o Nord Stream II. Dowiedziałem się, że jakieś baby mają koncert, przebrane za wiedźmy i jakaś katolicka organizacja się do tego przyczepiła. Widok z lotu ptaka na miejscowość: wiocha z 12 domami!!! Profesor prawa UW i jej wypowiedzi o pedofilii? Nie, bo to EKSPERT ONETU I TVNU
Inny reportaż: chłop zgwałcił babe. To jest naśladowanie Polsatu: nie mamy czegoś na dziennikarską setkę. Zadzwoń do rzecznika jakiegoś komisariatu. Oni tam spraw tego typu na pęczki...



Pożar w burdelu:



ale to jest nudne, że jeszcze jest wałkowany ten temat, bawienie sie w gry słów:iamdone:
COś na poziomie: nie jesteś za etyką w szkole czyli jesteś nieetyczny...
 
Ktoś powinien zrobić polski odpowiednik tego profilu:


Dylematy...

z imigrantami to jest tak, że Polska ma duuuużo lepszą wiedze niż Niemcy, Skandynawia i Francja kilkadziesiąt lat temu. Warto uczyć się na błędach innych, ale nie da się inaczej łatać braków w gospodarce niż imigrantami. Na pewno nie na tym etapie
Oczywiście Balcerowicz to jest mistrz teorii i tez z kosmosu ,,lepsi uchodźcy niż 500+", plus cholernie często się myli jak na człowieka z profesurą...
 
ale to jest nudne, że jeszcze jest wałkowany ten temat, bawienie sie w gry słów:iamdone:
COś na poziomie: nie jesteś za etyką w szkole czyli jesteś nieetyczny...


No i? Definicyjnie oczywiście, jednak w efekcie to doktrynerstwo i program wprowadzany w życie to kloaka i destrukcja, a Ty dalej bądź ślepy na problem prowadzony za rączkę przez tych doktrynerów

Patryk Jaki też apeluje by nie używać zwrotu ideologia LGBT ;) Tak długo walczono z wiatrakami aż w końcu ktoś zaczyna krzyczeć - ejjj, ale to jest wiatrak Don Kichocie :) Bosak nawet zaczął kasować stare tweety w których używal zwrotu ideologia LGBT. Symboliczny gest ale zawsze coś :)
 
To kiedy sasza z kałachem stanie po drugiej stronie Bugu?
Z tym ze jak niektorzy mowili to od paru lat to wyzywani byli od onuc ktore "rozbijają jedność NATO"... Teraz, po czasie, to kazdy moze mowic: nalezalo sprzedac akcje, nalezalo akcje kupic... Smutne ale takie rozwazania zawsze powinny byc na stole, albo przynajmniej w szufladach, w powaznym samostanowiącym państwie oczywiście
Stanach i Kanadzie
Stany tak, Kanada nie jestem pewien. Tak samo zresztą powinno z akcyzami być na paliwie czy wódce, wszędzie tam gdzie państwo wyciąga broń i mówi "dej".









Takie tam ze świata SW










Rządowa apka z punktami do walki z otyłością


Ale ty noś, noś, noś maseczkę jak my!









"Prawo jazdy"...










 
Back
Top