Polityka

w sumie to zajebiście dziwne, ze ktos organzuje pucz w momencie gdy władza ma tak ogromne wsparcie społeczeństwa. Przecież musieli się liczyć z tym, ze wyjdą na ulicę a jak widać sytuacja ich trochę zaskoczyła...
 
Przeglądam sobie z rana fejsbuka i rak już po kilku minutach: (odnośnie zamachów nicei, komentarz pod postem krytykyjącym "rasizm" Błaszczaka) " A antypolskie akcje w UK to też wina multikulti czy jednak idiotów, którzy za wszelką cenę chcą to zwalczyć i mieć "czystą rasowo Wielką Brytanię"? Podobnie tutaj - winni są idioci, którzy sobie ubzdurali, że wszyscy mają wyznawać ich religię. To nie dążenie do różnorodności jest problemem, a dążenie do jednolitośc" (mnóstwo lajków).
 
Jak się zastanawiam nad podejściem mediów do sprawy, konkretnie TVP Info. Zamach we Francji - cały dzień - wydania specjalne i inne pierdoły. Wszystko podporządkowane Francji. Dziś, rycerze (bitwa pod Grunwaldem), Dzień Policji, znowu Francja, a wydarzenia w Turcji...news jak każdy inny.

Nie jestem ekspertem i mogę się mylić, ale czy to co stało się w Turcji to nie jest - z punktu bezpieczeństwa Europy - wydarzenie równie istotne (o ile nie istotniejsze) od zamachów w Nicei? W końcu Turcja to członek NATO, po nieudanym puczu Erdogan ma praktycznie wolną rękę w rządach. Dodając do tego pizdowate rządy unijnych decydentów można by się głęboko zastanowić jak to wpłynie na nasze bezpieczeństwo.
 
A propos Nicei - IS jednak już bierze na siebie

w Turcji jeszcze się dzieje, Erdogan wzywa do wyjścia wieczorem na ulice, bo mogą być kolejne próby, a wczorajsza akcja jeszcze trwa:

"It does not appear that this coup attempt has been completely put down yet.
Operations to take back full control of the armed forces headquarters in Ankara continue, Reuters news agency quotes a Turkish official as saying.
Security forces are said to be securing the perimeter of the headquarters.
Meanwhile, acting army chief, General Umit Dundar, says soldiers who were part of the coup have taken many military commanders hostage.
The army chief was speaking in a televised address."
 
Ten zamach stanu to teatrzyk Erdogana...
Teraz może zrobić w państwie i w armii wszystko co tylko chce...

Kary śmierci dla jego najwiekszych przeciwnikow, wyrzucenie ze stanowisk w armiii itp pomniejszych przeciwnikow.

Wprowadzi Sułtanat?

Szkoda mi Turcji...
 
trying-to-remember.gif


Co się dzieje na tym świecie ??? :confused:
 
No i znów pójdą fałszywe oskarżenia a tym samym nic mu już nie będzie zagrażać

"Erdogan ma wśród wojskowych wielu wrogów. Przyczyniła się do tego m.in. afera Ergenekon, która wybuchła w Turcji dziesięć lat temu, a której efekty widoczne są jeszcze dzisiaj. Według tureckiej prokuratury, oficerowie armii, policji i służb specjalnych mieli powołać tajną organizację mającą na celu destabilizację kraju i obalenie rządu AKP.
Około trzystu byłych i czynnych żołnierzy zostało skazanych na kary więzienia, w tym na dożywocie. Jak się okazało, oskarżenia były w większości fałszywe. W kwietniu 2016 r. sąd najwyższy uznał, że nie udowodniono istnienia tajnej organizacji i anulował wyroki."
 
Ja twierdze tak samo że ten pucz to jeden wielki pic na wode , wczoraj w nocy jak ogladałem tv i pokazywali różne relacje to ludzie podchodzili do żołnierzy i ci sobie od razu odpuszczali .
 
Ja twierdze tak samo że ten pucz to jeden wielki pic na wode , wczoraj w nocy jak ogladałem tv i pokazywali różne relacje to ludzie podchodzili do żołnierzy i ci sobie od razu odpuszczali .
Dokładnie. Nawet portale specjalistyczne typu defence24.pl biorą pod uwagę taką opcję. Idealny powód, aby zamykać teraz opozycję, robić czystki w wojsku, wprowadzać dyktat i wpisać do konsytucji islam jako religię dominującą.
 
Ja twierdze tak samo że ten pucz to jeden wielki pic na wode , wczoraj w nocy jak ogladałem tv i pokazywali różne relacje to ludzie podchodzili do żołnierzy i ci sobie od razu odpuszczali .

A nie, no to faktycznie to musiała być robota Erdogana.
 
Jeśli wydarzenia, mające miejsce w Turcji w nocy z 15 na 16 lipca 2016 r. były wyprzedzającym kontrpuczem, zainscenizowanym przez Erdogana, nie byłoby to w Turcji nic nowego. Warto wspomnieć o spisku Balyoz „wykrytym” w 2003 r.. W 2014 r., gdy drogi Gulena i Erdogana się rozeszły, ten drugi ogłosił że nie było żadnego planu przewrotu, a cała sprawa Balyoz została sfabrykowana przez Gulena. Ponieważ w trakcie puczu jego liderzy się nie ujawnili, więc nie ma pewności czy wysoko postawieni generałowie aresztowani po jego zakończeniu rzeczywiście za nim stali, czy też padli teraz ofiarą kontrolowanej czystki.
http://www.defence24.pl/412086,zamach-stanu-w-turcji-erdogan-umocnil-pozycje
 
Ktoś porównywał sytuację z Turcji do KOD-u :facepalm: Już widzę jak Kijowski popierdala czołgiem na pałac prezydencki...
 
Mnie to autentycznie zniesmacza, te porównania. Z jednej strony mamy naburmuszonych przeciwników PiS (bo tym w istocie jest KOD, nie żadną organizacją broniącą przestrzegania prawa - jak choćby twierdzi Balcerowicz), którzy porównują upolitycznienie Trybunału Konstytucyjnego z militarnym puczem. Z drugiej mamy przeciwników (ex)PO (bo tym w istocie są przeciwnicy KOD), którzy robią błazenadę i rzucają jakieś idiotyczne przykłady.

Kijowskiego i Kaczyńskiego widzi się już wszędzie, nawet w Turcji. To już przekroczyło granice zdrowego rozsądku i pokazuje, jakim irracjonalnym kurwidołkiem jest nasza scena polityczna - wliczając w to (a może nawet wysuwając na pierwszy plan) małostkowych komentatorów politycznych. Rzygam, kurwa.
 
Mnie to autentycznie zniesmacza, te porównania. Z jednej strony mamy naburmuszonych przeciwników PiS (bo tym w istocie jest KOD, nie żadną organizacją broniącą przestrzegania prawa - jak choćby twierdzi Balcerowicz), którzy porównują upolitycznienie Trybunału Konstytucyjnego z militarnym puczem. Z drugiej mamy przeciwników (ex)PO (bo tym w istocie są przeciwnicy KOD), którzy robią błazenadę i rzucają jakieś idiotyczne przykłady.

Kijowskiego i Kaczyńskiego widzi się już wszędzie, nawet w Turcji. To już przekroczyło granice zdrowego rozsądku i pokazuje, jakim irracjonalnym kurwidołkiem jest nasza scena polityczna - wliczając w to (a może nawet wysuwając na pierwszy plan) małostkowych komentatorów politycznych. Rzygam, kurwa.
Jak ja sie ciesze, że nie oglądam telewizji i nie mam nawet pojęcia kim jest ten Kijowski.
 
Mnie to autentycznie zniesmacza, te porównania. Z jednej strony mamy naburmuszonych przeciwników PiS (bo tym w istocie jest KOD, nie żadną organizacją broniącą przestrzegania prawa - jak choćby twierdzi Balcerowicz), którzy porównują upolitycznienie Trybunału Konstytucyjnego z militarnym puczem. Z drugiej mamy przeciwników (ex)PO (bo tym w istocie są przeciwnicy KOD), którzy robią błazenadę i rzucają jakieś idiotyczne przykłady.

Kijowskiego i Kaczyńskiego widzi się już wszędzie, nawet w Turcji. To już przekroczyło granice zdrowego rozsądku i pokazuje, jakim irracjonalnym kurwidołkiem jest nasza scena polityczna - wliczając w to (a może nawet wysuwając na pierwszy plan) małostkowych komentatorów politycznych. Rzygam, kurwa.
Pierwszy z brzegu przykład z naszego kurwidołka
 
Ehh niema to jak przeinaczac znaczenia słów jakie wypowiedział Obama byleby służyły we własnym celu....
To samo z tytułami wiadomosci...przeciez odrazu widac, ze trafic miala tylko wiadomosc, że "nie był" religijny...mowiac inacej taktyka, że kłamstwo powiedziane 1000 razy stanie się prawda.
Do czego to wszystko zmierza?
 
Mnie to autentycznie zniesmacza, te porównania. Z jednej strony mamy naburmuszonych przeciwników PiS (bo tym w istocie jest KOD, nie żadną organizacją broniącą przestrzegania prawa - jak choćby twierdzi Balcerowicz), którzy porównują upolitycznienie Trybunału Konstytucyjnego z militarnym puczem. Z drugiej mamy przeciwników (ex)PO (bo tym w istocie są przeciwnicy KOD), którzy robią błazenadę i rzucają jakieś idiotyczne przykłady.

Kijowskiego i Kaczyńskiego widzi się już wszędzie, nawet w Turcji. To już przekroczyło granice zdrowego rozsądku i pokazuje, jakim irracjonalnym kurwidołkiem jest nasza scena polityczna - wliczając w to (a może nawet wysuwając na pierwszy plan) małostkowych komentatorów politycznych. Rzygam, kurwa.

lepiej bym tego nie ujął, do porzygania. To co wczoraj List tweetował wplątując Kaczyńskiego do tego co się dzieje w Turcji to jakiś totalny rak. Najgorsze jest to, że rządzi nami banda socjalistycznych idiotów, robiących nam wstyd na całym świecie a nie widać chociażby małego swiatelka w tunelu i rozsądnej alternatywy.
 
lepiej bym tego nie ujął, do porzygania. To co wczoraj List tweetował wplątując Kaczyńskiego do tego co się dzieje w Turcji to jakiś totalny rak. Najgorsze jest to, że rządzi nami banda socjalistycznych idiotów, robiących nam wstyd na całym świecie a nie widać chociażby małego swiatelka w tunelu i rozsądnej alternatywy.
Jak nie widać jak widać? Tylko Ryszard Lwie Serce Petru.
 
Te oszołomy zarówno po prawej jak i lewej stronie zawsze znajdą pretekst do przyciągnięcia zainteresowania, oczernienia przeciwnika i zbicia kapitału politycznego.
 
lepiej bym tego nie ujął, do porzygania. To co wczoraj List tweetował wplątując Kaczyńskiego do tego co się dzieje w Turcji to jakiś totalny rak. Najgorsze jest to, że rządzi nami banda socjalistycznych idiotów, robiących nam wstyd na całym świecie a nie widać chociażby małego swiatelka w tunelu i rozsądnej alternatywy.

comment_6GxQC4cJCFkhwMRL3jzVLPXudJ0KZsOV,w400.jpg
 
Back
Top