Polityka

akurat na wp często ukazują się felietony dziennikarzy czy ekspertów z różnych stron barykady ;)
akurat czesto czytam WP i ilosc artykulow z roznych stron barykady nie jest zrownowazona i tego typu artykul jest jakims tam ewenementem. Mozna rzec nawet, ze wyjatkiem od reguly. Owszem sa z roznych stron ale z przygniatajaca wiekszoscia tej jednej :wink:
 
Chciałem Wam to tu wrzucić jakieś 3 tygodnie temu, ale zapomniałem. Fijor to jest jakiś niesamowicie odklejony człowiek, jak Grzegorz Braun tylko w innym kierunku. Mówi, że kapitalizmowi przyprawiono gębę... no jak kapitalizm miał/ma takich obrońców jak Fijor, to specjalnie nikt tej gęby przyklejać nawet nie musiał. Żenujące odpowiedzi, po prostu żenujące. Spoglądam na tę Polskę i mam wrażenie, że większość ludków opowiadających się za wolnością - nie tylko gospodarczą - a przynajmniej znaczna większość liderów tej grupy, do której sam przecież się zaliczam, to jacyś mieszkańcy Matplanety.
 
Chciałem Wam to tu wrzucić jakieś 3 tygodnie temu, ale zapomniałem. Fijor to jest jakiś niesamowicie odklejony człowiek, jak Grzegorz Braun tylko w innym kierunku. Mówi, że kapitalizmowi przyprawiono gębę... no jak kapitalizm miał/ma takich obrońców jak Fijor, to specjalnie nikt tej gęby przyklejać nawet nie musiał. Żenujące odpowiedzi, po prostu żenujące. Spoglądam na tę Polskę i mam wrażenie, że większość ludków opowiadających się za wolnością - nie tylko gospodarczą - a przynajmniej znaczna większość liderów tej grupy, do której sam przecież się zaliczam, to jacyś mieszkańcy Matplanety.


Fijor to jeden z moich ulubionych kosmitow :)
 
Skoro śmiejesz się z kuca a priori który zaraz cie rozjedzie ja walec, to nie chce wiedzieć w jak przykry sposób potraktujesz siebie samego po tej przegranej. Ale do rzeczy.. Głosujesz na Korwina jak wyznałeś . W związku z tym pytanie : Jesteś nie odpowiedzialny ? Cierpisz na schizofrenie ? Dlaczego na Boga głosujesz ...na jak go określiłeś ...kuca? W sytuacji gdy jednocześnie go dyskredytujesz na platformie społecznej zrzeszającej ileś tam setek osób-mówie o forum. Takis liberał że popychasz ludzi do Pisu ? Tak czyni raczej socjalista.

|Chcesz nam powiedzieć że przy urnie robisz za liberała a na forum za socjaliste? To się nie klei.


W którym z tych dwóch skrajnych momentów jesteś odpowiedzialnym człowiekiem ?
 
Last edited:
Skoro śmiejesz się z kuca a priori który zaraz cie rozjedzie ja walec, to nie chce wiedzieć w jak przykry sposób potraktujesz siebie samego po tej przegranej. Ale do rzeczy.. Głosujesz na Korwina . w związku z tym pytanie : Jesteś nie odpowiedzialny ? Cierpisz schizofrenie ? Dlaczego na Boga głosujesz ...na jak go określiłeś ...kuca? W sytuacji gdy jednocześnie go dyskredytujesz na platformie społecznej zrzeszającej ileś tam setek osób-mówie o forum. Takis liberał że popychasz ludzi do Pisu ? Tak czyni raczej socjalista.
Rozjechać to sobie możesz co najwyżej robaka resorówką. Głosuję na Korwina, bo on jako jedyny zbiera wokół siebie jako taką grupę ludzi mających rozsądne postulaty. To tak poza tym, że na każdym kroku liberalizm kompromituje. Gdyby jakimś cudem wszedł jednak do sejmu z jakimiś dwoma posłami, to jest szansa, że dyskusja o wolności zacznie się choć przebijać do ludzi, bo na razie takowej nie ma. Na to liczę.
Chcesz nam powiedzieć że przy urnie robisz za liberała a na forum za socjaliste? To się nie klei.


W którym z tych dwóch skrajnych momentów jesteś odpowiedzialnym człowiekiem ?
Jeśli nie mam w pokoju posążka Korwina, to według Ciebie jestem socjalistą. Rozumiem kucowską logikę. Niestety z takową ciężko przebić się do ludzi sceptycznych, których w Polsce mamy niestety większość. Wygrywanie wyborów nie polega bowiem na przekonywaniu przekonanych, tylko tych drugich.

Najpierw cie chłopoki od celtyków od ,,lewaków,, na FB wyzywajo, a teraz userzy od socjalistów.
Znajdzie sie kiedyś McCarthy na tym forum i tą całą waszą czerwoną klikę namierzy.
To niestety pokazuje, że do miana polityków w III RP aspirują gówniarze nie mający najmniejszego pojęcia o tym, czym powinna być sprawna polityka. Już tu pisałem, że do elit sprzed wojny to my nawet nie mamy się dziś co porównywać. Nie ten dorobek intelektualny. Nawet jak zestawić takiego Sadowskiego czy Gwiazdowskiego - których bardzo cenię - do Rybarskiego, Taylora, którzy mieli całe teorie ekonomiczne opracowane, to... sam rozumiesz. Nie ten ciężar gatunkowy. Nie mówiąc już np. o Feliksie Konecznym, który był cytowanym w świecie historykiem i badaczem cywilizacji. Obawiam się, że nawet za 50 lat nie doczekamy się takich postaci. Niestety.

Niektórzy upatrują w młodym pokoleniu szansy na zmianę. Np. Michalkiewicz. Ja niczego takiego nie przewiduję.
 
Last edited:
To tak poza tym, że na każdym kroku liberalizm kompromituje. Gdyby jakimś cudem wszedł jednak do sejmu z jakimiś dwoma posłami, to jest szansa, że dyskusja o wolności zacznie się choć przebijać do ludzi, bo na razie takowej nie ma. Na to liczę.
Sabotujesz tego człowieka a jednocześnie na niego głosujesz. Sorry ale sam się zaorałeś . Zapewne za chwile mnie zbanujesz bo cie" kuc" pouczył, jak śmiał . Ale wytłumacz jeszcze bo to też ciekawe , w jakich punktach programowych kompromituje Korwin liberalizm ?
Liczysz na szanse ale sam mu ją odbierasz. ..mowie schizofrenia , bo nie wiem jak to skomentować inaczej
 
Sabotujesz tego człowieka a jednocześnie na niego głosujesz. Sorry ale sam się zaorałeś . Zapewne za chwile mnie zbanujesz bo cie" kuc" pouczył, jak śmiał .
Ta, już Cię banuję. Nie mam nic lepszego do roboty.
Ale wytłumacz jeszcze bo to też ciekawe , w jakich punktach programowych kompromituje Korwin liberalizm ?
Nie w punktach. W braku programu, szczegółowego. Całe jego ględzenie opiera się na zniesieniu dochodowego - i reszta będzie OK. Niech przedstawi konkretne wyliczenia i prognozy, jak bardzo ruszy gospodarka po likwidacji PIT i CIT. Ile na tym ruchu budżet zyska z tytułu VAT. Skąd weźmie brakującą część na spłatę zobowiązań emerytalnych i rosnącego długu publicznego. 25 lat miał na to, a dalej opiera się na banałach z czasów UPR. Te niestety nie wystarczały wtedy, nie wystarczają i teraz. Nic nie poradzę.
 
Ta, już Cię banuję. Nie mam nic lepszego do roboty.

Nie w punktach. W braku programu, szczegółowego. Całe jego ględzenie opiera się na zniesieniu dochodowego - i reszta będzie OK. Niech przedstawi konkretne wyliczenia i prognowy, jak bardzo ruszy gospodarka po likwidacji PIT i CIT. Ile na tym ruchu budżet zyska na VAT. Skąd weźmie brakującą część na spłatę zobowiązań emerytalnych i rosnącego długu publicznego. 25 lat miał na to, a dalej opiera się na banałach z czasów UPR. Te niestety nie wystarczały wtedy, nie wystarczają i teraz. Nic nie poradzę.

"Takiś cwany to sam zrób lepszy program od tego Korwina. On przynajmniej ma jakieś pomysły, Ty żadnych".
 
  • Like
Reactions: JB_
Ta, już Cię banuję. Nie mam nic lepszego do roboty.

Nie w punktach. W braku programu, szczegółowego. Całe jego ględzenie opiera się na zniesieniu dochodowego - i reszta będzie OK. Niech przedstawi konkretne wyliczenia i prognozy, jak bardzo ruszy gospodarka po likwidacji PIT i CIT. Ile na tym ruchu budżet zyska z tytułu VAT. Skąd weźmie brakującą część na spłatę zobowiązań emerytalnych i rosnącego długu publicznego. 25 lat miał na to, a dalej opiera się na banałach z czasów UPR. Te niestety nie wystarczały wtedy, nie wystarczają i teraz. Nic nie poradzę.
Nie wierze w to co czytam, robiłeś tak pokerowo miny że uwierzyłem że masz asa w rękawie a ty wyskakujesz z tym? Wyliczenia to masz w popisie,z których nic nie wynika, w przypadku Korwina nie potrzeba bawić w takie historie bo nie celujemy w kuca. Tak naprawdę to wy jesteście kucami i już wam tłumaczę podstawy z rodzaju ruchu obrotowego ziemi. Otóż:
Jeszcze sie człowiek taki nie urodził, który odp. by ci na 1 pytanie. Wiem ze oczekujesz Boga który zejdzie na ziemie i da ci wszystkie odpowiedzi bo nikogo innego nie masz zamiaru poprzeć,ale to jest twój prywatny socjalistyczno-mentalny problem. Nie rób z tego argumentu, to jest śmieszne.
Logika wskazuje że ruszy znacznie, jak ? tego nie wie nawet wróżbita Maciej. Jeśli z Vat nie będzie wystarczającej kasy- a logika podpowiada ze będzie jej aż nadto , bo dziś 90% zarabianych pieniędzy przez polaków wyparowuje w kosmos,czyli do budżetu-czarna dziura -to Polacy zostaną opodatkowani ale mniejszym stopniu niż teraz, tyle by stykło. Czy tyw ogóle czytasz człowieka którego krytykujesz, znaczy Korwina ? On już 1000 razy odp, na takie pytania.
 
Last edited:
Bo jest do tego odpowiedni.
A co..nie zgadzasz się z Waką? Udowodnij , że nie ma racji :D
Jutro :D No ale jestem rozczarowany, myślałem, że akurat w tym temacie żadnych kucowatych fanatyków nie znajdę. Dobrej nocy wszystkim. Edit. O matko to dzisiaj już...
 
Jutro :D No ale jestem rozczarowany, myślałem, że akurat w tym temacie żadnych kucowatych fanatyków nie znajdę. Dobrej nocy wszystkim. Edit. O matko to dzisiaj już...
przez noc wykopię ci tu grób, wyśpisz sie po wsze czasy kucu
 
e wierze w to co czytam, robiłeś tak pokerowo miny że uwierzyłem że masz asa w rękawie a ty wyskakujesz z tym? Wyliczenia to masz w popisie,z których nic nie wynika, w przypadku Korwina nie potrzeba bawić w takie historie bo nie celujemy w kuca. Tak naprawdę to wy jesteście kucami i już wam tłumaczę podstawy z rodzaju ruchu obrotowego ziemi. Otóż:
Jeszcze sie człowiek taki nie urodził, który odp. by ci na 1 pytanie. Wiem ze oczekujesz Boga który zejdzie na ziemie i da ci wszystkie odpowiedzi bo nikogo innego nie masz zamiaru poprzeć,ale to jest twój prywatny socjalistyczno-mentalny problem. Nie rób z tego argumentu, to jest śmieszne.
Logika wskazuje że ruszy znacznie, jak ? tego nie wie nawet wróżbita Maciej. Jeśli z Vat nie będzie wystarczającej kasy- a logika podpowiada ze będzie jej aż nadto , bo dziś 90% zarabianych pieniędzy przez polaków wyparowuje w kosmos,czyli do budżetu-czarna dziura -to Polacy zostaną opodatkowani ale mniejszym stopniu niż teraz, tyle by stykło. Czy tyw ogóle czytasz człowieka którego krytykujesz, znaczy Korwina ? On już 1000 razy odp, na takie pytania.
Jak dziadek Krowim powie, że jak zlikwidujemy dochodowy to spadnie złoty deszcz, to rozumiem że też uwierzysz. I Ty zarzucasz ludziom, że oczekują Mesjasza? Nie można wyliczyć? Mises pół wieku przed wprowadzeniem socjalizmu gdziekolwiek na świecie wyliczył i przewidział bankructwo, a Ty twierdzisz, że założeń budżetowych nie można zrobić. To jest właśnie kucowski liberalizm od biedy. Ale czego oczekiwać po ludziach, którzy we własnej partii budżetu zrobić nie potrafią? Że będą w stanie policzyć budżet panstwa?

Przez takich jak Krowim przeciętny Polak myśli, z liberalizm polega na popieraniu monarchii i chodzeniu w muszce. Tyle narobił :):)
 
Last edited:
Jak dziadek Krowim powie, że jak zlikwidujemy dochodowy to spadnie złoty deszcz, to rozumiem że też uwierzysz. I Ty zarzucasz ludziom, że oczekują Mesjasza? Nie można wyliczyć? Mises pół wieku przed wprowadzeniem socjalizmu gdziekolwiek na świecie wyliczył i przewidział bankructwo, a Ty twierdzisz, że założeń budżetowych nie można zrobić. To jest właśnie kucowski liberalizm od biedy.

Przez takich jak Krowim przeciętny Polak myśli, z liberalizm polega na popieraniu monarchii i chodzeniu w muszce.
Fanatyzm to nigdy nie jest nic dobrego. Nie przegadasz.
 
Chciałem Wam to tu wrzucić jakieś 3 tygodnie temu, ale zapomniałem. Fijor to jest jakiś niesamowicie odklejony człowiek, jak Grzegorz Braun tylko w innym kierunku. Mówi, że kapitalizmowi przyprawiono gębę... no jak kapitalizm miał/ma takich obrońców jak Fijor, to specjalnie nikt tej gęby przyklejać nawet nie musiał. Żenujące odpowiedzi, po prostu żenujące. Spoglądam na tę Polskę i mam wrażenie, że większość ludków opowiadających się za wolnością - nie tylko gospodarczą - a przynajmniej znaczna większość liderów tej grupy, do której sam przecież się zaliczam, to jacyś mieszkańcy Matplanety.


Konkluzja - wprowadzając kapitalizm nie przescigniemy krajów socjalistycznych w poziomie życia, ale to nie ma znaczenia, bo pieniądze szczęścia nie dają :-) Fijor - geniusz.
 
  • Like
Reactions: JB_
Back
Top