Polityka

http://gibala.natemat.pl/155797,swiatowe-dni-mlodziezy-kto-za-to-zaplaci

Krytyka finansowa Światowych Dni Młodzieży w KRK. Mój komentarz w obronie

Policzcie za każdego uczestnika conajmniej x 100 zł za hotele, minimum. Plus to ile wydadzą na jedzenie, atrakcje. Uwieżcie mi, ze przedsiębiorcy się cieszą. I to to chodzi. Policcie też transmisje na dziesiati krajów na całym świecie i promocje jaką ma miasto.
Czyli finansowo miasto wyjdzie bezpośrednio najprawdopodobniej na plus, do tego dochodzi niesamowita reklama. Ci młodzi ludzie też mają znajomych i opowiedzą o Krakowie.

Aha, a teraz policzcie ile mld koszował stadiona na Euro 2012 , jaikie były koszta, a potem się zamknijcie.
Nie widziałem artykułów, że Euro 2012 , któe w przeciwieństwie do Dni Młodzieży , nie ma szans sie zwrocic nawet w małym procencie, koszta sa gargantuiczie wieksze - nie widzialem aferowania.

A tutaj macie imrepze ktorej koszta nie przekrocza zysków do tego jest najwazniejszy zyski - promocja miasta wsrod milionów ludzi z zagranicy.
 
Jestes leniwym trolem, ale skoro sam @Jakub Bijan sie wstawil, niech bedzie.

1. Polityka ocenia sie po efektach. W zwiazku z tym, ze efekty i Korwina i Brauna sa mizerne, dzieki stylowi, w ktorym w zasadzie osmieszaja wartosci o ktore walcza, nie maja dobrych opinii, nawet we wlasnych srodowiskach. Wykaz, dlaczego nie mozna napisac, ze polityk, bedacy na scenie lat kilkanascie, albo i kilkadziesiat, majacy poparcie w granicach bledu statystycznego to nie blazen (nie jako czlowiek, ale jako polityk!)?

2.
To ma być tylko zapis, który ma symbolizować że nad konstytucją są jeszcze prawa boskie
Zdziwiłbyś się jak bardzo nie.
Odniesiesz sie? To jest bardzo istotne. Bo moze i ja bym chcial zapisac, zeby sportem narodowym Polakow bylo MMA, ale czy tego chca wszyscy Polacy?

3.
wyraźnie podkreśla w swoich wykładach rozdzielenie władzy kościelnej od świeckiej
Intronizacja Jezusa Chrystusa na Krola Polski jest tego dowodem.

4.
To ja proponuje, zeby zapisac, ze woda jest mokra. By podkreslic zaleznosc istot zywych od H2O.

Albo sa konkretne konsekwencje, albo to odklejenie od rzeczywistosci, o ktorym mowil @Jakub Bijan.

Jakie zatem moga byc konsekwencje stwierdzenia w Konstytucji, ktorej Braun bez przewrotu wojskowego (na ktory tez nie ma szans) nie ma szans, ze Prawa Boskie sa wazniejsze od Praw Ludzkich?

No i to tyle, wiecej karmy nie bedzie.

Po co chcesz dopisywac do kostytucji cokolwiek, co niby nie ma znaczenia? A jesli chcesz to dopisac, to ty okresl dlaczego i jakie to ma konsekwencje. I powiedz mi, ile wody pijesz dziennie? Cenisz wode? To dopiszmy to do konstytucji. Najlepiej bez zastanawiania sie jakie to bedzie mialo konsekwencje na funkcjonowania elementow gospodarki opartej na wodzie.
 
Last edited:
Jestes kurwa leniwy, trolu, ale skoro sam @Jakub Bijan sie wstawil, niech bedzie.

1. Polityka ocenia sie po efektach. W zwiazku z tym, ze efekty i Korwina i Brauna sa mizerne, dzieki stylowi, w ktorym w zasadzie osmieszaja wartosci o ktore walcza, nie maja dobrych opinii, nawet we wlasnych srodowiskach. Wykaz, dlaczego nie mozna napisac, ze polityk, bedacy na scenie lat kilkanascie, albo i kilkadziesiat, majacy poparcie w granicach bledu statystycznego to nie blazen (nie jako czlowiek, ale jako polityk!)?

2.


Odniesiesz sie? To jest bardzo istotne. Bo moze i ja bym chcial zapisac, zeby sportem narodowym Polakow bylo MMA, ale czy tego chca wszyscy Polacy?

3.

Intronizacja Jezusa Chrystusa na Krola Polski jest tego dowodem.

4.


Po co chcesz dopisywac do kostytucji cokolwiek, co niby nie ma znaczenia? A jesli chcesz to dopisac, to ty okresl dlaczego i jakie to ma konsekwencje. I powiedz mi, ile wody pijesz dziennie? Cenisz wode? To dopiszmy to do konstytucji.
1. O przepraszam Grzegorz Braun jest w polityce w miarę świeży przed startem w wyborach prezydenckich nie kojarzę żeby gdzieś kandydował.
2. Zły cytat cRe wkleiłeś. Odniósł się do mojej wypowiedzi o wartościach chrześcijańskich sugerując że nie są wspólne dla Polaków. Ja z tym nie polemizuję, ale nie uważam, że pogląd Grzegorza Brauna, że tak jest, zasługuję na miano błazenady.
3. Tutaj się również nie zgodzę. To symbolizuje, iż politycy mają się kierować wartościami chrześcijańskimi. Ale Grzegorz Braun wyraźnie podkreśla, że władzy wybranej, kościół absolutnie nic nie może narzucić. Rozdzielność państwa od kościoła to jedna z podstaw jego wizji państwa.
4. Już Ci wcześniej odpowiedziałem, w preambule do konstytucji są rzeczy które teoretycznie nie mają mocy prawnej, a są podkreśleniem jedynie idei przyświecającej przy jej tworzeniu i tam też znalazłby się ten zapis.
 
Jakubie wszechmogacy, to nie na moje nerwy.
To teraz ja Cie poproszę o odpowiedź na jedno pytanie, które jak na razie ignorowałeś i to już będzie koniec dyskusji bo wszyscy się tu męczymy. Jakie ukryte cele sugerujesz przy tym zapisie w konstytucji?
 
Nie przeglądałem nigdy tematu polityka, trafiłem tu w ślad za wpisem w szczęce. Pan Grzegorz Braun jest jedyną osobą udzielającą się w życiu politycznym, o którą jestem się w stanie spiąć. Śledziłem jego losy na długo przed tym jak ruszyła jego kampania prezydencka. Jestem ogromnym fanem jego filmów dokumentalnych, które otwierają oczy na wiele spraw. Wiem też że wielokrotnie narażał się na represje ze strony państwa by powiedzieć ludziom to czego nie usłyszą w mediach. Dla mnie jest to postać wybitna, dlatego boli mnie że naczelna władza cohones skwitowała go określeniem "błazen". Założę się że wszyscy wypowiadający się w tym temacie nie przejrzeli ani raz jego programu wyborczego, tym bardziej któregoś z jego wykładów, gdzie szczegółowo wyjaśnił o co z tą kwestią chodziło. Każdemu wystarczy krótka wzmianka w tvn z chwytliwym hasłem i już jest zaszufladkowny jako oszołom. Nie mam zamiaru się tu dłużej wykłócać to jest ostatni mój post w tym temacie, jestem tylko szczerze zawiedziony, że za powiedzenie czegoś co nie jest tu przyjętym kanonem od razu jestem trolem i grożono mi banem. Pozdrawiam hejterów G.B. (Nic wam nie wbijam).
 
Dla mnie to polityczny folklor na poziomie Korwina. Kto w debacie prezydenckiej rzuca hasla o kondominium? Na pewno nikt kto chce cos ugrac, bo ten mowilby o potrzebie wiekszej samodzielnosci Polski zamiast bic haselkami prosto w Niemca, Rusa i Zyda. Wytrawny polityk gra by wygrac, a oni graja aby miec kolka adoracji.
 
Wytrawny polityk gra by wygrac, a oni graja aby miec kolka adoracji.
Wlasnie, najgorsze jest to, ze jakby Braun inaczej ubieral w slowa swoje postulaty to poparcie by mial, bo argumenty w glowie to on posiada. No ale lepiej pierdolic ciagle kocopoly.
 
Dla mnie błaznem politycznym jest np. Pan Grodzka, a nie Braun. Wyobrażenie tego mamy chyba inne.

Co do folkloru to się zgodzę.
 
iem też że wielokrotnie narażał się na represje ze strony państwa by powiedzieć ludziom to czego nie usłyszą w mediach. Dla mnie jest to postać wybitna, dlatego boli mnie że naczelna władza cohones skwitowała go określeniem "błazen".
Oglądałem. Ludzie tutaj również. Ba! Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem występu przeciw Weissowi. Tylko co innego jest funkcjonować w sferze okołopolitycznej jako komentator, a co innego jest brać się za robienie polityki właściwej.

Braun jest zdziwiony tym, że nikt nie chciał startować do wyborów pod jego komitetem "szczęść Boże". Naprawdę? Większość ludzi w Polsce po zobaczeniu tej nazwy przełączy kanał, a nie będzie słuchać godzinnego wykładu pana Grzegorza, aby się przekonać, że to mądry człowiek. I nie ma znaczenia czy ta sytuacja jest dobra czy nie. Taka jest, i polityk musi się do niej dostosować. DLATEGO ruchów Brauna nie można nazwać inaczej niż folklorem czy błazenadą, robioną dla wąskiego grona osób już przekonanych.
 
Ja rowniez z wieloma rzeczami zgadzam sie z panem Braunem, naprawde inteligentny i elokwentny z niego skurwiel ale jak wyjezdza z tym Chrystusem krolem to czuje sie jakbym dostal mokra szmata w pysk.
 
Problemem takich ludzi jak Korwin, czy Braun jest to, że chyba nie mogą się zdecydować, czy wolą być politykami, czy publicystami. Stąd takie oceny.
 


Max Kolonko mówi jak jest ;), swoja drogą ludzie w Polsce w większości mają to w dupie... jak wszystko , to wyżej też :sad:
 
gdzie mozna sobie zobaczyc wszystkie listy wszystkich partii? chcialem sobie zrobic rozpoznanie co to za ananasy beda kandydowac z mojego okregu
 
We wczorajszym odc South Parka, Donald Trump dostalawał "chuja do dupy", poki nie skonał. Nie bylo w tym satyry zbyt wiele - po prostu tworcy SP uznali, ze skoro chca to mogą :)
 
Back
Top