Polityka

Tak sie zastanawiam wg jakiego klucza te dzisiejsze dymisje? Czemu akurat te osoby pozegnaly sie ze stanowiskami? Czyzbysmy mieli dowiedziec sie o tym niebawem?
 
Jedni zostali nagrani, o innych gadano (jak choćby Tomczykiewicz, to ten nierób od górnictwa z nagrania z Bieńkowską). Arłukowicz jest mocno zagadkowy, ale cholera kojarzy mi się, że gdzieś tam też ktoś o nim wspominał w zeszłorocznym rzucie, albo Sienkiewicz, albo Sikorski/Rostowski.
 
Jedni zostali nagrani, o innych gadano (jak choćby Tomczykiewicz, to ten nierób od górnictwa z nagrania z Bieńkowską). Arłukowicz jest mocno zagadkowy, ale cholera kojarzy mi się, że gdzieś tam też ktoś o nim wspominał w zeszłorocznym rzucie, albo Sienkiewicz, albo Sikorski/Rostowski.
Mi cos sie o uszy obilo, ze pan Arlukowicz to ma/mial problem z kolumbijskimi nosami i podobno bywal przez to w jakis klinikach odwykowych. Nie wiem na ile to prawda ale gdzies o tym czytalem, z linkami bedzie problem bo bylo to juz jakis czas temu.Mozliwe, ze cos jest na tych tasmach na ten temat. Ogolnie strasznie cicho na jego temat od dluzszego czasu.
 
Last edited by a moderator:
Dymisje są według klucza przyszłych kompromitacji jakie wyjdą.
Po prostu PO wie co jest w materiałach które niedługo wyjdą i, że będą tam twarde kompromitacje i dowody. Więc by zmniejszyć szum mediany - afery gdy wyjdą będą dotyczyć tyko byłych ministrów, wiec może media przemilczą jak Bienkowską.
Gdyby byli ministrami, to afera murowana jeszcze większa niż przy poprzednich taśmach.

Druga opcja, bardziej spiskowa, jest taka, że "systemowi", w tym PO zależy na rozwiązaniu sejmu, wczesniejszych wyborach przez afery. Niby nie na rękę PO...ale z drugiej strony wcześniejsze wybory oznaczają, że do sejmu nie wejdą ruchy z poza układu, niezależne od służb, bo Kukiz nie zdąrzy zbudować struktur do sejmu.
Wtedy prawie całą władze przejmie PIS, PO, i ewentualnie znowu SLD, PSL gdzieś na dole...czyli zachowają beton, ten chory i pojebany układ gangsterski zbudowany na III RP.
Ta wersja wydaje się tym prawdopodobniejsza, im coraz pewniejsze wydaje się, że te nagrania, taśmy i wybiórcze publikowanie to robota państwowych służb. Przecież takiej operacji prywatnie praktycznie nie da się zorganizować, a już na pewno nie w taki sposób by w śledztwie szybko nie doszukano się sprawców, motywów, tajnych informatorów przekazującym poszczególnym dziennikarzom czy biznesmenom....no nie da sie, za tym muszą stać struktury państwoe. A jeśli stoją służby, jest to zaplanowane, wtedy ta teoria byłaby jedyną możliwą.
Kurcze, to by było przegenialne zagranie.
 
comment_0dOJAsh98kiZ6RWFGdsV4NUJa49m3ls3.jpg
 
Nowoczesna PO


Jezeli faktycznie chce pomagac frankowiczom, ale kosztem podatnika, czy tez sa przymiarki do obdojenia go za pomoca kolejnego filaru ubezpieczen dzialajacego analogicznie jak drugi, no to chuj no to cześć.

BTW co z podatkiem katastralnym w wysokosci 1% wartosci nieruchomosci? Wie ktos?
 
Ładna gównoburza się zrobiła :D nieźle już w dupach się pali, jak tyle dymisji narazie haha :D Oby te kurwy z głodu pozdychały!
 
Oj czuje ze to beda miesiace grubego populizmu :(
No ale jaki jest wybor? Kompletnie nie wiadomo na kogo zaglosować:

PiS - Marka znana z psucia państwa, która na bolszewicką modłę uważa np. nieupolityczniona prokuraturę za burżuazyjny przeżytek. Poprzez zbytnie skupienie się na strefie obyczajowej i negatywnej retoryce cechującej się "poszukiwaniem wrogów', gwarantuje 4 lata niezdrowych emocji, które zagłuszą debatę na na prawdę istotne tematy. Czeka nas okres kabaretowych komisji śledczych, zamiast procesów, którymi faktycznie powinny zająć się uwolnione z pęt polityki prokuratura i sądy (mówię m.in. o rzeczach z taśm). Rząd ostatnim czym się będzie zajmować to rządzenie.

PO - Partia bankrutów politycznych, kompletnie odseparowanych od społeczeństwa, których arogancja jest szczególnie widoczna w sposobie traktowania wyborców w trwającym okresie. Niestety mamy XXIw a pamięć wyborców umacnia już internet, w którym wygrać ze swoim resume nie mogą. Wroże im poniżej 10%.

Kukiz - Flirt z CAS, RN, KNP, KORWIN i związkami zawodowymi oraz skorumpowanymi "dzialaczami" będącymi uosobieniem wszystkiego co najgorsze w polityce, jest dla mnie nie do ogarnięcia. Paweł to nie jest tytan intelektu, który pierwszy w historii połączy ze sobą przeciwstawne żywioły i folklor. Nie oddam raczej głosu bo nie mam pojęcia za jaką propozycją będę tam głosował.

Nowoczesna.pl - Wsparcie medialne i finansowe (ktorego zrodel nie chca wyjawic, wiec kłamią co do swoich zamiarów jeszcze zanim zaczeli rządzić) oraz autorytety za nią stojące (Balcerowicz, Olechowski), wykluczaja dla mnie tę partię, bo będzie służyć takiemu samemu markowaniu "zmian" jakiemu sluzyła PO, aby żylo się lepiej tym, którym zalezy na utrzymaniu status quo.

Razem - Socjaliści-fantaści. Partia kanapowa młodych intelektualistów, gdzie ideologia zdaje się zwyciężać nad kalkulacją ekonomiczną, a to zawsze się źle kończy. Jestem na nie.

PSL, SLD, Ruch Palikota i nowy twór m.in. Hartmana - pozbawiona smaku przystawka, jeden wrak i lewicowy plankton. Prawdopodobnie wszystkie dostana mniej niż 5% poparcia. Zasłużenie, bo to partie wykluczonych politykierów i politycznego folkloru. Prawdziwie lewicowi działacze powinni iść do partii powyżej, bo przy wszystkich wadach "Razem", oni zdają się faktycznie mieć serce po lewej stronie.

RN - Faszyzujące partie są dla mnie przegrane na starcie. Nie stoi za nimi ani autorytet naukowy, ani moralny (choć sami szczegolnie ws moralnosci uważają, że jest inaczej). Bez szans na samodzielne przekroczenie progu i dzięki Bogu.

KORWIN - Stadnina kucy, gdzie to co racjonalne, zabijane jest przez to co absurdalne. Dla mnie nieobliczalni, więc nie warci głosu.

KNP - Zaglosowałbym, ale dostaną w wyborach sami tyle co Wilk, więc potraktuje to jako ostateczność.

Sumując. Nie mam na kogo jak na chwilę obecną oddać głosu.
 
Last edited:
Bedzie chaos.

Linki zza atlantyku, linki zza Buga, linki zza Odry, linki od populistów, linki banksterów, tutsi i hutu...

Kazdy swoje dolozy:
SWIFT_gulliver_lilliputians_f_96_100_47.jpg
 
Wychodzi na to, że większość z nas zagłosowałaby na KNP, tylko wiemy, że będą mieli mało, więc tego nie uczynimy. Może warto jednak to zrobić? :D
 
problem z KNP jest taki, ze nikt o nich nie wie :) Kuce nawet zapomnialy...

Najlepiej by bylo, jakby Gwiazdowski został celebrytą około Kukizowym, a potem wskazał KNP :)

Prawda jest taka, ze duzo zalezy od Kukiza. Szok.
 
Back
Top