Polityka

13781743_1068851283209024_8032146582311354949_n.jpg


A my nadal mamy wciskany kit, że Patrioty nas uratują przed czymkolwiek.
http://www.defence24.pl/412352,izraelskie-patrioty-i-mysliwiec-nie-zdolaly-zestrzelic-drona
Pytanie, kluczowe, jakiej wielkości był drom.
 
Pytanie, kluczowe, jakiej wielkości był drom.
Jest kilka tropów, od takiego, że to zwykła propaganda Hezbollahu - wojsko Izraela zdementowało, jakby strzelało do czegokolwiek, po stwierdzenia, że to ruski, a nawet irański dron. Jedna z teorii twierdzi, że to nowa jakość w dronach w Hezbollahu, jednak ciężko cokolwiek stwierdzić, bo mgliste informacje. Chwilowo nic więcej nie wiadomo. Informację o strzelaniu z Patriotów podał najpierw Hezbollah, później izraelska prasa zacytowała tę informację.
 
Jest kilka tropów, od takiego, że to zwykła propaganda Hezbollahu - wojsko Izraela zdementowało, jakby strzelało do czegokolwiek, po stwierdzenia, że to ruski, a nawet irański dron. Jedna z teorii twierdzi, że to nowa jakość w dronach w Hezbollahu, jednak ciężko cokolwiek stwierdzić, bo mgliste informacje. Chwilowo nic więcej nie wiadomo. Informację o strzelaniu z Patriotów podał najpierw Hezbollah, później izraelska prasa zacytowała tę informację.
I na tej podstawie wyciagasz wnioski?
 
I na tej podstawie wyciagasz wnioski?
Na tej podstawie autor artykułu wyciąga wnioski.
Moje wnioski (które napisałem przed linkiem do artykułu) wyciągam na podstawie wielu badań, które pokazały nieskuteczność systemu Patriot. Ten artykuł to tylko kolejny przykład do sporej już publikacji.
Nie, nie chce mi się o tym rozpisywać, zwłaszcza w dyskusji z Tobą.
 
Na tej podstawie autor artykułu wyciąga wnioski.
Moje wnioski (które napisałem przed linkiem do artykułu) wyciągam na podstawie wielu badań, które pokazały nieskuteczność systemu Patriot. Ten artykuł to tylko kolejny przykład do sporej już publikacji.
Nie, nie chce mi się o tym rozpisywać, zwłaszcza w dyskusji z Tobą.
Wewiur nie obrażaj się, już nie będę wykorzystywał argumentów w dyskusjach z tobą.
 
Przy okazji, bo sobie przypomniałem ten niemiły fakt. Te dwie Polki, które zginęły podczas zamachu z Nicei były z podkrakowskich Krzyszkowic - dosłownie rzut beretem ode mnie. Mam stamtaď kilku znajomych. Pojechały turystycznie, młode dziewczyny, życie stało przed nimi otworem.
 
Przy okazji, bo sobie przypomniałem ten niemiły fakt. Te dwie Polki, które zginęły podczas zamachu z Nicei były z podkrakowskich Krzyszkowic - dosłownie rzut beretem ode mnie. Mam stamtaď kilku znajomych. Pojechały turystycznie, młode dziewczyny, życie stało przed nimi otworem.
Jakub, gdzie mieszkasz dokładnie? Krzyszkowice zaczynają się w sumie 3km od mojej wiochy.
 
– Departament Stanu USA i CIA informowały, że coś się może wydarzyć przy okazji planowanej czystki w wojsku, która miała nastąpić w sierpniu. Być może ten pucz był rozpaczliwą próbą uprzedzenia czystek – powiedział w audycji „Rynek Opinii” w Radio Dla Ciebie dr Wojciech Szewko, ekspert ds. polityki międzynarodowej i terroryzmu.

W ostatni piątek w Turcji doszło do próby wojskowego zamachu stanu, jak się później okazało, zakończonej niepowodzeniem. Wojsko próbowało przejąć władzę, aby – jak twierdzili puczyści – przywrócić demokratyczny porządek, poprzez obalenie prezydenta prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana. Bunt w armii wobec władz cywilnych jest o tyle istotny, że tureckie wojsko to druga siła w NATO.

Jak powiedział gość RDC, w Turcji przewroty wojskowe są pewną świecka tradycją. – Ostatni był 36 lat temu i okazał się skuteczny, a ten aktualny już nie. Skutki tego mogą być jednak zdecydowanie poważniejsze niż wszystkich poprzednich. Po pierwsze jest to druga armia NATO. Oglądamy armię, która w przypadku potencjalnego konfliktu z Rosją miałaby flankować od południa ten kraj, wiązać ją i na niej opiera się bezpieczeństwo Europy. Tymczasem my widzimy żołnierzy NATO, którzy zachowują się jak żołnierze iraccy, czyli są aresztowani, rozbierani, chłostani pasami i siedzą skuci. Ta sytuacja bardzo mi przypominała Irak. To coś niepokojącego – zaznaczył Wojciech Szewko.

Dodał, że upokorzenie, którego dokonują wobec zatrzymanych żołnierzy różnego rodzaju prawicowe bojówki, oznacza, iż turecka armia nie będzie w najbliższym czasie zdolna do skutecznego reagowania na zagrożenia. – Jest upokorzona i zdziesiątkowana. Oni mają 359 generałów, a 113 zostało aresztowanych – powiedział. Ekspert podkreślił, iż nie jest zwolennikiem teorii spiskowych, ale jego zdaniem warto przyjrzeć się niektórym faktom. – Mamy sytuację, kiedy kilka minut po tym, gdy Erdogan wzywa do wyjścia na ulice, z wielu meczetów nadawany jest ten sam komunikat. Takich dziwnych elementów jest bardzo dużo – podkreślił. – Dodatkowo nie jest możliwe, żeby Amerykanie o tym nie wiedzieli – przyznał.

Jak tłumaczył, Departament Stanu USA i CIA informowały, że coś się może wydarzyć przy okazji planowanej czystki w wojsku, która miała się odbyć w sierpniu – Być może ten pucz był rozpaczliwą próbą uprzedzenia czystek. Z bazy Incirlik startowały natowskie samoloty-cysterny, które tankowały F-16 puczystów w powietrzu. Szef tej bazy został aresztowany i trwają przeszukania. Pamiętajmy, że tam znajduje się 50 bomb atomowych, to nie jest któraś z rzędu baza na końcu świata. W związku z tym wszystkie działania tego typu muszą być monitorowane przez wywiad amerykański – mówił w „Rynku opinii” dr Wojciech Szewko.

Ekspert odniósł się także do relacji turecko – rosyjskich po nieudanej próbie zamachu stanu. – W Turcji budowana jest pewna narracja. Wskazuję się tam na udział w puczu USA. Rzekomo ma to mieć związek z zmianą o 180 stopniu w relacjach między Rosją a Turcją. Przed samym zamachem stanu mówiono, że natowska baza w Incirlik ma być udostępniona samolotom rosyjskim – przypomniał dr Szewko.
http://biznesalert.pl/szewko-amerykanie-mogli-wiedziec-o-zamach-stanu-turcji/


 
Od razu mi się skojarzyło z tymi wykładami Rosslinga, w których pyta on publikę o oczywiste rzeczy i ludzie odpowiadają "gorzej niż szympansy", wybierając najbardziej dramatyczną opcję - opierają się bowiem na negatywnym przekazie dominującym w mediach. Tu było by zapewne podobnie, gdyby tak zapytać, czy ilość ataków na policjantów spada, czy rośnie.
Znam, kilka razy byłem w Markecie E7, wspierając polskie sieci spożywcze :)
No bywam, bo mają całkiem spory wybór alkoholi:) A skąd dokładnie jesteś, bo to wyjątkowo blisko?

U nas tylko planuja mozliwosc przeglosowania w sejmie niewaznosci wyrokow TK.
Jeszcze trochę i trzeba będzie iść protestować wraz z KOD-em. :DC:

E: Po chwili namysłu, to wcale nie jest śmieszne.
 
ja się tylko droczę, w rzeczywistości ani jedno, ani drugie, obaj byli chorzy psychicznie, Tesla OCD, Newton cały zestaw i dodatkowo zatrucie rtęcią
możemy już nie robić offtopu? jak coś to HP

Byli chorzy psychicznie bo w przypadku Tesli na przykład, dopiero po kilkudziesięciu latach od jego śmierci udało się innym naukowcom zrealizować część jego projektów... Jak jesteś mądralą, albo całym środowiskiem i pojawia się koleżka, który obala połowę twoich teorii i wymyśla rzeczy o których ci się nie śniło to stwierdzasz, że jest chory psychicznie i tego się trzymasz :DC: Raczej ich wkładu dla rozwoju technologii i nauki nie możesz im odebrać, a gdyby chorzy psychicznie mieli takie mózgi to by ich w laboratorium zamykali, a nie w psychiatrykach.

Jakby to Janusz powiedział: "Kto ma rację 50 lat wcześniej niż reszta, ten przez 50 lat uchodzi za oszołoma" :DC:

Z mojej strony też koniec.



Przy okazji, bo sobie przypomniałem ten niemiły fakt. Te dwie Polki, które zginęły podczas zamachu z Nicei były z podkrakowskich Krzyszkowic - dosłownie rzut beretem ode mnie. Mam stamtaď kilku znajomych. Pojechały turystycznie, młode dziewczyny, życie stało przed nimi otworem.

Ja to nie rozumiem czemu ludzie jeżdżą turystycznie do takich krajów jak Francja skoro tam wojna jest..
 
Back
Top