Polityka

Śledztwo w sprawie Skarbca i Pomocnej Pożyczki z każdym miesiącem rozrasta się i już kilkukrotnie przerasta postępowanie w sprawie Amber Gold.


Wojciech Szelągowski z prokuratury powiedział, że sprawa jest "nieporównywalnie większa" od śledztwa ws. Amber Gold. Firmy, które udzielały pożyczek, aby wywiązać się ze wszystkich zobowiązań, musiałyby dysponować kwotą ponad
3 miliardów złotych.

Jak można nakraść taką kase ? amber gold to coś około 700-800mln, a ci ich przebili czterokrotnie. Media zamiast zajmować sie jakimiś smiesznymi gamoniami z UE mogłyby nagłaśniać te sprawy bo podobno firma nadal działa pod inną nazwą



Te dwie firmy nie "nakradły" 3 mld zł. Chodzi jedynie o to, że aby wykonać swoje zobowiązania (czyli m.in. udzielić tych pożyczek), to potrzebowałyby takiej kwoty.
 
To w jaki sposób oszukiwali? Nie dawali pożyczek?

W skrócie i uproszczeniu - tak.
Osoby ubiegające się o pożyczkę wpłacały 4%-10% kwoty o którą się ubiegały. Następnie otrzymywały informację, że nie spełniają warunków do otrzymania pożyczki, a wpłacona kwota przepadała.
 
W skrócie i uproszczeniu - tak.
Osoby ubiegające się o pożyczkę wpłacały 4%-10% kwoty o którą się ubiegały. Następnie otrzymywały informację, że nie spełniają warunków do otrzymania pożyczki, a wpłacona kwota przepadała.
Innymi słowy scenariusz American Hustle 40 lat pózniej i bez Jennifer Lawrence.
Nie można tu liczyć pożyczek które należałoby wypłacić, tylko oszustwo na zaliczki czyli te 10 procent - 300 baniek.
 
Z tego co oglądałem ostatnio.

Nudnawe i źle nagrane. Raczej nic nowego poza tym, że teraz chłopaki mają większe wątpliwości co do realności Nowego Jedwabnego Szlaku - bo Chińczykom się kończy kasa.

Tu za to materiał od CAS. Trochę smutny, bo rozumiem, że skrajny liberalizm jest obecnie nieakcpetowalny przez kastę rząd/urzędnicy/grupy interesu, a więc niemożliwy do wdrożenia, ale CAS przygotował tak lajtowy plan (porównując do poglądów np. Sadowskiego, który uważa, że jedyną koneiczną ochroną rynku wewnętrznego jest wywiad), że przygnębiające, że nie ma chętnych do jego wdrożenia - nie łudźmy się, PiS też nie wdroży. Serio tam nawet 1 urzędas nie traci pracy.
 

Wszystko co tu napisałem nieładnego o Balcerowiczu (@lemmy o ile dobrze pamiętam) odszczekuję, a jako pokutę jutro wypiję jedno piwo mniej.

Film stary, ale jakiś upload świeży. Leszek dobrze masakruje szybkimi argumentami tę tępą "rynek zawiódł" dzidę.
 


Przynajmniej sa tego swiadomi:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Polska-poprosi-sasiadow-o-prad-3547491.html

Mozna troszke ponarzekac, ale jednak my lata 90 przetrwalismy. Duzo narzekania, ale przetrwalismy. Na wschodzie nie dali rady, i teraz albo beda mieli ponownie albo lata 80te, albo 90te.
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Dwa-obozy-na-Kremlu-szykuja-sie-do-bitwy-o-gospodarke-3547419.html

I budzet ciagle sie nie domyka? To oznacza, ze albo NFZ niedoszacowywuje tych kosztow leczenia, i szpitale musza to sfinansowac z innych zabiegow (=naszej kieszeni), albo ktos to przejada...
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Polska-leczy-Europe-3547481.html

Panstwo dba o nas lepiej niz my sami:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Wodka-w-proszku-nie-dla-Polaka-3547499.html

EDIT:
Oby to tylko straszenie bylo :(
http://www.defence24.pl/390477,rapo...ikow-kanada-ostrzega-przed-duza-wojna-z-rosja
https://intelnews.org/2016/06/16/01-1920/
 
Last edited:
Przecież wielu ludzi w małych i srednich miastach pracuje z 1500. Muszą robić po 10-12 i więcej żeby miec 2500-


Ale z drugiej strony...i tak idą do sklepu i kupują poza tym co musza, to co chcą. Ja trochę inaczej patrze na Polske po tym filmiku Ukraińców mieszkających w Polsce.



W skrócie. Wyobraź sobie, ze tam tez zarobisz 1500 zł ale: tabliczka czekolady kosztuje 25 zł, uzywany rower ktory u nas kupisz za 150 zł, tam kupisz za 1200 zł( a wiec musisz wziac kredyt), laptop uzywany to wydatek 6 tys zł.

Tam zarobisz przez rok tyle ile w Polsce w miesiac, dwa.
U nas problem zaczyna się gdy za te 1500 zł musisz kogos jeszcze utrzymac. Jednak na zycie jednej osoby, nawet jak wynajmiesz pokój, spokojnie wystarcza. Z partnerka - wynajmiesz mieszkanie.
 
Ale z drugiej strony...i tak idą do sklepu i kupują poza ty co musza, to co chcą. Ja trochę inaczej patrze na Polske po tym filmiku Ukraińców mieszkających w Polsce.



W skrócie. Wyobraź sobie, ze tam tez zarobisz 1500 zł ale: tabliczka czekolady kosztuje 25 zł, uzywany rower ktory u nas kupisz za 150 zł, tam kupisz za 1200 zł( a wiec musisz wziac kredyt), laptop uzywany to wydatek 6 tys zł.

Tam zarobisz przez rok tyle ile w Polsce w miesiac, dwa.
U nas problem zaczyna się gdy za te 1500 zł musisz kogos jeszcze utrzymac. Jednak na zycie jednej osoby, nawet jak wynajmiesz pokój, spokojnie wystarcza. Z partnerka - wynajmiesz mieszkanie.

Po tym wpisie widzę żeś małolat nieskalany pracą. Uwierz, że problem zaczyna sie dużo wczesniej niż 1500, a tak niska kwota jest obelgą dla uczciwie pracującego.
Wiem, da się przeżyć i na mirabelkach ale nie o to w życiu chodzi.
 
Po tym wpisie widzę żeś małolat nieskalany pracą. Uwierz, że problem zaczyna sie dużo wczesniej niż 1500, a tak niska kwota jest obelgą dla uczciwie pracującego.
Wiem, da się przeżyć i na mirabelkach ale nie o to w życiu chodzi.
Dokładnie. Problem zaczyna sie gdy musisz iść np. do dentysty lub innego lekarza, wykupic leki. Gdy dotkną Cie jakieś inne wypadki losowe nawet nieduże a one najczęściej chadzają parami a nawet grupami. Co zrobisz jak nie masz odłozonej złotówki w kieszeni.
A Ci z filmiku @halibut prymitywne rozumowanie typowe Wanki. Jeszcze dostaniemy od nich zapłate.
 
Last edited:
Po tym wpisie widzę żeś małolat nieskalany pracą. Uwierz, że problem zaczyna sie dużo wczesniej niż 1500, a tak niska kwota jest obelgą dla uczciwie pracującego.
Wiem, da się przeżyć i na mirabelkach ale nie o to w życiu chodzi.


Ty duzo o mnie wiesz widze, niestety gowno :)
 
Dokładnie. Problem zaczyna sie gdy musisz iść np. do dentysty lub innego lekarza, wykupic leki. Gdy dotkną Cie jakieś inne wypadki losowe nawet nieduże a one najczęściej chadzają parami a nawet grupami. Co zrobisz jak nie masz odłozonej złotówki w kieszeni.
A Ci z filmiku @halibut prymitywne rozumowanie typowe Wanki. Jeszcze dostaniemy od nich zapłate.
Czy chcesz powiedziec, ze Polska jest lepszym miejscem dla ludzi mlodych i zdrowych, a Ukraina dla starych schorowanych? ;)

Taka mysl: dlaczego rzeczy potrzebne ludziom bardziej niz inne, maja byc tanie?

Z naprawde innej beczki: Czasami mam wrazenie, ze ludzie chca zyc w ZOO. Oczywiscie za kratami, nie przed. Opiekun przyjdzie, nakarmi, nie da zjesc czego nie wolno, da sie zyc.
 
Last edited:
Back
Top