Polityka

http://www.polskieradio.pl/9/863/Artykul/1632038,Chiny-zaciesniaja-relacje-z-Unia-Europejska
PR3 3 strony swiata said:
Wizytę w Chinach zakończyła właśnie Angela Merkel, a już za parę dni chiński prezydent Xi Jinping wybiera się do Europy… w tym do Polski.

Przyszłość relacji UE-Chiny (3 strony świata/Trójka)
- Mamy parę spraw do załatwienia z Unią Europejską i parę problemów do rozwiązania - mówił chiński prezydent do niemieckiej kanclerz.
Podczas zbliżającej się wizyty prezydenta Chin w Polsce podpisanych ma zostać szereg umów dwustronnych. Poinformował o tym chiński MSZ. Jedna z nich ma dotyczyć lotnictwa cywilnego.
Czy to oznacza, że Unia to chińska główna droga gospodarcza? Ernest Zozuń rozmawiał o tym z Radosławem Pyflem z Centrum Studiów Polska Azja. Zapraszamy do wysłuchania audycji.


YEAH!
 
Böhm-Bawerka znałem jako tako - wiem co wniósł w temat i jak zaorał Marksa... ale w oryginale nie czytałem. Teraz na pewno sięgnę, tym bardziej, że właśnie ukazało się polskie wydanie.

Ta analiza jest tak bezbłędna i logicznie konsekwentna - wow. Dawno niczego tak dobrego w temacie nie czytałem! Szaleństwo!

http://mises.pl/blog/2016/06/15/machaj-bohm-bawerk-luka-placowa/
 
Last edited:
A w Krakowie z 2,5 mln pielgrzymów zrobiło się już 1,5 mln, przy czym na Błoniach ma być zaledwie 700tyś (jak kiedyś na koncercie Skorpionsów) Zarejestrowało się ich chyba 150 tyś.

Skończy się tym, że przyjedzie @midern z naszym apostołem, pół Krakowa spierdoli na wakacje, drugie pół nie wyrobi sobie przepustek do stref(wjazd samochodem do strefy innej niż zamieszkania) i będzie można na ulicach urządzać rajdy samochodowe.
 
Nie wiem czy na ten wyjazd brać bejsbola czy popularną w Krakowie maczetę?

Dla mnie to będzie jeden wielki niewypał, a nie jadę tam z nastawieniem na ŚDM, tylko raczej wspólny wyjazd z ziomkami do ziomkow. Sam fakt, że ludzie się faktycznie boją zamachów itd, u nas już 1 autobus mniej jedzie. Co będzie się dziać w Krakowie, to się nawet nie pytam.
 
A w Krakowie z 2,5 mln pielgrzymów zrobiło się już 1,5 mln, przy czym na Błoniach ma być zaledwie 700tyś (jak kiedyś na koncercie Skorpionsów) Zarejestrowało się ich chyba 150 tyś.

Skończy się tym, że przyjedzie @midern z naszym apostołem, pół Krakowa spierdoli na wakacje, drugie pół nie wyrobi sobie przepustek do stref(wjazd samochodem do strefy innej niż zamieszkania) i będzie można na ulicach urządzać rajdy samochodowe.
Byłoby cudownie.
 
A w Krakowie z 2,5 mln pielgrzymów zrobiło się już 1,5 mln, przy czym na Błoniach ma być zaledwie 700tyś (jak kiedyś na koncercie Skorpionsów) Zarejestrowało się ich chyba 150 tyś.

Skończy się tym, że przyjedzie @midern z naszym apostołem, pół Krakowa spierdoli na wakacje, drugie pół nie wyrobi sobie przepustek do stref(wjazd samochodem do strefy innej niż zamieszkania) i będzie można na ulicach urządzać rajdy samochodowe.

To by było cudowne :-)
 
Nie wiem czy na ten wyjazd brać bejsbola czy popularną w Krakowie maczetę?

Dla mnie to będzie jeden wielki niewypał, a nie jadę tam z nastawieniem na ŚDM, tylko raczej wspólny wyjazd z ziomkami do ziomkow. Sam fakt, że ludzie się faktycznie boją zamachów itd, u nas już 1 autobus mniej jedzie. Co będzie się dziać w Krakowie, to się nawet nie pytam.
Nie bierz. No chyba że planujesz mieszkać na chujowym osiedlu i latać w koszulce pitbula
 
Sam tytul jest nacjonalistyczny! Dlaczego Kanado?

Ale przynajmniej dzieki temu zdalem sobie sprawe, ze "Oda do mlodosci" dyskryminuje starych ludzi, trzeba ja koniecznie zmienic!
Udało mi się skutecznie odciąć od wiadomości z tv i netu. Dzięki waszym wrzutkom i komentarzom utwierdzam się w przekonaniu że podjąłem słuszną decyzję.

Jak można mieć tak namieszane
Najebane
w głowie, żeby wszystko sprowadzać do formy neutralnej na każdej płaszczyźnie...
 
13407220_548172772033930_2386508678929332548_n.jpg
 


Nasi politycy to kretyni

Czytałem książkę ,,Jakie piękne samobójstwo" Rafała Ziemkiewicza o czasach drugiej wojny światowej i drugiej Rzeczpospolitej. Wynika z niej, ze kiedyś Polacy tak bardzo wierzyli w sojuszników, w swoją potęgę i teraz jest ta sama naiwność przez którą byli komuniści, a teraz ,,lewicowi" politycy powiedzieli amerykanom, że ,,jak torturować to najlepiej na Mazurach". Później Irak...
 
polecam "Michnikowszczyzne" Ziemkiewicza , można jako audiobook kupić , bardzo ciekawe przypomnienie lat 80-90tych
 
Staralem sie czytac, ale szczerze mowiac nie moge przebrnac. #lazymode.
Mozesz to jakos strescic?
Wysokie figury z MFW napisały artykuł, w którym podają w wątpliwość "neoloberalną politykę" funduszu. Stwierdzają, że trzeba dopuścić możliwość kontroli przepływu kapitału oraz rozważyć politykę budżetowa - sugerują zwiększenie interwencjonizmu oraz podniesienie progów zadłużenia. Co prawda MFW twierdzi, że to tylko opinia części ekspertów a nie stanowisko MFW, a frakcja konserwatystów skrytykowała ten artykuł... niemniej jednak taka opinia jest precedensem od założenia tej instytucji.
 
Wysokie figury z MFW napisały artykuł, w którym podają w wątpliwość "neoloberalną politykę" funduszu. Stwierdzają, że trzeba dopuścić możliwość kontroli przepływu kapitału oraz rozważyć politykę budżetowa - sugerują zwiększenie interwencjonizmu oraz podniesienie progów zadłużenia. Co prawda MFW twierdzi, że to tylko opinia części ekspertów a nie stanowisko MFW, a frakcja konserwatystów skrytykowała ten artykuł... niemniej jednak taka opinia jest precedensem od założenia tej instytucji.
MFW zawsze prowadziło podwójną politykę - małe kraje neoliberalizm, duże - zadłużanie się.
 
drukarki w ruch zatem, bedzie skupowanie obligacji, "fundusze strukturalne"?

Luzna mysl o wspolczesnym pieniadzu: ten pieniadz jest tak geometrycznie kreowany, bo to tylko elektroniczne zera... Kiedys skarbiec trzeba bylo wybudowac, straze oplacic, wozami rozwiezc...
 
Last edited:
Back
Top