Polityka

Przez lata Antoni Macierewicz - wbrew swojemu publicznemu wizerunkowi - blisko współpracował z Robertem Luśnią (TW "Nonparel"), uznanym przez sąd za płatnego informatora SB. Formalnie rzecz biorąc, Macierewicz współpracuje z nim i dzisiaj, gdy jest ministrem obrony narodowej. Bo wciąż zasiada w radzie fundacji Głos, której prezesem zarządu jest Luśnia.

http://wyborcza.pl/magazyn/1,153010...z-jego-firma-i-jego-tw-czego-nie-wiemy-o.html
 
@Dzihados

Taki komentarz w necie gdzieś wyhaczyłem. Tak to wygląda i rząd to chuje?

" Największym sprzymierzeńcem Putina w Polsce jest niejaki Jasiński przydupas Kaczyńskiego który od razu jak objął stanowisko prezesa Orlenu popisał z Rosnieftem kontrakt na 3 lata z możliwością przedłużenia ( tajny - tak jak wcześniej umowę gazową - tak tak nie Pawlak a on ją podpisał ) pamiętajmy że naftoport Gdański może przyjąc 34 MLN ton ropy rocznie, Polska zużywa rocznie około 24 MLN ton a od ruskich kupujemy 22 MLN ton. to jest 12 % całego eksportu rosji ( chiny importują z rosji tyle samo ) . Gdyby ktoś myślał o odcięciu Putina od finansowania zbrojeń od razu uciął by odbiór o min. połowę drugą kupił od Iranu, Kuwejtu i emiratów . ( ropa tamta jest lepsza od ropy URAL ) warunki odbioru na teraz lepsze od tych rosyjskich generalnie klimat lepszy. A tak to Jasiński z Kaczyńskim i Macierewiczem sponsorują Iskandery w kaliningradzie. "
 
klasyczna walka o tolerancję poprzez opluwanie innych - inaczej nie nazwę sponiewieranie symbolu PW

e8746ac81ed85d8b73b5ae5b1e093c5b3d1cd9b3.jpg
 
A Duda wysyła żołnierzy na Bliski Wschód :DC:


Jeżeli w zamian za wzmocnienie wschodniej flanki NATO - jestem za. Jednak lepiej by było coś za coś - najpierw umowa o wzmocnieniu, potem wysyłamy żołnierzy.
Islam nam nie zagraża - zamachy terrorystyczne to mimo wszystko jednostkowe zagrożenia. Jednak Rosyjka itd, to coś co może nas zmieść.
 
@Dzihados

Taki komentarz w necie gdzieś wyhaczyłem. Tak to wygląda i rząd to chuje?

" Największym sprzymierzeńcem Putina w Polsce jest niejaki Jasiński przydupas Kaczyńskiego który od razu jak objął stanowisko prezesa Orlenu popisał z Rosnieftem kontrakt na 3 lata z możliwością przedłużenia ( tajny - tak jak wcześniej umowę gazową - tak tak nie Pawlak a on ją podpisał ) pamiętajmy że naftoport Gdański może przyjąc 34 MLN ton ropy rocznie, Polska zużywa rocznie około 24 MLN ton a od ruskich kupujemy 22 MLN ton. to jest 12 % całego eksportu rosji ( chiny importują z rosji tyle samo ) . Gdyby ktoś myślał o odcięciu Putina od finansowania zbrojeń od razu uciął by odbiór o min. połowę drugą kupił od Iranu, Kuwejtu i emiratów . ( ropa tamta jest lepsza od ropy URAL ) warunki odbioru na teraz lepsze od tych rosyjskich generalnie klimat lepszy. A tak to Jasiński z Kaczyńskim i Macierewiczem sponsorują Iskandery w kaliningradzie. "
Zbyt mocne uproszczenie. Co do koligacji nazwisk to się nie odniosę. Postulat odcięcia dostaw ropy z Rosji jest idiotyczny - powinniśmy kupować wszędzie, a kierunek powinien być ustalany ceną, a nie postulatami politycznymi. Przykład z finansowaniem zbrojeń Rosji jest o tyle idiotyczny, że autor sugeruje zakup ropy z Iranu (co najmniej do 2018 roku nierealny przez brak infrastruktury), czy Arabii Saudyjskiej, które "sponsorują" terroryzm. Również argument ze słabą ropą jest niezbyt trafny, albo przynajmniej zbyt ogólnie określony. W ogólności autor ma troszkę racji, ale polskie rafinerie są przystosowane (jako jedne z nielicznych na świecie) do przerabiania rosyjskiej ropy. Rosjanie nie mają wielu alternatyw na swój produkt (coraz gorszy, bo złoża się zużywają), więc jeśli tylko w Polsce mamy możliwość dyktowania ceny z Rosjanami, to jest to jak najbardziej słuszne. Co do samych Iskanderów, to Rosjanie nie potrzebują trzymać broni w Obwodzie Kaliningradzkim, przy obecnej technice zdecydowanie wystarczą im bazy u siebie w kraju. Zresztą Kaliningrad jest nie do obronienia dla Rosjan w przypadku jakiejkolwiek wojny, gdzie (przykładowo) Polska podejmowałaby akcje ofensywne.
 
SB w KOD. Ziemkiewicz powiedział, że szkoda, że Jaruzelski nie żyje, bo może on też by się tam załapał razem z Kwaśniewskim.
Zacząłem się zastanawiać: dlaczego Jaruzelski i Gierek cieszą się taką popularnością, a np. Jerzy Urban:

Bo był chłopcem od brudnej roboty?
 
@Wewiur @halibut Autor przeoczył fakt, że to umowa na ropę dla czeskich rafinerii. Nie wiem jak tam wygląda infrastruktura.
Cały dawny blok wschodni ma sprzęt na URAL (ma dużo siarki i trzeba w procesie odsiarczać). Nie jestem ekspertem ale rafineria przystosowana do średniej ropy z siarką po niewielkich przeróbkach da sobie radę z taka bez ( z Zatoki).
 
@Wewiur @halibut Autor przeoczył fakt, że to umowa na ropę dla czeskich rafinerii. Nie wiem jak tam wygląda infrastruktura.
W Czechach to już wszystko polskie :joe:
Cały dawny blok wschodni ma sprzęt na URAL (ma dużo siarki i trzeba w procesie odsiarczać). Nie jestem ekspertem ale rafineria przystosowana do średniej ropy z siarką po niewielkich przeróbkach da sobie radę z taka bez ( z Zatoki).
Z tego co wiem, to polskie rafinerie są przystosowane do przeróbki wielu gatunków ropy. Więc to nie problem dla nas.
 
... Z tego co wiem, to polskie rafinerie są przystosowane do przeróbki wielu gatunków ropy. Więc to nie problem dla nas.
To efekt inwestycji z ostatnich lat ale nadal najtaniej jest nam przerabiać ropę ze wschodu. Powinniśmy się kierować ekonomią,
 
To efekt inwestycji z ostatnich lat ale nadal najtaniej jest nam przerabiać ropę ze wschodu. Powinniśmy się kierować ekonomią,
Też jestem tego zdania. Dlatego shejtowałem halibuta, że wrzuca jakiegoś "narodowca-patriotę-niespełnarozumu".
 
No i ciekawie:

Niektórzy politycy z PiSu i PO szczują telewidzów w studiach telewizyjnych i jednocześnie po programie normalnie ze sobą rozmawiają, ale są ludzie jak Niesiołowski, których hejt chyba nie ma nawet klasy. Powiedziałbym, że jest szczery, ale on już tyle bluzgał o Kamińskim, Tomaszewskim i nagle spoko ludzie po odejściu z PiSu...
 
Ha śmiliście się ze mnie " czubek " "psychol "nawiedzony" "Mciarewicz" Mówie to co mówiłem rok temu !!! Mercel zrobi z emigrantów muzułmańskich armie i wyśle ją na Nas !!!
11:20
 
Śledztwo w sprawie Skarbca i Pomocnej Pożyczki z każdym miesiącem rozrasta się i już kilkukrotnie przerasta postępowanie w sprawie Amber Gold.


Wojciech Szelągowski z prokuratury powiedział, że sprawa jest "nieporównywalnie większa" od śledztwa ws. Amber Gold. Firmy, które udzielały pożyczek, aby wywiązać się ze wszystkich zobowiązań, musiałyby dysponować kwotą ponad
3 miliardów złotych.

Jak można nakraść taką kase ? amber gold to coś około 700-800mln, a ci ich przebili czterokrotnie. Media zamiast zajmować sie jakimiś smiesznymi gamoniami z UE mogłyby nagłaśniać te sprawy bo podobno firma nadal działa pod inną nazwą



 
Pytanie za 100 punktów. Czy widział ktoś jakąś znaczącą wzmiankę na głównych stronach największych polskich mediów internetowych o tym, że odwiedził nasz kraj prezydent Chin?
 
Pytanie za 100 punktów. Czy widział ktoś jakąś znaczącą wzmiankę na głównych stronach największych polskich mediów internetowych o tym, że odwiedził nasz kraj prezydent Chin?


Natemat miał pare godzin na głównej, Polsat News od wczoraj cały dzień o tym gada, pokazuje, relacjonuje, jako najwazniejsze wydarzenie. Dziś pokazywali całe konferencje prasowe, w chuj nudne.
 
Natemat miał pare godzin na głównej, Polsat News od wczoraj cały dzień o tym gada, pokazuje, relacjonuje, jako najwazniejsze wydarzenie. Dziś pokazywali całe konferencje prasowe, w chuj nudne.

Wszedłem na polsatnews.pl i nie widzę słowa o tym na głównej :)
 
Back
Top