Polityka

To on teraz jest amerykańskim profesorem ?
Jeżeli może to pomóc Rosjanom to każdy i wszystko co złe będzie amerykańskie.

Co do Staniszkis, to była zepchnięta na margines w zasadzie do momentu kiedy zaczął tworzyć się PO-PiS na hasłach IVRP. Mało kto pamięta, ale obie partie szły wtedy współnie do wyborów jako siła mająca zniszczyć postkomunistyczny układ, a Staniszkis była głownym teoretykiem nim się zajmującym. Wczesniej osoby mówiące o układzie były uważane za jeszcze bardziej pomylone niż obecnie.
 
Jeżeli może to pomóc Rosjanom to każdy i wszystko co złe będzie amerykańskie.

Co do Staniszkis, to była zepchnięta na margines w zasadzie do momentu kiedy zaczął tworzyć się PO-PiS na hasłach IVRP. Mało kto pamięta, ale obie partie szły wtedy współnie do wyborów jako siła mająca zniszczyć postkomunistyczny układ, a Staniszkis była głownym teoretykiem nim się zajmującym. Wczesniej osoby mówiące o układzie były uważane za jeszcze bardziej pomylone niż obecnie.
PO nigdy nie miało niszczyć układu, tylko składać się z nowych ludzi (he he) i być nową jakością w polityce, po rozbiciu AWS w wyborach 2001, tak samo PiS. Retoryka IV RP pojawiła się w wyborach w 2005 roku i raczej była odpowiedzią na afery rządu SLD-PSL-UP. Obydwie partie w 2001 roku niewiele się od siebie różniły pod względem retoryki. Układ i "staliście tam gdzie stało ZOMO" to rzeczy znacznie późniejsze, a różnice zostały pogłębione po niemożności utworzenia koalicji POPIS i utworzenia PIS-LPR-Samoobrona.
 
@MuraS

"W 1969 wyemigrował z rodzicami do Stanów Zjednoczonych. W 1975 obronił doktorat z socjologii na Uniwersytecie Yale, gdzie przez wiele lat był wykładowcą. W 1996 został odznaczony przez Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej[2]. Jest profesorem wydziału historii Uniwersytetu Princeton." z wiki
Raczej pije do tego, że niektóre media, prezentują go jako polskiego profesora. To znaczy polskiego profesora wykładającego na amerykańskiej uczelni, to, że wykłada za granicą było mi wiadome.
 
Proszę nie zwracać uwagi na krzywdzący tytuł, tak naprawdę to byli Polscy kibice, którzy trenują przed rozpierdoleniem stolicy Francji podczas Euro 2016.

 
Nie żeby mi Breivik czymś imponował, ale trzeba przyznać, że ładnie sobie drwi z norweskiego prawa :)
No troluje lewaków po mistrzowsku. Najpierw zrobił im rzeź a teraz jeszcze śmieje im się w twarz robiąc im takie akcje. Typ powinien od dawna wisieć na suchej gałęzi, a tymczasem skarży się na za starą konsolę i brak Internetu i jeszcze oni przyznają mu rację.
 
Trochę cicho o tym ale ekonomicznie to niezły numer w wykonaniu Chin dziś się odbył.
"Chiny mają od wtorku własny kurs złota" bardziej by mnie zaskoczyli wprowadzając azjatycki odpowiednik euro
http://finanse.wp.pl/kat,1033767,ti...wlasny-kurs-zlota,wid,18277914,wiadomosc.html

http://niezalezna.pl/79294-ile-zara...jatkowe-nie-pozostawia-zludzen-jest-na-bogato

Wałęsa apeluje do Dudy. „Człowieku, dla dobra Polski poddaj się jak najszybciej” AHAHHAHAHAHAH
http://natemat.pl/177709,walesa-ape...u-dla-dobra-polski-poddaj-sie-jak-najszybciej
 
  • Like
Reactions: JB_
Wałęsa apeluje do Dudy. „Człowieku, dla dobra Polski poddaj się jak najszybciej” AHAHHAHAHAHAH
http://natemat.pl/177709,walesa-ape...u-dla-dobra-polski-poddaj-sie-jak-najszybciej
"
Lech Wałęsa ma wielu wrogów i zdaje sobie z tego sprawę. W czasach komuny walczył z agentami bezpieki, później z wieloma przeciwnikami politycznymi, którzy nie zgadzali się z jego koncepcją państwa, nie dawali zgody na falandyzację prawa. W rozmowie z Moniką Olejnik podkreślił jednak, że ma dziś większych wrogów niż komuniści." :facepalm:
 
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,ti...wielkiej-korupcji,wid,18278810,wiadomosc.html

tusk_sie_smieje_pap2_550.jpeg

Ehh, głupia ta Brazylia, nie radzi sobie tak dobrze jak nasi przy wyprowadzeniu kasy ze spółek państwowych.
 
Co jest w nim ciekawego, bo ja czuję się jakbym stracił 3 minuty życia ?


Jedyne co dość interesujące, to to, że nie jest jakoś szczególnie butny i przemądrzały, jak zazwyczaj bywają bogate osoby które udzielają wywiadów. No i chyba on jako jeden z nielicznych ludzi z obecnego "salonu", nie dorobił się dzięki znajomości władzy świeżo po transformacji, ale nie jestem pewien, także jak ktoś wie coś więcej na jego temat, to może dać znać. Jednak zgodzę się, wywiad nie jest jakiś porywający.
 
Co jest w nim ciekawego, bo ja czuję się jakbym stracił 3 minuty życia ?

Tak mi przykro :( a na powaznie - to czego sie spodziewales po wywiadzie wlasciciela Vistuli dla Forbesa? Ze bedzie nawijal o dziwkach i kokainie? Dla mnie ciekawe chociazby bylo jego podejscie do nowego podatku.
 
Tak mi przykro :( a na powaznie - to czego sie spodziewales po wywiadzie wlasciciela Vistuli dla Forbesa? Ze bedzie nawijal o dziwkach i kokainie? Dla mnie ciekawe chociazby bylo jego podejscie do nowego podatku.
Dziwek i kokainy się nie spodziewałem, bo oprócz publicysty Mazgaja wywiad był redagowany rownież przez edytora Forbesa, a on na takie teksty nie pozwala. Forbes ma byc dobra reklama dóbr wyższego rzędu dla ludzi aspirujących do wyższej klasy, a nie magazynem ze szczerymi wywiadami. A co do podatku to naprawdę nic tam ciekawego ani nowego nie napisał. Po prawdzie to prawie nic nie napisal. A Alma jak jest w czarnej dupie tak jest.
 
Back
Top