Polityka

Cos sie dzieje? W nocy sie troche postrzelali i jedna habibi sie wybuchla ale ze dalej sie bawia to nie wiedzialem.
jakos do 11 chyba trwalo wszystko, tam zlapali 7 tych skurwieli, jednemu snajper glowke odjebal, a potem jakis kosciol przeszukiwali, w ktorym mialo byc skladowisko broni. 2 samoloty z usa do paryza ladowaly awaryjnie przez anonimowe doniesienia, w kopenhadze ewakuacja lotniska i tez szukaja czegos.. isis wyszlo to co chcieli zrobic, caly swiat w strachu
 
@Comber w końcu duda mógł ułaskawić nieprawomocnego czy nie ? Bo cos tkaiego rpzeczytalem

" co do kwestii prawnych Prezydent miał pełne prawo zastosować bezpośrednio art. 139 Konstytucji. Jest to jego prerogatywa. A art. 81 Konstytucji nie wyłącza bezpośredniego stosowania 139. Dużoby pisać. W każdym razie osoby twierdzące że jest to decyzja niezgodna z prawem nie znają chyba naszego systemu prawnego i systemu źródeł prawa i zasady prymatu Konstytucji nad ustawami ,,zwykłymi"Emotikon smile Popnadto, konstytucyjne prawo łaski jest szersze niż ułaskawienie, które odnosi się do osób prawomocnie skazanych. Prawo łaski ma zdecydowanie szerszy zasięg i prezydent miał pełne prawo skorzystać z tego uprawnienia w przypadku wyroku nieprawomocnego i bez inicjatywy po stronie skazanych. I na koniec przypominam, że przed skazaniam osób ułaskawionych ten sam sąd!!! ale w innym składzie sprawę umorzył nie dopatrując się w działaniach CBA pod kierownictwem Kamińskiego żadnego przestępstwa. "
 
psa kurwy zabily
od dzisiaj wszyscy na fejsie jestes psami
CUGFe7AWoAAblpB.jpg
 
jakos do 11 chyba trwalo wszystko, tam zlapali 7 tych skurwieli, jednemu snajper glowke odjebal, a potem jakis kosciol przeszukiwali, w ktorym mialo byc skladowisko broni. 2 samoloty z usa do paryza ladowaly awaryjnie przez anonimowe doniesienia, w kopenhadze ewakuacja lotniska i tez szukaja czegos.. isis wyszlo to co chcieli zrobic, caly swiat w strachu
Chyba trzeba wyczyscic bron i zaczac zbierac amunicje. Zanim do mnie na wies dojda to bede mial ladny arsenal :)
 
@Comber w końcu duda mógł ułaskawić nieprawomocnego czy nie ? Bo cos tkaiego rpzeczytalem

" co do kwestii prawnych Prezydent miał pełne prawo zastosować bezpośrednio art. 139 Konstytucji. Jest to jego prerogatywa. A art. 81 Konstytucji nie wyłącza bezpośredniego stosowania 139. Dużoby pisać. W każdym razie osoby twierdzące że jest to decyzja niezgodna z prawem nie znają chyba naszego systemu prawnego i systemu źródeł prawa i zasady prymatu Konstytucji nad ustawami ,,zwykłymi"Emotikon smile Popnadto, konstytucyjne prawo łaski jest szersze niż ułaskawienie, które odnosi się do osób prawomocnie skazanych. Prawo łaski ma zdecydowanie szerszy zasięg i prezydent miał pełne prawo skorzystać z tego uprawnienia w przypadku wyroku nieprawomocnego i bez inicjatywy po stronie skazanych. I na koniec przypominam, że przed skazaniam osób ułaskawionych ten sam sąd!!! ale w innym składzie sprawę umorzył nie dopatrując się w działaniach CBA pod kierownictwem Kamińskiego żadnego przestępstwa. "
Mógł, bo jego prerogatywa jest tak jakby poza procesem, krótko rzecz mówiąc. Doktryna twierdzi, że nie można tworzyć wykładni prawa łaski opierając się na tylko przepisach KPK. Dla mnie jednak jest to nieco nielogiczne, bo ułaskawiamy osobę, która nie jest prawomocnie skazana i wchodzimy tutaj w kompetencje sądu i naginamy zasadę trójpodziału władzy. No, ale najwyraźniej trzeba to traktować jako przywilej głowy państwa, ponad wszystko.

Tutaj nieźle Giertych opisał ewentualne konsekwencje decyzji Prezydenta.

https://www.facebook.com/Roman-Giertych-strona-oficjalna-215392231834473/?fref=ts
 
Last edited:
Mógł, bo jego prerogatywa jest tak jakby poza procesem, krótko rzecz mówiąc. Doktryna twierdzi, że nie można tworzyć wykładni prawa łaski opierając się na tylko przepisach KPK. Dla mnie jednak jest to nieco nielogiczne, bo ułaskawiamy osobę, która nie jest prawomocnie skazana i wchodzimy tutaj w kompetencje sądu i naginamy zasadę trójpodziału władzy.

Tutaj nieźle Giertych opisał ewentualne konsekwencje decyzji Prezydenta.

https://www.facebook.com/Roman-Giertych-strona-oficjalna-215392231834473/?fref=ts

Czyli w legislacji wszystko jest ok, po prostu sens przepisu jest nielogiczny?

A czy sąd drugiej instatncji nadal może rozpatrzyć sprawę, z tym, że po skazaniu Kamiński automatycznie będzie w tym samym momencie ułaskawiony? Czy już sąd apelacyjny nie może rozpatrzyć tej sprawy?



Kurcze, to Duda genialny jest. Dzięki temu ruchowi, Kamiński nie tyle został ułaskawiony - co uniewinnniony, prawomocnie uznany winnym nie był i nie można tak w przyszłości o nim mówić. W tym PIS to mają jednak ludzi myślących.
 
Czyli w legislacji wszystko jest ok, po prostu sens przepisu jest nielogiczny?

A czy sąd drugiej instatncji nadal może rozpatrzyć sprawę, z tym, że po skazaniu Kamiński automatycznie będzie w tym samym momencie ułaskawiony? Czy już sąd apelacyjny nie może rozpatrzyć tej sprawy?



Kurcze, to Duda genialny jest. Dzięki temu ruchowi, Kamiński nie tyle został ułaskawiony - co uniewinnniony, prawomocnie uznany winnym nie był i nie można tak w przyszłości o nim mówić. W tym PIS to mają jednak ludzi myślących.
Jest spór w doktrynie i przepisy Konstytucji sa zbyt ogolne, w stosunku do tego co jest napisane w KPK.

"Konsultowałem się w tej sprawie z kolegami konstytucjonalistami. Są możliwe dwie interpretacje. Według pierwszej prezydent nie może stosować prawa łaski poza ramami kodeksu postępowania karnego. Jeśli ją przyjąć, to prezydent nie mógłby zastosować prawa łaski wobec osoby nie skazanej prawomocnym wyrokiem.

Jest możliwa druga droga rozumowania, ku której bym się skłaniał, oparta na Konstytucji RP. Jak stanowi art. 139 „Prezydent Rzeczypospolitej stosuje prawo łaski” i to jest tzw. prerogatywa prezydenta, czyli uprawnienie przysługujące tylko prezydentowi i nikomu innemu. Konstytucja nie wyłącza innych przypadków niż wyrok prawomocny, chyba, że są to osoby skazane przez Trybunał Stanu. Skłaniam się ku temu rozumowaniu, według którego prezydent nie złamał prawa." -
mówi w rozmowie z niezalezna.pl prof. Piotr Kruszyński.

Inni jeszcze twierdzą, że akt łaski prezydenta wynikajacy z Konstytucji to co innego niż ułaskawienie z KPK. Tak juz wyglada prawo - kwestia interpretacji.
 
Petru nic im nie ciśnie czego nikt by u Lisa już nie przeczytał.

Jakby gadał ze spotu wyborczego "potrzebujemy dobrej służby zdroiwa, prostrzego prawa, My wam , Nowoczesna, to damy"
 
Petru nic im nie ciśnie czego nikt by u Lisa już nie przeczytał.
Tylko, ze on w przeciwienstwie do Lisa podaje argumenty. Juz nie przesadzaj z tym uprzedzeniem, Petru ma racje w wielu kwestiach w swoim wystapieniu.
 
Tylko, ze on w przeciwienstwie do Lisa podaje argumenty. Juz nie przesadzaj z tym uprzedzeniem, Petru ma racje w wielu kwestiach w swoim wystapieniu.

Ma razie w podatkach, zgadzam się, ale skreślam go z miejsca za to, że jest to ewidentnie UW nr 3.
Już teraz nikt się nie kryje, ze PO jest przeznaczona do likwidacji i wtopenia sie w Nowoczesna, jak kiedys UWw PO.
Dlatego dla mnie tyle te skopiowanie od wczesniejszej partii Olechowskiego, PO, nic nie znaczą.
 
Ma razie w podatkach, zgadzam się, ale skreślam go z miejsca za to, że jest to ewidentnie UW nr 3.
Już teraz nikt się nie kryje, ze PO jest przeznaczona do likwidacji i wtopenia sie w Nowoczesna, jak kiedys UWw PO.
Dlatego dla mnie tyle te skopiowanie od wczesniejszej partii Olechowskiego, PO, nic nie znaczą.
Donald swego czasu tez calkiem z sensem gadal, tyle ze od mowienia do wprowadzania w zycie to jest dluga droga. Smialo mozna przyznac, ze rzady platformy przez te 8 lat mialy glownie za zadanie ochrone interesow swoich sponsorow czyli Niemcow. Jestem prawie ze pewny, iz Petru reprezentuje te same kregi, to samo towarzystwo wiec u mnie na starcie jest skreslony. Ciezko nabierac sie znowu na te same sciemy i patenty co kiedys przy platformie.
 
Donald swego czasu tez calkiem z sensem gadal, tyle ze od mowienia do wprowadzania w zycie to jest dluga droga. Smialo mozna przyznac, ze rzady platformy przez te 8 lat mialy glownie za zadanie ochrone interesow swoich sponsorow czyli Niemcow. Jestem prawie ze pewny, iz Petru reprezentuje te same kregi, to samo towarzystwo wiec u mnie na starcie jest skreslony. Ciezko nabierac sie znowu na te same sciemy i patenty co kiedys przy platformie.
No ok, ale ja pisalem o mowieniu tylko i wylacznie. Zle gadal? Madrze gadal. A to, ze ni chuja bym mu nie dal sprawowac wladzy (przez brak zaufania) to inna sprawa ;)
 
No ok, ale ja pisalem o mowieniu tylko i wylacznie. Zle gadal? Madrze gadal. A to, ze ni chuja bym mu nie dal sprawowac wladzy (przez brak zaufania) to inna sprawa ;)
no wlasnie to jest, niestety cecha naszych wszystkich politykow, czasem dobrze gadaja ale chuj z tego tak naprawde wynika :wink:
 
  • Like
Reactions: mat
Brakuje takich co mądrze gadają i mądrze robią, bo wybór jest ciagle między szczerymi idiotami, a zakłamanymi mędrkami.
A kiedy już jedni z drugimi dojdą do władzy to okazuje się, że ci mędrkowie to faktycznie zakłamani, ale z tą mądrością to już różnie, no a ci szczerzy to faktycznie idioci, ale znów z tą szczerością też nie do końca tak dobrze.
 

Szumlewicz budzi we mnie najgorsze demony, aż sam się ich boję.
 
polski terrorysta ISIS deportowany do Polski, a polskie sluzby wyjebane na niego :lol:
 
Back
Top