Polityka

czyli co? wg Ciebie czy kraj zamieszkuje powiedzmy 100 tysiecy muzulmanow czy zero to zagrozenie jest takie samo.(Kazdy terrorysta to muzulmanin) Hm... ciekawe podejscie do tematu.
Nie wiem czy ciekawe podejście, ale tak twierdzą analizy socjologiczne.
czyli co? wg Ciebie czy kraj zamieszkuje powiedzmy 100 tysiecy muzulmanow czy zero to zagrozenie jest takie samo.(Kazdy terrorysta to muzulmanin) Hm... ciekawe podejscie do tematu.

wlasnie dlatego powinny byc normalne granice, cos o czym piszesz dalej. Ja rowniez nie wiem na co komu ta Shengen (handlarzom narkotykow bardzo pasuje). Nie mial bym nic przeciwko okazywaniu dokumentow na granicy tak jak bylo kiedys. Do tego normalne trzepanko i mysle, ze zagrozenie terrorystyczne nieco spada, oczywiscie nie do zera ale jednak wydaje mi sie, ze jest duzo mniejsze.
Zgoda, granice powinny istnieć, przynajmniej te zewnętrze w UE.
Schengen to wymysł Niemcom. Zgodnie z zasadami ekonomii (myślę @Jakub Bijan potwierdzi) najbardziej na otwartości granic korzystają najsilniejsi. Tak jak USA dąży do stref wolnego handlu, tak jak UK dążyła w XIX wieku, tak w Uni dążą Niemcy.
O ile otwartość wewnętrznych granic można poddać pod dyskusję, o tyle zewnętrzne powinny być szczelne i temu chyba niewiele osób się sprzeciwi.
 
Wiele racji jest w tym co piszesz. Tylko czy rozwiązaniem jest wzrost naszego radykalizmu? Tu mam ogromną wątpliwość i pesymistycznie uważam, że nie ma dobrego rozwiązania.
wg mnie na radykalizm trzeba odpowiadac nawet zdwojonym radykalizmem. Holduje zasadzie, ze jesli ktos wydlubie Ci oko to ty mu wydlub dwa. Od wielu lat w krajach tzw starej uni cackaja sie z muzulmanami, ktorzy stali sie kula u nogi dla swoich gospodarzy. Wiekszosc zasilkow idzie wlasnie na nich i tak sie im odplacaja? Moze socjal im po prostu podniesc bo tacy biedni sa i nieszczesliwi? Jesli nie podejmie sie drastycznych srodkow to przeciez te ataki nigdy nie ustana NIGDY. Na cale te ciapate towarzystwo tylko argument sily moze byc skutecznym, przykladem niech beda Syria Al-Asada czy Libia Kadafiego. Dopoki wielcy dobrodzieje tego swiata USA nie postanowili obalic przywodcow tych panstw w imie wlasnego interesu to byl spokoj. Jest to jednak juz melodia przeszlosci.
 
Europa w XX wieku przeżyła dwie wielkie wojny, zginęło miliony ludzi, zrujnowanych zostało wiele państw i nasza kultura przetrwała. Te zamachy to nie jest kwestia naszej egzystencji, przy całym tragizmie sytuacji, ze strategicznego punktu widzenia, są to elementy wojny propagandowej, próba zastraszenia, i wywołania zamieszania w naszych głowach.
 
bo odbiorca i tak kupi, przyzwyczajony

Pff, ja nie kupuje własnie z powodu ceny i jakości.
Ba, liczyłem , że pojawienie sie dobrych dopalaczy zmniejszy cene na jakiś czas, z powodu łatwodostepnej konkurencji.
A tu dupa.
No nic, może nastaną jeszcze dobre czasy, Korwin przejmie wladze i wszystko bedzie legalne ;p
 
Europa w XX wieku przeżyła dwie wielkie wojny, zginęło miliony ludzi, zrujnowanych zostało wiele państw i nasza kultura przetrwała. Te zamachy to nie jest kwestia naszej egzystencji, przy całym tragizmie sytuacji, ze strategicznego punktu widzenia, są to elementy wojny propagandowej, próba zastraszenia, i wywołania zamieszania w naszych głowach.
Też mi się wydaje, że komuś to jest na rękę.
 
W Homeland sa fajnie pokazane berlinskie getta arabskich kamienic, gdzie rzadza gangi motywowane religijnie. To taka spirala w dol kiedy ich bracia w wierze sa zastraszani i jednoczesnie indoktrynowani w duchu dzihadu. IMO panstwa nie powinny czekac na zadne zamachy, ale bardzo surowo karac kazdego, od Imama po zwyklego zelota, na podstawie chocby wypowiedzi w duchu dzihadu przeciwko zachodniej demokracji. Prawda jest taka, ze oni sie z Nas smieja.
 
Schengen to wymysł Niemcom. Zgodnie z zasadami ekonomii (myślę @Jakub Bijan potwierdzi) najbardziej na otwartości granic korzystają najsilniejsi. Tak jak USA dąży do stref wolnego handlu, tak jak UK dążyła w XIX wieku, tak w Uni dążą Niemcy.
przeciez ja mam na mysli fizyczne kontrole na granicach, cala reszta pozostaje tak jak jest dotychczas w Schengen
 
W Homeland sa fajnie pokazane berlinskie getta arabskich kamienic, gdzie rzadza gangi motywowane religijnie. To taka spirala w dol kiedy ich bracia w wierze sa zastraszani i jednoczesnie indoktrynowani w duchu dzihadu. IMO panstwa nie powinny czekac na zadne zamachy, ale bardzo surowo karac kazdego, od Imama po zwyklego zelota, na podstawie chocby wypowiedzi w duchu dzihadu przeciwko zachodniej demokracji. Prawda jest taka, ze oni sie z Nas smieja.
Ludzi kaza za wpisy na FB, dotyczace przyjmowania imigrantow muzulmanskich a cala rzesza imamow i innych przywodcow religijnych codzienie i to w wersji live namawia swoich wspolbratymcow do zabijania w imie wiary/dzihadu. Cos tu chyba jest nie tak...
 
comment_st1frGygftMdBdfu9gKqUkSiwQGymjIa,w400.jpg

zastanawiam się czy się nie odezwać do szumiego na tt......
 
A patrzeliście na to wszystko od strony obiektywnej:
Amerykanie, Francuzi, i Polacy od lat stacjonują na ziemiach muzułmanów. Zabijaja, bombarduja, takze mase kobiet i dzieci. Wiemy jak działa wojsko - gwałt to jest norma.
Oni tratkują naszą obecność tam tak samo jak my ze zgrozą i nienawiścia patrzymy na ich zamachy w Europie. Tylko nie maja mozliwosci wjechac tu czolgami i robic bombardowan, to znalezli inny sposób.
 
Vatican condemns Paris attacks as "mad terrorist violence," calls for decisive response to counter spread of "homicidal hatred"

English Translation: #ISIS claimed credit for the deadly attacks in the French capital, #ParisAttacks
CTxSeprVEAAhpKh.jpg
 
ja dodam od siebie, ze islam wyznaje 25% ludnosci swiata, wiec ci, ktorzy sa terrorystami to jest ulamek. ja nie znam muzulmanina, ktory wspieralby akty terroru, widze raczej jak sami cierpia przez to, ze ludzie pozniej ich z gory oceniaja, bo co oni niby maja zrobic. przeciez oni sami sa zabijani przez isis, myslicie, ze w tych wybuchach i roznych atakach nigdy nie zginal zaden przypadkowy muzulmanin? mysle, ze nie chcial on tak samo zginac jak inni. turasy to tez muzulmanie i co z nimi zrobic? wyrzucic ich? no kurwa tak i pozniej do nich na wakacje jezdzic.. nie ma dobrego rozwiazania na te sytuacje, oczywiscie nielegalni imigranci powinni sie tu w ogole nie znajdowac, jakby ich wszystkich kontrolowali na granicach, byloby ich 10 razy mniej. i tez jestem zdania, ze jak chca tu byc, to maja sie przystosowac, ale kurwa 90% tak wlasnie robi, u mnie w miescie mieszka od zajebania muzulmanow, ale jak byl ostatnio jakis protest w miescie, to szli moze w 50 osob, bo reszta sie z nimi nie utozsamia, chca poprostu mieszkac sobie w pokoju z dala od wojen
 
PS. Na polsacie mówią o reakcjach w sieci. Jakie komentarze?
"Jestem muzułmaninem, potępiam ataki tak jak 1.5 mld muzułmanów" No nie kurwa, bo nie powiedzą o wkurwieniu. Tylko tym że jakiś Arabus robi propagandę godną Barbary Lewackiej
 
@Gaara No tak, tylko, że nadal mowa o Turkach, a to troche inna bajka.

No tu też jest problem - Turek, Tarar to nie Syryjczyk , Irańczyk, Egipcjanin itd.

Tylko, że Turcja sama teraz ma problemy i miliony radykałów w swoim cywilizowanym(w porównaniu do reszty krajów muzułmańskich) kraju
 
turek=muzulmanin. nie mowie tylko o turkach, tylko iranczykach, irakijczykach, libanczykach

Dla mnie z typowego turka jest taki muzułmanin, jak z przeciętnego Polaka katolik tzn. od święta. Chociaż teraz się pojawił Erdogan i może się to szybko zmienić.

Co do reszty to się nie wypowiem, bo nie wiem, aczkolwiek z opowieści znajomych, którzy siedzą na wyspach, lub we Francji wyłania się o wiele mniej ciekwy obraz niż Twój dot. sytuacji w Niemczech.
 
Analizy socjologicze zrobione pod zbicie argumentu antyemigracyjnego zapewne. W przypadku globalnego ocieplenia tez mozna rzucac masa uznanych badan/opinie itd. ze strony wszelkiej maści autorytetow, ale czy nalezy om wierzyc?
 
Dla mnie z typowego turka jest taki muzułmanin, jak z przeciętnego Polaka katolik tzn. od święta. Chociaż teraz się pojawił Erdogan i może się to szybko zmienić.

Co do reszty to się nie wypowiem, bo nie wiem, aczkolwiek z opowieści znajomych, którzy siedzą na wyspach, lub we Francji wyłania się o wiele mniej ciekwy obraz niż Twój dot. sytuacji w Niemczech.
ja oczywiscie nie moge mowic za cale niemcy, tylko o swoim regionie, a jest to granica francuska. niemcy sobie bardzo dobrze radza z potencjalnym zagrozeniem, dlateo tez nie ma tu zadnych zamachow. w anglii byl, we francji kilkukrotnie. oczywiscie moze sie to zmienic przez wpuszczanie teraz byle kogo, ale nadal jest bezpieczniej niz w dwoch wymienionych wyzej krajach.
 
Back
Top