Polityka

Owszem, ale tylko z tego powodu, że JKM zawsze zakładał coś nowego, przyciągając elektorat wolnościowy z powrotem do siebie. Tych wyborców jest plus minus 500 000. Trudno mi sobie wyobrazić, by ci wszyscy ludzie po odejściu Mikkego nagle zaczęli głosować na PiS czy PO - oni zostaliby z partią macierzą w której nie byłoby już JMK-a, bądź jakaś inna partia przejęłaby postulaty wolnorynkowe, zwabiając ich do siebie. Różnica polega na tym, że Mikke przez te 25 lat dorobił się tak wielkiego negatywnego elektoratu, że więcej niż te 5% nie ugra. Zawsze znajdzie się taki Petru/Kukiz, który przejmie część zbuntowanych wyborców, bo jest mniej kontrowersyjny niż Mikke. Natomiast gdyby Korwin odszedł, to do tych 500 000 żelaznych wyborców można by dokooptować znacznie większą grupę wyborców mniej radykalnych. Po prostu nie miałby ich kto odstraszać. Tylko tutaj oczywiście musiałby się znaleźć inny charyzmatyczny przywódca, zdolny pociągnąć tłum za sobą - a takiego jak na razie nie ma.
Główny powód czego Korwinowi brakuje jest to że starsi ludzie sceptycznie maja podejście do jego poglądów wola zagłosować na Kukiza czy większą bardziej znana partie .Korwin ma w chwili obecnej bardzo duże poparcie wśród młodych ludzi którzy widzą co się dzieje na scenie politycznej jak i światowej. Młodzi ludzie nie do końca maja jednak rozum i wiedza na kogo głosować.
Taka ciekawostka Hajzer pytał się dwóch chłopaczków na kogo głosowali to jeden powiedział że na Wiesławe Szymborską bo mu matka kazała ...
Albo to było ustawione albo po prostu tak ogłupia nas internet używki i wiele innych obecnych frykasów.
Taki młody chłopaczek jakby żył podczas 2 wojny o wiele bardziej miałby rozwiniętą wiedzę o polityce mimo że nie miałby internetu czy telewizji .
 
Duda niestety jest już w PiSie.

Taa

z17749726Q,a.jpg
 
Główny powód czego Korwinowi brakuje jest to że starsi ludzie sceptycznie maja podejście do jego poglądów wola zagłosować na Kukiza czy większą bardziej znana partie .Korwin ma w chwili obecnej bardzo duże poparcie wśród młodych ludzi którzy widzą co się dzieje na scenie politycznej jak i światowej. Młodzi ludzie nie do końca maja jednak rozum i wiedza na kogo głosować.
Taka ciekawostka Hajzer pytał się dwóch chłopaczków na kogo głosowali to jeden powiedział że na Wiesławe Szymborską bo mu matka kazała ...
Albo to było ustawione albo po prostu tak ogłupia nas internet używki i wiele innych obecnych frykasów.
Taki młody chłopaczek jakby żył podczas 2 wojny o wiele bardziej miałby rozwiniętą wiedzę o polityce mimo że nie miałby internetu czy telewizji .
racja, dzo moich znajomych i z rodziny zony glosowalo na pawla
 
Korwin niestety nic konstruktywnego nigdy nie stworzy, nawet jak wejdzie kiedyś do Sejmu to będzie pełnił marginalną rolę "ulubieńca mediów". To jest kwestia jego osobowości: charyzmatycznego indywidualisty, buntownika, który wie wszystko najlepiej. Można się śmiać, że popiera go gimbaza, ale jest w tym dużo prawdy, w sytuacji gdy politycy są obciachowi i dla młodych ludzi nie do zaakceptowania, nieprzeciętnie inteligentny Janusz Korwin jest idealnym wyborem, mówi prosto o trudnych sprawach, na wszystko ma receptę i z pod małego palca strzela mistrzowskie riposty. To się musi podobać.

Mam kumpla, politologa, prawicowca z krwi i kości, byłego działacza UPR, który po wielu latach odpuścił sobie JKM i stwierdził, że wyrósł z tego. Wielu z Was też wyrośnie, dlatego lokowanie nadziei na lepszą Polskę w działaniach Janusza to strata czasu.
 
Potwierdzam, mam bylego szwagra w MON-ie i tam sa marnowane gigantyczne pieniadze, GIGANTYCZNE. Tzn bardziej to rozkradane.To sie nawet w glowie czlowiekowi nie miesci co oni tam odpierdalaja za numery.Nasluchalem sie o tym troche przy okazji rodzinnych libacji. Nie dosc, ze obecnie na jednego zolnierza jest 4 generalow to od czasow komuny nie zmienilo sie tam nic i kazdy trep traktuje wlasnosc panstwowa jak swoj prywatny folwark. Walki na kazdym kroku, paliwo, prowiant, doslownie wszystko laczniez nawet ze sprzetem biurowym. Gdzie cos mozna uszczknac to mozna byc pewnym, ze zostaje to zrobione i reka reke myje.
No właśnie. Słyszałem też, że w wojsku przypada jednego żołnierza niższego stopniem na ileś tam wyższych stopniem.
Co do drugiej części wypowiedzi. Nie wiem, może to jakaś komunistyczna mentalność i za 10-20 lat się zmieni :)
 
No właśnie. Słyszałem też, że w wojsku przypada jednego żołnierza niższego stopniem na ileś tam wyższych stopniem.
Co do drugiej części wypowiedzi. Nie wiem, może to jakaś komunistyczna mentalność i za 10-20 lat się zmieni :)
no wiesz troche to, celowo przekoloryzowalem :wink: ale wiekszosc tzw wojskowych to zwykli biurokraci zajmujacy sie pierdzeniem w fotel chlaniem wody i kombinacjami jak tu cos przyciac na lewo, takie sa niestety realia dzisiejszego MON-u. Co do tej mentalnosci to ja sam nie wiem czy to sie tak samoistnie zmieni. Mlodzi po prostu biora przyklad ze starszych i kolo sie zamyka. Tu trzeba jakis innych rozwiazan.
 
Polacy kochaja socjalizm oddali przeciez wladze pisowi
darmowe leki dla emerytow, 500zl na dziecko(kazde czy tylko urodzone za rzadow pisu?), stawka godzinowa 12zl/h, podatek bankowy i obrotowy
@kiras uwazaj bo pieniadze maja byc glownie pobierane z uszczelnienia systemu podatkowego
 
Tak głosowali Polacy w Wielkiej Brytanii. Kukiz'15 zdecydowanym zwycięzcą
W wyborach parlamentarnych na Wyspach Brytyjskich zwycięstwo odniosło ugrupowanie Kukiz'15, które zdobyło 24 proc. głosów - informuje Państwowa Komisja Wyborcza. Frekwencja wyniosła 86,06 proc.
pap_kukiz_londyn625.jpeg

Paweł Kukiz również głosował w Londynie (

Polacy na emigracji zdecydowanie postawili na ugrupowania prawicowe. Drugie miejsce zajęło PiS z wynikiem 22,89 proc., a trzecie KORWiN - 20 proc.

Dopiero na czwartym miejscu znalazła się PO, którą poparło 14,95 proc. wyborców. Kolejne miejsca zajęły Nowoczesna (7,94 proc.), Partia Razem (5,32 proc.) i Zjednoczona Lewica (4,30 proc.) PSL poparło jedynie 0,35 proc. głosujących. Pozostałe komitety wyborcze nie przekroczyły 0,15 proc. poparcia.

Indywidualnie najwięcej głosów zdobył lider ugrupowania Kukiz '15 Paweł Kukiz, który otrzymał 12169 głosów (22,51 proc.). Drugie miejsce zajął Janusz Korwin-Mikke z 9759 głosami (18,05 proc.), a trzecie Jarosław Kaczyński, na którego głosowało 8841 osób (16,35 proc.). Ewa Kopacz zdobyła 6694 głosy (12,38 proc.).
 
Polacy kochaja socjalizm oddali przeciez wladze pisowi
darmowe leki dla emerytow, 500zl na dziecko(kazde czy tylko urodzone za rzadow pisu?), stawka godzinowa 12zl/h, podatek bankowy i obrotowy
@kiras uwazaj bo pieniadze maja byc glownie pobierane z uszczelnienia systemu podatkowego
chuja mi zrobią ale dzięki za troske - zapunktowałeś :D
 
Skończcie z tym ,,idiotami" przy urnach, przy których Korwiniści wychodzą na ,,kwiat młodzieży". W polityce rządzą lvisy, ludzie głosują na mniejsze zło i naprawdę trudno wygrać w demokracji mówiąc ciągle rzeczy źle się kojarzące, czy naśmiewając się z kobiet,które są sporą grupą wyborców. To JKM uroił sobie, że konserwatywny liberalizm to jakiś darwinizm społeczny...
 
Back
Top