Polityka

Co do referendum to jak bedzie 20 procentowa frekwencja to uwazam to za sukces. Panowie przy sterach dobrze wiedza, ze w Polsce prawo skonstruowane jest tak, ze praktycznie zadne referendum nie przejdzie. Zgadzajac sie na jakies, stwarzaja jedynie pozory demokracji, to glowny powod, ze te referenda wogole sie odbeda. Ciemny lud ma myslec, ze cos zalezec moze od niego. Gdyby rzadacy wiedzieli, ze referendum cos moze zmienic to do zadnego by nie doszlo, proste.(jak jebanie)
 
http://www.defence24.pl/252758,czwa...roba-reanimacji-obrony-cywilnej-w-samorzadach
Gazeta Polska Codziennie, "Wyśledzą islamskie terrorystki": Szwedzka służba bezpieczeństwa poinformowała, że na 300 osób, które wyruszają na wojnę w Syrii z ich kraju - nawet 40 osób to kobiety. Dużym problemem w Szwecji są liberalne przepisy dotyczące terroryzmu, kary nie były od dawna zaostrzane ani egzekwowane, dlatego też w tym kraju następuje powolna radykalizacja szwedzkich muzułmanów
wtf? radykalizacja islamistow nastepuje bo kar nie ma?
 
Mam zdjecia poblokowane (lukne wieczorem), spojrzalem tylko na opis, 500m2 dom na 800m2 dzialce :) grubo :)

EDIT:
to ten?
 
A tak z ciekawosci wrzucilem w excela nastepujace wiersze:
Obecny wiek
Wiek przejscia na emeryture
Skladka (mc)
Obecne oszczednosci emerytalne
Emerytura
no i pola wyliczane:
Okres finansowania z oszczednosci (mc)
Okres finansowania z oszczednosci (rok)

Dobre dobre :) ide po browary :)
 
Z ta zmiana z 2 na 10 tys "uchodzcow" dla nas to prawda jest czy wymysl terlikowskiego i frondy? Zagraniczne media o tym? Cos ktos?
 
a niech bedzie nawet i 10tys, to 0.2% naszej populacji. Pytanie tylko czy sie na tym skonczy? Co tym 0.2% zaoferujemy, akurat na zime?
 
a niech bedzie nawet i 10tys, to 0.2% naszej populacji. Pytanie tylko czy sie na tym skonczy? Co tym 0.2% zaoferujemy, akurat na zime?
Dla mnie to nie takie "niech bedzie". W ciagu kilku tygodni 5 razy zwieksza sie ta liczba, co bedzie dalej? Przeciez ten exodus to juz nie tylko uchodzcy, tam sie "doczepiaja" zwykli imigranci, ktorzy papierow nie maja.
 
ktos tu na Dziambora planowal glosowac? bo cos takiego mi swita :lol:
uchodzcy i tak beda spierdalac z Polski hehe
ciekawe jaki wynik JOWow bedzie
ja ide i glosuje przeciw
 
0,02 chyba? : )

Cokolwiek im zaproponujemy to pewnie będzie to lepsze niż życie dałoby im tam http://www.independent.co.uk/news/w...urneys-to-europe-doctor-reveals-10457130.html
Swoją drogą tyle wszędzie wokół dziadostwa rodzimego (rozlewającego się zresztą namiętnie do innych krajów [no chyba że kłamią http://www.polishexpress.co.uk/brytyjskie-wiezienia-przepelnione-polakami/ ], więc może ostrożnie z tymi propozycjami zamykania granic itd.), że o ile nie przylezą tu za nimi prawdziwi terroryści to mam to w nosie i wolałbym, żeby im, tak kurwa zwyczajnie po ludzku (skoro nawet szczury potrafią https://www.thedodo.com/rats-empathy-kindness-study-1155017877.html ), pomagano.



A przy historii naszego kraju te wszystkie wyliczanki ilu łaskawie przyjmiemy uważam za zwyczajnie nieuczciwe ( https://pl.wikipedia.org/wiki/Stosunki_polsko-irańskie#Podczas_II_wojny_.C5.9Bwiatowej )
 
Last edited:
Political Fiction wg. Vincenta V. Severskiego , Włodzimierza zdaje się Sokołowskiego(?) pisarza i byłego oficera wywiadu:

Szpiedzy na emeryturze mogą wieszczyć bezkarnie. Szczególnie tacy, którzy piszą powieści. Więc: „I have a dream… or vision rather”, albo „Świat w opałach według V.V.S”.
Unia Europejska kończy się, w sensie jakim ja znamy i trzeba sie do tego przyzwyczajać. Sugeruje robienie zakupów i przetworów. Strefa Euro zacieśni szeregi i pozbędzie się Polski, która ciągle miesza i przynudza. Tym bardziej będzie to łatwe, bo w Warszawie będzie nowy eurosceptyczny rząd w sojuszu z podobnym Budapesztem famme fatale salonów brukselskich Orbana. Przystawki bałtyckie nie liczą się. Dzięki temu nastąpi w końcu poprawa relacji Zachodu z Rosją, która będzie mogła połknąć zbankrutowaną Ukrainę. Przy okazji wrócą granice zewnętrzne Strefy Euro (tak się będzie nazywać Unia od przyszłego roku) i zmienią się regulacje w sprawie wolnego przepływu ludzi i pracy. Londyn, Paryż, Berlin i Sztokholm w końcu pozbędą się Polaków i stworzą miejsca pracy dla tańszych imigrantów z BW, którzy szybciej się asymilują i są politycznie cool. Nareszcie Polacy wrócą do ojczyzny, o co tak zabiegali politycy wszystkich opcji. Jak wiadomo, skończą sie wtedy tez pieniądze z UE i będziemy mogli w końcu pokazać całemu światu, co potrafimy. Od lat walczyły o to środowiska narodowo-patriotyczne.
Kiedy w Europie będzie juz 5 mln. uchodźców, w tym dywizja dżihadystów na leżach zimowych, do Syrii wyjadą zielone ludziki Putina. Zrobią porządek z isis w kilka tygodni, bo wiedzą dobrze jak się to robi, tym bardziej, że będą walczyć sami ze sobą. Pomoże im w tym Iran, który też walczy sam ze sobą. Zielone ludziki w tydzień pokonały armię ukraińska na Krymie, więc jakim przeciwnikiem mogą być jakoweś kupy zbrojne wolno chodzące po pustyni. Zresztą na Krymie, też walczyli sami ze sobą. Potem Putin dostanie pokojowego Nobla i wszystkie inne nagrody, a świat uzna go za swojego zbawcę i zostawi na polach naftowych BW. Arabia Saudyjska zostanie tam gdzie jest, tylko broń będzie kupować w Rosji, a nie USA. A Izrael? W Izraelu i tak mówią po rosyjsku, więc nic nie trzeba zmieniać.
Cała reszta zostanie z ręka w nocniku i będzie śpiewać, jeść i pić to co jej wielcy podadzą.
 
@Masu o, to bylby dobry weryfikator "prognozy" pisarza: udziela kredytu -> raczej nic takiego sie nie szykuje; nie udziela kredytu -> hmmm... :)

A te srodki to myslalem ze dla zony twojej, bo pewnie gazety byscie szybko przeczytali :) a tlen wyliczony dla dwoch osob :)
 
@Masu o, to bylby dobry weryfikator "prognozy" pisarza: udziela kredytu -> raczej nic takiego sie nie szykuje; nie udziela kredytu -> hmmm... :)

A te srodki to myslalem ze dla zony twojej, bo pewnie gazety byscie szybko przeczytali :) a tlen wyliczony dla dwoch osob :)

Dzihad-jak ruscy wejdą to tabletki EllaOne będą na wagę złota. Warto zrobić zapas a potem handlować;)
 
A moze biznesik? Wersja dopochwowa?
1280px-Courbet_Fox_Caught_in_a_Trap.jpg


A na powazniej, moje dwie babcie z roznych stron Polski mialy szczescie i cudem uniknely gwaltu przez mongolow. 1sza uciekla na strych i wciagnela drabine, a tamci byli zbyt pijani by cos wymyslic, a druga juz prawie mieli, ale wszedl oficer NKWD (Slowianin, nie skos) z bronia i zagrozil, ze bez sadu ich zastrzeli, wiec odpuscili.
 
A moze biznesik? Wersja dopochwowa?
1280px-Courbet_Fox_Caught_in_a_Trap.jpg


A na powazniej, moje dwie babcie z roznych stron Polski mialy szczescie i cudem uniknely gwaltu przez mongolow. 1sza uciekla na strych i wciagnela drabine, a tamci byli zbyt pijani by cos wymyslic, a druga juz prawie mieli, ale wszedl oficer NKWD (Slowianin, nie skos) z bronia i zagrozil, ze bez sadu ich zastrzeli, wiec odpuscili.

Bez żartów to w wypadku wojny rodzinę bym od razu wysyłał gdziekolwiek, byle dalej.
 
A moze biznesik? Wersja dopochwowa?
1280px-Courbet_Fox_Caught_in_a_Trap.jpg


A na powazniej, moje dwie babcie z roznych stron Polski mialy szczescie i cudem uniknely gwaltu przez mongolow. 1sza uciekla na strych i wciagnela drabine, a tamci byli zbyt pijani by cos wymyslic, a druga juz prawie mieli, ale wszedl oficer NKWD (Slowianin, nie skos) z bronia i zagrozil, ze bez sadu ich zastrzeli, wiec odpuscili.
oficer nkwd z ludzkim odruchem?
 
@mat01 jaki tam ludzki, mieli pewnie do okopow wrocic i tam dac ziemi krew, a nie tam uciechy pod kolderka szukac.

@Masu no jak bez zartow? a kto o pigulkach mowil? :) Rownie dobrze mozna uczyc Polki strechtingu anusa :) tez ciazy nie bedzie :)
 
@mat01 jaki tam ludzki, mieli pewnie do okopow wrocic i tam dac ziemi krew, a nie tam uciechy pod kolderka szukac.

@Masu no jak bez zartow? a kto o pigulkach mowil? :)

No o pigułach żartowałem, a na poważnie to jeszcze pamiętam jak za dzieciaka się po nocach niemców i ruskich bałem przez opowieści babci. I ukraińców...
 
I ukraińców...
Akurat wczoraj obejrzalem "Jezeli zapomnimy o nich..." polecam. No i trzeba czekac na film Smarzowskiego o Wolyniu, tam raczej zadna poprawnosc polityczna nie bedzie miala miejsca.
 
Back
Top