Polityka

Zamiast garażu wolę mieć pokój-to już nie te czasy że samochód rdzewieją na potęgę przecież.
Przecież garaż ma też inne funkcje. Zimą nie musisz odśnieżać, w dodatku jest mniejsze prawdopodobieństwo kradzieży samochodu. Poza tym - paradoksalnie wiele nowych aut posiada już purchle spowodowane złym fabrycznym lakierowaniem. Akurat interesuję się detailingiem i czasem łapę się za głowę widząc pognite 4 letnie Skody i Mazdy.
 
Przecież garaż ma też inne funkcje. Zimą nie musisz odśnieżać, w dodatku jest mniejsze prawdopodobieństwo kradzieży samochodu. Poza tym - paradoksalnie wiele nowych aut posiada już purchle spowodowane złym fabrycznym lakierowaniem. Akurat interesuję się detailingiem i czasem łapę się za głowę widząc pognite 4 letnie Skody i Mazdy.
Co powiesz na błotniki w e46? :boystop:
 
Przecież garaż ma też inne funkcje. Zimą nie musisz odśnieżać, w dodatku jest mniejsze prawdopodobieństwo kradzieży samochodu. Poza tym - paradoksalnie wiele nowych aut posiada już purchle spowodowane złym fabrycznym lakierowaniem. Akurat interesuję się detailingiem i czasem łapę się za głowę widząc pognite 4 letnie Skody i Mazdy.
mercedesy tez tragedia, 3 latki juz potrafia byc tak rdzawe, ze...
 
Co powiesz na błotniki w e46? :boystop:
Ja mam w focusie mk2 fl i świetnie się spisują w naszych warunkach. Na Polskę wypuszczali z takim wyposażeniem i nie mam nawet rdzy lotnej. Co innego, że śruby od listwy na klapie bagażnika nie są ocynkowane i rdzewieją, co powoduje, że mi się lakier lekko wybrzuszył. Dobrze, że będę malował klapę po tym, gdy chłopaczek w Ustce mi ją porysował to od razu machnę tego purchelka o średnicy 1cm :crazy:.
 
No chyba ze ktoś lubi coś przy maszynie samemu zrobić, czyt W spokoju z dala od zony browarka z sąsiadem wypić
No i temp w garażu zawsze jest parę stopni wyższa jak na zewnątrz co w zimie może uratować nieraz życie
 
Nie będe trzymał mojego M4 pod wiatą
2015-bmw-m4-coupe-013-1.jpg
 
Nie no, kto sobie buduje dom 100 m2. Jak już ktoś inwestuje w dom, to buduje większy niż 100.
Owszem można żyć w takim parterowym domku, co ma 10x10x2.5m ale co to za życie. Zdecydowanie lepiej w 10x10x7.5+piwnica :D Wcale to nie jest jakiś duży dom, parter, piętro, strych i piwnica to chyba wciąż norma w budowanych domach. \

Co to za przyjemność mieszkać we własnym domostwie i nie lecieć do kibla w minutę z jednego końca na drugi :D

Co do tego artykułu
http://mieszkaniedlamlodych.com/obejsc-limity-w-programie-mdm-mieszkanie-dla-mlodych/

gmina przyszła zmierzyć mieszkanie mojemu dziadkowi (który swoją drogą wpisał, że ma 25m2, a nie 100m2) i wpisali do powierzchni mieszkalnej zarówno piwnicę, strych, jak i wszystkie schowki.
Więc nie do końca tak jest, że to że czegoś się nie wlicza ustawowo do pow. mieszkalnej, to ona taką nie jest ostatecznie wpisaną.
 
Bardzo ciekawa i grozna informacja. Jezeli USA i Turcja pozwola Rosji na takie akcje, to beda one wielkim zwyciestwem propagandowym.

Rzecz w tym, że należy im pozwolić. Ktoś musi w końcu zabrać się za robienie porządku regionie. "Nawet" jeśli ma to być Rosja. Do tego jeśli otworzą sobie drugi front to będą mieć mniej środków żeby bruździć w Europie.
 
Rzecz w tym, że należy im pozwolić. Ktoś musi w końcu zabrać się za robienie porządku regionie. "Nawet" jeśli ma to być Rosja. Do tego jeśli otworzą sobie drugi front to będą mieć mniej środków żeby bruździć w Europie.
Podstawowym bledem tego rozumowania jest to, ze im zalezy na porządku. Nowotwor pod nazwa ISIS i drugi pod nazwa Al Nusra, "alianci" przycinają tam nalotami tylko o tyle o ile może on dalej zmierzać po glowę Asada. Arabia Saudyjska i jej regionalne przydupasy z polwyspu, zgodnie z umowa na petrodolara, maja wsparcie USA w regionie i razem Izraelem wspieraja cala zadymę swym ostrzem skierowanym przeciwko wplywom Iranu. Oficjalnie stoja jednak na niewygodnej pozycji bo nie moga tego przyznac i... Tu zjawia sie Rosja jako dobry wujek ratujac sytuacje.
 
To czy Rosjanie wybiją islamistów w imię porządku/pokoju/zachowania strefy wpływów/dostępu do Morza Śródziemnego dla mnie nie ma znaczenia. Moim skromnym zdaniem przyda się tam nieco więcej równowagi sił niż jest obecnie. Rosja + Iran mogą się do tego przyczynić. Sojusz USA + Izrael + wahabici z Półwyspu Arabskiego raczej nie jest w stanie zrobić tam niczego dobrego, tak przynajmniej pokazuje historia ostatnich lat.
 
Nie wiem czy moge sie zgodzic dopoki nie zobaczymy co wyjdzie z tego w praktyce. Ciekawe ile maja z tym przebazowaniem wspolnego amerykanskie cwiczenia F22 w Polsce? Nic zlego ws Ukrainy dziac sie nie zaczelo, wiec czy to nie byl sygnal dla Rosji w innej sprawie? "Bedziecie ingerowac tam to my bedziemy ingerowac tu"? Yen przylot i straszonko to tak znienacka.
 
Ale czy można zbudować lokalną stabilizację zewnętrznymi siłami? Jak wejdzie Rosja, albo Nato to wygra opcja, która będzie tym podmiotom sprzyjająca, zatem stabilizacja będzie się odbywała na zasadzie projekcji siły, a nie będzie istniała w rzeczywistości. Czy taki środek zaradczy może być skuteczny w dalszej perspektywie czasowej? Irak uczy, że nie, czy ta metoda sprawdzi się przy okazji głębszego konfliktu, z jakim mamy do czynienia?
Chociaż w sumie to należy powiedzieć, że obecna sytuacja to pokłosie zagranicznych interwencji w regionie.
 
Też jestem ciekaw co z tego wyjdzie. Mam nadzieję, że co najmniej solidny kop w islamistyczną dupę.

Co do F22 trudno jednoznacznie stwierdzić. Zapewne ma to trochę nas uspokoić oraz pewnie dać sygnał na wschód, że USA jednak się jeszcze nie zwijają z Europy. Do tego ostatnio zrezygnowali z likwidacji magazynów z sprzętem na terenie RFN, przynajmniej tak długo aż nie przeniosą go między innymi do Polski.
 
Pany, nie ma u nas przypadkiem takiego przepisu, że wynik referendum jest wiążący przy min. frekwencji 50 % - nie będzie takiej - o czym my pierdzielimy?
 
Pany, nie ma u nas przypadkiem takiego przepisu, że wynik referendum jest wiążący przy min. frekwencji 50 % - nie będzie takiej - o czym my pierdzielimy?
Wynik referendum nigdy nie jest wiążący (tak mi się zdaje). Referendum jest ważne, czyli uznane za odbyte, jeśli będzie frekwencja 50%. Jeśli będzie niższa, to równie dobrze mogłoby referendum się nie odbyć, nie ma ono znaczenia. A jeśli będzie to sugestia?
@Comber jak to jest?
 
Wyczytałem, że w przypadku referendum ogólnokrajowego, przy frekwencji poniżej 50 proc., wynik ma jedynie charakter opiniotwórczy - tzn nie zostaną wprowadzone żadne jowy.
50 % na pewno nie będzie, więc po co wydawać te pieniądze i pierdzielić przez 2 godziny w debacie?
 
Wynik referendum nigdy nie jest wiążący (tak mi się zdaje). Referendum jest ważne, czyli uznane za odbyte, jeśli będzie frekwencja 50%. Jeśli będzie niższa, to równie dobrze mogłoby referendum się nie odbyć, nie ma ono znaczenia. A jeśli będzie to sugestia?
@Comber jak to jest?
Art 125 konstytucji i Art 66 ustawy o referendum.
 
Poczytaj, będziesz wiedział. Po co mam Cię wyreczac. Jak się wysilisz to zapamietasz i nie bedziesz pisal kocopolow :D
Dlatego się do Ciebie odwołałem. W każdym razie nie wprowadzi się ustawy o brzmieniu: czy należy wprowadzić jednomandatowe okręgi wyborcze w wyborach do Sejmu RP. Ktoś to musi opracować, a obywatele głosują za ideą bardziej, a nie za konkretnym rozwiązaniem.
A tak w ogóle, to skąd ja Ci konstytucję wezmę? :arab:
 
Dlatego się do Ciebie odwołałem. W każdym razie nie wprowadzi się ustawy o brzmieniu: czy należy wprowadzić jednomandatowe okręgi wyborcze w wyborach do Sejmu RP. Ktoś to musi opracować, a obywatele głosują za ideą bardziej, a nie za konkretnym rozwiązaniem.
A tak w ogóle, to skąd ja Ci konstytucję wezmę? :arab:
Oczywiście, że jest to złożony proces. Polecam prawo konstytucyjne prof Sarneckiego. Konstytucję weźmiesz z internetu kochaniutki :)
 
Back
Top