Polityka

no i? to ze katolik kleczy kiedy sytuacja tego wymaga to jakas zbrodnia?
Dokładnie. Co więcej, z punktu widzenia dobrego wychowania (a zatem podstaw dyplomacji), przebywając w jakiejś grupie należy uszanować ich zwyczaje. Np. jeśli katolik wchodzi do protestanckiego zboru to powinien zachowywać się tak, jak przebywający tam ludzie. Identycznie, jak niewierzący (czy innowierca) przyjdzie do kościoła, to powinien zachowywać się tak, jak wierzący.
Wynika to z dwóch rzeczy, zachowując się jak przystało w grupie pokazujemy, że szanujemy osoby, które tę grupę tworzą, a po wtóre zachowanie na opak mogłoby po prostu przeszkadzać osobom zgromadzonym i praktykującym ten zwyczaj.

Zasada przenosi się na inne dziedziny życia, na uczelni jeśli na egzamin przychodzą ludzie w garniturze, to i ja powinienem iść w garniturze, do pracy, jeśli pracownicy mają ustalony firmowy dresscode to i ja się do niego dostosowuję, w markecie, jeśli jest ustalona jedna kolejka do wszystkich kas, to stoję w tej kolejce, a nie tworzę własnej, et cetera (żeby nie było, że zapomniałem łaciny).

A tak na marginesie (czy in margine) to bardzo ciekawie wygląda wyraz mogłoby, pisany łącznie, choć powinno być oddzielnie, jednak to wyjątek. Wiewiórkowe żarty.
 
Last edited:
Jednak Prezydent reprezentuje Państwo i obywateli wszystkich wyznań. Mnie taka ostentacja nie pasuje.
 
Jednak Prezydent reprezentuje Państwo i obywateli wszystkich wyznań. Mnie taka ostentacja nie pasuje.
Inna sprawa, to występowanie w takich obrzędach, a inna to szanowanie zwyczajów grupy. Tutaj Duda nie popełnił błędu uklękając, bo po prostu uszanował zachowanie reszty grupy, problemem jednak może być sam fakt uczestniczenia w takich obchodach, które przyjmują taką formę. Ale to zagranie już czysto polityczne, a jak mówi dyplomacja (czy może raczej kodeks honorowy np. Boziewicza), politykom nie przysługują prawa honorowe. Dlatego śmiało można polityków osądzać pod względem zachowania i politykom nie przysługują zdolności honorowe, więc nie mogą oskarżyć osoby, które ich oceniają za prowadzoną politykę, jako obrazy.

Mi też nie podoba się, że Duda 50% czasu prezydentury spędził na klęczkach przed purpuratem. No ale to zasrany polityk i sra tam, gdzie wrony przylecą (autorskie porównanie).
 
Na razie Duda działa w sferze gestów i symboli, które mi, w zasadzie, wiszą kalafiorem. Poczekam na jakieś konkretne decyzje i wtedy wyrobię sobie opinię.
 
Zabawne jest to, ze wtedy dostep do radia i TV nie istnial, a spotkania informacyjne odbywaly sie przez zmasowane akcje w terenie. Teraz nikt nawet nie wie kiedy w koncu jest to referendum i o co chodzi. Dzadkowie sa z Nas dumni.
 
Kaczynski ponoc Kowala nie chce wrzucic na liste, co grozi rozlamem w Zjednoczonej Prawicy. Powodem mialalaby byc ksiazka Kowala o Jaruzelskim, w ktorej wg. Kaczynskiego, gen. zostal zbyt lagodnie osądzony. Czyli jak zwykle, Kaczor moze wszystko spierdolic jeszcze przed wyborami.

Jarek też ma swoje za uszami (występy na Ukrainie), ale Kowal jest wręcz otwarcie probanderowski. Patrząc więc z tego punktu widzenia pozbył się dość kłopotliwego kandydata, który na dodatek miał kandydować z Podkarpacia - rejonu, który dość dobrze pamięta zbrodnie ukraińskie.
 
11988708_10154184505350931_3196864757117621228_n.jpg
 
ja pierdole co sie dzieje z tym uchodzcami, dworce na wegrzech poblokowane, ci siedza na podlodze i krzycza germany, z macedoni i bosni specjalne pociagi napierdalaja przeladowane jak chuj, zeby tylko do niemiec sie dostac. jaka ta merkel jest pojebana i te inne chuje co tu sie wypowiadaja, wszystkich przyjmuja, hajs im daja, no kurwa, a podatnicy musza na to dawac :/
 
ja pierdole co sie dzieje z tym uchodzcami, dworce na wegrzech poblokowane, ci siedza na podlodze i krzycza germany, z macedoni i bosni specjalne pociagi napierdalaja przeladowane jak chuj, zeby tylko do niemiec sie dostac. jaka ta merkel jest pojebana i te inne chuje co tu sie wypowiadaja, wszystkich przyjmuja, hajs im daja, no kurwa, a podatnicy musza na to dawac :/

Ja mimo wszystko jestem przekonany że Niemcy(jak to Niemcy) wszystko sobie dokładnie policzyli. Niedawno rozmawiałem z takim architektem Loeglerem, on był na jakimś panelu architektoniczno-gospodsrczym z Angelą i opowiadał mi o jej podejściu do imigrantów. Ogólnie uważa ona że im(szwabom) są potrzebni, ale chcą ich jak najlepiej ekonomicznie wykorzystać więc chcą min. zachęcać do sprowadzania rodzin żeby zarobione pieniądze były wydawane w Szwabii a nie w Turcji itp. Pracują nad programami asymilacyjnymi nawet na poziomie planowania miast - opowiadałem kiedyś o przeniesieniu całej obwodnicy która "odcinała" biedne dzielnice. Oni wierzą że sobie z tym poradzą a umówmy się że Niemcy są do bólu pragmatyczni. Może po prostu wiedzą jaki krach czeka ich gospodarkę i wolą dbać o nią nawet kosztem niepokojów społecznych.

A może po prostu lubią porządnego syryjskiego kebaba.
 
Ja mimo wszystko jestem przekonany że Niemcy(jak to Niemcy) wszystko sobie dokładnie policzyli. Niedawno rozmawiałem z takim architektem Loeglerem, on był na jakimś panelu architektoniczno-gospodsrczym z Angelą i opowiadał mi o jej podejściu do imigrantów. Ogólnie uważa ona że im(szwabom) są potrzebni, ale chcą ich jak najlepiej ekonomicznie wykorzystać więc chcą min. zachęcać do sprowadzania rodzin żeby zarobione pieniądze były wydawane w Szwabii a nie w Turcji itp. Pracują nad programami asymilacyjnymi nawet na poziomie planowania miast - opowiadałem kiedyś o przeniesieniu całej obwodnicy która "odcinała" biedne dzielnice. Oni wierzą że sobie z tym poradzą a umówmy się że Niemcy są do bólu pragmatyczni. Może po prostu wiedzą jaki krach czeka ich gospodarkę i wolą dbać o nią nawet kosztem niepokojów społecznych.

A może po prostu lubią porządnego syryjskiego kebaba.
sobie zostawia tych, ktorzy chca pracowac, a dadza nam nierobow
 
Jak niby? To u nich nierób może nic nie robić. U nas jak go rodzina nie utrzyma to musi żebrać albo kraść.
no to beda krasc, w czym problem? juz takich jednych od wielu lat mamy i jakos sobie radza (cyganie)
 
no to beda krasc, w czym problem? juz takich jednych od wielu lat mamy i jakos sobie radza (cyganie)

od dziś zaczynam się modlić o przebudzenie wśród cyganów! Ale by były jaja, jakby zamiast kraść głosili Jezusa :D
 
no to beda krasc, w czym problem? juz takich jednych od wielu lat mamy i jakos sobie radza (cyganie)

To inny typ ludzi. Nie widzę szans na istotną imigrację do Polski. Imigranci lubią się trzymać razem i dlatego będą siedzieć w tureckich dzielnicach w Niemczech czy Szwecji. Do nas kilku przyjedzie założyć knajpy a kilku innych kupować niewolnice do burdeli. Większego zagrożenia spodziewałbym się ze strony ukraińskich reketerów którzy uciekli z Krymu czy Donbasu-poziom przestępczości jeśli chodzi o porwania czy wymuszenia powinien wzrosnąć zanim policja się ogarnie.
 
od dziś zaczynam się modlić o przebudzenie wśród cyganów! Ale by były jaja, jakby zamiast kraść głosili Jezusa :D
w jakiejs miejscowosci przeznaczono chyba banke czy dwie na aktywizacje zawodowa tych nierobow
efekt? zaden, ani jeden nie poszedl do roboty
 
Moja teoria z kategorii spiskowych to taka, ze Niemcy poprzez rozdysponowanie emigrantow, ktorych celowo przeciez do siebie sprowadzaja, spowoduja wyrzucenie z rynku pracy bardziej wyksztalconych europejczykow, okupujaych z musu niskoplatne stanowiska pracy (vide Polska), bo zostana one przejete przez ludzi o jeszcze nizszych wymaganiach. Ci szukajac lepszych warunkow wyjada m.in. do Niemiec, wiec tak na prawde moze chodzic o wymiane poprzez wypchniecie. No bo tak jak Masu mowi - oni nie sa idiotami... No chyba ze moja racjonalna teoria o zwyklym zaczadzeniu lewactwem jest po prostu blizsza prawdzie.
 
Troche o Ukrainie ale od strony Goscia mieszkajacego w Kijowie

Ja 01.09.2015 9:26:51
a powiedz jak sprawy na Ua?
Igor - 01.09.2015 9:31:06
ech.............
mamy rzadowi bardzo nie dobru
zydy kurwa
Ja - 01.09.2015 9:33:35
widzialem wczoraj w tv
Igor - 01.09.2015 9:34:45
prezydent mowie ze rzucił granat Swoboda
ale to nie tak
Ja - 01.09.2015 9:44:38
a jak?
Igor - 01.09.2015 9:45:25
to byl jakis prowokator od uzradu
100%
Ja - 01.09.2015 9:55:25
ale po co im to? bo ja nie rozumiem?
Igor - 01.09.2015 9:57:29
bo prezydent zrobil prowokaciju, aby zlozytj winu na Swobodu
bo Konstytuciju moze robitj zmianu tylko narod - ludzi na referendumi, a nie sam presydent



Pisowna oryginalna
 
Moja teoria z kategorii spiskowych to taka, ze Niemcy poprzez rozdysponowanie emigrantow, ktorych celowo przeciez do siebie sprowadzaja, spowoduja wyrzucenie z rynku pracy bardziej wyksztalconych europejczykow, okupujaych z musu niskoplatne stanowiska pracy (vide Polska), bo zostana one przejete przez ludzi o jeszcze nizszych wymaganiach. Ci szukajac lepszych warunkow wyjada m.in. do Niemiec, wiec tak na prawde moze chodzic o wymiane poprzez wypchniecie. No bo tak jak Masu mowi - oni nie sa idiotami... No chyba ze moja racjonalna teoria o zwyklym zaczadzeniu lewactwem jest po prostu blizsza prawdzie.
nie ma szans na takie cos, zeby pracowac, trzeba znac jezyk, a oni sie nawet nie chca uczyc, bo dostaja pieniadze i dogaduja sie wszedzie, bo w kazdym urzedzie czy sklepie niemieckie araby pracuja. dopiero ich dzieci gdy dorosna beda zarabiac na niemcow, chociaz z tym tez bedzie ciezko, bo oni najczesciej robia na czarno
 
Troche o Ukrainie ale od strony Goscia mieszkajacego w Kijowie

Ja 01.09.2015 9:26:51
a powiedz jak sprawy na Ua?
Igor - 01.09.2015 9:31:06
ech.............
mamy rzadowi bardzo nie dobru
zydy kurwa
Ja - 01.09.2015 9:33:35
widzialem wczoraj w tv
Igor - 01.09.2015 9:34:45
prezydent mowie ze rzucił granat Swoboda
ale to nie tak
Ja - 01.09.2015 9:44:38
a jak?
Igor - 01.09.2015 9:45:25
to byl jakis prowokator od uzradu
100%
Ja - 01.09.2015 9:55:25
ale po co im to? bo ja nie rozumiem?
Igor - 01.09.2015 9:57:29
bo prezydent zrobil prowokaciju, aby zlozytj winu na Swobodu
bo Konstytuciju moze robitj zmianu tylko narod - ludzi na referendumi, a nie sam presydent



Pisowna oryginalna
Jak ktos mowi, ze "Zydy" dodajac do tego historie spiskowe z granatem to wiadomo, ze jest opcji nacjonalistycznej. A ukrainskiej opcji nacjonalistycznej zycze jak najgorzej :)
 
Jak ktos mowi, ze "Zydy" dodajac do tego historie spiskowe z granatem to wiadomo, ze jest opcji nacjonalistycznej. A ukrainskiej opcji nacjonalistycznej zycze jak najgorzej :)
Nie znam typa za dobrze , raczej ze strony słuzbowej cos tam raz na czas gadamy, takze Huj go znajet:lol:
Ale prawda jest taka ze juz po wyborach Poroszenko Duzo poparcia stracił, miedzy innymi dlatego ze Firmy u Ruskich nie sprzedał co obiecuywał
 
Nie znam typa za dobrze , raczej ze strony słuzbowej cos tam raz na czas gadamy, takze Huj go znajet:lol:
Ale prawda jest taka ze juz po wyborach Poroszenko Duzo poparcia stracił, miedzy innymi dlatego ze Firmy u Ruskich nie sprzedał co obiecuywał
po wpisach tego goscia od razu mozna stwierdzic, ze banderowiec
 
Back
Top