Polityka

Zatapianie sie w swiat tylko i wylacznie jednej stacji to nierztropnosc jesli nie debilizm.

Dzisiaj ogladalem na TVN BiS "Piata strona swiata" i spoko. Na rep. Kiedys ogladalem "kulisy wladzy" ale po 2 czy 3 programach zobaczylem matrix i przestalem.
 
Zatapianie sie w swiat tylko i wylacznie jednej stacji to nierztropnosc jesli nie debilizm.

Dzisiaj ogladalem na TVN BiS "Piata strona swiata" i spoko. Na rep. Kiedys ogladalem "kulisy wladzy" ale po 2 czy 3 programach zobaczylem matrix i przestalem.
Z newsów oglądam polsat news 1 i 2 i tvp info, wystarczy. Zawsze przecież zostaje Internet i np obserwowanie na Twitterze dziennikarzy z różnych stron barykady.
 
Taaa.. ja np kiedys ogladalem tez Swiat na TVN BiS ale nie zapraszaja juz ekspertow tylko politykow (i to polskich a nie "swiatowych") i przestalem. Najlepszy jest Grzegorz Dobiecki z Polsat News 2 (21:00-21:45 pn-pt)
 
Taaa.. ja np kiedys ogladalem tez Swiat na TVN BiS ale nie zapraszaja juz ekspertow tylko politykow (i to polskich a nie "swiatowych") i przestalem. Najlepszy jest Grzegorz Dobiecki z Polsat News 2 (21:00-21:45 pn-pt)
Swego czasu podobał mi się program Piotra Chęcińskiego z info o 12 w niedzielę bodajże - świat i gospodarka. Chyba w dalszym ciągu to puszczają. Polecam, bo to chyba najlepszy ich dziennikarz.
 
My tu o wolności, a tu jak na zawołanie pojawił się Gwiazdowski z niedawnych "Miltonaliów" w tym właśnie temacie. Tytuł nieco mylący. Dość ciekawe, chociaż (może akurat tylko dla mnie) nie specjalnie odkrywcze. Po wykładzie dyskusja o własności intelektualnej konkretna. A w 1:18 Gwiazdowski o Balcerowiczu, wyczerpująco. Niestety bez wideo, sam dźwięk.
 
@mat01 wat?
@TheChosen1 rozsadek po stronie MEADS, technicznie i geopolitycznie, to fakt. Tylko ten podzial: troche tego i tego? Ale nie ma co gdybac, "korekty".
Nie mamy na chwile obecna w ogole czym sie bronic, wiec dwie baterie obecnego systemu Patriot to lepsza opcja niz nic, choc przy zmasowanym ataku i tak ta opcja to kwestia doslownie paru chwil wiecej. Od lat 90, wojsko, szkolnictwo, panstwowe zaklady pracy sa systematycznie rozbrajane organizacyjnje, panuje marazm i brak, "celu", zasadnosci. Szczegolny rozklad widoczny jest wlasnie w wojsku, bo od lat zolnierz slucha iz armia na siebie nie zarabia wiec powinna zostac tylko w formie symbolicznej. Zapozniona modernizacja to poklosie i nic nie odwroci teraz nagle 25 lat celowego demontazu panstwa i niszczenia armii.
 


Ja też stosowałem nepotyzm i byłem skorumpowany.

Gdy miałem audycje w radiu studenckim to ciągle dawałem wygrywać podwójne wejściówki na kocerty i do teatru mojej przyjaciółce, później chodziliśmy tam razem.


Co do linku - kompletnie mnie to nie dziwi :)
A PSL odwala to samo na Śląsku przy JSW(mają duże powiazania).
Ot, najbardziej rozwala mnie taka , przykładowa sytuacja:
pracownicy koksowni Dębieńsko chcą zaprotestować przeciwko celowemu doprowadzania ich koksowni do upadku(pomimo, że jako jedyna z trzech koksowni JSW przynosi zyski). Więc powinni dostać poparcie od Solidarnosći z innych koksowni...w końcu zawsze mają być Solidarni.
Co usłyszeli od przewodniczących Solidarności innych koksowni? A usłyszeli, że strajku zabraniają. Ot, związki stoją murem, władze związków, za władzami JSW.

Oczywiście nie ma wpływu na decyzje przewodniczących to, że JSW pozwala ich firmom wygrywać przetagi na terenie swoich kopalń. Nie, na pewno przewodniczący Solidarności nie idzie na rękę JSW z powodu tego, że dostaje od JSW setki tysiecy rocznie. Z pewnością nie dlatego.
 
Związki zawodowe przy firmach, utrzymywane w obecnej formie powinny zostać zniesione. Jeśli mają przetrwać, to musi się zmienić ich forma i sposób finansowania (powinny być finansowane z budżetu zakładu pracy).
Idące za związkami jak cień przywileje powinny zostać zniesione we wszystkich aspektach. Powinno wcześniejszą emeryturę zastąpić ograniczeniem możliwości pracy na danym stanowisku, oraz początkowo jakichś zapewnieniach do kontynuowania pracy w zawodzie na innym (np. górnik wyjeżdża na górę i pracuje jako instruktor itp.). Dodatkowe pensje (trzynastki i czeternastki) powinny zostać zabronione, w miejsce ich powinno się podnieść miesięczną pensję dla wyrównania tych dodatków.
Dodatki do pracy powinny zostać zniesione, a ich miejsce powinno zająć podniesienie pensji do poziomu atrakcyjnego dla potencjalnego pracownika (czyli dodatek wkładamy do pensji) .
Wiek emerytalny powinien zostać zniesiony, w jego miejsce powinno się wprowadzić wiek pracy. Docelowo, należy ograniczyć wysokość emerytur do niezbędnego minimum, zatem wysokość składki powinna zależeć od pracownika (więcej miesięcznie wpłaci, szybciej dostanie, mniej miesięcznie wpłaci, więcej będzie musiał pracować). Powinny zostać uwolnione zakłady prywatne gwarantujące emerytury, a początkowo powinny być one obwarowane dużymi obostrzeniami gwarancyjnymi egzystencję (jak banki).
Składki zdrowotne powinny być ograniczone do minimum ratującego życie. Wszelkiego rodzaju pomoc medyczna nie wymuszona bezpośrednim ratowaniem życia powinna być płatna, albo podlegająca obowiązkowemu ubezpieczeniu w firmie nie będącej spółką państwową (rolą nfz byłoby tylko zbieranie składek na ratowanie życia).
Urząd Pracy powinien zostać zlikwidowany.
Podatek od dochodu należy zlikwidować, a chwilowy niedostatek pieniędzy zniwelować podwyżką vatu.
Docelowo należy doprowadzić skarb państwa do poziomu, w którym bilans dochodów i wydatków będzie się zerował, tym samym zabroni się tworzenie długu publicznego i branie pożyczek, bez realnych i w pełni pokrywalnych w chwili wzięcia pożyczki pieniędzy.
Należy zlikwidować obostrzenia w tworzeniu lokalnych walut, które docelowo powinny samodzielnie kierować lokalnymi rynkami.

Nazwa partii: Wiewiórkowa Polska.
Zagłosujecie?
 
Byłem na chrzcinach. Gadkę z wikarym jeszcze przebolałem (mówię sobie: Kuba, cicho! Cicho ty pyskaty gnoju, nie rób siary... cicho kurwa!) ale już po kilku drinkach przy rozmowie o przepisach drogowych żyłka mi pękła. Kwituję de Toqueville'm i idę spać. Jestem dziwakiem. Pozostałem starym, niemodnym kochankiem wolności w czasach, gdy prawie każdy lubi mieć pana.
 
Byłem na chrzcinach. Gadkę z wikarym jeszcze przebolałem (mówię sobie: Kuba, cicho! Cicho ty pyskaty gnoju, nie rób siary... cicho kurwa!) ale już po kilku drinkach przy rozmowie o przepisach drogowych żyłka mi pękła. Kwituję de Toqueville'm i idę spać. Jestem dziwakiem. Pozostałem starym, niemodnym kochankiem wolności w czasach, gdy prawie każdy lubi mieć pana.

Kojarzysz ks Stryczka? Tego od szlachetnej paczki.

 
Ksiądz wolnorynkowiec, liberal, są też tacy :) Może Cię zainteresuje.
Kilku jest. O. Gniadek np. na PAFERE pisuje często, kazania ma mocno kapitalistyczne. Mógłbym takich w kościele słuchać... gdybym chodził. Swoją drogą, dziś byłem od dłuższego czasu i było dziwnie:))) Niestety większość księży rozumuje w ten sposób, że najlepiej Ewangelię wprowadzać w życie przy użyciu aparatu państwa. Zamknął bym ich w lochu i kazał czytać Bastiata dzień i noc.


Oo! Takiego Stanisława poważam! :D Jak tego knypka "Z sieci" czy innego "Do Rzeczy" sponiewierał intelektualnie na koniec, szkoda, że prowadzący zrobił przerwę na reklamę.

W drugiej części też dobrze, jakiegoś innego Bolka. Najlepsza riposta odnoście "repolonizacji banków": Taa? I Sebastian Kulczyk przejmie... albo Zygmunt Solorz. Taka będzie repolonizacja.
 
Last edited:
Kilku jest. O. Gniadek np. na PAFERE pisuje często, kazania ma mocno kapitalistyczne. Mógłbym takich w kościele słuchać... gdybym chodził. Swoją drogą, dziś byłem od dłuższego czasu i było dziwnie:))) Niestety większość księży rozumuje w ten sposób, że najlepiej Ewangelię wprowadzać w życie przy użyciu aparatu państwa. Zamknął bym ich w lochu i kazał czytać Bastiata dzień i noc.


Oo! Takiego Stanisława poważam! :D Jak tego knypka "Z sieci" czy innego "Do Rzeczy" sponiewierał intelektualnie na koniec, szkoda, że prowadzący zrobił przerwę na reklamę.

W drugiej części też dobrze, jakiegoś innego Bolka. Najlepsza riposta odnoście "repolonizacji banków": Taa? I Sebastian Kulczyk przejmie... albo Zygmunt Solorz. Taka będzie repolonizacja.


Końcówka pierwszego filmu - mistrz
 
http://parezja.pl/banki-beda-mogly-krasc-naszych-kont-nowa-dyrektywa-komisji-europejskiej/

To jak Panowie? Kiedy nowa banka do splacania po tym jak banki beda mogly sobie grac w ruletkę za pieniadze klientow? W glowie sie nie miesci. A moze politycy w UE juz sie niczym martwic nie beda bo kazda gospodarcza wtopa skutkujaca problemem systemu bankowego bedzie szybko pokryta nie z podatkow ale automatycznie wprost z portfela obywatela? Jezeli to prawda to pierdole i pakuje sie do Australii, bo to tykajaca bomba.
 
Last edited:
zawsze glosowalem na Korwina, ale teraz szczerze nie wiem czy warto marnowac glos
PIS jakby nie patrzec to glosi ostatnio hasla dosc wolnorynkowe kwota wolna od podatku wyzsza, chociaz nadal niska, przywrocenie poprzedniego wieku emerytalnego(oszukano ludzi),
na po, psl, nie zaglosuje, korwin 1%, pis w sumie tez nie lubie
nie ma na kogo glosowac
 
:lol:
11062932_1014749188558315_8493747735852717502_n.jpg
 
To jak Panowie? Kiedy nowa banka do splacania po tym jak banki beda mogly sobie grac w ruletkę za pieniadze klientow? W glowie sie nie miesci. A moze politycy w UE juz sie niczym martwic nie beda bo kazda gospodarcza wtopa skutkujaca problemem systemu bankowego bedzie szybko pokryta nie z podatkow ale automatycznie wprost z portfela obywatela? Jezeli to prawda to pierdole i pakuje sie do Australii, bo to tykajaca bomba.
Co to za stronka jest? Nie znam w ogóle. Jakieś godne uwagi źródło informacji?
 
Więcej na temat Mouse utopia



Co ciekawe pierwsze pokolenie myszy, które mają idealne warunki rozmnaża się bardzo energicznie. Zachowania patologiczne dotyczą dopiero potomstwa i to następne pokolenie wymiera.
 
Co to za stronka jest? Nie znam w ogóle. Jakieś godne uwagi źródło informacji?
Widzialem na wallu od znajomego, ale on nalezy do klubu "Polska w ruinie", więc nie wiem. Staram się cos znaleźc na ten temat.

EDIT: W żadnych mainstreamowych mediach poza Faktem, nie ma ani slowa na ten temat.
 
Last edited:
Back
Top