Polityka

Podejrzewam, ze byl taki moment, ze Banderze Polki sie podobaly... ale potem zmienil zdanie i jednak wybral Ukrainki...



Powazniej: podejrzewam, ze procentowo mr Adolf ma porownywalne uwielbienie za zachodnia granica, jak Bandera za wschodnia (z lekkim uwzglednieniem obcych wojsk na ich ziemi).



Nie mowy o historiach alternatywnych plz...
 
Spoko.



Zeby nie bylo, mnie tez Bandera, khm, nie odpowiada. Moze byc zrodlem rzeczy rownie niebezpiecznych jak post-sowiecka mentalnosc wiekszosci - niestety - Rosjan, homo sowietikusow. Mam po prostu szczera - chcialbym wierzyc: nie naiwna - nadzieje ze Ukraincy po prostu wykorzystaja Bandere - wraz z nim ekstremistow - do aktualnych swoich celow, po stabilizacji zepchna ta linie w cien... W ich sytuacji chwytaja sie brzytwy.
 
Jakby nie patrzeć mają przesrane jeśli chodzi o przyszłą stabilizację. Po prostu nie wierzę, żeby spychanie w cień zostało przyjęte oklaskami i zrozumieniem... Jeszcze długo się będzie gotowało tam.
 
Dzihados pokaz mi, gdzie w Polsce sa pochody/ruchy/stowarzyszenia o "podobnym wydzwieku" i takiej ilosci zwolennikow jak te na Ukrainie wychwalajace czlowieka winnego ludobojstwa na taka skale? Chetnie sie dowiem. Z jednym sie zgodze, to ich sprawa kogo sobie biora za bohatera - maja prawo. Sa prawie suwerennym panstwem :) Dlatego w takim przypadku powinnismy nie mieszac sie w ten konflikt. Pierdolenie ze nastepna bedzie Polska, to juz ostre jazdy po dropsach trzeba miec. Tusk, Kaczynski i reszta parowek nie ma odwagi powiedziec glosno i potepic banderowcow z Majdanu. Jeszcze im klaszcza. Dlatego Polska powinna jasno im dac do zrozumienia - plujecie na groby naszych zamordowanych rodakow - wiec zero wsparcia i pomocy. Zdychajcie i niech was Ruscy wyrzna.
 
Dzihados, u nas internetowy, a u nich na ulicach. Taka roznica :) Zreszta o zdychaniu to moje prywatne zdanie i bylo w kontekscie:



Jesli sie nie zreflektujecie, to wam nie pomozemy i gincie.
 
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1072326,III-wojna-swiatowa-Byly-doradca-Putina-ostrzega

no jesli to prawda ze ruski juz rok temu przerzucali kase do siebie, to po tych "zablokowaniach" kont Putin na pewno zmieknie...

Poza tym cos chyba niedlugo zacznie sie dziac...
http://www.globalpost.com/dispatch/news/regions/europe/russia/140305/interview-russian-ukraine-putin-war-Andrei-Illarionov
 
Bazylak
31964-2dda0535551a9335894fc88b99464a96..gif
 
@up



co Ci się nie podoba w tym co mówi? Czy przypierdalasz się tylko dlatego, że to Bazelak?
 
Nie nabiję mu wyświetlenia. Już się naczytałem mądrości tego Pana. A gifa lubię wrzucać, Bazylak mnie wkurwia i tak jakoś wyszło.


Ale jeśli tak personalnie to odebrałeś to z chęcią odtworzę po pracy i zobaczę czy może tym razem się przeliczyłem? Aczkolwiek stawiam na argumentację na poziomie 14 latka i powtarzanie w kółko tego samego.
 
To, że nie mówi w sposób uczonego z Harvardu, nie znaczy od razu że przedstawia swoje argumenty w sposób dziecinny. Co ma do tego sposób w jaki je przedstawia? To nie jest posiedzenie sejmu, tylko krótki wideoblog. Zresztą wolę takie "dziecinne argumenty" niż bezsensowne, elokwenckie piedolenie politykierów z którego nic nie wynika.
 
Polityk i elokwencja? Te słowa do siebie średnio pasują. Nie mówiąc już o posiedzeniach Sejmu.
Dla mnie wyznacznikiem elokwencji jest patrzenie na problem z szerszej perspektywy, a nie osadzanie się na radykalnej pozycji i obrona za wszelką cenę.
Najman też pewnie mógłby sklecić kilka sensownych słów tylko komu się chce go słuchać? Ja wiem jakie są realia i nie potrzebuję "oświecenia" ze strony pseudozawodnika.
 
@Ridz, nie czepiajac sie formy, mniej wiecej mowi tak: niech Rosja robi co chce z banderowska Ukraina, bo przez Tuska dlugo czekam na lekarza, a mnie boli. Nie wiem - przyznaje sie do swoich limitow - jak jedno ma sie do drugiego, ale najwazniejsze, ze slowa kluczowe sa. Naiwnie mysli ze ci Ukraincy sa z budzetu ZUSowskiego leczeni.. Poza tym, zdaje sie nie rozumiec, ze sluzba zdrowia, "przestepstwa Tuska", "zdrada Komorowskiego" czy "imperializm Ameryki" moze byc malo istotny, jesli historia wskoczy na - zdawalo by sie przeciez - boczne tory, i to - o ironio - z powodu innego imperializmu. Nie mowie nawet o wojnie konwencjonalnej czy tam atomowej (dla nas w Polsce to chyba i tak niewielka roznica).



Wystarczy taka ekonomiczna i psychologiczna.



Rozumiem, ze p. Bazelak, mimo genetycznych predyspozycji, okradanemu sasiadowi nie pomoze, bo swinia parkuje czasem na jego miejscu, a poza tym duzo pije i w tej pomrocznosci jasnej go wtedy wyzywa. Poza tym zlodziei jest dwoch i chyba mocni sa. Lepiej zgasic swiatlo, i cicho siedziec. Telefon lepiej tez wylaczyc, bo a noz policja zadzwoni, spyta sie co tam sie dzieje, po co sie w to mieszac.



Trudno, niektorzy lacza te sprawy.



PS. Zeby nie bylo, nie twierdze, ze jest rozowo. Dotychczas zawiodlem sie na kazdej - pomijajac edukacje (choc pewnie przez to, ze z perspektywy dziecka, bo teraz jako rodzic, mam pewne obawy) - sluzbie publicznej z ktora mialem kontakt (lekarze, policja). Nie mialem przyjemnosci z tzw wymiarem sprawiedliwosci, i wole zeby tak pozostalo (to chyba wieksza mafia niz lekarze). W kontekscie dyskusji - nie chcialbym sprawdzac kolejnej, niewymienionej w tych narzekaniach, sluzby publicznej...
 
97% mieszkańców Krymu za przyłączeniem do Federacji Rosyjskiej. Prawie jak w Korei Północnej, bo tam zawsze w demokratycznych wyborach jest 100% frekwencji - i 100% obywateli głosuje na Kima.
 
A skoro mowa o Korei Północnej, "ciekawy" artykuł. Nieslychane, że w dzisiejszych czasach jeszcze na coś takiego przymyka się oczy. Półwysep koreański ciągle niestabilny, wojenka wisi w powietrzu. Po tym jak gwarancje dane Ukrainie przez USA nic nie znaczą, jeszcze bardziej Kim będzie się dozbrajał



http://fakty.interia.pl/raport-korea-pln-kontra-korea-pld/atomowa-korea-polnocna/news-komisja-onz-zbrodnie-korei-pln-porownywalne-ze-zbrodniami-na,nId,1358999



I drugi, jak to omijają sankcje gospodarcze ;d



http://wyborcza.pl/1,75477,15618589,Sankcje__Jakie_sankcje__Korea_Polnocna_kiwa_Zachod_.html#TRrelSST
 
Jak zaczął swoją przemowę to od razu ze świnią mi sie jakoś skojarzył... tylko słowa mi bardziej dosadnego brakowało. Dobrze, że szybko pomogl mi je znaleźć.
 
Zaslyszane propozycje (do dyskusji):



- powolanie miedzynarodowego (w szczegolnosci wazny udzial panstw posiadajacych zasoby naturalne) zespolu ds zbadania mozliwosci stopniowego zmniejszenia uzaleznienia EU od surowcow energetycznych Rosji (rzeczywiscie, ten straszak chyba lepszy niz blokowanie dawno juz pustych kont kilkunastu "oficerow" Putina)



- wspolne zakupy surowcow energetycznych EU od Rosji



- fundusz na rekompensacje finansowa polityki ekonomicznej Rosji dzielacej UE poprzez stosowanie roznych cen i regul wpolpracy gospodarczej z roznymi panstwami EU



- no i w jakims sensie oczywistosc: "plan Marshalla" dla Ukrainy, bo po samych reformach "Balcerowicza", przy tym napieciu i destabilizacji jaka juz teraz tam jest, cala Ukraina zaplonie
 
i pomyslec, ze byl taki moment, na samym poczatku jego politycznej drogi, ze bylem ciekawy co z Palikota wyrosnie...
 
Plan Marshalla jest generalnie przereklamowany - cud gospodarczy powojennych Niemiec wziął się z reform Erharda w myśl ordoliberalizmu. Oczywiście pomoc Amerykanów pewnie nie zaszkodziła, ale dziś ludzie ją przeceniają.

Co do Ukrainy, to według mnie nie ma już teraz dobrego rozwiązania - już nie. Jeśli przyjmą oferty MFW, to będą powoli gotowani jak żaba • a zanim się zorientują co jest grane, będą już dawno wyprzedani. Fundusz da im co prawda duże pożyczki, jednak bardzo drogie, dodatkowo nałoży wymagania, którym władze nie będą mogły sprostać • podwyższenie podatków i cała masa regulacji, plus oczywiście prywatyzacja, na której skorzystają finansiści, typu Soros (który w poprzednią rewolucję wpompował wg Guardiana 20 mln dolarów). W efekcie wpadną w spiralę długu i za parę lat będą wyglądać jak Grecy, z tym, że w Gracji przynajmniej ciepło mają.
Jeśli pójdą w stronę USA, to również zostaną oskubani • już 42,3 tony rezerw złota zostało wywiezione do USA pod pretekstem ochrony przed Putinem, można przypuszczać, że Ukraińcy już go nie zobaczą, skoro Niemcy się swoich rezerw od USA doprosić nie mogą. Zbankrutowana Europa natomiast nie ma raczej środków na jakąś inną niż symboliczna pomoc • więc z tej strony żadnych cudów obiecywać nie będą.

Z drugiej strony Putin, który już Ukrainie 30% zniżki na gaz po raz drugi nie zaproponuje. Czyli, mówiąc krótko, są między młotem a kowadłem. W żadną pomoc zachodu nie wierzę, jeśli Ukraińcy sami sobie nie pomogą, to nikt im nie pomoże - a całym Majdanem wpadli raczej z deszczu pod rynnę, tylko sobie jeszczez tego sprawy nie zdają.


Przy okazji polecam ciekawy wywiad z twórcą innego "cudu" gospodarczego - byłym premirtem Estonii:
http://www.kapitalizm.republika.pl/laarwywiad.html
 
Rozwiązanie wszelakich problemów cywilizacyjnych jest bardzo proste. Należy pozbyć się indoktrynacj narodowej i religijnej. Zdecydowanie zredukować liczbę osobników gatunku ludzkiego. Wprowadzić idę transchumanizmu.
 
Naprawdę skończmy z tymi bajkami na temat panu Marshala.



http://www.historycy.org/index.php?showtopic=18824
 
Back
Top