Polityka

Chyba żartujesz Dzihados? Kto jak kto, ale Majdanu nie sponsorowali Ruscy. Tak jawnie antyrosyjska siłę • jaki Putin miałby w tym cel? Janukowycz był mu zwyczajnie na rękę. Zauważ, że dopóki mógł to się z nim targował, by ten odrzucił umowę stowarzyszeniową • co się udało. Chyba, że zakładasz jak Max Kolonko, że Putin jest wszechwiedzący i zrobił Ukrainie gamnbit...



Majdan finansował zachód • po tym, kto zaczyna teraz korzystać, można wywnioskować, że głównie Amerykanie. A Putin powiedział: • niet • - i na tym się bajka Ukraińców o Europie zakończyła.
 
Teraz chyba ty zartujesz, to typowe zagranie sluzb specjalnych, zeby miec pretekst. Oczywiscie - tak jak napisalem - to prowokacyjna spekulacja :)
 
@Dzihados. mylisz pojęcia. Ja się odwołuję do przyczyn/początków. Nie Rosja sprowokowała Majdan. Czyi byli snajperzy wciąż nie wiadomo, za to pewne jest że tych samych kul użyto do ostrzelania obu stron. Zapewne fakt, iż teraz rząd w Kijowie składa się z nacjonalistyczych bałwanów, nie stroniących od pokazywania się z flagami UPA nie ma znaczenia dla sytuacji...



Oczywiście Rosja wszystkiemu winna xD



Co Twoich barwnych porównań to są barwne, ale niestety nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Owa dzieweczka flirtująca z Unią, sama postanowiła dać dupy Rosji, zrywając rozmowy z Unią :) Dzieweczka wybrała. Nikt nie musiał przeskakiwać przez płot. Jeszcze raz. Dzieweczka wybrała ustami DEMOKRATYCZNIE wybranego prezydenta! To że teraz władze dzierży samozwańczy rząd to inna bajka.



Co do armii, ile % to elitarni ludzi i sprzet? Oczywiscie nie w porownaniu do Ukrainy ale do NATO.



W swoim życiu studiowałem w szkole "wojskowej" i tam się dowiedziałem, że Chiny są groźne nie ze względu na jakość ale ilość. I wiesz co? Wierzę w to. Jednostki specjalne są dopełnieniem, ale to prosty sołdat będzie trzymał ziemię i zalewał tereny wroga. NATO może mieć nawet 100% specjalistów, ale niestety każdego tak samo kula trafia, a w tym przypadku liczy się kto więcej wystrzeli owych kul. Widzisz mógłbyś mieć argument, że masa się nie liczy, że chodzi o szybkie precyzyjne działania, ale wtedy wspomnij Abchazję i Osetię, albo to jak zajęto Krym. Pierwsze wjechały jednostki specjalne (już wycofane) a teraz siedzą sołdaty. NATO może sobie swoją technologię wsadzić w dupę, koniec końców tyle to będzie warte.



Oczywiście można mnożyć argumenty, że jakość jest ważniejsza chociażby na przykładzie Izraela vs cały bliski wschód, ale jak już wpomniałem, Rosja ma i to i to.







Jeszcze jedno o Majdanie, pojawiało się przecież sporo artykułów o tym, że zachód finansował organizacje w na Ukrainie ok kilku lat już. Po pracy poszukam.
 
Patrząc na rozmowę temat Polityka jest jak sytuacja na Krymie teraz. Taka analogia. Kto jest kim sami sobie dopowiedźcie :D
 
@Gaara: Rosjanie w PL? Czy za tamta granica? Powiedz cos wiecej o tym, jak te wydarzenia interpretuja, co sie wg nich teraz stanie, itp itd




ja gadałem z ruskimi w holadnii ostatnio i Ci faktycznie wierzą w obronę rosyjskiej ludności i ubolewają, ze nie ma sojuszu z Polską. Serio.




Patrząc na rozmowę temat Polityka jest jak sytuacja na Krymie teraz. Taka analogia. Kto jest kim sami sobie dopowiedźcie :D


Szach Rosja. Zaklepane!
 
Rosja ma atom, wojska mozna pominac. To jest szach. Jednak przyznam, co do jednego masz racje, raz juz wojne wygrali pchajac przodem - pod grozba smierci - zolnierzy z drewnianymi karabinami.



Co do dziewki: sprecyzujmy. Odwrocila sie od EU, a Putin wskoczyl i ja zgwalcil. No chciala!



Jezeli chcesz sie bawic w jajko i kure to ja wymiekam, bo nie wiem czy sie cofac do Jałty, a moze Chmielnickiego?



Twardy fakt jest taki, ze wjechali armia, cala reszta to wewnetrzny problem Ukrainy.



Co do zbieglego prezydenta: Janukowicz przez narod zostal wybrany, ale i przez narod obalony.



Co do Holandii, nie zrozumialem, Rosjanie chca sojuszu z Polakami? Cos w ten desen? :)
 
Teraz chyba ty zartujesz, to typowe zagranie sluzb specjalnych, zeby miec pretekst. Oczywiscie - tak jak napisalem - to prowokacyjna spekulacja :)

Poważnie mówisz, że Rosjanie postawili sobie na Majdanie Banderowców? Przecież to kpina. To, że wśród tłumów były rosyjskie prowokacje, to żadne odkrycie • Putin musiałby być głupi, żeby sobie z siły prowokacji nie zdawać sprawy. Sęk w tym, że Majdan jako taki nie wyrósł na rosyjskiej karmie • nikt sobie potwora pod nosem nie hoduje, zwłaszcza, że na Ukrainie rządził prorosyjski Janukowycz.
Putin zaczął grać w grę rozpętaną przez zachód • i ogrywa ich jak dzieci. Przynajmniej na razie.



Co do zbieglego prezydenta: Janukowicz przez narod zostal wybrany, ale i przez narod obalony.
100 tyś ludzi (z czego z 1/4 przekupionych) z Majdanu obaliło Janukowycza. Nie nazwałbym tego wolą narodu.
 
Jakub, pisalem, ze prowokacja :) zesz ty koguciku :) Tylko po prostu mowienie o tym, ze w Majdanie grzebali tylko Amerykanie, to klamstwo. A co do woli narodu: pewnie ze lepsze 122%!



Nie wiem, co masz na mysli mowiac "rozpetanie"? Mozesz rozwinac?
 
No mogę, bo czemu by nie:))



Co by nie mówić o Majdanie, nie wierzę, że był to ruch spontaniczny • bo takie w dzisiejszej polityce nie istnieją. Przykładowo, na Pomarańczową Rewolucję 20 mln dolarów wyłożył George Soros, międzynarodowy finansista • o czym pisał Guardian. A to przecież tylko jeden z wielu takich dobrodziejów. Skoro zatem pierwsza rewolucja była sprowokowana przez zewnętrzne siły (i pewnie sporą część wewnętrznych też) to trudno zakładać, że z drugą jest inaczej.



U nas też ludzie strajkują, ale tak maksymalnie od rana do wieczora • bo rano trzeba iść do pracy zarobić na jabłuszko i mleczko dla dzieci. A tam, na dużo biedniejszej od Polski Ukrainie, ludzie rezygnowali z pracy (o czym mówiono w wielu wywiadach) i przez kilka miesięcy wesoło strajkowali. Dlatego uważam, że ta sytuacja została sztucznie wywołana przez zachód.
 
Co do dziewki: sprecyzujmy. Odwrocila sie od EU, a Putin wskoczyl i ja zgwalcil. No chciala!



czy ktoś jej kazał sie odwracać? No właśnie. Może gdyby nie idiotyczne żądania względem Tymoszenko, negocjacje ciągnęły by się do dziś. Nie cofaj się do Jałty, ale do początków obecnego konfliktu. Wystarczy.

Co do Holandii, nie zrozumialem, Rosjanie chca sojuszu z Polakami?




Rozmawiałem ze studentami z Rosji i narzekali, na brak zrozumienia pomiędzy tak bliskimi narodami i że słowianie powinni trzymać się razem :) Ot młodzieńcze fantazje.



Twardy fakt jest taki, ze wjechali armia, cala reszta to wewnetrzny problem Ukrainy.



Oczywiście. Wjechali bo mogli. Ja sam sądziłem, że Putin rozegra to spokojnie i po prostu utrzyma wojska przy granicy, czekając na pretekst jak w Gruzji, no ale w obliczu tak słabej Unii - tak po raz kolejny twierdzę, że to wina zachodu - nie musiał na nic czekać. Kto silnego osądzi? Historia.




100 tyś ludzi (z czego z 1/4 przekupionych) z Majdanu obaliło Janukowycza. Nie nazwałbym tego wolą narodu.


@Jakub nie zapominaj, ze to byli studenci-euroentuzjaści :) Przynajmniej według zachodnich mediów.







Zabawnym było obserwować jak świat przejmował się rozruchami na ukrainie, podczas gdy w Turcji już po raz drugi Erdogan bez przeszkód pacyfikuje ludność. Cóż, przynajmniej teraz nie musi tego robić pod pretekstem parków miejskich.
 
@Jakub nie zapominaj, ze to byli studenci-euroentuzjaści :) Przynajmniej według zachodnich mediów.


To podobna sprawa jest, jak u nas z tymi studentami z Meksyku pobitymi przez faszystów na plaży w Gdyni :D
 
Hmmm... Ci machajacy na Krymie, to spontaniczni sa, czy tez, ten tego?



Ja rozumiem, ze mozna mowic o 100-200 osobach? Ale - chyba(!) - nie o 100tys osob?



Zgaduje, bo tematu nie znam, ale podejrzewam, ze podobne kwoty wydawal Putin. Na siatke na Ukrainie, na lapowki dla Janukowycza i jego sitwy. To jest fair, jak rozumiem?
 
Hmmm... Ci machajacy na Krymie, to spontaniczni sa, czy tez, ten tego?

Pewnie nie, ale co do zajęcia Krymu jesteśmy zgodni • więc nie wiem o czym tu dyskutować:)
Ja rozumiem, ze mozna mowic o 100-200 osobach? Ale - chyba(!) - nie o 100tys osob?
Przecież jak wszędzie, wystarczy podkupić kierownictwo • a reszta motłochu pójdzie za nimi.

Zgaduje, bo tematu nie znam, ale podejrzewam, ze podobne kwoty wydawal Putin. Na siatke na Ukrainie, na lapowki dla Janukowycza i jego sitwy. To jest fair, jak rozumiem?
Tyle, że siatka na Ukrainie i łapówki Putina nie były bezpośrednią przyczyną podziału Ukrainy • a Majdan był. Taka różnica.
 
Dzihados, nasze media jeżeli chcą być konsekwentne, to 100 tyś Ukraińców to garstka, nie wola narodu. Przecież u nas 100 tysięcy osób na Marszu Niepodległości, to była mała grupka faszystów i nazistów :-)
 
Janukowicz/lapowki/Putin byly przyczyna Majdanu, a Majdan podzialu. Wiec rzeczywiscie Janukowicz/lapowki/Putin, nie byly bezposrednia przyczyna podzialu.



Zawiodlem sie, bo sie w koncu zgadzamy! :)



@Hubi: o, dobry przyklad dla Luca_Brasi :)
 
Oj tam oj tam. Przeciez wybieramy tylko inny punkt na - tej samej, tak samo oznaczonej! - osi czasu :)
 
"Tylko", to pewnie nie :)



A swoja droga, macie zrodla mowiace o konkretach, w sensie kto finansowal Majdan?
 
Gdybyśmy mieli, to bylibyśmy bogaci • albo martwi. Abo jedno i drugie:))
 
acha, to ja wole mowic o lapowkach Putina, bo to lagodniejszy czlowiek :) i - tak ogladajac zlote kible takiego co to mu sie przysluzyl - pewnie rownie chojny :)
 
@ Dzihados



Polecam poczytać o konflikcie koreańskim zanim z pełną świadomością stwierdzisz,że to jakość armii ma zawszę przewagę nad ilością.
 
@feniks: ale w jakim konkretnym kontekscie? Moj kontekst: NATO vs Rosja (+satelity). Oczywiscie bez uwzglednienia atomu. To oczywiscie nie jest twierdzenie absolutne, typu: jeden noz lepszy od dowolnej liczby piesci. Mam tez nadzieje, ze jednego ufoludka - nawet z anihilatorem materii - to bysmy, my Ziemianie, pokonali.



Zreszta, specem nie jestem, tylko dziwia mnie stwierdzenia, sugerujace, ze Rosja nie ma sobie rownych.



@P.: gdzies uciekla mi twoja wiadomosc... Nadzieja zawsze w mlodych ludziach, tak, ja tez mialem... ...mam - caly czas - jakis sentyment do Wschodu. Marzenie - rowerem dookola Morza Czarnego, Kazachstan, Syberia (choc akurat Slowianie koncza sie na Moskwie, tak z tego co mi sie kolacze)... Ale dziwie sie to mowisz ty, ktory inwazje wojsk usprawiedliwia: oceni to historia, historia pisana przez silniejszych...

czy ktoś jej kazał sie odwracać? No właśnie.


"Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie". Nie ma sensu dyskutowac, rowniez o punkcie na osi czasu, od ktorego chcemy liczyc przyczyne inwazji. Dla mnie liczy sie fakt: inwazja, a zaden z poprzedzajacych ja elementow jej nie usprawiedliwia.
 
Amerykanów podczas tego konfliktu z terenów Korei Północnej wypchneła armia chińska złożnoa niemal wyłącznie z piechoty i to jest ten kontekst,że jakość nie zawsze zwyciężą nad ilością.
 
http://www.konserwatyzm.pl/artykul/11686/kto-finansuje-prawy-sektor?fb_action_ids=292976834183975 może źródło wątpliwe, ale pełno jest tego w necie, wystarczy poszukać :)
 
Niektórzy tutaj są pełni podziwu dla odwagi Putina, ale spójrzmy prawdze w oczy? Po chuj mu ten Krym? Gdyby chciał pokazac jaki z niego zajebisty agent KGB to doprowadziłby do jego suwerenności i podporządkował politycznie, ale nie dokonywał faktycznej aneksji żeby jeszcze bardziej wkurwić zachód. Raz mówi co innego (pierwsza konferencja) żeby uspokoić rynki, a teraz znowu zmiana stanowiska. A bilans? Krym którego utrzymanie będzie kosztowało kilka milardów dolarów rocznie, upadek kreowanej wizji Rosji jako rynku wschodnie z dużym potencjałem. Przed tym kryzysem przyrost gospodarczy był w granicach 1.5. Przez lata budowali sztuczny obraz łagodnej i gotowej do współpracy Rosji by wszystko popisowo zjebać. Kto teraz zainwestuje pieniądze mając przed sobą potencjalną nacjonalizację? Może uda mu się narzucić wyższe ceny gazy, ale na dłuższą metę uśpiony zachód zda sobie sprawę, że trzeba się bardziej intensywnie rozglądać za gazową alternatywą.
Dla mnie Putin to rozwydrzone dziecko, który nie do końca wie o co mu chodzi.
 
A propos snajperow z majdanu to polecam sie zapoznac z wczorajszym wydarzeniem w Symferopolu bodajze, gdzie zastrzelono po jeden osobie z kazdej strony bramy jednostki, aby podkrecic atmosfere. Kogo byl snajper strzelajacy z opanowanego przez Rosyjskie wojska terenu podczas kiedy Ukraincy bali sie o dupe, chyba latwo sobie odpowiedziec. Zastanowcie sie niektorzy kogo bronicie, bo tam czlowiek nic nie znaczy...
 
A jak inaczej znajdzie sie w podrecznikach? Zwykli rosjanie zaplacili - poprzez budzet - oligarchom w Soczi (ogladliscie ten dokument puszczony z dwa mce temu w TVP?), to i zaplaca za Krym, i jeszcze podziekuja gozdzikami.



Tez uwazam ze akcja militarna to wyraz slabosci a nie sily, po prostu ostatni as. Dla tych co beda chcieli tu mowic o surowcach:



http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/putin-potrzeba-nowej-prognozy-rozwoju-gospodarczego,1176098.html?playlist_id=17048



Sam Putin zdaje sobie sprawe, ze figura ktora szachuje, w koncu straci na sile.



@P: patrzyłeś na mapę, gdzie jest Zaporoże? :)
 
Back
Top