Polityka

Jakub, Ja Cie mogę zapewnić, że jeśli to się zakończy to Polska za Swoje działania dostanie najbardziej po tulku, a Europa uda że tego nie widziała, wystarczy spojrzeć na umowe gazową, a z tymi sankcjami ze stony Europy to poczekajmy trochę, bo patrząc jak sie kształtuje bilans handlowy Unii i Rosjanami to niesadze by Europa sie jednogłośnie na nie rzuciła. Panika na giełdzie była do przewidzenia, odpływ kapitału spowodowany niepewną sytuacjia co było oczywiste a jak na razie to oficjalnie Rosja może bronić Rubla rezerwami walutowymi, ale Niemcy sie na to raczej nie upra.
Też jestem Ciekaw jak zachowały by sie Chiny. Ale również interesujące jest kto będzie finansował wolną Ukrajna.
 
Akurat znam temat Ukrainy od wewnatrz i uwierzcie mi pomimo ze niektorzy z was maja tą sytuacje głeboko w powazaniu i Gadaja ze Polska nie powinna sie wtracac , niemaja pojecia co gadają



Wystarczy spojrzec so sie dzieje w samym transporcie zeby wiedziec ile kasy traca Polskie firmy Transportowe , produkcyjne i inne co wspołpracuja z Ua . Dotyka to moze nie besposrednio ale wiele osób



Wiec im szybciej to sie skaczy tym lepiej



dla wszystkich
 
Prezydent Rosji Władimir Putin oraz papież Franciszek znaleźli się wśród nominowanych w 2014 roku do Pokojowej Nagrody Nobla. W tym roku zgłoszono rekordową liczbę kandydatów. O nagrodę walczyć będzie 278 ludzi, a także 47 organizacji.


O kurwa co ja czytam ?:O
 
10 października ogłoszony zostanie zwycięzca Pokojowej Nagrody Nobla. Czy jej laureatem zostanie Władimir Putin, który odwiódł USA od interwencji zbrojnej w Syrii? Brzmi to śmiesznie, zwłaszcza w obliczu jego interwencji zbrojnej na Krymie. Dlaczego więc Putin znalazł się na liście nominowanych? Bo o to niesłychanie łatwo. Nominacje mogą wysuwać byli laureaci, politycy, profesorowie, czy organizacje charytatywne. Putin został nominowany do tej nagrody przez swoich obywateli. Natomiast Komitet Noblowski stanowczo podkreśla, że nie mają oni wpływu na listę kandydatów.
 
Tylko ja mam wrażenie że Mariusz Kolonko siedzi tam bez spodni i jednocześnie bawi się ze sobą? W życiu nie widziałem większego narcyza. Rozumiem że udało mu się kiedyś zbałamucić Rosatke, no ale potem miało ją jeszcze pół oddziału geriatrycznego, więc zachwyty nad sobą nie są uzasadnione.
 
Haha to prawda. W wielu kwestiach ma rację, ale nie da się nie odnieść wyrażenia, jakby mniemał, że jest jedyną osobą na świecie, która ma podobny punkt widzenia.
 
W ogole nie rozumiem zachwytow (glownie narodowcow) nad Kolonko. Nie dosc ze gosc pieprzy od rzeczy to jeszcze mowi tak irytujaca barwa ze po chwili mam ochote wyrzucic komputer przez okno
 
Wielki lol z argumentacji Kolonko. Od kiedy to Rosja była gwarantem porozumienia Majdanu z ówczesną władzą? Bo jego wyjasnienie jest takie, że skoro Majdan nie działał na podstawie prawa to i Putin nie musiał. Brak mi słów do tego idiotyzmu.
 
Była Gwarantem w klasycznym dla Siebie sposób czyli albo spokój albo wchodzą zbrojenie. Rosje zawsze wyróżniało brak dialogu.
Ja na prawde mocno sie zastanawiam, czy My na tym nie wyjdziemy najgorzej, EBC juz naszykowao sianko, a i Polska ma jakiś świetny pomysł pożyczki.Nie sądzą patrzac na his. czy dla nas by robiono to samo ale w końcu się ważni czujemy.
 
Od nigdy nie jest gwarantem, ale przez to porozumienie (jego nie dotrzymanie) Rosja ma podstawy, zeby twierdzić, że to ona broni demokracji i umów zawieranych w obecności jej, Ukrainy i przedstawicieli UE. Proste jak konstrukcja cepa. I Kolonko nie mówi, że Rosja jest gwarantem bezpieczeństwa czy demokracji tylko, że UE sama się wpakowała na minę nie dając gwarancji tej trójstronnej umowy, która sama wynegocjowała.



P.S. To nie idiotyzm tylko polityka.
 
Nie myslcie tyle o pieniadzach w takiej sytuacji, bo nie wiadomo ile dominacja Rosji moze nas kosztowac długofalowo. Kulenie ogona jest najgorsze co mozna w tej chwili zrobic. Poza tym trudno, zeby w obronie Polski cała reszta swiata poniosla najwieksze koszta?



Po drugie to, ze Ukraincy po podpisaniu umowy zdjeli prezydenta, ktorego juz nie bylo w Kijowie, bo się bał po tym co zrobił i efektywnie nie sprawował władzy, nie daje Rosji prawa do łamania porozumień międzynarodowych, pod zmyslonym pretekstem.



Obserwatorów OBWE wpuscic nie chca, a to przede wszystkim oni, nie Rosja, mogą ocenić sytuacje i ewentualnie oni moga wysłać misje stabilizacyjną. Problem polega na tym, że tam nie ma co stabilizować - to wszystko jest wyssane z palca.
 
Problem jest taki, że praktycznie nikt na zachodziee nie ma pojęcia o tym kto obecnie rządzi na Ukrainie i na ślepo dostają poparcie, bo to "ruch wolnościowy". Gdyby teraz zebrało się w Warszawie 300 tysięcy Polaków,krórzy dokonaliby przewrotu i siłą przejęli władzę to jest to odpowiednia legitymizacja? Zamiast pierdolić to warto by wymusić jak najszybsze wybory na Ukrainie.
 
To inna sprawa. Zachod powinien wyjac bron z ręki antyukraincom z Polski, Rosji i samej Ukrainy w postaci wymuszenia tego iż decyzje noszące znamiona dyskryminacji na tle rasy, narodowości i języka, nie będą tolerowane.
 
A jak te przyśpieszone wybory znowu wygra partia prorossyjska (nie jest to wykluczone)? to co wtedy? zowu Majdan? I tak do skutku?
 
Maja sie od razu poddac jakiemus namiestnikowi z Rosji, bo nie rozumiem? Cała checa jest o to, aby Ukraincom odechciało się proeurpejskosci z powodu chaosu jaki podsycac bedzie Rosja az do wyborów.
 
Ja myślę podobnie jak Tusk, tylko dalsza integracja z UE a potem też z USA i Kanadą(?) uchroni nas przed ruskimi. Ekonomia głupcze!
 
"Kulenie ogona jest najgorsze co można w tej chwili zrobić" Zgadzam się teraz to już nie ma najmniejszego sensu mogliśmy to całkiem inaczej rozpocząć chociaż trzeb zachować większą rozwagę. Gdyby kasa nie była ważna to proawdopodbnie nie było by dzisiaj tej sytuacji, bo Ukraina już była by w UE ale po ciągnieciu Grecji i innych krajów które, potwierdziły, że UE przetrwa tylko wprowadzając PP i PF na ogólnym poziomie to fi a sowanje i utrzymanie bieżącej Strefy jest najważniejsze nie mówiąc o jej powiekszaniu o tak wymagajaca Gospodarkę.
 
Ja nie twierdzę, że ktoś ma się komuś poddać. Tylko, że ślepe wspieranie "euromajdanu" jest ryzykowne, jeśli kolejne wybory wygra partia prorosyjska. Chyba nie trzeba mówć co to dla nas ozacza. Zwłaszcza, że my się wychyliliśmy przed szereg i to na nas w pierwszej kolejości spadą tego konsekwecje.
 
Masu, jasne - w razie konfliktu wszyscy dookoła rzucą się do ratowania Polski • tak jak w '39? I tak jak dziś ratują Ukrainę? Naprawdę, już nas historia powinna wyleczyć z tych marzeń.
Sytuacja jest dla nas niewesoła - zwłaszcza odkąd Amerykanie wycofali się z polityki w Europie i zaangażowali się w walkę z terroryzmem. Niestety nasi dobrodzieje tylko tę sytuację swoją nieudolnością pogarszają.
 
onyjewu
Zgadzam się nie potrzebnie się pchalismy, mogliśmy potepiac jam Francja albo Anglia a sankcję niech Sobie wprowadzają Ci ktorzy mogą czyli USA grozi Rosji, bloku sektor finansowy z Niemcami Chińczycy USA, że chcą zwrotu za obligacje, Niemcy China, że hamuja import z USA a Rosja grozi wszystkim że odcinka wszystko
 
Mowilem ze w przypadku bezczynnosci lub przegranej teraz bedziemy mieli problem, wiec mozemy jedynie w to brnac jak najskuteczniej. Poza tym caly czas dyskutujecie o konsekwencjach finansowych dla Polski w najblizszej perspektywie - przeciez nie o to chodzi w tej grze.
 
Jeżeli już trzeba było iterweiować, to trzeba było to zrobić w białych rękawiczkach, czyimiś rękoma. A w moim odczuciu to wygląda tak, że to nami się zachód wysługuje.



@up



to jeśli nie o finanse chodzi to o co?
 
Back
Top