Polityka

Jeszcze jedna reklama na YT ,,Twój głos jest ważny" z tym zjebanym przekazem dla żelaznego elektoratu PO...
... coraz głupsze robią te spoty...


Donald Tusk może nie jest CEO Polski, ale lubię używać wobec niego tej korporacyjnej nowomowy, ponieważ on ma taki korporacyjny zwyczaj delegowania zadań na innych, które muszą pójść źle i ciężko je obronić wizerunkowo, a na pewno zyskać procentowo: kiedyś Kosiniak-Kamysz miał do przeprowadzenia podwyżkę wieku emerytalnego, Pawlak umowę gazową z Rosją (od której uchroniła nas UE), teraz to tygrysek ma MON, gdzie jakby nie stawać na głowie to i tak ciężko nie uniknąć wpadki.
Hołownia też na tym straci, a to rywal Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich...
Ministerstwo Sprawiedliwości to ,,bezpartyjny" Bodnar.

GPZvtPKbYAE-UnN
@Karateka@ Bosak powiedział ,,Państwo prawa bez zwłoki. Trzeba wyrwać się z pułapki prawniczego formalizmu, prawo ma służyć dobru wspólnemu." Co o tym myślisz?
Z tym najdłuższym czasem pracy to jest trochę mit. W Polsce praktycznie nikt nie pracuje na 1/4 czy 1/2 etatu, a na zachodzie takich ludzi jest mnóstwo - również wśród młodzieży, która sobie dorabia. W Holandii czy Francji łatwo jest spotkać 16letniego kelnera, gdzie w Polsce jest to właściwie nie do pomyślenia. Ale najbardziej w czołówce nas pozycjonują kobiety - ja osobiście nie znam w Polsce żadnej, która pracuje na pół etatu - albo cały, albo wcale. W innych krajach kobiety bardzo często pracują na 1/2 albo mniej. A że statystyki są bardzo wrażliwe na manipulację to wynik jest jaki jest. Wedle tych samych statystyk, tyle samo (albo i więcej niż w Polsce) pracuje się w Grecji :fjedzia: .

Zresztą najdobitniej czas naszej pracy chyba widać po wieku emerytalnym.

EDIT: chociaż fakt faktem, ilość dni urlopowych w Polsce, w porównaniu z zachodem to jest śmiech na sali.
Dlatego napisałem jednym z najdłużej pracujących co jest prawdą. Ba nawet później pisałeś o dniach urlopowych w porównaniu do reszty UE :roberteyeblinking:
Ale jakość pracy i zarządzania: ah. W Polsce jest nadal podejście, że jedni drugiego chcą oszukać. Trochę się to zmienia i to nie są już lata 90, ale nadal jest podejście na zasadzie: pracodawcy ociągający się z wypłatami nadgodzin, dziwnie policzone dni urlopowe, a pracownicy ,,przynoszący coś z pracy do domu". Plus ten stary suchar, że o tym, że jak trzeba ściąć drzewo to przez 7 godzin będę ostrzył siekierę a w ostatniej godzinie wezme się za robotę :fjedzia:

BTW śmieszy mnie, że jak jest rynek pracownika to jest mowa o roszczeniowości, ale już rynek pracodawcy ,,zasady wolnego rynku" -wielu milionerów wcale nie jest wolnorynkowcami, jak czasami puszcze jakiś wywiad z tymi polskimi milionerami to :korwinlaugh: A pamiętacie Grażynę Kulczyk i jej mądrości w wyborczej? :waldeklaugh:


Porownywac Marcina Zaborskiego do Mazurka to jakby Mike'aTysona do Marcina Najmana. Prawdziwy dziennikarz i freak dziennikarstwa.

Nie pamiętam fragmentu z Singapurem. To było w RMFie czy na kanale Zero? Szkoda, że Mazurek nie potrafił zweryfikować bredni Mentzena gdy ten mówił o tabletce dzień po...

Mazurek ma wiedzę niby na jaki temat? Klimat? Prawo? Ekologia? Historia? Medycyna? Metodologia Naukowa?



Przeczytałem 2 książki Petersona, jedna to Maps of Meaning. To jest bełkot w stylu Deepaka Chopry. Najgorsze jest to,że Matczak lubi nawiązywać właśnie do tej książki, tak jakby tam było napisane cokolwiek mądrego,a nie jakieś brednie w stylu kobieta to chaos, a mężczyzna porządek.

Natomiast w kwestiach prawnych warto Matczaka słuchać. Prowadzi świetny program na kanale Zero razem z Lesnodorskim.
O Singapurze było w kanale Zero, ten cały Hejtpark z Mentzenem. Aż dziwiłem, że wcześniej któryś z przeciwników Mentzena tego nie wykorzystał. Mina Mentzena była bezcenna: on wiedział o tym, że Singapur nie jest krajem z marzeń dla Konfederatów tylko ładne porównanie przechodziło. Ba nawet Singapur to jeden z nielicznych krajów, gdzie udało się multikulti, a nie wyszła z tego samosegregacja. Jeszcze na Kubie się to udało: tylko tam po prostu wszyscy zbiednieli i stali się sobie równi :korwinlaugh:

W ogóle ciekawe połączenie liberalizmu gospodarczego z elementami polityki socjalnej (wolność gospodarcza, jednocześnie silna polityka mieszkaniowa, a do tego limit liczby samochodów) oraz utrzymaniem w porządku tej mieszanki narodowościowo-religijno-kulturowej. Niektórzy mówią, że zarówno dzięki tej totalitarnej inżynierii społecznej plus wysokim karom. Taki przykład kar w tym kraju: to korzystanie z czyjegoś WiFi mi się podoba -ciekawe czy też jest podobna kara za korzystanie z czyjegoś Netflixa bo raz jak kupiłem używany telewizor to sprzedający dopiero po roku się zorientował, że korzystam z jego konta na Netflixie :roberteyeblinking:


Mazurek ma dużą wiedzę o historii, pięknie punktuje tych prawników których opinie prawne różnią się w zależności od tego kto rządzi. Ciekawe jakie były myśli Gramatyki: mogłem zostać na uczelni, mniej bym zarobił ale przynajmniej nie wyszedłbym na idiotę :fjedzia:

pieknie rozjechał twojego idola prezesa tęczowej organizacji sędziów jeszcze w KS i myślę, że w przeciwieństwie do Petru i Orestesa wie, że co to jest bezpieczeństwo energetyczne i żywnościowe, a nie ,,bo ja sobie kliknąłem w googlu i na pierwszej stronie pojawiło się". Orestes który słomy od siana pewnie nie rozróżnia.
Po prostu Marcin Zaborski ma bardziej formalny styl, a Mazurek bardziej showman i ma szybkie riposty jak np. ta z Parkanami przy jednym PiSowcu. Ale udaje mu się wkurzać każdą partie, chociaż jego rozmowy to nie jest wywiad, ale debata. Tylko debata w której nie zawsze używa argumentów z którymi się zgadza...
Matczak nie promował żadnego szkodliwego poglądu Petersona (a takie oczywiście Peterson też ma, ośmieszył się na temat wojny na Ukrainie co nawet wyjaśnił po angielsku Szymon z Wojny Idei mimo, że jest jego wielkim fanem), za to robił fikołki w sprawie obrony granicy i słów Frasyniuka, zakazu sądowego używania przez Ziobre słów o ,,goebelsowskiej propagandzie" Holland i mimo wszystko krytykujesz go za Petersona...
Chociaż trzeba przyznać uczciwie, że chyba Matczak wyczuł wady środowiska TVNowsko-wyborczego, że nawet jego zaczęli jechać, w odpowiednim momencie Stanowski wyszedł z propozycją i nawet trudniej mi się ostatnio do niego przyczepić

EDIT: a w sumie rozumiem, dlaczego masz problemy z bardziej konkretniejszym krytykowaniem Konfederacji, a nie jakieś pierdoły, albo ,,bo Konfederacja to fani pedofili" co można odbić strasznymi wypowiedziami Trzaskowskiego i wielu innych polityków tęczowej koalicji -ty cholernie emocjonalnie do tego podchodzisz. Aż zaczynam wierzyć, że gdybyś zobaczył Mentzena w sklepie to zamieniłbyś się w Karatekę :roberteyeblinking:
 
Last edited:

Nie wiem jakie słowo jest odpowiednie aby to wyśmiać: może będzie wymagana zgoda sądu może nie.
Jezus co to ma za znaczenie. To jest pewnie jak podsłuchami i słynny case Tuleyi z Pegasusem: Boże zgadzają się, bo jakby się nie zgodzili to trzeba napisać pisemne uzasadnienie :roberteyeblinking:
 
Zaryzykowałem i wszedłem po raz pierwszy od dawna na twittera:

z cyklu ,,powiedz mi, że jesteś prawnikiem nie mówiąc mi, że jesteś prawnikiem"


Ojciec nożownika:


Ale zdecydowanie to jest najlepsze: gdyby to nie było tragiczne to byłoby śmieszne. ,,Może zostaną wyposażeni w ...


EDIT:
Terlikowski Tomasz upada po raz kolejny



A Tusk zajebisty: każda sytuacja wykorzystana aby kogoś upokorzyć ,,odebrałem meldunek"

 
Last edited:
Tusk jest za cwany, żeby dać się wydymać w tej sprawie, jak ktoś napisał wyżej to mistrz zarządzania korpo, gdzie pomyje wyleją się na podwładnych, których sam delegował na "trudny" odcinek. Kosiniak-Kamysz to kompletna mameja, po tym jak uciekł z własnej konferencji prasowej będzie tylko więcej wbijania szpilek. Pisałem, że szkoda, iż taki beznadziejny gość trafił na tak ważne stanowisko jak MON, ale być może nikt poważny nie chciał tam iść w kontekście wojny na Ukrainie. Bo przed wojną to można było założyć, że będzie się jeździło po zakładach rozliczać różne kontrakty i proces produkcji Grota lub innych akcesoriów, ale wobec wojny to trzeba samemu szukać sprzętu i rdzewiejący Grot oraz rozliczanie kwitów Błaszczaka to już nie jest najważniejszy problem armii.
 
A jak jest w mediach głównego ścieku? Grzeją temat czy próbują przemilczeć? Bo to, że to Putin zabił chłopa to wiem i bez zaglądania :beczka:
Putin osobiście przebił się przez tłum matek i dzieci by zaatakować. Wiedział kiedy to zrobić ponieważ dzwonił do niego Kaczyńskov. Uczestniczący w akcji Braunov siłą powstrzymał żołnierzy przed oddaniem strzału ostrzegawczego.
 
Przyczyną tego skandalu nie jest żaden Putin, tylko tradycyjne, polskie dziadostwo. Brak wyszkolania, brak jasnych zasad, marne zarządzanie, pudrowanie syfa i państwo z kartonu. Wszystko się robi na sztukę, awansuje się nie tych co trzeba, nie mówi się prawdy itd.. Wojsko jest taką instytucją, która z tego dziadostwa wysysa samą esencje, kto był, ten w cyrku się nie śmieje. Było już setki takich zdarzeń, poczynając od Smoleńska, to się nigdy nie zmieni. Nie mam już nawet nadziei.
 
Chodzą ploty ze biden dosłownie zesral się dziś w pampersa a potem jego żona musiała go wyprowadzić z wydarzenia :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 
I Lewica leci pod próg.

Brak realnego programu takiego lewicowego a zamiast tego cały czas piekło kobiet (jebać facetów), seks i lpg.

Brak poparcia Polskiej racji stanu. Życzę im serio korwinowego 4% poparcia.

A konfa dostała wczoraj wiatr w żagle. Dwucyfrówka powinna być. Zaryzykuje że i nawet może być bliżej 20% niż 10%
 
Back
Top