Polityka

A w jakimś kraju posłowie idą do wojska podczas wojny?

Dlatego w każdym kraju posłom najłatwiej mówić o obowiązku oddania życia za ojczyznę

Mi się podobało pytanie o to jak szybko odchodzą ludzie z Konfederacji: w porównaniu do 2019 tyle osób się zmieniło. Troche zmieszało to Mentzena i Mazurek jakoś taki chyba był na tabletkach uspokających

Dłuższy format, więc byłby męczący gdyby zachowywał się cały czas jak w RMF
 
@spa 1 na 100 czyli za 10 lat masz netto 3,6 miliona kolorowych. Brutto to będzie z 2 razy tyle. Za 20 lat Polski nie będzie i wtedy @tucznik każdy będzie miał w dupie, że to popierdolona basia wykreśliła w 2024 z programu "Pana Tadeusza" a nie Twój ukochany rudy to uczynił
Nie mam nic przeciwko komus kto przyjechal do nas ciezko pracowac, szanuje nasze prawa i kulture. Chce sie do nas przylaczyc, a nie zmieniac nas i nasz kraj pod siebie. Nie interesuje mnie wtedy jego kolor skory, religia czy orientacja.

Jestem przeciwko niekontrolowanemu masowemu naplywowi. Integracja jest wtedy niemozliwa. To co sie teraz dzieje nie ma szansy powodzenia. Po co oni sie maja integrować skoro jest ich tylu, ze sa w stanie zyc jak u siebie? Po co sie maja uczyc jezyka jezeli i tak beda gadac tylko miedzy soba. Po co maja pracowac jezeli pieniadze spadaja im z nieba?

To sa moje watpliwosci, ktore chyba podziela Tusk.

 
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale „Polaczki” jest pojęciem obraźliwym dla Polaków. To trochę jak kacapy, szwaby albo pepiki.
Przecież to działa na takiej samej zasadzie jak murzyn mówi do murzyna czarnuchu, innym nie wolno.
Nie usłyszałeś tego od upadlińca a od takiego samego Pola"cz"ka jak Ty ale bardziej uwrażliwionego na kłamstwa rudego.
:roberteyeblinking:

Co tam u was jebaćpisy?

Spokojnie zwalą to zaraz i tak na pis, że rudy jest uczciwszy i z tej uczciwości musiał by nie być taki jak oni. I przynajmniej wyjebał a nie jak u pisiorów.

:beczka:
 
Co tam u was jebaćpisy?
Bardzo dobrze :-D

"Przywołuje on niedawne słowa Tuska, że samo "przetrwanie zachodniej cywilizacji" zależy od zapobiegania "niekontrolowanej migracji" oraz że "pierwszym i najważniejszym zadaniem państwa polskiego, jeśli chodzi o sytuację na granicy, jest ochrona granicy, w tym przed nielegalną migracją". Autor komentarza pisze, że ten język w uderzający sposób przypomina retorykę znienawidzonej przez Brukselę, ale blisko sprzymierzonej z premierem Węgier Viktorem Orbanem nacjonalistycznej partii Prawo i Sprawiedliwość."

"Zauważa, że również w niektórych innych obszarach polityki administracja Tuska wykazuje ciągłość z poprzednim nacjonalistycznym rządem, a przykładem tego jest kwestia reparacji od Niemiec za II wojnę światową. Choć szef MSZ Radosław Sikorski złagodził żądania, to jednak argumentował, że Niemcy mają "luki w pamięci", i potwierdził, że sprawa "jest ważną kwestią" również dla nowego polskiego rządu."

Po kampanii w ostatnich wyborach z wezwaniem do utrzymania twardej polityki granicznej Tusk, jak się wydaje, podąża za tym jako premier. Być może jest to ulga dla konserwatywnych Polaków, ale potworny cios dla jego zwolenników w Brukseli i mediach" — podsumowuje Saxty.

Szplin, musisz mieć cholerny dysonans poznawczy, czytając takie słowa :lol: "Daily Express" to może i tabloid, ale niewątpliwie konserwatywny ;-)
 
Ale ty rozumiesz, że minister nie jest do tego, żeby każdy projekt szef resortu pilnował i sprawdzał na każdym jego etapie. Rozumiesz, że MEN to nie jest firemka z szefuńciem i 4 podwładnymi? Że kontrola, o której wspominasz jest absurdalna i nierealna. Nierealna byłaby nawet w tej hipotetycznej firemce.

O tym, o czym później piszesz, to sam o większości nie raz wspominałem, więc nie muszę być uświadamiany ;-) Ale czy jest mniejszym złem Ukraina? Poniekąd tak, poniekąd nie. Mniejszym o tyle, że nie grozi z jej strony jawna napaść zbrojna czy tak szkodliwe ingerowanie ich wywiadu w nasze życie polityczne, wybory itd. -- to teoretycznie może grozić ze strony Rosji. Wywiad i ruskie trolle działają na pewno.

Ale z Ukrainy grozi z kolei rozlanie się ich przestępczości -- bardziej ich niż ruskiej -- i ich mentalności. Z czasem coraz więcej tu zjedzie doświadczonych w boju, mających kipisz we łbie, PTSD facetów. Część będzie jeździła na uberze i zapieprzała na budowie. Ale spory odsetek wybierze grupę przestępczą i 10 krotnie większy zarobek.

Tworzenie się u nas ukraińskiej diaspory, która będzie destabilizowała nas politycznie i tworzyła społeczne niepokoje. Zbliżanie się UA do UE będzie -- to już się dzieje -- demolką dla naszego rolnictwa i transportu. I pośrednio naszego zdrowia.

A ukraiński wywiad i ich trolle też u nas działają. Tyle, że może na mniejszą skalę niż ruskie. Stosują bardziej soft power Ale bardziej niż kacapy będą zdobywały, i to oficjalnie wpływy w samorządzie i parlamencie. Reprezentując przede wszystkim swoje, nacjonalistyczne interesy.

Więc, które państwo finalnie okaże się większym zagrożeniem? Wcale bym nie był pewien czy Moskale.

Nie zmienia to jednak faktu, że Twoja wypowiedź była utrzymana w alarmistycznym w tonie, który odebrałem, że -- w domyśle -- jakoby władzę stracili ułomni, ale jednak patrioci, a teraz doszli do władzy sprzedawczycy klękający prze eurokołchozem.

No wiesz, w czasach opozycji PO i kompania ochoczo gadały jak to edukacja i program nauczania będą zmieniane, "Historia i Teraźniejszość" idzie pod młotek i inne takie dyrdymały. A teraz okazuje się, że lobby antypolskie jednak ma się dobrze, a idzie tekst, że "eksperci" mają prawo się wypowiedzieć. Jacy to kurwa eksperci na zamówienie rządu chcą cenzury Wołynia? Z nieba spadli, czy ktoś ich jednak zatrudnił? Nowacka nie ogarnia ogromu roboty w ministerstwie? No sorry, ja wiem, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i łatwiej wszystko krytykować robiąc happeningi na Facebooku, ale nie przypadkiem Nowacka została kiedyś zaorana w dyskusji przez Zandberga co de facto dało PiSowi pierwszą samodzielną wygraną w wyborach.

Wpływy Ukrainy w Polsce będą rosnąć, soft power to jedno, ale zapewne pojawią się zorganizowane grupy przestępcze i wrócą czasy lat 90.. Dawno nie było tematu gangów paliwowych, teraz pewnie pójdą gangi zbożowe. Ruscy mogą blokować Morze Czarne przez lata, sami tamtych terenów nie oddadzą, a kto ich zmusi nie-militarnie? Bo chyba nie Trump :lol:

Dla mnie cały PoPiS może iść do piachu, niestety Kaczyński i Tusk mocno się trzymają a kręgom opiniotwórczym zależy, aby ten polityczny dualizm trzymał się jak najdłużej.
 
No wiesz, w czasach opozycji PO i kompania ochoczo gadały jak to edukacja i program nauczania będą zmieniane, "Historia i Teraźniejszość" idzie pod młotek i inne takie dyrdymały. A teraz okazuje się, że lobby antypolskie jednak ma się dobrze, a idzie tekst, że "eksperci" mają prawo się wypowiedzieć. Jacy to kurwa eksperci na zamówienie rządu chcą cenzury Wołynia? Z nieba spadli, czy ktoś ich jednak zatrudnił? Nowacka nie ogarnia ogromu roboty w ministerstwie? No sorry, ja wiem, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i łatwiej wszystko krytykować robiąc happeningi na Facebooku, ale nie przypadkiem Nowacka została kiedyś zaorana w dyskusji przez Zandberga co de facto dało PiSowi pierwszą samodzielną wygraną w wyborach.

Wpływy Ukrainy w Polsce będą rosnąć, soft power to jedno, ale zapewne pojawią się zorganizowane grupy przestępcze i wrócą czasy lat 90.. Dawno nie było tematu gangów paliwowych, teraz pewnie pójdą gangi zbożowe. Ruscy mogą blokować Morze Czarne przez lata, sami tamtych terenów nie oddadzą, a kto ich zmusi nie-militarnie? Bo chyba nie Trump :lol:

Dla mnie cały PoPiS może iść do piachu, niestety Kaczyński i Tusk mocno się trzymają a kręgom opiniotwórczym zależy, aby ten polityczny dualizm trzymał się jak najdłużej.
No przecież ja o tych gangach ukraińskich też pisałem w swoim poście, jak i wielokrotnie tutaj i w temacie wojny rus-ukr :lol:

Zandberg to ją orał też w inny sposób, bo kiedyś byli parą :lol:

Dla mnie liczy się efekt końcowy -- dała jasne stanowisko i to mnie jako tako cieszy. Nie chce mi się szukać dziury w całym, bo jestem sobie w stanie wyobrazić, że lewicowa minister mogłaby pieprzyć "o pojednaniu i nierozdrapywaniu ran w obliczu rosyjskiej agresji". A ona jednak podkreśliła kwestię ludobójstwa.

Każdy ma chyba dosyć duopolu popis. Każdy by chciał nowe otwarcie. Ale póki jest, co jest -- i trzeba rzeźbić w gównie -- to wolę rudego niemca zdrajcę niż sepleniącego dziadka jarka, który odpłynął już tak daleko, że nie ma nadziei, by kiedykolwiek dobił do brzegu.
 
Bardzo dobrze :-D

"Przywołuje on niedawne słowa Tuska, że samo "przetrwanie zachodniej cywilizacji" zależy od zapobiegania "niekontrolowanej migracji" oraz że "pierwszym i najważniejszym zadaniem państwa polskiego, jeśli chodzi o sytuację na granicy, jest ochrona granicy, w tym przed nielegalną migracją". Autor komentarza pisze, że ten język w uderzający sposób przypomina retorykę znienawidzonej przez Brukselę, ale blisko sprzymierzonej z premierem Węgier Viktorem Orbanem nacjonalistycznej partii Prawo i Sprawiedliwość."

"Zauważa, że również w niektórych innych obszarach polityki administracja Tuska wykazuje ciągłość z poprzednim nacjonalistycznym rządem, a przykładem tego jest kwestia reparacji od Niemiec za II wojnę światową. Choć szef MSZ Radosław Sikorski złagodził żądania, to jednak argumentował, że Niemcy mają "luki w pamięci", i potwierdził, że sprawa "jest ważną kwestią" również dla nowego polskiego rządu."

Po kampanii w ostatnich wyborach z wezwaniem do utrzymania twardej polityki granicznej Tusk, jak się wydaje, podąża za tym jako premier. Być może jest to ulga dla konserwatywnych Polaków, ale potworny cios dla jego zwolenników w Brukseli i mediach" — podsumowuje Saxty.

Szplin, musisz mieć cholerny dysonans poznawczy, czytając takie słowa :lol: "Daily Express" to może i tabloid, ale niewątpliwie konserwatywny ;-)
Raczej mam dysonans, że ktoś, zdawało by się inteligentny, wierzy w choć jedno słowo tej rudej kurwie, którego żona nawet wolała innemu obrabiać ;)
 
Raczej mam dysonans, że ktoś, zdawało by się inteligentny, wierzy w choć jedno słowo tej rudej kurwie, którego żona nawet wolała innemu obrabiać ;)
Ale już nie przeszkadza ci, kim była żona ministra sprawiedliwości, jeden z twarzy dobrej zmiany, wzoru cnót i uczciwości? :lol: To troszkę większy kaliber sprawy jak dla mnie.

No i tusk, w przeciwieństwie do kaczki naczelnej, jakieś tam kobiety w życiu miał. A kaczelnik? No cóż, ciekawe czy crazy antek faktycznie ma na niego teczkę...

Oj, szplin, szplin jesteś wystarczająco inteligentny, że wiesz, że to był sarkazm z mojej strony i lekkie przedrzeźnianie Ciebie. Ja w to akurat nie wierzę ;-)

Aczkolwiek też niespecjalnie za nim przepadam, bo uważam, że to bezwzględny typ, który udaje sympatycznego kolesia i ma niejedno za uszami. Ale jeżeli dla ciebie bardziej wiarygodny jest pinokio, zerro, maciora i przede wszystkim bełkoczący kaczelnik -- to masz do tego prawo ;-) A może słowo "wiarygodniejszy" jest lekko niefortunne. Bardziej jeżeli serio wierzysz, że jest to różnica jakości na ich korzyść to ok. Agree to disagree.

"Wiem, że wszystkie podsłuchy były zatwierdzone i przez prokuraturę, i przez sąd. I wedle mojej wiedzy, ale ja żadnej dokładnej wiedzy w tej sprawie nie mam, z całą pewnością nie był podsłuchiwany pan premier (Mateusz) Morawiecki" - powiedział Kaczyński.

Przecież ten dziad już sam nie wie o czym on pierdoli. A to tylko jeden z wielu, ostatnich przykładów. To nie jedno z jego słynnych "przejęzyczeń". Ale on bredzi. Jego wypowiedzi są pozbawione podstawowej logiki.
 
Ale już nie przeszkadza ci, kim była żona ministra sprawiedliwości, jeden z twarzy dobrej zmiany, wzoru cnót i uczciwości? :lol: To troszkę większy kaliber sprawy jak dla mnie.

No i tusk, w przeciwieństwie do kaczki naczelnej, jakieś tam kobiety w życiu miał. A kaczelnik? No cóż, ciekawe czy crazy antek faktycznie ma na niego teczkę...


Oj, szplin, szplin jesteś wystarczająco inteligentny, że wiesz, że to był sarkazm z mojej strony i lekkie przedrzeźnianie Ciebie. Ja w to akurat nie wierzę ;-)

Aczkolwiek też niespecjalnie za nim przepadam, bo uważam, że to bezwzględny typ, który udaje sympatycznego kolesia i ma niejedno za uszami. Ale jeżeli dla ciebie bardziej wiarygodny jest pinokio, zerro, maciora i przede wszystkim bełkoczący kaczelnik -- to masz do tego prawo ;-) A może słowo "wiarygodniejszy" jest lekko niefortunne. Bardziej jeżeli serio wierzysz, że jest to różnica jakości na ich korzyść to ok. Agree to disagree.

"Wiem, że wszystkie podsłuchy były zatwierdzone i przez prokuraturę, i przez sąd. I wedle mojej wiedzy, ale ja żadnej dokładnej wiedzy w tej sprawie nie mam, z całą pewnością nie był podsłuchiwany pan premier (Mateusz) Morawiecki" - powiedział Kaczyński.

Przecież ten dziad już sam nie wie o czym on pierdoli. A to tylko jeden z wielu, ostatnich przykładów. To nie jedno z jego słynnych "przejęzyczeń". Ale on bredzi. Jego wypowiedzi są pozbawione podstawowej logiki.
Pisiory to takie butne prostaki. Tam nie ma nawet zbytnio manipulacji. Te drugie kurwy to bardziej podstępne ścierwo, które długofalowo czyni większe zniszczenie. Pierwsi idą na rympał, drudzy są hivem, o którym dowiesz się gdy już będzie zbyt późno.
Na darmo donek na początku lat 80 do Berlina nie jeździł. Grube teczki tam na niego mają. I to że tym szwabskim pomiotem gardzę nie oznacza, że ufam pinokiowi. Kaczor już dawno odleciał w swój stetryczały świat. Po prostu, myślę, że pisiory mogą rozjebać gospodarkę, nażreć się z koryta i grabić co się da, ci Twoi zaś zniszczą kraj w inny, zdecydowanie poważniejszy sposób, niszcząc narodowość, patriotyzm, Polskę.
 



Patryczek chcial być cwany, wyszło jak zwykle.



73DA9B71-8B1E-4A44-89BB-B0C423E34274.jpeg



:jarolaugh:
 
Pisiory to takie butne prostaki. Tam nie ma nawet zbytnio manipulacji. Te drugie kurwy to bardziej podstępne ścierwo, które długofalowo czyni większe zniszczenie. Pierwsi idą na rympał, drudzy są hivem, o którym dowiesz się gdy już będzie zbyt późno.
Na darmo donek na początku lat 80 do Berlina nie jeździł. Grube teczki tam na niego mają. I to że tym szwabskim pomiotem gardzę nie oznacza, że ufam pinokiowi. Kaczor już dawno odleciał w swój stetryczały świat. Po prostu, myślę, że pisiory mogą rozjebać gospodarkę, nażreć się z koryta i grabić co się da, ci Twoi zaś zniszczą kraj w inny, zdecydowanie poważniejszy sposób, niszcząc narodowość, patriotyzm, Polskę.
Żadni moi. Chyba że za "moich" uważasz tych, którzy są mniejszym złem według mnie. To niech Ci będzie -- nie ma sensu bawić się w semantykę.

Nie pierwszy raz spotykam się z tym, że po jest bardziej wyrafinowane w niszczeniu niż pis. Chyba ich przeceniasz ;-) Po prostu kupiłeś tę ich, pisowską, pseudopatriotyczną retorykę wydmuszkę. I uznałeś, że chamy i złodzieje, ale nasze, swojskie, złodzieje! A nie te, które nas sprzedadzą obcym. Żydom, Niemcom Brukseli. Ja tego nie kupiłem.

Obsrajtek czy pinokio to przecież wymaluj wielkomiejskie bogate menadżery ze sztucznym, oślizgłym, uśmiechem, które dorobiły się fortun na narodowym majątku -- tacy charakterystyczni dla peło. Czyż nie?

Co do teczek -- to nie wiem czy wnikanie w to ma sens, ale chyba tylko teczka tłumaczy to, że taki ruski zdrajca jak maciora do niedawna był tak ważną figurą w państwie.

Tańczenie, dosłowne, rządu przed biznesmanem z torunia rydzykiem ma być w czymś lepsze od tańczenia dla obcego biznesu przez peło? rydzyk prezentuje polskie interesy ze swoimi nadajnikami na uralu i bądź co bądź watykańskimi naleciałościami? Dlaczego kaczka i obsrajtek sprzedali arabom lotos? To ma być dbanie o polską rację stanu? O co tu chodzi? Polską racją stanu miało być podsłuchiwanie przeciwników politycznych i "swoich" przez pegazusa, gdy to wszystko lądowało na żydowskich serwerach w Izraelu? Braun nie nazywał tego przypadkiem zdradą stanu? Nawet Braun nie mógł zdzierżyć tego, że kaczka nazywa tuska niemieckim agentem bez podania na to dowodów.

Sprzedawanie/wydawanie na skalę masową przez ostatnie lata unijnych wiz dla inżynierów z azji i afryki -- na skalę za peło nieznaną -- to miało być dbanie o naszą przyszłość? Klękanie przed UA i nazywanie się sługami ukraińskiego narodu też?

Szplin ja bym rozumiał Twoja nienawiść do tuska, gdybyś dorzucał do tego kaczkę, pinokia, maciorę czy zerro. Bo jeżeli ten pierwszy jest patologicznym kłamcą, to wymienieni później również.
 
Last edited:
Patryczek chcial być cwany, wyszło jak zwykle.



View attachment 92036


:jarolaugh:
Można nie lubić jednych czy drugich ale dobrze odpowiedział na idiotyczne pytanie. Poprosił o doprecyzowanie dlaczego ma mu być wstyd.

Nasi dziennikarze najebali sobie do głów że są prokuratorami a nie dziennikarzami i te rozmowy wyglądają jak przesłuchanie na psach a nie wywiady

Mentzen np w piękny sposób ośmieszył Mazurka który sobie nie radził z rozmową nie na swoich zasadach
 
Patryczek chcial być cwany, wyszło jak zwykle.



View attachment 92036


:jarolaugh:

Zastanawia mnie co takiego w tym filmie spowodowało, że stanąłeś po stronie nastawionej na kłamanie dzienni-karyneczki tvn, która jak słusznie twierdził Jaki, poszatkowała by filmik tak by wyszło pod jej narrację? Sam fakt jak się srała o nagrywanie potwierdziło podejrzenia Jakiego.

Karyneczka o smutno-bladym wegańskim licu i marzeniach o czarnej knadze i marnym zasobie pseudointeligenckich słówek, usłyszałem "kolokwialnie" z 10 razy,
1708052861016.png
1708052965886.png

z poczuciem misji nienawiści wyrażanej w ośmiu gwiazdkach nie potrafiła przejść do normalnej rozmowy, uzasadniając choć sens jednego swojego pytania.
Bojąc się, że narracja się rypnie, nie daje nawet wypowiedzieć dwóch całych zdań swojemu rozmówcy. Mina drwiąco-srającej kozy z ciągłym marszczeniem czoła dobitnie na to wskazuje. Zabrakło faktycznie Jakiemu sprytu by to lepiej rozegrać, gość jest niestety przeciętnym dyskutantem.
Taki choćby komuch Miller by ją zrównał z ziemią.

Oglądałeś na tvn analogiczny wywiad o spocie PO?
To nie ich powinni teraz się czepiać i trzepać?
To kto w końcu rządzi teraz w Polsce oprócz żydów ???
:lol:

Przecież teraz to gorący temat a jak zapowiadał rudy i jego banda teraz miało być inaczej.

Nawet w takim temacie nie ma jedności narodowej.
:usunto:
Później młoda oburzona bolszewiczka napomknęła coś o wolności słowa w internecie i że to nieładnie tak pokazywać fakty o inżynierkach podpalanych - wg bolszewiczki pokazywanie faktów = tworzenie podziałów.
1708053601455.png
 

Attachments

  • 1708052814008.png
    1708052814008.png
    306.2 KB · Views: 3
Last edited:
Widzę, że wyborcy PO i 3drogi nadal przechodzą przez te wszystkie fazy. Gniew, wyparcie, racjonalizacja.

Nie będzie żadnego ubogacania Polski bo nic takiego się nie dzieje na zachodzie, to są wszystko teorie spiskowe prawaków, wiadomo.

Jestem za twardą polityką migracyjną, jestem przeciwko nielegalnej imigracji! Dlatego nie pobrałem karty do referendum i głosowałem na PO i jego przystawki bo pan Tusk powiedział, że nie przyjmie!

My się foliarzom ruskim antyszczepionkowym nie damy nabrać! My mamy facebooka i tvn! Jesteśmy zbyt oświeceni żeby dać się zmanipulować, nie to co szury z komfederussji!
 
Dlatego w każdym kraju posłom najłatwiej mówić o obowiązku oddania życia za ojczyznę



Dłuższy format, więc byłby męczący gdyby zachowywał się cały czas jak w RMF
Żeby jeszcze politycy podczas pokoju szykowali armię która odstraszy wrogów a robili burdelu i pielęgnowanie betonu.... Ah coś mi się wydaje, że są nastolatkowie w USA, którzy lepiej radzą sobie z bronią niż Polska Policja i wojsko, już nie mówiąc o jakości firm ochroniarskich w USA biorących ogromne pieniądze za ochronę :korwinlaugh: A żadna partia nie ma na to pomysłu i chęci aby to zmienić...

A co do formatu: chyba bardziej próbują zrobić coś ala talk show/late night show. Nawet do Dudy były pytania typowe z late night showów i nawet Duda odpowiadał podobnie jak prezydenci USA odnośnie marzeń i ochrony :robertmakeup:

Chociaż też Stanowskiemu (i Mazurkowi w sumie też) zarzucają że jego programy są popularne dzięki temu, że budzi w widzach poczucie wyższości nad kimś. Masny o tym nagrał, ale jest to duże uproszczenie
 
No przecież ja o tych gangach ukraińskich też pisałem w swoim poście, jak i wielokrotnie tutaj i w temacie wojny rus-ukr :lol:

Zandberg to ją orał też w inny sposób, bo kiedyś byli parą :lol:

Dla mnie liczy się efekt końcowy -- dała jasne stanowisko i to mnie jako tako cieszy. Nie chce mi się szukać dziury w całym, bo jestem sobie w stanie wyobrazić, że lewicowa minister mogłaby pieprzyć "o pojednaniu i nierozdrapywaniu ran w obliczu rosyjskiej agresji". A ona jednak podkreśliła kwestię ludobójstwa.

Każdy ma chyba dosyć duopolu popis. Każdy by chciał nowe otwarcie. Ale póki jest, co jest -- i trzeba rzeźbić w gównie -- to wolę rudego niemca zdrajcę niż sepleniącego dziadka jarka, który odpłynął już tak daleko, że nie ma nadziei, by kiedykolwiek dobił do brzegu.

Zasadniczo się zgadzamy, tylko ja akurat mam tyle lat, że pamiętam jeszcze lata 90. i pierwszy podział post-solidarnościowy, więc wybór mitycznego mniejszego zła mnie nie interesuje. To niestety przypadłość solidnej demokracji zabetonowanej przez dwa ugrupowania. Reszta to przystawki. U nas było 30 lat zmiany szyldów od KLD-UW-PO z jednej strony do PC-AWS-PiS z drugiej strony. Osobiście mam dość takiego wyboru, ale politycy - jak wszędzie - tak się ustawili, że nie ma szans na prawdziwą rewolucję systemową dopóki Tusk i Kaczyński dalej siedzą na grzędzie. Przynajmniej u nas nie ma rodzinnych klanów politycznych jak np. w większości krajów anglosaskich i to jedyny plus polskiej rzeczywistości.
 
Wolisz określenie naiwniak czy frajer?
To jest lepsze bo nie odwołuje się do naszej narodowości.

Zwróć uwagę jak łatwo przychodzi nam (Polakom) pluć nawzajem, na siebie: polaczki, poliniacy, fajnopolacy, mohery, pisowcy.
Ciągle oczekujemy szacunku z zewnątrz, chcemy żeby nas chwalili i doceniali, a nie potrafimy szanować samych siebie, mamy gdzieś w sobie ten ruski gen, który nam każe poniżać drugiego.

Dlaczego pałamy do siebie wzajemną niechęcią
 
Z czego ta wódka? Z chińskich klapek na rzepy?


Duża część wódek w marketach to tani spirytus ze wschodu, teraz chyba z Kazachstanu.
W ogóle pod względem jakości alkoholu to Polska jest grubo za zachodnimi krajami....
Piwa to też ciekawy temat: statystyczny Niemiec czy Czech wyśmiałby większość piw w polskich sklepach :korwinlaugh::siuu:
Nie wiem czy to wina państwa czy konsumentów
 
Piwa to też ciekawy temat: statystyczny Niemiec czy Czech wyśmiałby większość piw w polskich sklepach :korwinlaugh::siuu:
Nie wiem czy to wina państwa czy konsumentów
To chyba już nieaktualny stereotyp.

Polaków pociąga świat oryginalnych piw z niezależnych, niewielkich browarów i poszukiwanie ciekawych smaków. Nic dziwnego. Mamy mocne tradycje piwowarskie, które w ostatniej dekadzie mogły nabrać wiatru w żagle.

https://pap-mediaroom.pl/zdrowie-i-styl-zycia/jakie-piwa-pija-polacy
 
Jako wyborca 3drogi poczulem sie wywolany do odpowiedzi.
Widzę, że wyborcy PO i 3drogi nadal przechodzą przez te wszystkie fazy. Gniew, wyparcie, racjonalizacja.

Nie będzie żadnego ubogacania Polski bo nic takiego się nie dzieje na zachodzie, to są wszystko teorie spiskowe prawaków, wiadomo.
Nie wrzucajmy wyborcow Razem do jednego kotla z 3droga i PO.

Tutaj artykul z lewackiego oko.press jak oceniaja partie pod wzgledem stosunku do migrantow. https://oko.press/polityka-migracyjna-co-mowia-o-tym-partie-przed-wyborami
Jestem za twardą polityką migracyjną, jestem przeciwko nielegalnej imigracji! Dlatego nie pobrałem karty do referendum i głosowałem na PO i jego przystawki bo pan Tusk powiedział, że nie przyjmie!
Ja glosowalem w referendum. 3x Nie i 1x Tak w przypadku podniesienia wieku emerytalnego. Nie sklejalo mi sie, jak ma byc utrzymane finansowanie tych emerytur, w sytuacji kiedy dzietnosc kraju leci na leb na szyje i dominujacej polityki antyimigracyjnej.

To, czy ktos wzial karte czy jej nie wzial, nie determinuje jednak jego prawa do dyskusji o polityce migracyjnej.
My się foliarzom ruskim antyszczepionkowym nie damy nabrać! My mamy facebooka i tvn! Jesteśmy zbyt oświeceni żeby dać się zmanipulować, nie to co szury z komfederussji!
Za ostro. Dla mnie konfederaci to raczej bardziej tacy romantycy dzisiejszych czasow. Czucie i wiara bardziej do nich przemawia niz medrca szkielko i oko. Co sie jednak dziwic jezeli Mentzen na pytanie o kosmitow na listach zalamuje tylko rece i wzdycha.

Kogo wina jest, ze przed wyborami wbijaja tematy o jedzeniu psow, pedofilskie rozkminy czy debaty o kobietach jako czesci dobytku mezczyzny? Do kogo potrzeba raczej kierowac swoje zale?
 
Back
Top