Polityka

Żadnej podstawy prawnej? Przecież to wynika z art 10. Zadania Marszałka sejmu
1) stoi na straży praw, godności i powagi Sejmu,
13) sprawuje pieczę nad spokojem i porządkiem na całym obszarze należącym do Sejmu oraz wydaje stosowne zarządzenia porządkowe, w tym o użyciu w razie konieczności Straży Marszałkowskiej,

Art. 22b. Naruszenie przez posła spokoju lub porządku na terenie pozostającym w zarządzie Kancelarii Sejmu
Marszałek Sejmu może stwierdzić, że poseł na terenie pozostającym w zarządzie Kancelarii Sejmu w rażący sposób naruszył spokój lub porządek.

Tak więc po cholerę Konfa ma się narażać na to, że powyższe argumenty zostaną użyte, by pokazać, iż nie znają regulaminu sejmu? Nie protestują względem tego zakazu, bo znają regulamin.

Braun pokazuje lojalność względem partii i akceptację regulaminu sejmowego, co akurat w trakcie gównoburzy, ponownie - jest najlepszym co może zrobić.
ja mówię o zakazie wstepu do sejmu a nie wykluczeniu posła
 
ja mówię o zakazie wstepu do sejmu a nie wykluczeniu posła
ja również. Spójrz na pkt 1 i 13, jakie zadania realizuje marszałek. Z tych zapisów na spokojnie broni się czasowy zakaz wpuszczenia posła do sejmu (chodziło o dzień po incydencie gaśnicowym, w którym zjawił się Dudu i chujownia i cała ta banda chorych pojebów, by słuchać zawodzenia sekty chabad lubawitch i ponownie stwarzać zagrożenie pożarowe ;) więc to chyba zrozumiałem, że w takim przypadku, w taki dzień - naczelny strażak RP im niepotrzebny ;)
 

Serio niech oni już zamkną tą dupę i nie próbują być świętsi od papieża...
sądzę, że nikt tam (w konfederacji) nawet nie pomyślał, by wywalić Grzesia z konfy, a odwórcenie tego, że pro sekciarski Hołownia go uratował - w swej przewrotności - wyborna ;)
 
ja również. Spójrz na pkt 1 i 13, jakie zadania realizuje marszałek. Z tych zapisów na spokojnie broni się czasowy zakaz wpuszczenia posła do sejmu (chodziło o dzień po incydencie gaśnicowym, w którym zjawił się Dudu i chujownia i cała ta banda chorych pojebów, by słuchać zawodzenia sekty chabad lubawitch i ponownie stwarzać zagrożenie pożarowe ;)
nic tam nie ma o nakładaniu zakazu wejscia na teren sejmu , nadinterpretujesz

idąc twoim tokiem myślenia Hołownia może powiedzieć że 190 posłów PiSu czasowo ma zakaz do sejmu bo on tak postanowił

Marszałek nie ma prawa zabronić żadnemu posłowi wstępu na teren sejmu
 
  • Like
Reactions: osk
nic tam nie ma o nakładaniu zakazu wejscia na teren sejmu , nadinterpretujesz
To nie jest nadinterpretacja, bo swoim czynem Braun daje powód, by sądzić iż zagrożenie ponownego naruszenia spokoju i porządku na terenie Sejmu było bardzo realne, tym bardziej, że Grześ wypowiadał się po wydarzeniach (u Roli, u Mosakowskiego i jeszcze w jednym miejscu), w sposób, który podtrzymuje wspomniany wniosek jako zasadny. Czyżbyś sugerował, że Braun to miękka faja i nie zgasiłby satanistycznej chanukiji ponownie, gdyby miał taka okazję? Uważasz, że jest hipokrytą niegodnym stania na straży wartości, w które wierzy?
:travolta:
 
Żadnej podstawy prawnej? Przecież to wynika z art 10. Zadania Marszałka sejmu
1) stoi na straży praw, godności i powagi Sejmu,
13) sprawuje pieczę nad spokojem i porządkiem na całym obszarze należącym do Sejmu oraz wydaje stosowne zarządzenia porządkowe, w tym o użyciu w razie konieczności Straży Marszałkowskiej,

Art. 22b. Naruszenie przez posła spokoju lub porządku na terenie pozostającym w zarządzie Kancelarii Sejmu
Marszałek Sejmu może stwierdzić, że poseł na terenie pozostającym w zarządzie Kancelarii Sejmu w rażący sposób naruszył spokój lub porządek.

Tak więc po cholerę Konfa ma się narażać na to, że powyższe argumenty zostaną użyte, by pokazać, iż nie znają regulaminu sejmu? Nie protestują względem tego zakazu, bo znają regulamin.

Braun pokazuje lojalność względem partii i akceptację regulaminu sejmowego, co akurat w trakcie gównoburzy, ponownie - jest najlepszym co może zrobić.
rzecznik konfy się z tobą nie zgadza

- Przyjmujemy tę decyzję do wiadomości, natomiast zastanawia mnie podstawa prawna takiej decyzji. Bardzo chciałabym ją poznać. Myślę, że niektórzy dziennikarze również. Wiem z pewnych informacji, że będą napływać wnioski o podanie tej podstawy prawnej, na jakiej marszałek Hołownia zabronił posłowi Braunowi wstępu na teren Sejmu, no bo jeżeli go wykluczył z obrad, to rozumiemy, natomiast dzisiaj nie ma obrad, to jaka jest podstawa prawna, by zakazywać posłowi wstępu na teren Sejmu, czyli tak naprawdę miejsca jego pracy - podkreśliła.
 
- Przyjmujemy tę decyzję do wiadomości, natomiast zastanawia mnie podstawa prawna takiej decyzji. Bardzo chciałabym ją poznać. Myślę, że niektórzy dziennikarze również. Wiem z pewnych informacji, że będą napływać wnioski o podanie tej podstawy prawnej, na jakiej marszałek Hołownia zabronił posłowi Braunowi wstępu na teren Sejmu, no bo jeżeli go wykluczył z obrad, to rozumiemy, natomiast dzisiaj nie ma obrad, to jaka jest podstawa prawna, by zakazywać posłowi wstępu na teren Sejmu, czyli tak naprawdę miejsca jego pracy - podkreśliła.
To Hernik? :) Powinna się była lepiej przygotować. Tak, nie jest posłem ale rzecznikiem m.in osób, które nimi są, zatem wspomniany regulamin sejmowy powinna znać. Z drugiej strony być może punkty, które przywołałem rzeczywiście nie są odpowiednią podstawą prawną, bo być może istnieją inne, nadrzędne? Nie jestem specjalistą - prawnikiem z wszechstronną znajomością zawiłosci sejmowych regulaminów, prawnych podstaw działania posłów, ich umów, itd. Ale - bardziej kompetentny w tej materii zapewne będzie nasz prawnik @Karateka@ i być może się wypowie ;)
 
Bosak nawet się nie broni przez oskarżeniami o antysemityzmie
Jak to nie? Przecież powiedział, że to jest sceptyczna i krytyczna opinia w ramach dyskusji i wolności słowa ("Żydzi to nasi wrogowie"), czyli nie jest to przejaw antysemityzmu
 
Jak to nie? Przecież powiedział, że to jest sceptyczna i krytyczna opinia w ramach dyskusji i wolności słowa ("Żydzi to nasi wrogowie"), czyli nie jest to przejaw antysemityzmu
Mówię o bezpośrednich słowach skierowanych do niego, zobacz na końcówkę o " glanach i garniturach". Bosak zrobił tylko skwaszona minę, on po tej akcji z Braunem będzie grzeczny jak szczeniaczek.
 
Mówię o bezpośrednich słowach skierowanych do niego, zobacz na końcówkę o " glanach i garniturach". Bosak zrobił tylko skwaszona minę, on po tej akcji z Braunem będzie grzeczny jak szczeniaczek.
dokładnie , poźniej dupodajka Biedronia teksty że przez takich ludzi 20 lat był tresowany nawiązując do dyskryminacji gejów.

Bosakowi wjeżdzają a on nerwowe miny i mruczy coś pod nosem , widać że nie radzi sobie z tą sytuacją. On się sprawdzał w merytorycznych dyskusjach na które był przygotowany bo zawsze jest świetnie ale tutaj gdy jest pożar widać kompletny brak zdolnośći przywódczych.

PiS i Ko nie rzucali swoich na pożarcie przy o wiele większych przewinieniach
 
Wychodzi na to że Bosak to jednak ciota bez instynktu. Kiedy lewica jest w Europie w ofensywie ten kuli ogon i skręca do centrum.
Właśnie - możesz wskazać na skręcanie do centrum? Coś mnie musiało ominąć.
Mówię o bezpośrednich słowach skierowanych do niego, zobacz na końcówkę o " glanach i garniturach". Bosak zrobił tylko skwaszona minę
Nie zobaczyłeś całości? Po "skwaszonej minie" jest sarkastyczno-ironiczny uśmiech i od razu "dziennikarz" przerywa wpierdalając swoje gówna (ustawiłem ten moment 12:40):



Chłopaki - toż szczeniackie, całkowicie infantylne wstawki o zamianie glanów na garnitury nadają się właśnie na skwitowanie tego uśmieszkiem, to nie jest warte komentarza, bo wtedy - wchodzisz do ich piaskownicy i bierzesz udział w ich zabawie. Nie, poważni ludzie nie popełniają tego błędu.
 
Właśnie - możesz wskazać na skręcanie do centrum? Coś mnie musiało ominąć.

Nie zobaczyłeś całości? Po "skwaszonej minie" jest sarkastyczno-ironiczny" uśmiech i od razu "dziennikarz" przerywa wpierdalając swoje gówna (ustawiłem ten moment 12:40):



Chłopaki - toż szczeniackie, całkowicie infantylne wstawki o zamianie glanów na garnitury nadają się właśnie na skwitowanie tego uśmieszkiem, to nie jest warte komentarza, bo wtedy - wchodzisz do ich piaskownicy i bierzesz udział w ich zabawie. Nie, poważni ludzie nie popełniają tego błędu.


Bosak będzie za 4 poważnym człowiekiem ale poza sejmem w takim razie :juanlaugh:
 
Bosak będzie za 4 poważnym człowiekiem ale poza sejmem w takim razie :juanlaugh:
Być może. Mnie już nic nie zdziwi. Zobaczymy jak dalej będą rozgrywać. Sprawdziłeś komentarze jakiejś grupy osób i wyciągasz wnioski o drastycznym spadku poparcia? Być może rzeczywistość jest zupełnie inna. Należałoby jakieś fokusy zrobić i to sprawdzić, być może tak jest, być może nie. Możliwe również, że właśnie sam wybryk Brauna mógł doprowadzić do takiego spadku, a nie stosunek konfy do całego zajścia.
 
sąd wszystkich uniewinnił bo ,,nie mieli złych zamiarów'' to Brauna tym bardziej uniewinnią

w 3 programach dzisiaj politycy z różnych ugrupowań używają tych samych słów i sformułowań + to już jest czyn antypolski


Wyobraź sobie, że wchodzą do meczetu.... Nie, nie weszliby, bo bracia brodaci nie są owieczkami.

Nie zobaczyłeś całości? Po "skwaszonej minie" jest sarkastyczno-ironiczny uśmiech i od razu "dziennikarz" przerywa wpierdalając swoje gówna (ustawiłem ten moment 12:40):
No właśnie widzę, że przyjął na klatę swój "antysemityzm".
 
Wyobraź sobie, że wchodzą do meczetu.... Nie, nie weszliby, bo bracia brodaci nie są owieczkami.


No właśnie widzę, że przyjął na klatę swój "antysemityzm".

Komorowski na to że w knessecie nie ma świec adentowych pdpowiedział : Izrael powstał jako państwo świeckie a teraz rządzą nim radykałowie więc nie można tego porównać

:juanlaugh:
 
Braun to folklor. Chciałbym prawdziwej prawicy niech już nawet będzie katolicka (choć z kościołem mi nie po drodze), ale takie postacie jak Braun i JKK nie nadają się do poważnej polityki tylko do tworzenia kolejnych tematów zastępczych.
Z takiego folkloru, jeśli wzmaga poparcie również należy odpowiednio korzystać. Uwypuklać dobre cechy, merytoryczne, fachowe wypowiedzi, wkład w pracę, a wybryki marginalizować, zajmować stanowisko dyplomatyczne - wyrażające delikatny sprzeciw ale w gruncie rzeczy zwracać uwagę na pozytywne elementy i przy okazji pokazywać hipokryzję tych, którzy na siłę chcą przejaskrawiać i robić burzę w szklance wody
No właśnie widzę, że przyjął na klatę swój "antysemityzm".
Tym, że nie zgodził się nazywać tak opinii Brauna? :travolta:
 
Z takiego folkloru, jeśli wzmaga poparcie również należy odpowiednio korzystać. Uwypuklać dobre cechy, merytoryczne, fachowe wypowiedzi, wkład w pracę, a wybryki marginalizować, zajmować stanowisko dyplomatyczne - wyrażające delikatny sprzeciw ale w gruncie rzeczy zwracać uwagę na pozytywne elementy i przy okazji pokazywać hipokryzję tych, którzy na siłę chcą przejaskrawiać i robić burzę w szklance wody

Tym, że nie zgodził się nazywać tak opinii Brauna? :travolta:
gdybyś był doradcą prawicy we Włoszech i Niemczech to by 2 WŚ nie było bo takich dwóch polityków by nie doszło do władzy:roberteyeblinking:
 
gdybyś był doradcą prawicy we Włoszech i Niemczech to by 2 WŚ nie było bo takich dwóch polityków by nie doszło do władzy:roberteyeblinking:
:neildegrassewhoa:
Wiem, być może jestem zbyt łagodny w stosunku do postawy konfederatów wobec wybryku Brauna ale serio - to wciąż jest jedyna alternatywa dla zjebania pseudo-lewicowego, które otacza nas zewsząd i będzie nami "rządzić" :facepalm: To co się obecnie odpierdala to już jest za wiele, a to co nadchodzi to
:brainoverload:
 
Back
Top