Polityka

Zabawne jest, że Pisowcy najbardziej cykają, że Tusk będzie taki sam jak Jarek. :o o:
Że nie będzie się pierdolił w tańcu, łyknie sobie TVP i wsadzi tam swoich propagandzistów, trybunał konstytucyjny będzie miał w dupie, prokuratorzy i sędziowie będą na jego posyłki, a służby kupią sobie nowego pegasusa.
Jeszcze tylko Nowaka dać do jakiegoś trybunału i z największego durnia zrobić komendanta policji.

Ku…. jak to państwo jest zniszczone. :facepalm: Instytucje zaufania, które powinny funkcjonować niezależnie od tego kto rządzi, przechodzą z rąk do rąk jak tirowki na parkingu.
Ale pierdolisz od rzeczy (nie jestem nawet pisowcem a to widzę), wystarczy, że wstawi ludzi kompletnie obojętnych na codzienne wydarzenia polityczne, bądź niezaradnych, mało przebojowych, co będzie sprawiało wrażenie, że nic się nie dzieje.
On nie musi robić drugiego tvppis, ma od tego od lat tvn24 i Polsat, który jest prorządowy zawsze.
Kto jak kto ale Ty chyba pamiętasz czasy sprzed pis i jak podział mediów wyglądał.
 

Maj 2023 r
Screenshot_2023-12-14-22-02-59-596~2.jpg

Screenshot_2023-12-14-22-03-13-014~2.jpg

Screenshot_2023-12-14-22-03-22-915~2.jpg

57. Polska, przed nami W.K.S., Kosowo, a za nami Burkina Faso i Papua Nowa Gwinea... :confused:
71. Bułgaria, 72. Węgry, 91. Serbia
97. Izrael, 107. Grecja, 157. Białoruś,
164. Rosja, 165. Turcja:boss:
 
A Ty dalej swoje, ale do kurwy nędzy TVN24 patrzyło i krytykowało, Polsat patrzył i krytykował. Ponad 50% oglądalności w skali kraju.
Teraz nikt nie będzie patrzył na ręce obecnej władzy, co tu jest trudnego do zrozumienia.
Jak nikt gazety, portale prawicowe chyba jeszcze są... plus media społecznościowe tych dziennikarzy bo TV to ogląda i tak coraz mniej ludzi. :boss:
 
Jak mogłem o nim zapomnieć.

Nie będę z nim dyskutował ale osoba karatecka jest na tym samym szczeblu drabiny ewolucji co hujownia. Jeszcze jestem w stanie zrozumieć jeśli to kiepski bajt. W końcu nie jest najostrzejszym ołówkiem w piórniku. Jeśli jednak to na serio jego tok "rozumowania" to nie mam więcej pytań.
Bonus jeszcze to podludzisko
Andrzej Jan Wielowieyski
tatuś wiadomo kogo...
 
Ale pierdolisz od rzeczy (nie jestem nawet pisowcem a to widzę), wystarczy, że wstawi ludzi kompletnie obojętnych na codzienne wydarzenia polityczne, bądź niezaradnych, mało przebojowych, co będzie sprawiało wrażenie, że nic się nie dzieje.
On nie musi robić drugiego tvppis, ma od tego od lat tvn24 i Polsat, który jest prorządowy zawsze.
Kto jak kto ale Ty chyba pamiętasz czasy sprzed pis i jak podział mediów wyglądał.
Przeczytaj jeszcze raz co napisałem bo Twoja odpowiedź jest nie na temat.
 
Wuut?


Słuchając Parafianowicza przypominającego o "Lex Kumoch" zacząłem się zastanawiać: dlaczego polscy przewoźnicy nie mogą założyć firmy w UA i tym sposobem byc tak samo traktowany jak Ukraincy? To dopiero było by zagranie!




Polecam


Ustawiłem fragment troche o wyborze Trumpa, ale o wiarygodności: czy dla USA jest ona istotna? Pozniej jest ciekawe spostrzezenie o Przewodowie...














Braun jak woke mob i admini Harvardu? XD




 
Już komentowałem. Beka w chuj. Laska ledwo co się dostała i robi przypał na każdym kroku.
dziękujemy, że przyłożyłeś do tego rękę :siara:
Patrzac na miny Bosaka i Mentzena to nawet im troche wspolczuje. Chca dobrze, ale z takim zapleczem wyborczym sie nie da.
Wiesz chyba, że to jest kilka osób i bardzo dobrze, że wypełzają, bo zostają wywalani, w przypadku KO tak było z tą babą, która jest za aborcją do 9 miesiąca ciąży (oczywiście lewica ją przygarnęła, a tworzą obecnie przecież koalicję z KO), a dla konfy to nauczka co przyznaje np Mentzen, zapewniając, że w przyszłosci bardziej wnikliwie będą prześwietlać kandydatów. Te kilka osób nie ma takiego znaczenia jak sugerujesz pisząc, że się "nie da", oczywiście jest to przeszkoda, która w pewnym stopniu pomniejsza pracę, którą Konfederacja wykonała (głównie ze względu na brak odpowiedniego zorientowania wielu wyborców podatnych na manipulację), ale w istocie nie jest to tak znaczący element, który miałby przekreślać ich szanse. Oczywiście plankton ten jest odpowiednio zagospodarowywany przez bandę czworga, a niezdecydowani lub niezorientowani wyborcy to żyzny grunt dlatego trzeba się tego typu ludzi z konfy pozbyć.
Braun zrobił znacznie więcej niż zakłócenie obrzędu religijnego
Wpierdolił komuś? :benny: Tak marginesie - on żadnego religijnego obrządku nie zakłócił.
Wyobraź sobie Wielgus wbijającą do kościoła z gaśnicą, gasząca nią świece przy ołtarzu
O kurwa - korytarz sejmowy zrównujesz z kościołem? :travolta:
stawiam pól litra że harcerzyk z trądzikiem bedzie odpalał świeczki dzisiaj z pokorą
Dawaj. Pół litra zawsze się przyda. Pół litra czego? ::yellowcard::
Grzegorz, przyznaj się do sodomii, stań w prawdzie. Odetchniesz z ulgą, a Wołodia nie będzie cię już mógł żadnymi taśmami szantażować.
No, podzielam - rzeczywiście - Schetyna tak jak i Tobie wydaje mi się podejrzany.
kondominium żydowskie?
Naucz się chociaż Brauna albo w ogóle o nim nie pisz. Pomogę: "kondominium niemiecko-rosyjskie POD ŻYDOWSKIM ZARZĄDEM POWIERNICZYM"!
Ogólnie Braun to inteligenty gość, a ten happening nie był spontaniczny, szczególnie że chanukija jest tam odprawiana od lat.
Pierwszy raz się natknął na to, przynajmniej tak zapewnia. Wydaje mi się, że jest to do sprawdzenia.
pełno obrzędów katolickich się w sejmie odbywa
Ta kaplica przypomina Ci korytarz sejmowy?
AZZ_7944-1030x685.jpg


Wiesz gdzie się ona znajduje? W hotelu poselskim. Proszę:
https://bi.gazeta.pl/im/0d/36/fb/z16463373V.jpg?preview=1


Wiesz dokładnie w którym miejscu odbywała się "celebracja" tego HISTORYCZNEGO dla niektórych judaistów święta? No właśnie - porównywanie więc jednego z drugim jest zrównywaniem znaczenia słów może i morze, brzmi podobnie prawda?
Teraz katolicy już powinni wiedzieć co robić jak się jakaś drąca ***dę lwica lewicy zagubi obok kościoła albo symbole religijne utęczowi.
No i taki np Bąkiewicz został skazany przez tę sędzinę M. Drewin za obronę kościoła na Krakowskim Przedmieściu podczas ekscesów wściekłych macic, tę sama sędzinę, która wcześniej uniewinniła te dwie laski, które wtargnęły do gmachu Telewizji i blokowały wyjazd Ogórkowej, znana jest też z innych kontrowersyjnych decyzji.
Nie, ale media publiczne to powinny być apolityczne, a na pewno nie partyjne jak było dotąd w TVP...
Człowieku, @ninja próbował Ci uświadomić, że lepsza jest jako taka równowaga od całkowitego zawłaszczenia głównych mediów telewizyjnych przez jedno ugrupowanie polityczne, a marzenia o niezależnych, odpolitycznionych mediach tego typu - to nie do zrealizowania infantylna mrzonka w przypadku sytuacij z jaką mamy do czynienia.
 
Wybacz, ale mam wrażenie, że nie masz pojęcia, o czym mówisz i nie jest to złośliwość z mojej strony. Jak to została ustanowiona w Talmudzie? Nie rozumiem, co to miałoby znaczyć. Jeszcze raz: Talmud składa się z Miszny i Gemary, a Chanuka została pierwotnie opisana w Misznie. Wcześniej tradycja była przekazywana ustnie tak jak wszystkie inne tradycje. W ostatnich czasach etnografowie wykonali na tym polu wiele pracy, dzięki czemu lepiej to rozumiemy (tradycje przekazów ustnych).

Źle to sformułowałem, wiec konkretnie:

Chanukę jak zakładam że wiesz, ustanowił Jehuda Machabeusz w 165 r.n.e., na długo przed spisaniem Talmudu, oczywiście obyczaj wcześniej trwał poprzez przekaz ustny.

Ale o ile wiem każde święto żydowskie ma w Talmudzie osobny traktat poz Chanuką właśnie, której geneza w pełni opisana jest w księgach machabejskich.

Czyli mieliby najpierw opisać święto w Talmudzie i dopiero zacząć je praktykować, abyś uznał je za talmudystyczne? Nie rozumiem.

No nie zupełnie, choć tak to zabrzmiało.

Braun zrobił zbitkę o rasistowskim, talmudystyczny święcie, chcąc pewnie sprokurować dyskusje o fragmentach Talmudu dotyczących chrześcijan, o żydowskiej nietolerancji religijnej wobec tychże, kwestiach późniejszych oczywiście od ustanowienia opisywanego święta.


Niezupełnie, wygasają i nie zostaną przedłużone. To jednak dość znacząca różnica.

Ok, mea culpa, po ośmiu latach afer nie zweryfikowałem tematu.

Są tu stronnicy różnych poglądów. A jeden postępowy liberalny ateista (nie ma Boga poza Donkiem!) prowadzi tutaj nawet swoją krucjatę.


:fjedzia:

Background to ja mam niestety na blokowisku lat dziewięćdziesiątych.

Niezupełnie to mialem na myśli ale ok, szanuję.

:penn:
 
Źle to sformułowałem, wiec konkretnie:

Chanukę jak zakładam że wiesz, ustanowił Jehuda Machabeusz w 165 r.n.e., na długo przed spisaniem Talmudu, oczywiście obyczaj wcześniej trwał poprzez przekaz ustny.

Ale o ile wiem każde święto żydowskie ma w Talmudzie osobny traktat poz Chanuką właśnie, której geneza w pełni opisana jest w księgach machabejskich.



No nie zupełnie, choć tak to zabrzmiało.

Braun zrobił zbitkę o rasistowskim, talmudystyczny święcie, chcąc pewnie sprokurować dyskusje o fragmentach Talmudu dotyczących chrześcijan, o żydowskiej nietolerancji religijnej wobec tychże, kwestiach późniejszych oczywiście od ustanowienia opisywanego święta.




Ok, mea culpa, po ośmiu latach afer nie zweryfikowałem tematu.




:fjedzia:



Niezupełnie to mialem na myśli ale ok, szanuję.

:penn:
Trzeba będzie założyć jakiś temat o judaizmie, Talmudzie oraz chanuce i tam koledzy będą mogli rozważać, bo do tematu polityka to chyba nie pasuje za bardzo... :boss: :lol:
 
Zawłaszczenie niektórych obrzędów pogańskich w celach symbolicznych na potrzeby chrześcijaństwa jest faktem i porównywanie tego do sugestii Brauna odnośnie kultu talmudystycznego jest błędne, całkowicie nieprzystające do przedmiotu dyskusji.

Już pisałem w odpowiedzi do @osk, Braun użył tego święta jako pretekstu do dyskusji, szukając w nim drugiego dna, starając się wiązać coś co powstało wieki przed wzmiankami o chrześcijaństwie w Talmudzie z żydowską ,,razistowską”, ,,plemienną” nietolerancją.

Tak trafne moim zdaniem jak insynuacja o propagowaniu pogaństwa, pogańskimi symbolami w chrześcijaństwie.


Kolejne pudło, bo raz, że pisałem w odpowiedzi pod Twoim adresem o Talmudzie wcześniej niż @osk , po drugie - on zaznaczył jedynie, że Talmud wspomina o Chanuce i nie rozwinął tego, dopiero ja to zrobiłem, tak więc po cholerę kłamiesz, że argumentów mi brak?

Talmud wspomina o Chanukce ale jest to jeśli się nie mylę jedyne święto żydowskie opisane w nim tak lakonicznie, szeroko opisane zaś jest w księgach machabejskich.

Maską niby dowcipnego inteligenta, skrywającą inne oblicze. Przeczytaj raz jeszcze swe personalne podjazdy, zarzuty z dupy, infantylne tłumaczenia i spójrz na efekt wpisów pod wpływem uwierania kija w dupie z syndromem oblężonej twierdzy. Styl i reakcja wpisują się w rysopis chama z przerośniętym ego mającym w dupie innych, z próbami przypisania im jakichś łatek, szufladkowania. Mogę się mylić oczywiście, to tylko moja interpretacja ale drążył nie będę, pytałeś - masz odpowiedź i na tym zakończę personalne odniesienia, lepiej skupić się tylko i wyłącznie na przedmiocie dyskusji.

Kij w dupie przypisuje raczej Tobie, zaczęło się od kilku delikatnych przytyków pod Twoim adresem, a Ty właśnie usiłujesz mi po raz kolejny przypiąć jakaś łatę, po raz kolejny prostacko wrzucić do jakiejś szuflady.

Wszystko to drogą ubogiej psychoanalizy, w stylu tak prymitywnym że aż się dziwię.
Oczywiście robisz to w rewanżu jak mniemam, ale ok, nie pokuszę się o retorsje, w trosce o dobro dyskusji.

:lol:

Mam szczątkową wiedzę w temacie ale wystarczającą, by widzieć sens w wypowiedzi Brauna. Twoja paralela raz, że nie jest udana co całkowicie nieadekwatna, bo podejmując się próby porównania tak silnie oddalonych od siebie kwestii skazujesz swój wywód na pozbawiony logicznej treści, tym bardziej, że popełniłeś błąd w założeniach nie wiedząc o związkach obecnej chanuki z talmudem.

Zapewne kilka nacji, miałoby inne zdanie na temat chrześcijaństwa, jego ,,rasizmu” i ,,plemienności”
na przestrzeni wieków.

O co chodziło mi z Talmudem i Chanuką wyjaśniłem.

A na poważnie - znasz mnie na tyle, by wiedzieć, że wulgaryzmów używam w dyskusjach bardzo rzadko, jedynie wtedy gdy irytacja w związku z komentarzem adwersarza wyskakuje ponad poziom mej cierpliwości. Udawanie twardziela? Chłopie, w moich tekstach brak jakiegokolwiek udawania, taki jestem, taki byłem i raczej to się nie zmieni, nazywam rzeczy po imieniu, nie znoszę śliskiego krętactwa, ocen ad hoc, hipokryzji i łgarstw - to są właśnie cechy, które irytują mnie mocno .

Miało nie być personalnych odniesień a sądząc po ilości wulgaryzmów użytych w wymianie zdań z moją skromną osobą, przypisujesz mi zdaje się wszystkie wyżej opisane.

:DC:
 
Zabawne jest, że Pisowcy najbardziej cykają, że Tusk będzie taki sam jak Jarek. :o o:
Że nie będzie się pierdolił w tańcu, łyknie sobie TVP i wsadzi tam swoich propagandzistów, trybunał konstytucyjny będzie miał w dupie, prokuratorzy i sędziowie będą na jego posyłki, a służby kupią sobie nowego pegasusa.
Jeszcze tylko Nowaka dać do jakiegoś trybunału i z największego durnia zrobić komendanta policji.

Ku…. jak to państwo jest zniszczone. :facepalm: Instytucje zaufania, które powinny funkcjonować niezależnie od tego kto rządzi, przechodzą z rąk do rąk jak tirowki na parkingu.
Przepraszam bardzo: sędziowie działali za rządów PiSu na korzyść PO, na pewno z jednej z organizacji :korwinlaugh:
 
Potępiałem to wiele razy. Natomiast Braun zrobił znacznie więcej niż zakłócenie obrzędu religijnego, obojętnie jakieby robić szpagaty.
Jak ty śmiesz potępiać coś co w podobnym przypadku sąd uznał za legalne? Gdzie wiara w mądrość wyroków?:siuu:
Ty jesteś kryptoPiSowcem :korwinlaugh:
 
Dlatego jezeli komus zalezy, zeby nie isc w te strone, to trzeba tupac noga, a nie jarac sie i licytowac, ktory debil wieksza szopke odjebal.
Mi się nie podoba ani Sokzburaka, ani TVNowski gnój, ani jakieś kulfony robiące z siebie meczenika plus ten pajac z Najwyższego Czasu.
Ba nawet uważam że publikowanie spraw jak wyrok dla syna Bodnara to było dno mimo, że Bodnar to typowy stereotypowy prawniczy...
Tylko to działa, klika się. Nawet widać po ilości stron natrzaskanych tutaj.
Wiatraki, ba nawet wycofanie się z atomu tyle szumu nie robi.
Fakt faktem tylko, że Korwiniści od zawsze uważają że sam szum medialny jest wartością sama w sobie i coś da.
Coś ala Kolonko i Stonoga: podsumowali suby, lajki i "ale będzie wynik wyborczy".
Konfederacja też myślała tak, 15 czy 20% i...

Tylko kto jest winny tym freakowym zwyczajom w Sejmie plus Hołownia robiący z Sejmu niemal amerykańskie night showy?
Jest popyt, jest podaż.
 
Back
Top