Polityka

Ale pieniędzy z OFE nigdy nie dało się wybrać z konta



Zgadzam się że PPK jest dobre. Niestety szkodnicy przekonywujący o kłamstwie kradzieży pieniędzy z OFE obrzydzili ten program. Likwidacja OFE była dobra i wprowadzenie PPK też dobre. Niestety opinia publiczna myśli dokładnie odwrotnie - OFE było dobre, PPK złe.
Zobacz jak wyrzeźbiono Twojego idola,

bez lania pasem po dupie nie byłby tak zajebisty, a Ty twierdzisz, że to zbrodnia.

1698657494251.png


Donald Tusk nie ukrywa, że ojciec go "lał". "Mogłem wybrać pasek". Z matką miał wyjątkową więź​



W 2019 roku Donald Tusk napisał autobiografię "Szczerze". Opowiedział w niej o kontakcie z rodzicami i trudnym dzieciństwie. Nie ukrywał, że jako dziecko doświadczył przemocy ze strony ojca.
Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Donald Tusk pochodzi z Gdańska i sam siebie określa Kaszubem. Jego ojciec również miał na imię Donald i był stolarzem. Zmarł, gdy Tusk miał 15 lat. Matka Ewa Tusk pracowała jako sekretarka w gdańskiej Akademii Medycznej. Jak wyglądało jego dzieciństwo?

Babcia Donalda (Anna Dawidowska z domu Liebke) była Niemką i języka polskiego nauczyła się, dopiero gdy miała 38 lat. Matka Tuska jako dziecko mówiła wyłącznie po niemiecku. Polski opanowała do perfekcji po skończeniu szkół. Polityk również płynnie mówi po niemiecku, a jego siostra Sonia została tłumaczką języka niemieckiego. Tusk był bardzo związany z matką, która po śmierci męża została sama z dziećmi. Podkreślała, że jest dumna z syna. - Donald w każdy weekend przyjeżdża do Sopotu i po drodze wstępuje do mnie. Zostawia za drzwiami całe swoje premierowanie - cytuje kobietę "Plejada". - Mama od dziecka kojarzyła mi się ze słońcem - mówił polityk. Ewa Tusk zmarła w 2009 roku na raka trzustki.

Ojciec polityka był bardzo surowy, wymagający i stosował przemoc wobec syna. - Ojca się bałem, lał mnie. Jedyny dzień, kiedy starał się być łagodniejszy, to Wigilia, ale i tak mu nie wychodziło - pisał Donald w swojej autobiografii. Kary cielesne wymierzał paskiem do spodni. - Mogłem wybrać pasek cienki lub gruby. Od tego czasu zrozumiałem znaczenie słowa "wybór" - można przeczytać.

:gabi_much_love:
 
To nie moi ludzie.

Zgadzam się z Matczakiem. Lewica nie powinna w nowym rządzie zajmować się edukacją.


To jednak chodzi tylko o te szpitale, trzymanie się za rączkę i spadki
czy jednak o coś więcej?
a może jednak o zjebaną ideologię tłoczoną młodym ludziom do głów ?
Możesz jaśniej?
 
To jednak chodzi tylko o te szpitale, trzymanie się za rączkę i spadki
czy jednak o coś więcej?
a może jednak o zjebaną ideologię tłoczoną młodym ludziom do głów ?
Możesz jaśniej?

Związki partnerskie też spoko. Wipler otwarty na rozmowy.
 
A jaka jest polityką mieszkaniowa Austrii? Przecież tam mieszkania nie można dostać, a jak jest coś wolne to w płycie ze sniadymi sąsiadami
Transport publiczny jest dobry, ale w miastach. Na malutkich wioskach to autobus 2x na dzień jeździ

Tanie mieszkania na wynajem.
 
A jaka jest polityką mieszkaniowa Austrii? Przecież tam mieszkania nie można dostać, a jak jest coś wolne to w płycie ze sniadymi sąsiadami
Transport publiczny jest dobry, ale w miastach. Na malutkich wioskach to autobus 2x na dzień jeździ
Nie znasz się. Lewica poodbiera ludziom auta, ale da im autobus w każdej gminie. Postęp.
Dajmy na to, że mieszkasz w Lusowie, gmina Tarnowo Podgórne. To kilka kilometrów od zachodniej strony Poznania. Poza godzinami szczytu do rogatek miasta dojedziesz w maksymalnie 5 minut. Tyle samo zajmie Ci wjazd na S11 w Tarnowie Podgórnym albo w Zakrzewie. W godzinach szczytu może to być kilkanaście minut. Załóżmy, że pracujesz w VW w Antoninku, bo to najwiekszy pracodawca w mieście. To wschodnie krańce Poznania. Przejazd wedlug gps na tę chwilę zajmie 37 minut. Masz swoją piętnastoletnią fiestę, która lekko gnije, ale jest tania w eksploatacji i do roboty zawozi.
A teraz zdajesz się na łaskę lewicy. Do najbliższego pksu czy co oni tam wymyślą masz 4 kilometry. Rowerem nie podjedziesz, bo nie masz gdzie go zostawić na cały dzień, więc pizgasz z buta.
Zapomnij o przewodnim haśle, że pociąg w każdej polskiej gminie, bo nie wiem co by musieli wyburzyć żeby tamtędy jakąkolwiek kolej puścić, więc masz świadomość, że to tylko pierdolenie młodych, wykształconych z wielkich miast. O nich jeszcze coś dorzucę na koniec.
Jedziesz pekaesem pewnie z pół godziny na Ogrody, bo to punkt przesiadkowy z tamtej strony miasta. Pytanie czy stamtąd kursowałby autobus na Antoninek? Może najpierw tramwaj na Śródkę czyli z 30 minut jazdy. Ze Śródki jakiś autobus pewnie ogarnie w 20 do VW. Jeszcze trzeba uwzględnić przesiadki i robią się pewnie z 2 godziny w jedną stronę. Jest git, ekologicznie.
Co do młodych, wykształconych z wielkich miast, to mnóstwo z nich właśnie w tamte strony ucieka z miasta do domów jednorodzinnych. Chciałbym widzieć ich mordy robiące mrówkojada po odebraniu im samochodów przez lewactwo i zmuszeniu ich do przesiadek w publiczną komunikację.
 
@ninja

ciekawe czy gość co np ma problemy w domu podczas dorastania , siedzi głodny przez 3 dni , są gorsze rzeczy w domu , np mojej mamy znajoma co ojciec ich zostawił z 3 dzieci - dwójka niepełnosprawna , najstarszy młody uczy się na 5 ale w między daje pomóc w wychowaniu rodzeństwa + roznosi ulotki by wspomóc domowy budżet


Czy ten młodociany kozak mysśli czy świnka peppa miała dwie mamy ? czy jednak ma to w dupie bo nosi spodnie w rodzinie i zapierdala zarówno za siebie i za swoją rodzinę mimo ze jest dzieciakiem jednocześnie dbajać o swoją edekację by dać Polsce

Co ta różowa pizda bogatego tatusia da Polsce? Dlatego gardzę lewakami a tym bardziej takimi kurwami z telewizji które przytakują z uśmieszkiem bo tak im nakazali by umowa była kontynuowana
 
Last edited:
I Kołodziejczaka potraktował super łagodnie
Pokazujesz znowu jakim jesteś tumanem

Kołodzieczak był potrzebny przed wyborami - teraz jest ścierwem co się wygłupiło już grubo przed ogłoszeniem rządu a pierdoli publicznie że chce byc ministrem rolnictwa.
On był by zebrał trochę glosów na wioskach, teraz jest śmieciem politycznym którego spuszczą w kiblu jako pierwszego
Ogarnij się gościu
 
Back
Top