Polityka

Ten żelazny elektorat popiera tęczowych sędziów. Tylko PiS i Konfederacja mogą zatrzymać tych szkodników. PiS musi dokończyć swoją reformę sądownictwa, a Konfederacja powstrzymać Czarnka przed dotowaniem gender studies. Jeszcze będzie normalnie!
BTW przeczytałeś już to co proponują tęczowi edukatorzy z tęczowych piątków? Jeszcze zatęsknicie za ksieżmi z religią w szkole:roberteyeblinking:
Co to kurczę w ogóle za nowomowa: edukator. Jeszcze w mieście Gdańsk ratusz finansuje szkolenia, gdzie edukatorzy edukują nauczycieli PATOLOGIA :siuu:
Wstawia ten żelazny elektorat w jakimś stadnym odruchu jakieś ckliwie posty CZARNEK PRZEŚLADUJE. I co prześladuje? Są zwariowane tęczowe piątki w szkole, gender studies na uczelniach i nawet Czarnek nie kiwnął palcem aby ogarnąć lewactwo na uczelniach, robiących z humanistyki tani żart co skończy się tym, że w szkole będą polonistyki które jedyne co przeczytały przed studami to 50 twarzy Greya, albo psychologowie z 50 płciami i proponowaniem zmiany płci nieletnim, albo mówieniem jak seksbiznes oraz otyłość jest cudowna....
Pytałem się ciebie kiedyś jak zareagowałoby środowisko akademickie i lewica jeśli na edukacji seksualnej w szkole zaczęto by mówić o negatywnych skutkach poligami, dlaczego seksbiznes jest niebezpieczny dla obu stron oraz rozwinięto by temat chorób wenerycznych też w środowiskach homo. Sam przyznałeś że byłaby gównoburza.
I jednocześnie myślisz, że ludzie od tej gównoburzy byliby w stanie napisać solidny program edukacji seksualnej? :waldeklaugh::blahblahblah:
Wole już 5 razy w tygodniu religię w szkołach niż takie rewolucje, a żelazny elektorat PO jest w stanie to zaakceptować ze strachu przed rydzykową staruszką...
 
posłuchałaby Godsona to by na głupią nie wyszła
View attachment 79450
Chociaż patrząc na wcześniejszą działalność Joanny to pachnie sytuacją, gdzie Tusk dla sondaży zagrał na sprawie osoby, która jest specyficzna.
Jeden zawodnik dla wyświetleń upokorzył Bonusa, Tusk z TVN dla wyświetleń...
Mordo, napisałeś jakbyś uwierzył w ten jeden performance Joanny... Przecież tam obie strony to zaplanowały, była pełna zgoda z obu stron. Zwłaszcza ze strony Joanny, która wzięła za to jak zwykle gruby hajs.

Masz zmanipulować tłumy, dostajesz walizkę kasy i co? Robisz czy wycof?
 

Kurwa, pamiętacie że parę dni temu było spotkanie w sprawie produkcji broni dla Ukrainy, a nasi "nie zostali zaproszeni"?

Zostali, tylko Duduś się obraził :jarolaugh:
 
Ale Was te wybory te ruszyły :beczka:


1696237798406.png
 
Jesteś zbyt bystry by chcieć być europejczykiem. Domyślam się, że presja środowiska robi swoje, ale jeszcze masz szanse połączyć kropki ;)
Jestem zbyt bystry żeby nie widzieć, że chcesz zmienić niewygodny temat. :wink:

Ale odpowiem, jestem za UE stanowiącą silną organizację gospodarczą, która w ogóle nie będzie zajmować stanowiska w kwestiach światopoglądowych itd.. Która będzie pracowała wg. mechanizmów zabezpieczających interesy mniejszych krajów (nie tylko RFN i Francji). Unia w obecnym kształcie nie przetrwa w nadchodzącym układzie międzynarodowym, wymaga poważnej przebudowy, wolałbym żeby ta reforma odbywała się z naszym istotnym udziałem. W przeciwnym razie nie wytrzymamy konkurencji i zostaniemy zdominowani. Izolacjonizm Polski to mrzonki, partnerstwo z USA również.

Jestem Europejczykiem, bo urodziłem się i mieszkam w Europie, tu nie ma pola do dyskusji, Ty również jesteś, i drwal w Bieszczadach, i profesor uniwersytetu, trzeba to wreszcie zrozumieć. Europa to my i musimy wziąć za nią odpowiedzialność, zmienić ją tak jak chcemy. Rząd PiS już dawno skapitulował i oddał te zmiany w ręce Scholza i Macrona, dlatego uważam, że jest dla nas niebezpieczny.
 
Jestem zbyt bystry żeby nie widzieć, że chcesz zmienić niewygodny temat. :wink:

Ale odpowiem, jestem za UE stanowiącą silną organizację gospodarczą, która w ogóle nie będzie zajmować stanowiska w kwestiach światopoglądowych itd.. Która będzie pracowała wg. mechanizmów zabezpieczających interesy mniejszych krajów (nie tylko RFN i Francji). Unia w obecnym kształcie nie przetrwa w nadchodzącym układzie międzynarodowym, wymaga poważnej przebudowy, wolałbym żeby ta reforma odbywała się z naszym istotnym udziałem. W przeciwnym razie nie wytrzymamy konkurencji i zostaniemy zdominowani. Izolacjonizm Polski to mrzonki, partnerstwo z USA również.

Jestem Europejczykiem, bo urodziłem się i mieszkam w Europie, tu nie ma pola do dyskusji, Ty również jesteś, i drwal w Bieszczadach, i profesor uniwersytetu, trzeba to wreszcie zrozumieć. Europa to my i musimy wziąć za nią odpowiedzialność, zmienić ją tak jak chcemy. Rząd PiS już dawno skapitulował i oddał te zmiany w ręce Scholza i Macrona, dlatego uważam, że jest dla nas niebezpieczny.
Czyli tylko Grzegorz Branun i Wielka Polska. Szacunek, że w końcu myśli Pan trzeźwo.
:conorsalute:
 
oczywiście chodzi o kryteria zarobkowe i pewnej niezależności nie chodzi mi o klasy gorsze czy lepsze.

No jasne. Też nie chcę tutaj się wdawać w rozkminy gorszy/lepszy. Jedynie mam tutaj na myśli same kryteria. Niektórzy dodają edukację/dostęp do wiedzy jako kryterium. Ty zostawiasz tylko zarobki.

Zastanówmy się tak od dołu. Kto jest w klasie niższej? Z pewnością osoby wykonujące proste prace typu sprzątanie, które nie wymagają wykształcenia i są nisko płatne. To myślę, że w tym momencie każdy się zgodzi.

Ale kto jeszcze? Nauczyciel? Biorąc pod uwagę kryterium zarobkowe tylko to też.

Pielęgniarka? Ta starsza stażem bez wykształcenia wyższego może zarabiać 3500 netto, a ta młoda z wykształceniem i niższym dochodowym może zarabiać 8-10 koła miesięcznie na rękę. Czyli ta młodsza jest klasa średnia a starsza niższa?

A pracownik uczelni z doktoratem, który zarabia niewiele? Klasa niższa?

A kierowca ciężarówki, który zarabia dobrze - klasa średnia?
 
Jestem zbyt bystry żeby nie widzieć, że chcesz zmienić niewygodny temat. :wink:

Ale odpowiem, jestem za UE stanowiącą silną organizację gospodarczą, która w ogóle nie będzie zajmować stanowiska w kwestiach światopoglądowych itd.. Która będzie pracowała wg. mechanizmów zabezpieczających interesy mniejszych krajów (nie tylko RFN i Francji). Unia w obecnym kształcie nie przetrwa w nadchodzącym układzie międzynarodowym, wymaga poważnej przebudowy, wolałbym żeby ta reforma odbywała się z naszym istotnym udziałem. W przeciwnym razie nie wytrzymamy konkurencji i zostaniemy zdominowani. Izolacjonizm Polski to mrzonki, partnerstwo z USA również.

Jestem Europejczykiem, bo urodziłem się i mieszkam w Europie, tu nie ma pola do dyskusji, Ty również jesteś, i drwal w Bieszczadach, i profesor uniwersytetu, trzeba to wreszcie zrozumieć. Europa to my i musimy wziąć za nią odpowiedzialność, zmienić ją tak jak chcemy. Rząd PiS już dawno skapitulował i oddał te zmiany w ręce Scholza i Macrona, dlatego uważam, że jest dla nas niebezpieczny.
Ale wiesz, że z tuskami nie ma opcji na taką unię o jakiej wspominasz? To ulepek współczesnych targowiczan, którzy z radością zaprzedadzą duszę federalnej unii. To ulepek ludzi, którzy brzydzą się polskości. To ulepek tych, którzy mówią, że pierdolą Polskę i nie mają kompleksów przed zachodem, choć mają ogromny kompleks bycia Polakami. Takim śmierdzi bigos i skarpety w sandałach.
Tak, Europa to my, ale czym innym jest Europa dla mnie a czym innym dla "europejczyków".
 
No jasne. Też nie chcę tutaj się wdawać w rozkminy gorszy/lepszy. Jedynie mam tutaj na myśli same kryteria. Niektórzy dodają edukację/dostęp do wiedzy jako kryterium. Ty zostawiasz tylko zarobki.

Zastanówmy się tak od dołu. Kto jest w klasie niższej? Z pewnością osoby wykonujące proste prace typu sprzątanie, które nie wymagają wykształcenia i są nisko płatne. To myślę, że w tym momencie każdy się zgodzi.

Ale kto jeszcze? Nauczyciel? Biorąc pod uwagę kryterium zarobkowe tylko to też.

Pielęgniarka? Ta starsza stażem bez wykształcenia wyższego może zarabiać 3500 netto, a ta młoda z wykształceniem i niższym dochodowym może zarabiać 8-10 koła miesięcznie na rękę. Czyli ta młodsza jest klasa średnia a starsza niższa?

A pracownik uczelni z doktoratem, który zarabia niewiele? Klasa niższa?

A kierowca ciężarówki, który zarabia dobrze - klasa średnia?
Dostęp do wiedzy i edukacja jak kryterium klasy średniej to dowód na to, że Polska nie jest już może ubogim krajem jak na początku XXI wieku, ale biednym już tak.
Na siłę próbuje się zwiększyć liczebność klasy średniej bo pod względem zarobków jest lipa, a jeśli chodzi o majątek netto to już w ogóle, a firmy rodzinne w Polsce to też nie jest taka potęga jak np w DE czy UK. O czym my zresztą mówimy: Ukraińcy, Chińczycy, Niemcy hurtowo wykupują polskie firmy zarówno małe, średnie i duże...

Tak samo jak ludźmi bogatymi nazywa się kogoś mającego dwa mieszkania i samochód co jest zabawne xd

Oczywiście szkoda, że pracownik uczelni zarabia ile zarabia. To słynne ogłoszenie PAN odnośnie fizyka zajmującego się energią atomową gdzie dobra sprzątaczka wiecej wyciągnie, nawet bez języka już nie mówiąc o freak fighterach.

Tylko nikt nie mówił, że kapitalizm nie ma wad. Jedna z nich jest to, że wynagrodzenia w budżetówce zależą od stanu gospodarki więc Robert Lewandowski zarabia wiecej niż ratownik medyczny. Chociaż on jest piłkarzem na którego pensje składa się klub a nie podatnicy jak w przypadku wielu klubów polskiej ekstraklasy, socjalizm dla bogatych...

Oczywiście wydatkowanie budżetu mogłoby być bardziej racjonalne, ale jakby nie stawac na głowie to cudów nie będzie i drugim ZEA nie będziemy...
Chyba, że 80% mieszkańców Polski to będzie tania siła robocza z zagranicy pracująca na Polaków ale to jest źle z wielu powodów
 
Dostęp do wiedzy i edukacja jak kryterium klasy średniej to dowód na to, że Polska nie jest już może ubogim krajem jak na początku XXI wieku, ale biednym już tak.
Na siłę próbuje się zwiększyć liczebność klasy średniej bo pod względem zarobków jest lipa, a jeśli chodzi o majątek netto to już w ogóle, a firmy rodzinne w Polsce to też nie jest taka potęga jak np w DE czy UK. O czym my zresztą mówimy: Ukraińcy, Chińczycy, Niemcy hurtowo wykupują polskie firmy zarówno małe, średnie i duże...

Tak samo jak ludźmi bogatymi nazywa się kogoś mającego dwa mieszkania i samochód co jest zabawne xd

Oczywiście szkoda, że pracownik uczelni zarabia ile zarabia. To słynne ogłoszenie PAN odnośnie fizyka zajmującego się energią atomową gdzie dobra sprzątaczka wiecej wyciągnie, nawet bez języka już nie mówiąc o freak fighterach.

Tylko nikt nie mówił, że kapitalizm nie ma wad. Jedna z nich jest to, że wynagrodzenia w budżetówce zależą od stanu gospodarki więc Robert Lewandowski zarabia wiecej niż ratownik medyczny. Chociaż on jest piłkarzem na którego pensje składa się klub a nie podatnicy jak w przypadku wielu klubów polskiej ekstraklasy, socjalizm dla bogatych...

Oczywiście wydatkowanie budżetu mogłoby być bardziej racjonalne, ale jakby nie stawac na głowie to cudów nie będzie i drugim ZEA nie będziemy...
Chyba, że 80% mieszkańców Polski to będzie tania siła robocza z zagranicy pracująca na Polaków ale to jest źle z wielu powodów

Ale to wciąż nie wiem co trzeba mieć i ile zarabiać by być w klasie średniej.

Klasa wyższa to rozumiem, że to będzie na przykład właściciel inpostu.

Ale gdzie jest granica między klasą niższą a średnią, a gdzie między średnią a wyższą?
 
Ale to wciąż nie wiem co trzeba mieć i ile zarabiać by być w klasie średniej.

Klasa wyższa to rozumiem, że to będzie na przykład właściciel inpostu.

Ale gdzie jest granica między klasą niższą a średnią, a gdzie między średnią a wyższą?
To bez znaczenia, skoro zniknie i stanie się klasą niższą.

Myślę, że nadchodzący spis majętności Europejczyków spowoduje rozdział na tych, którzy mają i pomnażają, oraz tych którzy przepierdalają na pozorowanie zamożności za pomocą przedmiotów, na które biorą kredyty.
 
To bez znaczenia, skoro zniknie i stanie się klasą niższą.

Myślę, że nadchodzący spis majętności Europejczyków spowoduje rozdział na tych, którzy mają i pomnażają, oraz tych którzy przepierdalają na pozorowanie zamożności za pomocą przedmiotów, na które biorą kredyty.
Ten spis to już jest jawne sranie na obywatela i poszanowanie jego i jego własności.
 
Myślę, że mocno przeginasz. Właśnie takie poglądy jak ten robiły zawsze Polsce największe szkody. Od Targowicy do komunizmu, nasi sąsiedzi zawsze grali na podziały w Polsce. Dlatego tak niebezpieczny jest obecny dualizm polityczny, podsycany nienawiścią i pogardą z drugiej strony. Jeśli mamy być silnym państwem i narodem, musimy się jednoczyć wokół spraw priorytetowych, Kaczyński i Ty (takim wpisem) wyrzucacie 10 milionów Polaków poza granice Polskości. Jarek robi to dla władzy i resztę ma w dupie, a Ty, albo żeby prowokować, albo jesteś naiwną ofiarą tej nienawiści.
Na swój sposób zabawne jest to jak łatwo rzucasz oskarżenia o nienawiść i przeginkę jednocześnie promując tych, którzy hasłem przewodnim uczynili "jebać tych co nie z nami" - gratuluję hipokryzji
 
@Bezimienny

Poniższy podział ma sens?

1. **Klasa niższa**:
- **Mieszkanie**: Najem mieszkania komunalnego lub socjalnego, bądź też w warunkach niepełnowartościowych (np. mała powierzchnia w stosunku do liczby mieszkańców, brak niezbędnych mediów).
- **Samochód**: Brak samochodu lub posiadanie starszego modelu.
- **Oszczędności**: Brak oszczędności lub minimalne oszczędności.
- **Inne zasoby**: Brak luksusowych dóbr, takich jak nowoczesna elektronika, drogie ubrania czy biżuteria.

2. **Klasa średnia**:
- **Mieszkanie**: Posiadanie własnego mieszkania lub domu, często na kredyt.
- **Samochód**: Posiadanie nowszego modelu samochodu, często na kredyt lub leasing.
- **Oszczędności**: Umiarkowane oszczędności, możliwość inwestowania w fundusze inwestycyjne itp.
- **Inne zasoby**: Dostęp do pewnych luksusowych dóbr, takich jak nowoczesne urządzenia, wakacje za granicą, markowe ubrania.

3. **Klasa wyższa**:
- **Mieszkanie**: Posiadanie jednego lub kilku luksusowych mieszkań lub domów, często w atrakcyjnych lokalizacjach.
- **Samochód**: Posiadanie drogich, luksusowych samochodów, często kilka różnych modeli.
- **Oszczędności**: Znaczne oszczędności, inwestycje w różnorodne aktywa (nieruchomości, akcje, fundusze inwestycyjne).
- **Inne zasoby**: Posiadanie drogich dóbr luksusowych, takich jak biżuteria, dzieła sztuki, możliwość częstych podróży za granicę, korzystanie z ekskluzywnych usług.
 
@Bezimienny

Poniższy podział ma sens?

1. **Klasa niższa**:
- **Mieszkanie**: Najem mieszkania komunalnego lub socjalnego, bądź też w warunkach niepełnowartościowych (np. mała powierzchnia w stosunku do liczby mieszkańców, brak niezbędnych mediów).
- **Samochód**: Brak samochodu lub posiadanie starszego modelu.
- **Oszczędności**: Brak oszczędności lub minimalne oszczędności.
- **Inne zasoby**: Brak luksusowych dóbr, takich jak nowoczesna elektronika, drogie ubrania czy biżuteria.

2. **Klasa średnia**:
- **Mieszkanie**: Posiadanie własnego mieszkania lub domu, często na kredyt.
- **Samochód**: Posiadanie nowszego modelu samochodu, często na kredyt lub leasing.
- **Oszczędności**: Umiarkowane oszczędności, możliwość inwestowania w fundusze inwestycyjne itp.
- **Inne zasoby**: Dostęp do pewnych luksusowych dóbr, takich jak nowoczesne urządzenia, wakacje za granicą, markowe ubrania.

3. **Klasa wyższa**:
- **Mieszkanie**: Posiadanie jednego lub kilku luksusowych mieszkań lub domów, często w atrakcyjnych lokalizacjach.
- **Samochód**: Posiadanie drogich, luksusowych samochodów, często kilka różnych modeli.
- **Oszczędności**: Znaczne oszczędności, inwestycje w różnorodne aktywa (nieruchomości, akcje, fundusze inwestycyjne).
- **Inne zasoby**: Posiadanie drogich dóbr luksusowych, takich jak biżuteria, dzieła sztuki, możliwość częstych podróży za granicę, korzystanie z ekskluzywnych usług.
dokładniej odpiszę później, ale rozśmieszyło mnie, że wakacje za granicą to wyznacznik klasy średniej: to wakacje w Polsce są często droższe i o mniejszym standardzie :waldeklaugh:
Też no tak w kraju gdzie kaprys prezesa NBP może spowodować podwyższenie stóp procentowych do 20% -no posiadanie samochodu i domu z kredytami do spłacenia. Cienka ta stabilizacja życiowa, słabe fundamenty, jak okopane nogi Najmana przez Pudziana :roberteyeblinking::siuu:
 
dokładniej odpiszę później, ale rozśmieszyło mnie, że wakacje za granicą to wyznacznik klasy średniej: to wakacje w Polsce są często droższe i o mniejszym standardzie :waldeklaugh:
Też no tak w kraju gdzie kaprys prezesa NBP może spowodować podwyższenie stóp procentowych do 20% -no posiadanie samochodu i domu z kredytami do spłacenia. Cienka ta stabilizacja życiowa, słabe fundamenty, jak okopane nogi Najmana przez Pudziana :roberteyeblinking::siuu:

70 procent ludzi w Polsce nawet nie ma zdolności kredytowej.

Co do wakacji za granicą, to zawsze więcej wydawałem za granicą niż w Polsce. Wakacje w Izraelu są droższe niż wakacje w Polańczyku.
 
Na swój sposób zabawne jest to jak łatwo rzucasz oskarżenia o nienawiść i przeginkę jednocześnie promując tych, którzy hasłem przewodnim uczynili "jebać tych co nie z nami" - gratuluję hipokryzji
Ja tu jeszcze nikogo nie promowałem.
To ulepek współczesnych targowiczan, którzy z radością zaprzedadzą duszę federalnej unii.
Co ciekawe w tej kampanii nie usłyszałem odpowiedzi jak PiS, PO, albo Trzecia Droga wyobrażają sobie przyszłość UE i Polskę w niej. Konfederaci wprawdzie wypowiadali się na ten temat, ale jeden mówił to, drugi tamto, a inni starali się nic nie powiedzieć. Czyli są to wybory "w ciemno", ktoś wygra i zobaczymy, jakoś to będzie.
 
Back
Top