Polityka

Ale czego konkretnie nie mozna pisac? Ja generalnie pisze co chcę, już nie przesadzajmy...
Ja np. po jednym z moich tekstów - o MMA a nie o polityce (sic!) - otrzymałem maila od człowieka z szeroko pojętego środowiska, że wstęp jest homofobiczny i że powinienem go zmienić, bo za to można iść pod sąd - mniej więcej w tych słowach, na pewno w tym sensie. Każdy taki zapis: o homofobii, antysemityzmie itd., to młotkowanie opinii publicznej.

Taki przykład z życia:) Wcale nie dawny.
 
Ja np. po jednym z moich tekstów - o MMA a nie o polityce (sic!) - otrzymałem maila od człowieka z szeroko pojętego środowiska, że wstęp jest homofobiczny i że powinienem go zmienić, bo za to można iść pod sąd - mniej więcej w tych słowach, na pewno w tym sensie. Każdy taki zapis: o homofobii, antysemityzmie itd., to młotkowanie opinii publicznej.

Taki przykład z życia:) Wcale nie dawny.

Z urzedu? Eeeee... Z drugiej strony panie Naczelny to wiem, ze czasem Pan barwne przyklady wybiera :) ehhehe
 
Z urzedu? Eeeee... Z drugiej strony panie Naczelny to wiem, ze czasem Pan barwne przyklady wybiera
No z urzędu, a jak? Życzliwy typek robi zgłoszenie na policję i się zajmują chłopaki, homofobem Bijanem :D
Po raz kolejny potwierdza się, że wszystko co otrzymaliśmy w spadku po naszych antycznych przodkach – no, może poza pederastią oraz innymi, drobniejszymi zboczeniami – jest dobre, a nawet bardzo dobre. Nie inaczej jest z rzymskimi maksymami, jak na przykład tą wygłoszoną przez Wespazjana przy okazji wprowadzania podatku od publicznych toalet – krytykowany nawet przez własnego syna cesarz miał powiedzieć: pecunia non olet – co się wykłada, że pieniądze nie śmierdzą. Mimo upływu dwóch tysiącleci myśl Wespazjana nie tylko przetrwała w niezmienionej formie, ale i nie straciła nic ze swej aktualności. Pieniądze nie śmierdziały w czasach Imperium Romanum – nie śmierdzą i dzisiaj!

http://www.mmarocks.pl/ksw/pieniadze-nie-smierdza
@Karateka@
 
@Jakub Bijan : Czyli nie z urzędu, tylko na wniosek.

PS: w sumie to było homofobiczne :D:D:D:D ale nie mam zielonego pojęcia jaka jest podstawa prawna do ukarania za ten tekst ;-) także bym się nie przejmował i nie zmieniał.
 
Last edited:
Nie no, z urzędu. Policja zbadałaby czy doszło do naruszenia prawa. Jak coś ukradniesz a nikt się nie zorientuje to uchodzi płazem, ale jeśli ktoś zgłosi, że ukradłeś - to przecież jest to działanie z urzędu a nie sprawa cywilna.

Ja nie uznaję jurysdykcji środowisk LGBT w kwestii homofobii - ani w żadnej innej kwestii - więc się tym nie specjalnie przejmuję. Zresztą to jak na razie incydent, który jednak uświadomił mi, na własnej skórze, jak owe środowiska wpływają - dzięki ustawodawstwu - na opinię publiczną i autorów.
 
Last edited:
@Jakub Bijan : No jasne, ale w postępowaniu karnym masz jednak przestępstwa ścigane na wniosek i te z urzędu. Tutaj mamy do czynienia z przestępstwem ściganym na wniosek, oczywiście postępowanie przygotowawcze później policja prowadzi normalnie, czyli z urzędu.
 
Kurcze, strasznie mnie ciekawi argumentacja takiego wniosku ;-) Źle Ci nie życzę, ale jakby Cię oskarżono to możesz przepisać treść:DD::D:D
 
Kiedy wreszcie Europa się obudzi i odeśle tych brudasów gdzie ich miejsce.... Ostatni dzwonek, już sobie legalnie mordują nawet....
 
Nie widzę w tym tekście znamion homofobii, ale może to dlatego, że w jakimś stopniu jestem homofobem. Jedno co mogę dorzucić, to zauważyłem u siebie pewną zależność, im więcej słychać (i widać) o zboczeńcach, tym bardziej jestem im przeciwny.
 
Kurcze, strasznie mnie ciekawi argumentacja takiego wniosku ;-) Źle Ci nie życzę, ale jakby Cię oskarżono to możesz przepisać treść
Myślę, że przesadzasz. W treści użyte jest "pederastia" a nie homoseksualizm, całość nawiązuje do antyku, gdzie pederastia dotyczyła seksu z małoletnimi chłopcami. Dziś jest to przestępstwo. Celowo dobrałem słowa w taki sposób.
 
Kiedy wreszcie Europa się obudzi i odeśle tych brudasów gdzie ich miejsce.... Ostatni dzwonek, już sobie legalnie mordują nawet....

Część krajów już się przebudziła i próbuje zaostrzyć prawo dotyczące emigracji ale to nie takie łatwe w unii.
 
Z unii np Wyspy. Poza unią np Szwajcaria. U tych drugich to chyba co roku coś zaostrzaja. W 2013 roku były próby we Francji aby nie dawać obywatelstwa na zasadzie ziemi tylko po wiezach krwi. Nic mi nie wiadomo aby to się udało. Jak po szukasz w necie to na pewno znajdziesz więcej.

@Karateka@
 
Tu nie ma co próbowac, po prostu trzeba to zrobić. Po prostu ich wypierdolić, nie troszcząc się o łatke "braku tolerancji".
 
Tu nie ma co próbowac, po prostu trzeba to zrobić. Po prostu ich wypierdolić, nie troszcząc się o łatke "braku tolerancji".

Nie chodzi tutaj o łatkę czy cokolwiek. Kraje wspólnoty nie mogą dowolnie zmieniać polityki imigracyjnej bo są związane umowami międzynarodowymi. A jednocześnie nie można jednym pozwolić przyjechać innym nie bo za pewne w swoich konstytucjach państwa mają zapisane równość ludzi, wolność wyznania itd więc nie mogą prawnie dyskryminować jednego wyznania bo tak się po prostu nie da. Mam nadzieję że rozumiesz.
 
Swoją drogą ilość meczetów w Polsce się zwiększa. Przypadek? Nie sądzę.

Tyle że akurat u nas żeby wybudować meczet trzeba mieć specjalne pozwolenie (niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę) więc to że powstają kolejne to akurat nie wina zapisów prawa ale decyzja urzędu danego miasta (bo chyba to jest organ w którego kompetencjach leży ta kwestia)
 
My tu w Polsce mamy spokoj,praktycznie socjal u nas nie istnieje a i pracujacy czesto nie moga sami sie utrzymac.Taki mamy dobrobyt.Nasz kraj moze byc jedynie "trampolina" dla muslimow,takim przystankiem do "lepszych"krajow.
 
Tyle że akurat u nas żeby wybudować meczet trzeba mieć specjalne pozwolenie (niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę) więc to że powstają kolejne to akurat nie wina zapisów prawa ale decyzja urzędu danego miasta (bo chyba to jest organ w którego kompetencjach leży ta kwestia)
To wina Tuska.

Nie wiem gdzie jest oficjalna lista meczetów, na Ursusie ostatnio wybudowali jeden. Najpierw zwykły budyneczek, a jak już wszystko stanęło to ciach półksiężyc się pojawił. Czy ktoś konsultował to z mieszkańcami? Nie. Czy pojawiła się o tym informacja? Nie.

Tak tylko piszę, że cichcem wprowadza się do Polski owcojebców :)
 
Last edited:
Swoją drogą ilość meczetów w Polsce się zwiększa. Przypadek? Nie sądzę.
Co jak co, ale meczet na Reducie Ordona to już za wiele. Tam ginęli Polacy, za wolność Naszego Kraju, a w zamian my oddajemy tę ziemię pod jakiekolwiek inwestycje. Już nawet nie chodzi, że to meczet, ale są miejsca, które są symbolami Narodu, stąd nie powinny być zagospodarowywane. To tak jakby ktoś sobie wybudował silos na zboże na środku pola pod Grunwaldem.
W kwestiach światopoglądowych, to Europa jest sama sobie winna tym niepokojom społecznym związanym z falą imigracji, ale co tu dużo mówić, pewne zmiany w społeczeństwie postanowiono rekompensować przybyszami, a jak to zwykle bywa, droga na skróty, to droga podstępna, bo łatwo wpaść w kałużę.
W Polsce sporą robotę robią zielone karty, dowody osobiste i ta masa makulatury, którą trzeba wypełniać, stąd to zniechęca potencjalnych imigrantów, zwłaszcza w obliczu wątpliwej jakości gospodarki. Jednak planowane zmiany idą w kierunku ułatwień życia obywateli (rezygnacja z nipów, dowodów czy meldunków), które za sobą niechybnie przyniosą nie tylko uproszczenia pewnych spraw, ale także i kilku imigrantów.
 
Back
Top