Polityka

Jak Ty piszesz, że jesteś liberałem a idziesz z tym telewizyjnym nurtem aż miło.

Jakim telewizyjnym nurtem? W TVP straszą gejami i obiecują 15te emerytury. Średnio moja bajka.

Jakoś mi się to nie spina z definizją liberalizmu - "ideologia i kierunek polityczny, według którego wolność jest nadrzędną wartością."

Wolność do jedzenia owadów Ci się nie spina z wolnością jako nadrzędną wartością?

Czyli po Twojemu jak Pan z Uniii/ONZ/WHO powie że CI WOLNO to jest ta wolność właśnie ?

Nie

Chyba, że to taki nowoczesny socjaldemokratyczny liberalizm, że wszystkim równo i wszystkim gówno.

Takie gówno jak w Szwecji? Ale wiem, przecież Szwecja zaraz upadnie i się skończy eldorado, jak to mówią konserwatyści. Tylko że ta Szwecja miała najbardziej liberalną politykę kowidową, a nie kościółkowa Polska i to Szwecja jest wyżej w rankingach wolności gospodarczej niż Polska. A militarnie i geopolitycznie? To czy taka Finlandia dołączy do NATO zależy od decyzji Szwecji. To na kraje takie jak Szwecja czy Holandia powinniśmy patrzeć, a nie na Węgry czy Turcję. Lepiej być jak Fedor - niepozorny ale z mocą niż jak jak James Thompson - groźne miny, duże mięśnie i marny skill.

hqdefault (1).jpg
 
Last edited:
Wolność do jedzenia owadów Ci się nie spina z wolnością jako nadrzędną wartością?
Popytaj albo poczytaj o tym co UE wprowadza właśnie w tej niżej wspomnianej przez Ciebie Holandii do której mamy równać.
Jak ktoś chce niech je i błoto, ale eliminacja konkurencji ( w tym przypadku mięsa) przez ustawy to raczej nie jest wolność.
To samo analogicznie jest robiona eliminacja samochodów spalinowych. "Wolność" widać w Europie się inaczej wymawia jak w Polsce.

Takie gówno jak w Szwecji? Ale wiem, przecież Szwecja zaraz upadnie i się skończy eldorado, jak to mówią konserwatyści. Tylko że ta Szwecja miała najbardziej liberalną politykę kowidową, a nie kościółkowa Polska i to Szwecja jest wyżej w rankingach wolności gospodarczej niż Polska. A militarnie i geopolitycznie? To czy taka Finlandia dołączy do NATO zależy od decyzji Szwecji. To na kraje takie jak Szwecja czy Holandia powinniśmy patrzeć, a nie na Węgry czy Turcję. Lepiej być jak Fedor - niepozorny ale z mocą niż jak jak James Thompson - groźne miny, duże mięśnie i marny skill.
Szwecja gospodarczo mocniejsza i jeszcze się będą trzymać dopóki im się rdzenna populacja nie zmniejszy przez wspaniały lewacki rząd, bo później nie będzie miał kto na ten dobrobyt pracować, bo chyba wiesz że pieniążki są z pracy nie z socjalu dla brudasów?
Szwecja śladami Niemców i Francuzów daje dobry wzór dla całej "kościółkowej" europy jak się rozjebać od środka. jednak niektórzy nie wyciągają wniosków z porażek innych, no cóż. Masz może kogoś znajomego w Szwecji? Najlepiej koleżankę, niech Ci opowie jak tam im się dobrze, żyje w tych "kolorowych" dzielnicach. Zapytaj czy lubi spacery po zmroku. :roberteyeblinking: Albo poleć na wakacje ponoć już nie trzeba mieć paszportu pelikana.
 
@Karateka@ mieszkanie prawem nie towarem! każdemu po równo!

To jest największe kurestwo, szczególnie gdy kradną państwowe. Wykup mieszkania służbowego przysługuje komendantowi woj. policji po 1,5roku korzystania z niego, gość który był wojewódzkim w dwóch województwach, kupił sobie dwa, za grosze.
Senator Jackowski z PiS miał w pewnym momencie 6 albo 7 mieszkań, wszystkie ogarnął sobie jak pracował w urzędzie miasta Warszawy.
W lasach państwowych politycznie mianowani dyrektorzy kupują lesniczówki po 10tys. zł..
I nikt tego nie rozliczy.
 
To jest największe kurestwo, szczególnie gdy kradną państwowe. Wykup mieszkania służbowego przysługuje komendantowi woj. policji po 1,5roku korzystania z niego, gość który był wojewódzkim w dwóch województwach, kupił sobie dwa, za grosze.
Senator Jackowski z PiS miał w pewnym momencie 6 albo 7 mieszkań, wszystkie ogarnął sobie jak pracował w urzędzie miasta Warszawy.
W lasach państwowych politycznie mianowani dyrektorzy kupują lesniczówki po 10tys. zł..
I nikt tego nie rozliczy.
Uczciwość i metody dorobienia to jedno, drugie to jak bardzo dobrze sprawdza się mentzenowskie opowiadanie o krokodylowatości lewicy
 
Stary Mata chyba naprawdę ma obiecane bycie w TK jeśli PiS przegra




Trzaskowski <3


TO jest właśnie problem, którym powinna się zająć opozycja tylko są ważniejsze sprawy na głowie np. obrona tęczowych piątków. Ten import śmieci to jest terroryzm środowiskowy...





Bieda w kancelarii premiera


Tutaj jeden kolega się chwalił, że kupuje vegeburgera w mcdonaldsie żeby, cytuję: "wspierać produkt"... rozumiesz?

Wspieranie produktów w McDonaldsie :pociesznymirek:

Niech jedzą robaki i to czym im nasrają do tego jedzenia. Smacznego.
Coś czego kompletnie nie rozumiem to popularności McDonalda. Obojętnie czy to jakieś małe miasteczko czy miasto wojewódzkie: zawsze jest tam masa ludzi :iamdone:

na miejscu PiSu jako zemstę za brak wypłaty z KPO to bym upamiętnił też czystki belgijskie w Kongo (więcej wyrżnęli niż NIemcy Żydów) i wystawianie Murzynów po II wojnie światowej w ZOO. Co drugi dzień dokument o tym na TVP :suchykarol:

Wiadro jest dziurawe, bo:
1. Przywileje emerytalne
2. W ciągu ostatnich 70 lat w strukturze ludności 3,5-krotnie zwiększył się udział osób powyżej 65 roku życia
3. 2-krotnie zmalał udział osób poniżej 20 roku życia
4. Średnia długość życia wydłużyła się o 17 lat

Biorąc pod uwagę powyższe - absurdem jest w ogóle rozważać brak pomysłu podwyższenia wieku emerytalnego. 70 lat dla obu płci to minimum. Oprócz tego należy uwzględnić pomysły takie jak przesunięcie suwaka również na dole, bo długość życia wydłużyła się o 17 lat a podwyższenie wieku emerytalnego do 70 to podwyższenie tylko o 5 lat. Sytuacja demograficzna jest dramatyczna i pisanie, że jeszcze nie czas na reformy to skrajna nieodpowiedzialność.
To są odpowiedzi po których mam ochotę zamiast odpisywać to napisać scenariusz dialogu z podziałem na rolę z końcówką: zgadłem? Za dużo udzielania się na forach :roberteyeblinking:
Wiadro to pieniądze z podatków. Nie tylko ze składek ZUSowskich.
Sprzeciw społeczeństwa nie wynika z braku gospodarczej świadomości tylko z tego, że mnóstwo miliardów jest w dziwaczny sposób marnowane, dlatego poświecenia wydają się bezcelowe.
Sama budżetówka: dublowanie obowiązków, mnożenie stanowisk i dzielenie między sobą tylko aby partyjniacy więcej kosili $ (chociaż oczywiście Polska nie ma dużo urzędników, ba nawet w porównaniu do Francji...)
- grube miliardy wydawane na Urzędy Pracy tymczasem rejestracją osób bezrobotnych mogłyby się zając urzędy gminy/MOPSy, bo przecież te "programy aktywizacji zawodowej" w Urzędach Pracy to jest jakiś żart...
- KRUS a ZUS. O ile można zrozumieć przywileje emerytalne rolników to kompletnie nie ma sensu istnienie KRUSu. Przecież sposobów
Przecież sposób płacenia składek emerytalnych jest masa: od artystów, duchowieństwo, rolników aż po przedsiębiorców, ale nie ma Kasy Powszechnego Ubezpieczenia Społecznego Artystów/Księży...
- racjonalizacja wydatków socjalnych. TO 500 plus to jest pikuś (mimo tego straszenia, że ludzie zaczną masowo odchodzić z pracy -tak zmniejszyły się liczba sprzątaczek na rynku a aktywizacja zawodowa kobiet jest na podobnym poziomie co w lewicowej feministycznej Francji, a procent kobiet na kierowniczych stanowiskach jeden z najwyższych w UE -taki katolicki ciemnogród...), najczęściej to zwykły cash back chociaż ja bym wolał to zamienić na jakąś kartę dużej rodzinny, zniżki na transport publiczny (niestety po wejściu 500 plus pojawiały się sytuacje, że adopcje dzieci zaczęły się przedłużać, bo niektóre patologiczne rodzinny wyczuły kasiorę...).
Polska wbrew pozorom nie ma dużego socjalu: w porównaniu z NIemcami (kurczę miałem artykuł nawet przetłumaczony z die Welta ile procent mieszkańców Berlina żyje z socjalu -masakra) czy z Francją to jesteśmy daleko w tyle. Problemem jest to jaki procent PKB stanowią wydatki socjalne.
Gdyby zmniejszyć szarą strefę wprowadzając mniejsze opodatkowanie pracy to nagle dużo osób nie załapałoby się na socjal, mieszkanie socjalne, które są też zajebistym tematem marnowania kasy, kompletnie nie trafiają do osób, które powinny je dostać, a to jak ludzie o nie dbają...
1674243168650.png


To jest jednak niczym w porównaniu z kasą wydawaną na renty. Pierwsza grupa inwalidzka to naprawdę nie są tylko osoby sparaliżowane od szyi w dół. Państwo uważa, że lepiej zabierać często tysiąc złotych renty jeśli osoba niepełnosprawna przekroczy trochę dochodu większego niż mało niż wypłacać rentę i zwiększyć aktywizacje zawodową osób niepełnosprawnych -przecież to absurd...

Ograniczenia możliwości dorabiania przez emerytów: no chyba, że jesteś posłem to możesz pobierać emeryturę i większą pensję...

Takich przykładów to pewnie z kilkaset nawet by się znalazło, mniejszych i większych. Ile byłoby z tego oszczędności: nie tyle ile potrzeba, ale sprzedaż reformy emerytalnej byłaby łatwiejsza, a nie wielkie reformy ala ,,hej zabierzemy mundurówce przywileje nie ulepszając warunków pracy, bez podwyżek. Jezus ale dlaczego jest mniej chętnych, dlaczego ludzie odchodzą z pracy" :korwinlaugh:
Ja mogę zrozumieć wiek emerytalny 67 lat, mogę zrozumieć to, że Polska nigdy nie będzie rajem podatkowym, podwyżkę VATu, ale lanie wody do dziurawego wiadra to...

To jest największe kurestwo, szczególnie gdy kradną państwowe. Wykup mieszkania służbowego przysługuje komendantowi woj. policji po 1,5roku korzystania z niego, gość który był wojewódzkim w dwóch województwach, kupił sobie dwa, za grosze.
Senator Jackowski z PiS miał w pewnym momencie 6 albo 7 mieszkań, wszystkie ogarnął sobie jak pracował w urzędzie miasta Warszawy.
W lasach państwowych politycznie mianowani dyrektorzy kupują lesniczówki po 10tys. zł..
I nikt tego nie rozliczy.

Trochę taka prehistoria ale pamiętacie słynną leśniczówkę Kurskiego? :P
Też jakim cudem od Śmiszka, Budki, Kropiwnickiego ci ludzie zebrali kase na taką ilość mieszkań.
BTW pamiętam jak Rymanowski zadał Śmiszkowi pytanie, że on taki lewicowiec, popierał Ikonowicza na RPO to co by zrobił jakby on wynajął od niego mieszkanie i nie płacił :roberteyeblinking:

BTW najśmieszniejsze w tym wszystkim, że fundusze w ogóle nie muszą bać się tych zmian...
 
Wiadro to pieniądze z podatków. Nie tylko ze składek ZUSowskich.

Twoja retoryka miałaby sens gdyby problemy, które wymieniłeś byłyby nowsze niż zmiany demograficzne i gdybyśmy mieli pewność, że przy uszczelnieniu wiadra podatkowego te pieniądze poszłyby na FUS a nie na Elektrownię Atomową czy na zakupy wojskowe. Na FUS idą składki, a podatki to część którą się dosypuje. Zasada pareto podpowiada by podnieść wiek emerytalny w pierwszej kolejności, bo to da w najprostszy sposób największy zysk. Później detale.
 
Last edited:


No to przyspieszac do nas dostawy, jak bedziemy mieli nowsze to wtedy mozemy dac pt91 oparte na t72




Folia


Hmmm




CIA




Podoba mi sie ta fraza: single source of truth


@lemmy gdzie Polska? To tak mozna zapomniec? Z czego rozliczac naszych Panow i ich wspierajacych (glowne nurty opozycji)?






Ale jak to, foliarze mieli racje?










Ryzyka jedzenia insektow








 


No to przyspieszac do nas dostawy, jak bedziemy mieli nowsze to wtedy mozemy dac pt91 oparte na t72




Folia


Hmmm




CIA




Podoba mi sie ta fraza: single source of truth


@lemmy gdzie Polska? To tak mozna zapomniec? Z czego rozliczac naszych Panow i ich wspierajacych (glowne nurty opozycji)?






Ale jak to, foliarze mieli racje?










Ryzyka jedzenia insektow









Foliarze z koroną znowu mieli rację.
:beczka:niesamowite.
 
Back
Top