Polityka

1674030081847.png
 
Pewnie im sie zapomnialo

Miesiąc czasu. Gość dalej nie ma zarzutów, ani nie jest zatrzymany.

Przypominam dla oświeconych, jak ta sama Policja was i wasze rodziny ganiała z mandatami za brak szmaty BEZ PODSTAWY PRAWNEJ.
Tak tylko dla przypomnienia w jakim gówno stanie prawnym żyjemy.
 
Miesiąc czasu. Gość dalej nie ma zarzutów, ani nie jest zatrzymany.

Przypominam dla oświeconych, jak ta sama Policja was i wasze rodziny ganiała z mandatami za brak szmaty BEZ PODSTAWY PRAWNEJ.
Tak tylko dla przypomnienia w jakim gówno stanie prawnym żyjemy.
Poniewaz, on ma status osoby pokrzywdzonej w tej sprawie :fjedzia:
 
Jest cały odcinek do obejrzenia online?

wyprowadził się na wieś,
kupił chatę z działką za 60 tys chyba
były polityk PO mieszka tam, gdzie Duda miał ponad 80% poparcia
ma czas na rozwijanie swoich zainteresowań jak nauka włoskiego
o byłym przyjacielu Tusku zachował wszelkie możliwe złe wspomnienia
i stwierdził, że nie żałuje odejścia od polityki bo nie czułbym się dobrze w obecnej polityce w której chodzi o to kto mocniej komu nawrzuca.
Plus Rokita powiedział, że UE skreca w złą stronę.

Kurcze można się z Rokitą nie zgadzać, ale jaki regres w jakości polityków: to jest przepaść pomiedzy Kidawą/Leszczyną/Suskim/Semeniuk a Rokitą...

W sumie może gdyby Kukiz pogadał z Rokitą w 2015 roku to odpuściłby sobie politykę
 

wyprowadził się na wieś,
kupił chatę z działką za 60 tys chyba
były polityk PO mieszka tam, gdzie Duda miał ponad 80% poparcia
ma czas na rozwijanie swoich zainteresowań jak nauka włoskiego
o byłym przyjacielu Tusku zachował wszelkie możliwe złe wspomnienia
i stwierdził, że nie żałuje odejścia od polityki bo nie czułbym się dobrze w obecnej polityce w której chodzi o to kto mocniej komu nawrzuca.
Plus Rokita powiedział, że UE skreca w złą stronę.

Kurcze można się z Rokitą nie zgadzać, ale jaki regres w jakości polityków: to jest przepaść pomiedzy Kidawą/Leszczyną/Suskim/Semeniuk a Rokitą...

W sumie może gdyby Kukiz pogadał z Rokitą w 2015 roku to odpuściłby sobie politykę

Już oglądałem. Wiem gdzie mieszka bo to blisko mnie. Znam trochę ludzi z tych Górek (fest specyficzni ludzie, trzeba nadmienić, nawet jak na standardy podkarpackie) i opowiadali mi właśnie, że mieszka i żyje z nimi :)

Bardzo mi się podoba co ze sobą zrobił na starość.

O stanie polskiej polityki to nie da się z nim nie zgodzić, myślę, że jedynie wierni-symetryczni :lol: widzowie wsi24 oraz tvpis nie dostrzegają tego.
 

Milenialsi skończą wynajmując mieszkania bez mebli :P
A oczywiście przypadkiem ktoś wylobował, że umowa najmu instytucjonalnego i umowa chyba zakwaterowania dużo lepiej omija ustawę o ochronie lokatorów ( ta ochrona lokatorów też jest śmieszna: w UK są większe ograniczenia odnośnie jakości mieszkań, bezpieczeństwa -w Polsce regulacje odnośnie niepłacących ludzi, ba nawet gorzej niż w Hiszpanii jest ale nie będę się rozpisywał bo cholera wie kto to czyta xD) niż umowa najmu okazjonalnego-ładnie na tym wyjdą fundusze. BTW deweloperzy już zajmują sie pośredniczeniem w najmie i remoncie. Na zachodzie zostawiają sobie trochę mieszkań dla siebie aby zachować płynność finansową. W Polsce też tak będzie.

Bardziej mnie ciekawi podatek od pustostanów. Te skończone nieuki Ikononowicz i Śpiewak mówią o 1,8 mln pustostanów. Wiem gdzie one są: kamienice w stanie jakby druga wojna światowa dopiero się skończyła i wolne domy na wioskach.

Kolejny przykład jak ludzie na wycinku statystyki wyciągają chore wnioski...
 

wyprowadził się na wieś,
kupił chatę z działką za 60 tys chyba
były polityk PO mieszka tam, gdzie Duda miał ponad 80% poparcia
ma czas na rozwijanie swoich zainteresowań jak nauka włoskiego
o byłym przyjacielu Tusku zachował wszelkie możliwe złe wspomnienia
i stwierdził, że nie żałuje odejścia od polityki bo nie czułbym się dobrze w obecnej polityce w której chodzi o to kto mocniej komu nawrzuca.
Plus Rokita powiedział, że UE skreca w złą stronę.

Kurcze można się z Rokitą nie zgadzać, ale jaki regres w jakości polityków: to jest przepaść pomiedzy Kidawą/Leszczyną/Suskim/Semeniuk a Rokitą...

W sumie może gdyby Kukiz pogadał z Rokitą w 2015 roku to odpuściłby sobie politykę

W pełni rozumiem taki styl życia. Gdybym nie musiał się troszczyć o finanse, już dawno bym się zaszył z książką wśród krzaków porzeczek
 
Tak właśnie zróbmy jak się zestarzejemy, tylko może trochę wcześniej niż Rokita, jeśli się uda.
@Karateka@ dojdzie do władzy, wprowadzi wiek emerytalny 70 lat i tyle wam się to uda
:korwinlaugh:

A na poważnie to chyba wcześniej Rokita spowolnił tempo życia, tylko kombinował z mieszkaniem we Włoszech. Za mieszkanie w centrum Krakowa (tam to oszalały te ceny mieszkań) które chyba sprzedał to na tej wiosce może mu nic nie brakować.
Tylko coś podejrzewam, że takich histori spowolnienia przed emeryturą bedzie coraz mniej.
Już zaczynają się debaty o podatku majątkowym, narazie kto ma kilkanaście mieszkań, skończy się na tym, że każdy będzie płacił ten minim 2% od wartości mieszkania rocznie (oprócz oczywiście funduszy np. w DE Vonovia mająca 500 tys. mieszkań ładnie omija podatki). Najpierw pewnie wezmą się za mieszkania w centrum w miastach wojewódzkich, aby samorządy mogły ustalać podatki od mieszkań i jednocześnie przytnie się wpływy podatkowe samorządów za inne rzeczy...
Jeszcze pewnie podatek spadkowy będzie również w przypadku rodzinnych spadków.
Zacznie się mocniejsza segregacja majątkowa: osiedla dla bogatych, średnio bogatych, reszty oraz socjalne osiedla, które kuźwa zawsze się źle skończą. Już był eksperyment w Warszawie

Plus jeszcze wejdzie nakaz zeroemisyjność domów, mieszkań. Chyba nawet tutaj wstawiałem o tym tweety -no wydłuży to drogę do własnego mieszkania, a wynajem wcale tani nie będzie, a te pustostany na wsi to...
W ogóle ciekawy temat wynajmowania domów: gdyby trochę poluzowali ochronę niepłacących lokatorów to sporo domów mogłoby się pojawić na rynku najmu....
 
@Dzihados ja siedze trochę w portowych rzeczach i jest afera jak ja pierdole z tymi nurkami. Od razu można wykluczyć, że szukali tam bursztynu bo sprzęt zbyt profesjonalny na amatorskiego nurka. Narkotyki raczej też wykluczają(nurkują dzisiaj w poszukiwaniu czegoś) bo są dużo lepsze, że tak powiem szlaki dostania się do portu/odebrania czegoś itp.
Najprawdopodobniej byli to szpiedzy, którzy badali infrastrukturę portów. Przynajmniej tak wychodzi z dowodów i informacji jakie są zebrane ma ten moment. Patroli morskich od poniedziałku jest tyle, że chyba jakbym zliczył wszystkie co widziałem przez 2lata to bym tylu nie naliczył co od początku tego tygodnia.
 
@Dzihados ja siedze trochę w portowych rzeczach i jest afera jak ja pierdole z tymi nurkami. Od razu można wykluczyć, że szukali tam bursztynu bo sprzęt zbyt profesjonalny na amatorskiego nurka. Narkotyki raczej też wykluczają(nurkują dzisiaj w poszukiwaniu czegoś) bo są dużo lepsze, że tak powiem szlaki dostania się do portu/odebrania czegoś itp.
Najprawdopodobniej byli to szpiedzy, którzy badali infrastrukturę portów. Przynajmniej tak wychodzi z dowodów i informacji jakie są zebrane ma ten moment. Patroli morskich od poniedziałku jest tyle, że chyba jakbym zliczył wszystkie co widziałem przez 2lata to bym tylu nie naliczył co od początku tego tygodnia.
Ja liznąłem nieco nurkowania technicznego, i uwierz mi, że to nie jest sprzęt profesjonalny. Nie wiem co oni tam robili, ale gdyby to byli dywersanci, albo szpiedzy, to nikt by o nich nigdy nie wiedział.
Jest gdzieś w niecie wypowiedź gościa, który ładował im butle w Trójmieście, to wiarygodny człowiek, który stwierdził, że to amatorzy.

 
Ja liznąłem nieco nurkowania technicznego, i uwierz mi, że to nie jest sprzęt profesjonalny. Nie wiem co oni tam robili, ale gdyby to byli dywersanci, albo szpiedzy, to nikt by o nich nigdy nie wiedział.
Jest gdzieś w niecie wypowiedź gościa, który ładował im butle w Trójmieście, to wiarygodny człowiek, który stwierdził, że to amatorzy.

Ja tylko przekazuje co za jazda jest w portach od poniedziałku i co opowiadają. Sprzęt nie był wypożyczany tylko ich to wiem na pewno. Wiem, że marynarka wojenna zajmuje się tym teraz ale być może dlatego, że w naftoporcie jest poziom 2 zagrożenia i teraz będą to bardzo kontrolować.

Ile mogli by metrów zejść w dół jak mieli 15l butle ładowane po 300barów?
 
Do 300 bar praktycznie nikt nie ładuje, zwykle 200-240bar. Na powietrzu (butle nabite powietrzem) głębokosc 50m to maks, a w praktyce, żeby jeszcze czegoś szukac to 30-40m, to dlatego, że narkoza azotowa pojawia się przy głębokich nurkowaniach na powietrzu.
W takich warunkach jak teraz, mogli być w wodzie koło godziny. To na ile wystarczy gazu zależy od jego ciśnienia, pojemnosci butli (mieli 15l) i głębokości, indywidualne zużycie można jakoś uśrednić.
Jak głęboko jest tam gdzie ich znaleźli?
 
Do 300 bar praktycznie nikt nie ładuje, zwykle 200-240bar. Na powietrzu (butle nabite powietrzem) głębokosc 50m to maks, a w praktyce, żeby jeszcze czegoś szukac to 30-40m, to dlatego, że narkoza azotowa pojawia się przy głębokich nurkowaniach na powietrzu.
W takich warunkach jak teraz, mogli być w wodzie koło godziny. To na ile wystarczy gazu zależy od jego ciśnienia, pojemnosci butli (mieli 15l) i głębokości, indywidualne zużycie można jakoś uśrednić.
Jak głęboko jest tam gdzie ich znaleźli?
Z 30metrów będzie.
 
W sumie może gdyby Kukiz pogadał z Rokitą w 2015 roku to odpuściłby sobie politykę
A to nie bylo tak, ze cala kariera Rokity posypala sie kiedy Nelly zaczela robic kariere w opozycyjnej partii i wyszedl na beta samca?
 
A to nie bylo tak, ze cala kariera Rokity posypala sie kiedy Nelly zaczela robic kariere w opozycyjnej partii i wyszedl na beta samca?
Dokładnie, Kaczor go załatwił biorąc ją do PISu, na dodatek okazała się niezbyt mądra.
 
  • Like
Reactions: spa
A to nie bylo tak, ze cala kariera Rokity posypala sie kiedy Nelly zaczela robic kariere w opozycyjnej partii i wyszedl na beta samca?
Chyba nie. Mogę się mylić ale mi się wydaje, że ona zaczęła kiedy on skończył, ale nie chce mi się googlować. Co prawda, mając taką żonę, dokładnie na takiego samca wyszedł :)
 
Back
Top