Polityka

Jaki by nie był, to trwa przy swoim w odróżnieniu od niektórych atencjuszy z Konfederacji, chcących łapać zasięgi na podążaniu zawsze z prądem. Gdzie nie spojrzeć, mnóstwo Ukraińców w wieku poborowym, jednak to jest passe, narracja ruskich onuc, więc bijemy w bębenek kobiet z dziećmi.


W Bułgarii nie ma samozwańczych wolnych mediów przyklejających łatki onuc, więc nie pierdolą się w tańcu i mówią jak jest:

W związku ze zbliżającym się sezonem turystycznym, władze Bułgarii postanowiły zakończyć program kwaterowania uchodźców z Ukrainy w nadmorskich kurortach. Dodatkowo liberalna wicepremier Kalina Konstantinowa skrytykowała roszczeniową postawę Ukraińców i brak rzetelnych informacji z ich strony.

Premier Kirił Petkow stwierdził wprost, że Bułgaria nie może dalej wspierać „luksusowych pobytów” dla obywateli Ukrainy. Udzieliła ona im pomocy na trzy miesiące, ale dalej nie jest już w stanie tego czynić. Zdaniem szefa rządu teraz jego kraj „urzeczywistni” pobyt uchodźców.

Osoby przebywające dotąd w hotelach i pensjonatach nad Morzem Czarnym, jeśli rzeczywiście potrzebują pomocy, będą mogły skorzystać z miejsc znajdujących się w rządowych ośrodkach w Elchorowie i Sarafowie.

Jeszcze dalej poszła wiceszefowa rządu. Konstantinowa powiedziała, że Bułgaria zapewniła im luksusowe zakwaterowanie, natomiast w zamian otrzymała „masowe, konkretne i osobiste roszczenia”, których w chwili obecnej nie jest już w stanie zaspokoić.

Zarzuciła ona również uchodźcom, że nie zapewniają lokalnej administracji rządowej i samorządowej należytych informacji o ich sytuacji oraz dalszych planach. Rząd zapewnia im bowiem transport, natomiast ostatecznie specjalnie przygotowane autobusy i pociągi stoją później puste.
W bułgarskich mediach pojawiają się liczne informacje o niezadowoleniu Ukraińców. Twierdzą oni, że będą teraz zakwaterowani w gorszych miejscach, a przeszkadzają im zwłaszcza górskie lokalizacje.

Ale mi nie chodziło o ocenę tego jaki jest czy nie jest tylko czy takie słowa pisowskiego chuja ministra świadczą o nim dobrze czy nie.
 
Ale mi nie chodziło o ocenę tego jaki jest czy nie jest tylko czy takie słowa pisowskiego chuja ministra świadczą o nim dobrze czy nie.
W PL jest tak, że albo nie ma żadnego planu, albo nie chcą nam powiedzieć prawdy. Myślę, że dynamika sytuacji wszystkich zaskoczyła i władza niczego nie kreowała tylko reagowała na to co się działo. W efekcie popełniono wiele błędów.

To tylko pokazuje jak niewiele różnimy się od Rosji, z której tak lubimy się śmiać. Bo skoro mamy kilkanaście służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo obywateli, ministerstwa, wydziały obrony cywilnej w samorządach, to jak to jest, że nie byliśmy przygotowani na scenariusz, że w naszym kraju mogą pojawić się uchodźcy? Dzisiaj nikt o tym nie mówi, bo dupy dała cała klasa polityczna, nikt nic nie robił od 30lat.

Z resztą podobnie było z pandemią, nikt nie zakładał, że może pojawić się zaraza, mimo, że jako ludzkość mieliśmy już wiele takich doświadczeń. Za to, że ludzie szyli maseczki ze starych gaci, wszyscy politycy powinni być zmieceni z planszy. A co się stało? Kolesie wykorzystali okazję żeby dodatkowo nakraść i uchwalili ustawę, która ich zwalnia z odpowiedzialności. Karawana jedzie dalej, a na koronę zmarło w PL 100tyś. ludzi, ilu można było uratować gdyby władza była kompetentna, gdyby były plany kryzysowe? Nikogo to nie interesuje, nawet wniosków nie wyciągniemy.

Z Ukraińcami też nie ma żadnego planu, nikt nie odpowiedział na strategiczne pytania, czy my ich tu chcemy po wojnie? Czy nam się to będzie opłacało (ekonomia, przestępczość)? Czy, jeśli już zostaną, to mamy ich polonizować, czy otwierać im ukraińskie szkoły? Czy chcemy być dla nich równorzędnym partnerem, czy ich politycznie podporządkować? Czy chodzić wokół nich na palcach i prosić o możliwość odbudowy Doniecka, czy twardo stawiać warunki już teraz?

Nie liczcie na to, że ktoś stworzy jakąś koncepcje, temat będzie zjebany jak zawsze, już teraz to widać.
 
W PL jest tak, że albo nie ma żadnego planu, albo nie chcą nam powiedzieć prawdy. Myślę, że dynamika sytuacji wszystkich zaskoczyła i władza niczego nie kreowała tylko reagowała na to co się działo. W efekcie popełniono wiele błędów.

To tylko pokazuje jak niewiele różnimy się od Rosji, z której tak lubimy się śmiać. Bo skoro mamy kilkanaście służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo obywateli, ministerstwa, wydziały obrony cywilnej w samorządach, to jak to jest, że nie byliśmy przygotowani na scenariusz, że w naszym kraju mogą pojawić się uchodźcy? Dzisiaj nikt o tym nie mówi, bo dupy dała cała klasa polityczna, nikt nic nie robił od 30lat.

Z resztą podobnie było z pandemią, nikt nie zakładał, że może pojawić się zaraza, mimo, że jako ludzkość mieliśmy już wiele takich doświadczeń. Za to, że ludzie szyli maseczki ze starych gaci, wszyscy politycy powinni być zmieceni z planszy. A co się stało? Kolesie wykorzystali okazję żeby dodatkowo nakraść i uchwalili ustawę, która ich zwalnia z odpowiedzialności. Karawana jedzie dalej, a na koronę zmarło w PL 100tyś. ludzi, ilu można było uratować gdyby władza była kompetentna, gdyby były plany kryzysowe? Nikogo to nie interesuje, nawet wniosków nie wyciągniemy.

Z Ukraińcami też nie ma żadnego planu, nikt nie odpowiedział na strategiczne pytania, czy my ich tu chcemy po wojnie? Czy nam się to będzie opłacało (ekonomia, przestępczość)? Czy, jeśli już zostaną, to mamy ich polonizować, czy otwierać im ukraińskie szkoły? Czy chcemy być dla nich równorzędnym partnerem, czy ich politycznie podporządkować? Czy chodzić wokół nich na palcach i prosić o możliwość odbudowy Doniecka, czy twardo stawiać warunki już teraz?

Nie liczcie na to, że ktoś stworzy jakąś koncepcje, temat będzie zjebany jak zawsze, już teraz to widać.
Zgadzam się w 100% z Twoją oceną sytuacji ale czy to napewno miała być odpowiedź na mój post? :)
 
Najlepsze w tym jest jeszcze to jak zarówno prawactwo jak i lewactwo licytuje się na to, która strona ma większych fanatyków.
Teraz załóżmy, że Elon Musk (albo Zuckenberg) dotrzyma słowa i zacznie walczyć realnie z bootami, maskontami -kurczę pusto byłoby na twitterze i fejsie, bez paru tysięcy komentarzy pod każdym postem :roberteyeblinking:
Nawet nie rzucili się ludzie na wykupowanie też weryfikacji, złaszcza po tych trol akcjach z wykupowaniem znaczka "zweryfikowane konto" firmom zbrojeniowym i tweetami: przez łamanie praw człowieka zero dostaw broni do Arabii Saudyjskiej i Izraela


Kaczyński też nie negocjuje:
Sasin drukuj kuźwa nie pytaj, nie myśl, ja myślę za ciebie, to wystarczy -tak jakby sie ktoś zastanawiał dlaczego obecny system jest zły i coś się zmieni po wyborach albo czy ministrowie zasługują na podwyżki :korwinlaugh:
Semeniuk zastąpi Leszczyna, Sasina Jachira i tak dalej...

Moja ulubiona posłanka



EDIT: a to jest ciekawe zjawisko: przez 7 ostatnich lat Ziobro miał kompletnie w dupie co prokuratura wyprawia z definicja obrony koniecznej, wsadzenie ludzi do aresztów za to (jakby kaucja w Polsce nie istniała i każdy człowiek zaraz miał rzucić wszystko i uciec na Karaiby) i procesy i nagle...
... parę spraw wycieka mocniej do mediów, Ziobro kpi wcześniej z poznańskiego prokuratora, teraz warszawskiej pani prokurator

 
Last edited:
HWDP



Daję po jednym lajku na osobę i słucham państwa :cool:
pobrane (15).jpeg
 
W PL jest tak, że albo nie ma żadnego planu, albo nie chcą nam powiedzieć prawdy. Myślę, że dynamika sytuacji wszystkich zaskoczyła i władza niczego nie kreowała tylko reagowała na to co się działo. W efekcie popełniono wiele błędów.



Z resztą podobnie było z pandemią, nikt nie zakładał, że może pojawić się zaraza, mimo, że jako ludzkość mieliśmy już wiele takich doświadczeń. Za to, że ludzie szyli maseczki ze starych gaci, wszyscy politycy powinni być zmieceni z planszy. A co się stało? Kolesie wykorzystali okazję żeby dodatkowo nakraść i uchwalili ustawę, która ich zwalnia z odpowiedzialności. Karawana jedzie dalej, a na koronę zmarło w PL 100tyś. ludzi, ilu można było uratować gdyby władza była kompetentna, gdyby były plany kryzysowe? Nikogo to nie interesuje, nawet wniosków nie wyciągniemy.
Zmarło 100 tysięcy przez super wiruska.
200 kolejnych tysięcy przez zamknięte szpitale.
I teraz będzie kolejna 100tka przez bezsensowne decyzję wizjonerów zdrowia.

Nie zapominajmy o tym.
 
Zmarło 100 tysięcy przez super wiruska.
200 kolejnych tysięcy przez zamknięte szpitale.
I teraz będzie kolejna 100tka przez bezsensowne decyzję wizjonerów zdrowia.

Nie zapominajmy o tym.
O to mi właśnie chodzi. I w ogóle, abstrahując od szczepionek, czy ktoś próbuje ocenić postępowanie państwa, czy decyzje były prawidłowe, zgodne z procedurami itd.? Co trzeba zmienić, poprawić na przyszłość? Wszyscy chcą szybko zamknąć temat bo zaniechania dotyczą wszystkich rządów, a opozycja chciałaby tylko grilować PIS za złodziejstwo.
 
O to mi właśnie chodzi. I w ogóle, abstrahując od szczepionek, czy ktoś próbuje ocenić postępowanie państwa, czy decyzje były prawidłowe, zgodne z procedurami itd.? Co trzeba zmienić, poprawić na przyszłość? Wszyscy chcą szybko zamknąć temat bo zaniechania dotyczą wszystkich rządów, a opozycja chciałaby tylko grilować PIS za złodziejstwo.
Wystarczy sobie policzyc ile zaoszczedzil ZUS na tych setkach tysiecy zmarlych.
 
Przeciez to chyba najlatwiej jest policzyc.
A są jakieś oficjalne info na ten temat? W końcu to pieniądze publiczne. Powinno być jasno i przejrzyście. Jest? Ja nie wiem, dlatego pytam. Już nie chodzi mi o konkretne wyliczenia tylko czy są takie informacje jawne itd.?
 
O to mi właśnie chodzi. I w ogóle, abstrahując od szczepionek, czy ktoś próbuje ocenić postępowanie państwa, czy decyzje były prawidłowe, zgodne z procedurami itd.? Co trzeba zmienić, poprawić na przyszłość? Wszyscy chcą szybko zamknąć temat bo zaniechania dotyczą wszystkich rządów, a opozycja chciałaby tylko grilować PIS za złodziejstwo.
teoretycznie dzięki kłótni Kaczyńskiego z Banasiem mamy jednego z najbardziej niezależnych prezesów NIKu w historii, ale...
... opozycja nic konkretnego nie wyciaga z raportów NIKu. NIe wyciąga, bo dziennikarze by pytali jak to ograniczać.
A nie ograniczą bo sami chcą robić to samo.
Tak samo jak ze spółkami skarbu państwa: prezydent Wrocławia, prezydent Gdańska, Warszawa, Poznań.... Nawet wczoraj Schetyna w Radiu Zet bronił prezydenta Wrocławia, że jest w radach nadzorczych w wielu spółkach miejskich w całej Polsce, bo ,,prezydenci mało zarabiają"...

Jakaś partia mówi o większej kontroli polityków, o tym aby członkowie partyjni nie zasiadali w spółkach państwowych? Albo może aby urzędnicy nie mogli być jednocześnie w spółkach państwowych? W Norwegii chyba tak jest...
Albo o wnioskach ze źródeł finansowania Hołowni i Biedronia o których PKW wypowiedziała "patologiczne metody"?
Nikt nie schyla się aby wyrwać korzenie zła: jedynie mówią o zrywaniu zgniłych jabłek jak Sasin. Boże gdyby głównym problemem był Sasin to Polska byłaby wspaniałym państwem...
Zamienią Pawłowicz na Spurek/Matczaka/Sadurskiego/Tuleye i tak będzie wyglądała walka o praworządność...
 
A są jakieś oficjalne info na ten temat? W końcu to pieniądze publiczne. Powinno być jasno i przejrzyście. Jest? Ja nie wiem, dlatego pytam. Już nie chodzi mi o konkretne wyliczenia tylko czy są takie informacje jawne itd.?
Mowi sie, ze niewykorzystane plus zamowione to jakies 10 - 12 mld pln. Nie ma chyba oficjalnych i raczej nie bedzie.
 




Z kim walcza Rosjanie?
















Za jakis czas sie dowiemy


XD






W sumie to nie jest smieszne




XD


XD
















Aborcja nie jest about iothers XD


Environmental case for the child?












Deepfake komercyjnie








 
W sumie nie powiedziała nic odkrywczego: wręcz prościej nie da się tego wytłumaczyć.
Jeszcze dodałbym, że TK to fajny środek do celu, którym jest przepychanie własnych pomysłów: od SN w USA z małżeństwami homo i aborcja aż po Meksyk, Korea połud., a w Polsce też były ciekawe wyroki nie tylko aborcyjny...




 
Rola podobno ma dostać dwójkę na listach konfederacji w Warszawie. Jak tam fani merytorycznych opozycji? Czy ten wybitny geopolityk do dobre wzmocnienie Konfederacji?
 
czy takie słowa pisowskiego chuja ministra świadczą o nim dobrze czy nie
Świadczą bardzo dobrze
Rola PODOBNO ma dostać dwójkę na listach konfederacji w Warszawie. (...)
Jeśli "podobno" to szkoda strzępić
Czy to dobre wzmocnienie Konfederacji?
Żadne. Jeśli rzeczywiście taką decyzję podjęto, to jedynym dla mnie wytłumaczeniem jest zdobycie większej liczby głosów, a ten irytujący koleś nie będzie miał jakiegokolwiek wpływu na cokolwiek w Konfederacji, nie mówiąc już o jakiejś pozycji. Jeśli okazałoby się inaczej, moim zdaniem byłby to błąd.
Jak tam fani merytorycznych opozycji?
Przyznajesz, że brak merytoryczności jest dla Ciebie na plus, nie dziwię się. Jeśli sarkasz, wskaż co w ich programie i projektach ustaw jest niemerytorycznego.
 
Świadczą bardzo dobrze

Jeśli "podobno" to szkoda strzępić

Żadne. Jeśli rzeczywiście taką decyzję podjęto, to jedynym dla mnie wytłumaczeniem jest zdobycie większej liczby głosów, a ten irytujący koleś nie będzie miał jakiegokolwiek wpływu na cokolwiek w Konfederacji, nie mówiąc już o jakiejś pozycji. Jeśli okazałoby się inaczej, moim zdaniem byłby to błąd.

Przyznajesz, że brak merytoryczności jest dla Ciebie na plus, nie dziwię się. Jeśli sarkasz, wskaż co w ich programie i projektach ustaw jest niemerytorycznego.

Satysfakcjonująca odpowiedź. Bardziej props niż hejt. Co do braku merytoryczności to zauważ, że co do ustaw Konfederacji (ustawy Mentzena) ciężko się odnieść, ponieważ zniknęły z przestrzeni publicznej. Dlaczego?
 
Zastanówmy się co Konfederacja mogłaby wnieść do ewentualnej koalicji, niezależnie czy z PiS, czy z PO? Czy Konfa byłaby w stanie udźwignąć sukces wyborczy, czy od razu by się zaczął wewnętrzny chocholi taniec i wszystko by się posypało.
 
Zastanówmy się co Konfederacja mogłaby wnieść do ewentualnej koalicji, niezależnie czy z PiS, czy z PO? Czy Konfa byłaby w stanie udźwignąć sukces wyborczy, czy od razu by się zaczął wewnętrzny chocholi taniec i wszystko by się posypało.
Wróciłaby kara śmierci, głównie dla wcześniej wybatożonych homosiów, kobiety i dzieci by zgwałcono a podatki zostałyby takie same :suchykarol:


:tongue:
 
LOL
Jednak u nas nie jest najgorzej, serio polecam :)




W sumie malo njusow z UK widze, wiec ciezko mi sie odniesc






Baza w Argentynie?






Wyscig: kto s,ybciej i lepiej przeszkoli






Ciekawy watek










Ej sanitarysci, czujecie to na sumieniu?




Ale teraz beda cisnac




 
co do ustaw Konfederacji (...) zniknęły z przestrzeni publicznej
Tu masz 14 projektów ustaw Konfederacji:
ustawy Mentzena
Mówisz o tzw. 100 ustaw Mentzena? One zawierają jedynie jego postulaty, nie konsultował ich ani z Konfederacją ani z istniejącą podówczas partią Korwin. Tutaj jest chyba tylko jedna, a może wszystkie ale nie wiem jak nawigować po tej stronie:
Zastanówmy się co Konfederacja mogłaby wnieść do ewentualnej koalicji, niezależnie czy z PiS, czy z PO?
Mówili o tym, na początek przedstawią warunki, postulaty, które musiano by spełnić, jeśli nie - z nikim nie wejdą w koalicję.
Czy Konfa byłaby w stanie udźwignąć sukces wyborczy
Mówisz o ewentualności, w której okazałoby się, że mają większość w sejmie? Jaką skalę sukcesu masz na myśli i osiągniętą po jakim czasie? Jak by nie było to jest wróżenie z fusów, tę formacje możemy w pierwszym miejscu oceniać po programie i przygotowanych projektach ustaw, a sprawą marginalną są wypowiedzi nie konsultowane, jakieś jednostkowe odpały, itd.
 
Last edited:
Myślę o takim układzie, w którym Konfa będzie języczkiem u wagi, i duża partia będzie ich potrzebowała do koalicji.
Ok, jednak wciąż - nie wiem w oparciu o jakie kryteria chcesz rozważać, czy Konfa będzie w stanie udźwignąć status partii stanowiącej "języczek uwagi"?
 
Back
Top