Polityka

A to brrr kiedykolwiek kończy się inflacją? Hulaj dusza, piekła nie ma!


Spróbowałem wysłuchać Glapińskiego, bo niby warto wysłuchać drugiej strony

wina pandemia, winny Putin, tego nikt się nie spodziewał. Czesi podnosili stopy i mają wyższą inflacje niż Polska. Tak w ogóle to eksperci z Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Eurpejskiego Banku Centralnego nas chwalą. Nagonka na NBP, na naszych ekspertów..


To trochę tak jakby w 97 mówić: tego nikt się nie spodziewał, że powódź zmiażdży Wrocław. Co z tego, że cholerna Odra jest prawie wszędzie we Wrocławiu blisko? Co z tego, że gdyby Holandia z depresją była tak przygotowana na powodzie to już dawno byłaby zalana?

W książce Kaczyńskiego jest niby fragment, że on nie wierzy, że dodruk powoduje inflacje...

Jest na twitterze taki profil Wenezuelska Szkoła Ekonomii i Zygmuntowski: tam można ciekawsze rzeczy przeczytać...

BTW tak odnośnie czarnych łabędzi: Gwiazdowski zacytował ostatnio wypowiedź byłego członka RPP chwalącego Erdogana, że jego polityka monetarna jest korzystna dla eksportu (to się nawet jakoś nazywa: nie trzeba podnosić podatków, trzeba tylko drukować to i tak państwo wyjdzie na plus) xD
Glapiński jest wykładowcą akademickim, program Razem pisała też pani wykładająca...
Może wprowadzić matematykę finansową od podstawówki...
 
Ktos z tych co podaja wartosc inflacji w Polsce w ogole mowi jak jest ona liczona ? Co jest brane pod uwage ?
Nie wiem ale skojarzylo mi sie


Jak ktos chce wiedziec w jak czarnej dupie jestesmy i jak dlugo bedziemy w niej siedziec.

Ale zafajnopolaczyles, przeciez to wynik naszej pomocy Ukraińcom XD
To ja nie za za to na stacji place? A tak bardzo chcialem XD ;)




Wow


Science!




Science! (100k lajkow XD)


Imperium Lechickie XD


Nie mam sily komentowac... tego chcemy, jako wyborcy, to tak robia...








Brakuje ciezarowek?




Leopardy


XD
 
George Clooney

1657693614727.png
 
Ja to jestem ciekawy czy jak Biden by nie wystartował na 2 kadencję, to czy idący pod 90 Sanders wystartuje ponownie. :beczka:
W poprzednich wyborach udało się przekręcić wyniki na korzyść dziadka. Teraz po tych paru latach "rządów" żaden posiadający rozum hamburger (nie liczę smoluchow bo to podludzie) się na to nie złapie.
Czy Trump czy DeSantis to będzie zwycięstwo Ameryki i promyczek dla nas.
 
Trol konto zobacz co jest loginem po @

Na tt można zmieniać wyświetlaną nazwę i później ludzie się łapią na takie gówno konta
Mnie już nic nie zdziwi w tym kraju dlatego pytam.

W sumie może by poliniacy zaczęli protestować w końcu o coś ważniejszego niż skrobanka czy tvn.
:childcry:
 
Na początku tragikomiczne, bo w polskich realiach możliwe

Po pierwsze: albo jesteś kozak i nie nosisz krzyża na szyi, albo nie jesteś jak prawilne chłopaki z Cracovi dzięki którym można wyśmiać kiboli. Takie podejście trochę jak feministki: jebać Kościół i "jednocześnie ale księdzu dlaczego nie dasz ślubu kościelnego, cywilny nie ładnie na zdjęciach wychodzi"...
Po drugie: jak go wstawi PO na listę to będzie to ich największy sukces po 2007 roku
Po trzecie: chciałbym w końcu usłyszeć bo nikt z chcących legalizacji MJ tego nie mówi -w jaki sposób unikną narkoturystki jak w Amsterdamie (skoro Holendrzy mają ten problem to Polska też będzie miała)? Model jak z lekami w Australii, gdzie pokazujesz często w aptece prawo jazdy i farmaceuta sprawdza ile leków brałeś w miesiącu?


A drugie news pokazuje jak cholernie szkodliwa jest narracja zachodniej lewicy, że oni pomagają Afryce dzięki przyjmowaniu nielegalnych imigrantów. Zarabiają na tym handlarze ludźmi...
Teoretycznie mogą go pewnie deportować do Somalii jakby byli złośliwi. Dlatego nie ma religii, która odpowiednio potraktuje Ochojską...

To samo UK, które uważa, że podstarzały Ziemkiewicz stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju :muttley:

Trol konto zobacz co jest loginem po @

Na tt można zmieniać wyświetlaną nazwę i później ludzie się łapią na takie gówno konta
Nie gówno konta: te momenty, kiedy nabiera się onet na tweet "Trzaskowskiego" o zmianie trasy marszu, jak były szef CBŚ bezmyślnie kopiuje, jak koordynator służ specjalnych Sienkiewicz odpowiada na fake konto -piękny widok :tellmemore:
 
W poprzednich wyborach udało się przekręcić wyniki na korzyść dziadka. Teraz po tych paru latach "rządów" żaden posiadający rozum hamburger (nie liczę smoluchow bo to podludzie) się na to nie złapie.
Czy Trump czy DeSantis to będzie zwycięstwo Ameryki i promyczek dla nas.
w sprawie tych oszustw Trump mógł przesadzać. Prokuratorzy w republikańskich stanach się nie rozkręcili, SN (przecież nie z większością Demokratów) uznał wybory.
Trump miał ciężko, żeby wygrać. Skutki covidu i restrykcji były duuuuuuuuuuuuuużo mocniejsze w USA niż w Polsce, dlatego nawet Biden wygrał wybory.
Teraz widać, że Musk wyczuł słabość Trumpa, kupno twittera to pewnie troling...
 
Lubnauer w TV:
4 dniowy tydzień pracy to bedzie taki program pilotażowy. Może powinniśmy na początku przetestować to na urzędnikach, więcej obywateli już załatwia sprawy online.
Czyli obiecali 20% podwyżki dla budżetówki a dadzą im wolne:muttley:
 
Back
Top