Polityka


Na chuj CDC rzeczywisty materiał do badań, na chuj im grupa kontrolna, pobierzmy materiał od 58 latka chorego na raka płuc, przepuśćmy przez wirówki i sie ulepi limit wykrywalności dla koronawirusa i na tej podstawie stwórzmy panel diagnostyczny RT-PCR i wypchajmy go na tyle hermetycznym językiem, by prawnicy pokroju karateki wspierający się fiałkologią nie połapali się o co chodzi, a język ten i autorytet ex cathedra CDC zupełnie im wystarczył, by szerzyć wiarę w tego typu follow the science. Reszta? Wystarczy, że to nałukofcy stworzyli i w TV mówio, że działa, to przecież funkcjonować bez zarzutu musi. Że biolodzy molekularni się burzą? To przecie foliarze jakieś ci jacyś bio-molekuni, czy jak ich tam?
 


Gdyby Mentzen i Dziambor żyli w czasach, gdy funkcjonował jeszcze sześciodniowy tydzień pracy i ktoś wyszedłby z pomysłem wprowadzenia pięciodniowego tygodnia pracy, to pierdoliliby dokładnie to samo. Obśmiewaliby i przekonywali jaki to nie jest zły pomysł. <ziew>
 
Gdyby Mentzen i Dziambor żyli w czasach, gdy funkcjonował jeszcze sześciodniowy tydzień pracy i ktoś wyszedłby z pomysłem wprowadzenia pięciodniowego tygodnia pracy, to pierdoliliby dokładnie to samo. Obśmiewaliby i przekonywali jaki to nie jest zły pomysł. <ziew>
Szklana kula widzę była grzana
 
Gdyby Mentzen i Dziambor żyli w czasach, gdy funkcjonował jeszcze sześciodniowy tydzień pracy i ktoś wyszedłby z pomysłem wprowadzenia pięciodniowego tygodnia pracy, to pierdoliliby dokładnie to samo. Obśmiewaliby i przekonywali jaki to nie jest zły pomysł. <ziew>
Chyba nie pracujesz w transporcie, albo usługach, bo tam każdy dzień daje pieniądze.
 
Gdyby Mentzen i Dziambor żyli w czasach, gdy funkcjonował jeszcze sześciodniowy tydzień pracy i ktoś wyszedłby z pomysłem wprowadzenia pięciodniowego tygodnia pracy, to pierdoliliby dokładnie to samo. Obśmiewaliby i przekonywali jaki to nie jest zły pomysł. <ziew>


Kiedyś bym pomyślał, że przesadzasz, ale skoro Mentzen w polskich realiach uważa, że Państwowa Inspekcja Pracy jest zbędna -cóż normalne to nie jest... Nie wiem w jakim kraju żyje ten człowiek i czy jest w stanie mi wymienić chociaż jeden kraj w którym w każdej branży jest rynek pracownika. Oprócz jakiś krajów arabskich opierających rynek pracy na milionach niemal niewolników i małym procencie obywateli, którzy muszą być zatrudniani w firmach jak np. w ZEA?


Wywiad Mateusz Kaniowski duży w maluchu polecam: schemat zatrudnianie stażystów na pare miesięcy i opieranie na tym dużej polityki zatrudnienia co robi jedna ze stacji telewizyjnych wykorzystując, że nie ma rynku pracownika w dziennikarstwie?
No małe horyzonty...

Gdybym przeprowadzał wywiad z Konfederatami, zwłaszcza z Mentzen czy Berkowiczem to zapytałbym się, dlaczego nie promują amerykańskiego modelu praw pracowniczych i czy to czasem nie doprowadziło do zwiększenia nastrojów lewicowych w USA?
Zero obowiązkowego urlopu
Zero obowiązkowego urlopu macierzyńskiego
Zwolnienia bez okresu wypowiedzenia
L4 odliczane od dni urlopowych

Czy gdyby zaczeli to promować to jak mocno spadłyby im wyniki w sondażach?
Gdzie leży czerwona linia w ingerencji państwa w umowy pracodawcy z pracownikiem?



Czy 8 godzinny dzień pracy ma sens


W Polsce panuje idiotyczny kult zapierdolu i dupogodzin widoczny zwłaszcza w korporacjach ale nie tylko. Tak jakby było jakieś niepisane porozumienie: czas wykonywania zadania wydłuża się do czasu, który trzeba spędzić w pracy.
I tak w Polsce trzaska się godziny i jesteśmy na podium. Tylko nie w produktywności. Produktywność jest wtedy, kiedy Polak pracuje zagranicą...

Ja całkowicie rozumiem tą popularność postulat 7 godzinnego dnia pracy wśród pracowników w korpo.
Czy wszędzie się da to zastosować? OCzywiście, że są czasem dłużej trzeba zostać w pracy, albo niektórych prac nie da się wykonywać krócej niż 10 godzin, ale wprowadzenie 7 godzinnego dnia pracy nie oznacza, że każdy będzie pracował 7 godzin dziennie -przecież tak nie ma we Francji...
 
Kiedyś bym pomyślał, że przesadzasz, ale skoro Mentzen w polskich realiach uważa, że Państwowa Inspekcja Pracy jest zbędna -cóż normalne to nie jest... Nie wiem w jakim kraju żyje ten człowiek i czy jest w stanie mi wymienić chociaż jeden kraj w którym w każdej branży jest rynek pracownika. Oprócz jakiś krajów arabskich opierających rynek pracy na milionach niemal niewolników i małym procencie obywateli, którzy muszą być zatrudniani w firmach jak np. w ZEA?


Wywiad Mateusz Kaniowski duży w maluchu polecam: schemat zatrudnianie stażystów na pare miesięcy i opieranie na tym dużej polityki zatrudnienia co robi jedna ze stacji telewizyjnych wykorzystując, że nie ma rynku pracownika w dziennikarstwie?
No małe horyzonty...

Gdybym przeprowadzał wywiad z Konfederatami, zwłaszcza z Mentzen czy Berkowiczem to zapytałbym się, dlaczego nie promują amerykańskiego modelu praw pracowniczych i czy to czasem nie doprowadziło do zwiększenia nastrojów lewicowych w USA?
Zero obowiązkowego urlopu
Zero obowiązkowego urlopu macierzyńskiego
Zwolnienia bez okresu wypowiedzenia
L4 odliczane od dni urlopowych

Czy gdyby zaczeli to promować to jak mocno spadłyby im wyniki w sondażach?
Gdzie leży czerwona linia w ingerencji państwa w umowy pracodawcy z pracownikiem?



Czy 8 godzinny dzień pracy ma sens


W Polsce panuje idiotyczny kult zapierdolu i dupogodzin widoczny zwłaszcza w korporacjach ale nie tylko. Tak jakby było jakieś niepisane porozumienie: czas wykonywania zadania wydłuża się do czasu, który trzeba spędzić w pracy.
I tak w Polsce trzaska się godziny i jesteśmy na podium. Tylko nie w produktywności. Produktywność jest wtedy, kiedy Polak pracuje zagranicą...

Ja całkowicie rozumiem tą popularność postulat 7 godzinnego dnia pracy wśród pracowników w korpo.
Czy wszędzie się da to zastosować? OCzywiście, że są czasem dłużej trzeba zostać w pracy, albo niektórych prac nie da się wykonywać krócej niż 10 godzin, ale wprowadzenie 7 godzinnego dnia pracy nie oznacza, że każdy będzie pracował 7 godzin dziennie -przecież tak nie ma we Francji...

Francja to zły przykład kochany. Smród bród i ubóstwo ;)

Powiedz o 7mio godzinnym trybie pracy chłopakom, którzy leją stropy albo posadzki z polerką gdzie oni lutują czasami po 20 godzin.

W dupach się poprzewracało lewakom. Nie Idź w tą stronę :usunto:
 
Stary. W korpo często pracuje się po 12 godzin dziennie. Korpo a korpo, a nawet dział w korpo a dział w korpo to jest gigantyczna różnica
To zależy: jest dział HR gdzie panie po psychologii/filozofii/kulturoznawstwie itp. godzinami podejmują decyzje czyje CV wybrać. Najczęściej z dupy powodu i wiem. Ja tam tylko robiłem weryfikacje językową, ale głowa mnie bolała od tego korpobełkotu albo za dużo bab było na m2. Powiem tyle: jeśli ktoś myśli, że nie dostał się do firmy x bo był słabszy -głowa do góry. To nie zawsze o to chodzi...
Boże jak się tam nauczyłem wydłużać pracę: to co bym zrobił w 5 h robiłem w 8 h i jeszcze mówili, że pracuje szybciej niż poprzednik.

Są oczywiście menadżerowie średniego szczebla. Typowy bullshit jobs aby lepiej brzmiało w CV, móc więcej wymagać ale tak naprawdę: ni to potrzebne, a kasy dużo więcej za to nie ma.

Wiadomo jest jeszcze taka grupa jak prawnicy korporacyjni. Z nimi jedzie się po całości, im młodszy tym mocniej :muttley: BTW gdyby ktoś się wziął porządnie za reformę polskiego prawa, zmniejszył biurokracje to prawnicy i księgowi mogliby mieć pozycje na rynku zawodowym niczym dziennikarze albo nauczycieli: więcej chętnych niż miejsc pracy...

Oczywiście legendy krążą o tych biurach obsługi klienta. Co raz mniej bo często przenoszą to do Indii, ale i tak: niektórzy ludzie przychodzący tylko po to aby ponabijać się z klientów, a przecież i tak często nic im się zrobi, bo mało płacą oraz wszyscy tam długo i tak nie pracują :korwinlaugh:

To się nadaje na jakiś serial korpodżungla, z kamerą wśród korposzczurów, czytała Krystyna Czubówna.


Francja to zły przykład kochany. Smród bród i ubóstwo ;)

Powiedz o 7mio godzinnym trybie pracy chłopakom, którzy leją stropy albo posadzki z polerką gdzie oni lutują czasami po 20 godzin.

W dupach się poprzewracało lewakom. Nie Idź w tą stronę :usunto:
ale akurat nie przez 7 godzinny dzień pracy. Francja myślała, że naściąga Murzynów z byłych kolonii i wszystko sie będzie układało. Myśleli, że będą mieli Murzynów, a tymczasem Murzyni mają ich -tak kończy lekceważenie :aletoniedomnietak:

Ta pozycja francuskich związków zawodowych to jest kosmiczna... Też oni chyba mają mniejszy wiek emerytalny niż w Polsce. Macron czasem nie podniósł akcyzy i nie chciał podnieść wieku emerytalnego i dlatego były te protesty żółtych kamizelek?
Też we Francji nie każdy ma 7 godzinny dzień pracy np. Francja odmówiła wykonania wyroku TSUE w sprawie tego, że francuscy żołnierze mają inny dzień pracy.
 
Last edited:
Koleś wziął się za dobrą robotę, najpierw Nestle, teraz PETA -gdyby jeszcze jakie były źródła potęgi wielu niemieckich firm :antonio:

Co wspiera gwiazda TVNu


Nawet była jedna z marek luksusowych, która miała korzystać z towarów wytworzonych w północnokoreańskich obozach...
 
Kolejny fan anty-szczepionkowych haseł gości którzy się zaszczepili? Tacy ludzie jak Korwin, Bosak czy Dziambor robią kasę na idiotach bojących się igieł. Sami są zaszczepieni, ale podsycają nastroje wśród naiwniaków i koszą na tym siano. Twój idol Cię oszukał i na tym zarobił
Przecież oni nie szczepili się szczepionkami, tylko wodą z solą... Szczepionki są dla zwykłych durniów, by umierali na zawały. Już masz kolejne dwie choroby na które musisz się zaszczepić, bo umrzesz - małpią ospę, wirus Marburg, covid22... Wait, na Marburg nie ma szczepionki ale możesz przyjąć jakąkolwiek inną, jeden chuj :redford:
 
ale człowiek bóbr odkopał perełkę
1657488096142.png


Ziemkiewicz na starość stał się JKM
 
WHO


Albania


We love killing babies. Takie milusińskie.


Automotive sie szykuje?


Nacjonalizacja?


Wow






No i co np z efektywnoscia cenowa pomp ciepla?


Tylko atom




"Uninformed Consent" - coś jak "What Is A Woman?" tylko o szczepionkach?


Wzrost poronien i komplokacji z ciaza (po szczepionkach na covid)




Here we go






Wow, deregulacji zawsze kibicuję


Nieporownywalne XD


Hmmm jednak?


Polecam watek






Chiny


Co moze pojsc nie tak?
 
Taka zaawansowana, gdzie mózg zlasowało i układ nerwowy pada?
Tak, bo już ci to nie będzie przeszkadzać i se pożyjesz jako warzywko... A gangrena to już kaplica, nie pożyjesz bo się rozpadniesz :juanlaugh:
Choć w sumie z gangreną by jeszcze coś odpierdolił na pożegnanie :burnit::brainoverload:
 
WHO


Albania


We love killing babies. Takie milusińskie.


Automotive sie szykuje?


Nacjonalizacja?


Wow






No i co np z efektywnoscia cenowa pomp ciepla?


Tylko atom




"Uninformed Consent" - coś jak "What Is A Woman?" tylko o szczepionkach?


Wzrost poronien i komplokacji z ciaza (po szczepionkach na covid)




Here we go






Wow, deregulacji zawsze kibicuję


Nieporownywalne XD


Hmmm jednak?


Polecam watek






Chiny


Co moze pojsc nie tak?

Na koniec wszyscy politycy i bogaci skończą jak prezydent Japonii, czy Rumunii. Apage satanas.
 
Ale się wzieli za Macrona: jeden miesiąc i wyciek odnośnie rozmów Macrona z Putinem o rozmowie wychowawczej z prezydentem Ukrainy, teraz skandal z Uberem kiedy był ministrem gospodarki.
Geniusz dziennikarski czy ktoś chce go zniszczyć za karę?

Kiedy oni maja czas na te prywatne imprezy i orgie ? Myslalem, ze rzadzenie krajem to jest praca 24/7...
Szanuje jak ktoś jest tak dobrym menadżerem, że potrafi tak zorganizować pracę innym kompetentnym ludziom aby samemu mieć dużo czasu wolnego :muttley:

Nie ważne, że jednym z głównych powodów nadużywania bawienia się w małych świadków koronnych są niskie kary, aresztów wydobywczych zresztą też. Nie ważne, że większość osób trafiających do wiezień to recydywiści więc nie możemy mówić, że boją się nieuchronności kary, oraz o tym, że może Adamowicz by nadal żył gdyby nożownik nie dostał śmiesznego wyroku za napad na kilka placówek bankowych...

Ronald Reagan mówił o takich podejściu: humanitarne draństwo. Demokraci to krytykowali, ale nie zmienili tego w swoich stanach...

ALe ciekawi mnie co innego: Skandynawia, pare też państw lewicowych, ba nawet polskie Razem -NALEŻY ZWIĘKSZAĆ WYSOKOŚĆ MANDATÓW, ZAPŁACĄ TO BEDZIE BEZPIECZNIEJ. We Finlandii są osoby które zapłaciły 100 tys. EUR mandatu.Tak trzeba walczyć!

Jednocześnie: hej ale dlaczego bandyta ma dłużej siedzieć w więzieniu? ŚREDNIOWIECZE!!!

A może dlatego, że osoby to piszące uważają, że prędzej padną ofiarą pirata drogowego niż recydywisty zwłaszcza na zamkniętym osiedlu?
Jebani hipokryci...
Tak samo jak anarchia imigracyjna we Francji: skorzystali na tym najbogatsi....


Zaczyna się: naracja inflacja to był czarny łabędź







Trochę się zaczyna sezon ogórkowy w mediach. Nie ma co śledzić tego twittera
Siemioniak zaczął mówić o silnych panach wyprowadzających. Tusk o tym, że zdymisjonuje prezesa NBP -niezależność jest wtedy, kiedy prezes jest nasz. Jak nie jest nasz to TKM wiecznie żywe.

Kolejny raz okazało się mas konta myślą jak im centrala partyjna zagra. Ciekawe ile te farmy troli dostają za tweetowanie...


Elon Musk wygląda, że zrobił największy troling na świecie pewnie po to aby przykryć swoją niemiecką porażkę






Rozumiem Balcerowicza: po tym jak Marcin Zaborski wygrał przez KO, upokorzył go kompletnie niszcząc jego autorytet naukowy -też robiłbym to samo


Jacek Wilk przejął twittera Konfederacji: niech mu nikt nie mówi w jaki sposób się sprawdza w którym mieście europejskim jest największa narkomania...
 
Wiadomo jest jeszcze taka grupa jak prawnicy korporacyjni. Z nimi jedzie się po całości, im młodszy tym mocniej :muttley: BTW gdyby ktoś się wziął porządnie za reformę polskiego prawa, zmniejszył biurokracje to prawnicy i księgowi mogliby mieć pozycje na rynku zawodowym niczym dziennikarze albo nauczycieli: więcej chętnych niż miejsc pracy...

W jakim kraju świata coś takiego zrobiono? :)

To zależy: jest dział HR gdzie panie po psychologii/filozofii/kulturoznawstwie itp. godzinami podejmują decyzje czyje CV wybrać. Najczęściej z dupy powodu i wiem. Ja tam tylko robiłem weryfikacje językową, ale głowa mnie bolała od tego korpobełkotu albo za dużo bab było na m2. Powiem tyle: jeśli ktoś myśli, że nie dostał się do firmy x bo był słabszy -głowa do góry. To nie zawsze o to chodzi...
Boże jak się tam nauczyłem wydłużać pracę: to co bym zrobił w 5 h robiłem w 8 h i jeszcze mówili, że pracuje szybciej niż poprzednik.

Tak jak pisałem wcześniej. Korpo a korpo a nawet dział w korpo a dział w korpo. Pracowałem przez jakieś 3 lata w takim klimacie jak opisujesz. Moj departament miał mega luz. Pracowało się, ale spokojnie można było w 5h wypracować te 8, ale dział obok ludzie byli na skraju załamania nerwowego bo ciągle nadgodziny i presja. Ale pracowałem też w innym korpo w klimacie nadgodzin gdzie targety i oczekiwania były tak odrealnione że przez lata firma wolała płacić kary za nieudzielone urlopy niż pozwolić ludziom iść na urlop. Zauważyłem że najgorzej jest jak ma się szefostwo z Azji - oni pracują od rana do wieczora i oczekują tego od Ciebie, a roboty zawsze jest w chuj bo zawsze jest backlog i zawsze się znajdą managerowie manipulatorzy którzy przekonają idiotów pracujących za grosze, że to tylko "przejściowe", ugasi się pożar i będzie po 8h i tak ludzie potrafią wierzyć w te kłamstwa przez lata. Narzekać i robić nadgodziny, przeważnie niepłatne, bo zadaniowy czas pracy...

Jestem w świecie korpo już długo i widziałem pracę relaksującą lepiej niż sanatorium, gdzie jest luz i widziałem pracę pozbawiającą Duszy, przez którą ludzie zaczynali mieć problemy ze zdrowiem psychicznym, bo śruba była dokręcona za mocno. Tutaj nie można wyciągać dalekosiężnych wniosków w oparciu o pojedyncze przykłady
 
W jakim kraju świata coś takiego zrobiono? :)
Jaki kraj? Myślę, że jeśli Polska miałaby biurokracje na tak niskim poziomie jak Skandynawia to spooooooooro prawników, księgowych i doradców podatkowych w Polsce miało by pozycje na rynku zawodowym jak nauczyciele i dziennikarze :korwinlaugh:

Jestem w świecie korpo już długo i widziałem pracę relaksującą lepiej niż sanatorium, gdzie jest luz i widziałem pracę pozbawiającą Duszy, przez którą ludzie zaczynali mieć problemy ze zdrowiem psychicznym, bo śruba była dokręcona za mocno. Tutaj nie można wyciągać dalekosiężnych wniosków w oparciu o pojedyncze przykłady
Oczywiście, chociaż BTW wykonywanie w 8 h pracy na 5 h też potrafi wymęczyć, później ludzie zaczynają z nudów palić :muttley:

Azjatycka mentalność praca sensem życia (a nie jak w Polsce, praca jest potrzebna żeby mieć pieniądze), etyka pracy...
... amerykańskie korporacje, gdzie Discovery pokazał TVNowi jak się to robi ,,dowolnego pracownika może zastąpić odpowiednia liczba stażystów i jebać jakość, ciemny lud i tak to kupi"....
Elon Musk myślał, że to mu się uda. Wybudował fabrykę Tesli pod Berlinem i teraz onet: przez Polaków Musk ma problemy xD


Ale fakt faktem Polska jest dość oryginalnym krajem. Polacy spędzają w pracy prawie najwięcej godzin w UE. Więcej tylko Grecy -więc nie zawsze łączenie liczby pracy z wydajnością jest dobre, bo Polska nie jest na szczycie produktywności.

EDIT: CHociaż nie. Myślę, że wtedy lobby prawników zaczełoby lobbować za ograniczeniem dostępu do zawodu xD
 
O, tesknilem za Titanią


XD


Nic za darmo




Zaczyna się: naracja inflacja to był czarny łabędź
A to brrr kiedykolwiek kończy się inflacją? Hulaj dusza, piekła nie ma!

Gdyby Mentzen i Dziambor żyli w czasach, gdy funkcjonował jeszcze sześciodniowy tydzień pracy i ktoś wyszedłby z pomysłem wprowadzenia pięciodniowego tygodnia pracy, to pierdoliliby dokładnie to samo. Obśmiewaliby i przekonywali jaki to nie jest zły pomysł. <ziew>
Ale ty serio tak? To ja przebijam, proponuję pół dnia. Jesli myślisz że to zły pomysł, to już powyżej masz poważny kontrargument :) Mam nadzieję że to da refleksję o jakości tegoż.

XD


Polecam


Polecam






WEF woli drzewa


WEF i Sri Lanka


WEF i Holandia












Ktoś coś o edukacji seksualnej?
 
O, tesknilem za Titanią


XD


Nic za darmo





A to brrr kiedykolwiek kończy się inflacją? Hulaj dusza, piekła nie ma!


Ale ty serio tak? To ja przebijam, proponuję pół dnia. Jesli myślisz że to zły pomysł, to już powyżej masz poważny kontrargument :) Mam nadzieję że to da refleksję o jakości tegoż.

XD


Polecam


Polecam






WEF woli drzewa


WEF i Sri Lanka


WEF i Holandia












Ktoś coś o edukacji seksualnej?

Ktos z tych co podaja wartosc inflacji w Polsce w ogole mowi jak jest ona liczona ? Co jest brane pod uwage ?
 
Back
Top