Polityka

No właśnie, dlaczego gineli? Nie zebym wiedzial cos wiecej o petlurowcach, ot, tłita przeczytałem i jako narzędzia w określonym złośliwym ;) celu użyłem.

I ciagle chodzi mi o cos co jest poza tym (jak i tamtym) konkretnym ćwierkiem. W zasadzie to nie były istotne informacje.

Być może nie umiem tego przekazać.

Nic nie wartościuję - tylko wprost już i oficjalnie girą pod stołem trącam. Celem, złośliwym podkreślę, było wykazanie, że bez zwartościowania, bez powiedzenia wprost co gorsze co lepsze, co dobre a co złe, to o pewnych sprawach nie można mówić (a już nie daj Boże używać zaklęć co mają ochronę autorską). Tak jakby była obawa że ktoś to może źle zrozumieć. A że wszystko jest czarno białe - a przeciez jest! - nie ma miejsca na niewyrazne przekazy. I do każdego "wczoraj był poniedziałek" trzeba dodać koniecznie "a dziś jest wtorek", żeby była jasność, tak jakby jedno drugie wykluczało, choć przecież nie wyklucza.

Jeśli do tego momentu to nie było jasne to po prostu przestanę bo nie o jątrzenie mi chodzi, tylko wręcz odwrotnie, "eskalację w celu deeskalacji" mówiąc turbo Bartosiakiem, w zamierzeniu chciałem pokazać że pewne zwroty są naciskaniem "guzika Pawłowa" i skoro ja to mogę robić w tak ordynarny sposób to z pewnością są inni którzy też tak z nami robią. W każdej, co istotne, wersji narracji.
Ale w tym wypadku guzik nie wywołuje reakcji "jebać banderowców" tylko reakcję "co ten @Dzihados ?". Bo słaby ten trolling. Brnąc w tę stronę za chwilę zaczniesz braminów nazywać nazistami bo palą zwłoki na stosie a w Oświęcimiu też zostawała garść prochu po ludziach.
To że nie pałam sympatią do Ukrainy jako całości nie znaczy, że kipię nienawiścią do każdego Ukraińca. Geopolityka to nie wódka przy stoliku z Iwanem z Odessy.
Z Ukraińcami nasza droga się niejednokrotnie przecinała i nasze historie są zawiłe. Ci z Kalisza ginęli przed rzezią wołyńską a losy dziejów sprawiły, że wtedy staliśmy po tej samej stronie barykady. Jednak każdy z tych żołnierzy ginął w innym celu, tylko wróg był zbieżny.
Historia nie jest czarno-biała, ale nie można udawać, że nie ma w niej czerni i nie można pozwolić na oczernianie przez zamianę barw. Rusza mnie szczególnie gdy ktoś bezczelnie czernią pokrywa biel wymieszaną z czerwienią. A i głowę podnosić trzeba a nie wiecznie brnąć na kolanach. Odeskalowanie jednostronne Ci się marzy? Lwów był polski przez wieki, nawet gdy był wyspą pośród kozackich kresów a lwy zasłonięte po dziś dzień. Śmierć tamtych dzieci mamy zlać i się korzyć przed tymi, którym dziś dzieci giną? Lwowskie dzieci ginęły bo nie miały zamiaru się korzyć.
 
Brnąc w tę stronę za chwilę zaczniesz braminów nazywać nazistami bo palą zwłoki na stosie a w Oświęcimiu też zostawała garść prochu po ludziach.
:travolta:

Nie bardzo rozumiem jak z komentarza "niedobra o tym mowic" mozna wykoncypowac, ze takie moje zdanie nastepne by bylo. Bo ze nie bylo to juz pomine, to nie istotne przeciez, wazne ze by byc moglo.

Jednak każdy z tych żołnierzy ginął w innym celu, tylko wróg był zbieżny.
Ot stara prawda, wrog - teoretycznie - powinien jednoczyc. Choc przeciez nie jest tak zawsze ;)

Odeskalowanie jednostronne Ci się marzy?
W sumie to bym wolał obustronie, ale czemu nie, niech będzie jedno, oczywiscie chodzi o mnie :)
 
:travolta:

Nie bardzo rozumiem jak z komentarza "niedobra o tym mowic" mozna wykoncypowac, ze takie moje zdanie nastepne by bylo. Bo ze nie bylo to juz pomine, to nie istotne przeciez, wazne ze by byc moglo.
Autor zastosował środek stylistyczny noszący nazwę hiperbola :wink:
 
XD




Cięty jest






Ciekawostka od Roberta Spaldinga
EaYSxhS.png


Polecam
 
Ciekawostka od Roberta Spaldinga
EaYSxhS.png
Ciekawe, czy Kitajce podzielą się zyskami z Kacapami... Pewnie nie, więc Rosja sama daje się dymać na wszystkich frontach - militarnych i ekonomicznych :) Poziom debilizmu kremlowskich elit przebił lewacką naiwność chciwego Zachodu, to jest ich niebywałym wyczynem.
 
Ciekawostka od Roberta Spaldinga
EaYSxhS.png
Nasi politycy pięknie się w tą rosyjską atomizację wpisują, jest im to na rękę. Wojna to zawsze szansa na oczyszczenie, zrobią to Ukraińcy, Niemcy i inni. A u nas, po staremu będą naparzać obozy Donka i Jarka.
Przy okazji takich przewrotów w politycy międzynarodowej zwykle wychodzą różne kompromitujące dane, mam nadzieję, że wyjdzie coś co zmiecie z planszy PIS i PO.
 
Nasi politycy pięknie się w tą rosyjską atomizację wpisują, jest im to na rękę. Wojna to zawsze szansa na oczyszczenie, zrobią to Ukraińcy, Niemcy i inni. A u nas, po staremu będą naparzać obozy Donka i Jarka.
Przy okazji takich przewrotów w politycy międzynarodowej zwykle wychodzą różne kompromitujące dane, mam nadzieję, że wyjdzie coś co zmiecie z planszy PIS i PO.
Polityka dziel i rządź ma wiele obszarów (zewnetrznych, wewnetrznych) i w jakimś sensie jest łatwa intelektualnie i takze operacyjnie, wymaga kontrowania, wysmiewania, bycia w opozycji do tego co juz jest. Polityka konsolidacyjna jest trudniejsza, trzeba podjac ryzyko tworzenia czegos nowego.

A to co robią Chińczycy jest jeszcze trudniejsze, bo nie tylko wymaga strategii, okreslenia celu, ale i umiejętności jego ukrywania, zwodzenia innych.
 
Nasi politycy pięknie się w tą rosyjską atomizację wpisują, jest im to na rękę. Wojna to zawsze szansa na oczyszczenie, zrobią to Ukraińcy, Niemcy i inni. A u nas, po staremu będą naparzać obozy Donka i Jarka.
Przy okazji takich przewrotów w politycy międzynarodowej zwykle wychodzą różne kompromitujące dane, mam nadzieję, że wyjdzie coś co zmiecie z planszy PIS i PO.
Niemcy po 2 wojnie to jedynie historię oczyścili i konta w szwajcarskich bankach
 
Na prawdę myślisz, że nic się u nich nie zmieniło?
Zamienili nazizm podszyty cesarstwem niemiecki na marksizm podszyty cesarstwem niemieckim finansując go pieniędzmi zrabowanymi przez nazizm, rękoma nazistów przeflancowanych na marksistów.
Za to przedstawianie historii się bardzo zmieniło.

(Murzynka z zawałem dorzucić czy nie trzeba? :D)
 

czekamy na więcej, ale musisz przyznać, że kto jak kto ale Rysiek pasuje do duetu jak ulał


Zamienili nazizm podszyty cesarstwem niemiecki na marksizm podszyty cesarstwem niemieckim finansując go pieniędzmi zrabowanymi przez nazizm, rękoma nazistów przeflancowanych na marksistów.
Za to przedstawianie historii się bardzo zmieniło.

(Murzynka z zawałem dorzucić czy nie trzeba? :D)

Amen, dokładnie jak to prześledzić to tak to wygląda, ale jakimś dziwnym trafem niemcom wybacza się więcej, bo teraz udają postępowych i tolerancyjnych, ale zawsze mają swój interes na 1 miejscu.
 
Zamienili nazizm podszyty cesarstwem niemiecki na marksizm podszyty cesarstwem niemieckim finansując go pieniędzmi zrabowanymi przez nazizm, rękoma nazistów przeflancowanych na marksistów.
Za to przedstawianie historii się bardzo zmieniło.

(Murzynka z zawałem dorzucić czy nie trzeba? :D)
To Amerykanie ich odbudowali po wojnie, i co ciekawe, Plan Marshalla (kilkanaście mld. $) był realizowany za pieniądze i złoto reichsbanku, przejęte przez USA. Podobnie płytka denazyfikacja to były decyzje USA, które potrzebowały silnego partnera dla przeciwwagi w stosunku do ZSRR. Powsadzali nazistów na stołki i trzymali ich za jaja, mając na nich haki, Reinchard Gehlen jest dobrym przykładem, generał Wehrmachtu, umoczony w różne krzywe akcje podczas II WŚ, został po wojnie szefem wywiadu RFN i był nim do końca lat 60tych..

Poza tym, Niemcy są od tego żeby dbać o swoje interesy, a my o swoje, czasem jak widzę ten lament nad nimi, to się zastanawiam czego my oczekujemy? Że Merkel, Scholz będę robili politykę dobrą dla Polaków? Oni są pragmatyczni i wyrachowani, a my emocjonalni i zbyt dumni żeby walczyć o swoje. I stad ciągły rozjazd, mimo, że są obszary w których opłaca nam się współpraca.

Zobaczymy jaki deal zrobimy teraz z nimi na ropie? Bo jeśli chodzi o wysłane czołgi, to podobno najpierw wysłaliśmy, a teraz chcemy od Niemców Leopardy i jak nie dadzą od razu, to się obrazimy... I tak w kółko Macieju.
 
To Amerykanie ich odbudowali po wojnie, i co ciekawe, Plan Marshalla (kilkanaście mld. $) był realizowany za pieniądze i złoto reichsbanku, przejęte przez USA. Podobnie płytka denazyfikacja to były decyzje USA, które potrzebowały silnego partnera dla przeciwwagi w stosunku do ZSRR. Powsadzali nazistów na stołki i trzymali ich za jaja, mając na nich haki, Reinchard Gehlen jest dobrym przykładem, generał Wehrmachtu, umoczony w różne krzywe akcje podczas II WŚ, został po wojnie szefem wywiadu RFN i był nim do końca lat 60tych..

Poza tym, Niemcy są od tego żeby dbać o swoje interesy, a my o swoje, czasem jak widzę ten lament nad nimi, to się zastanawiam czego my oczekujemy? Że Merkel, Scholz będę robili politykę dobrą dla Polaków? Oni są pragmatyczni i wyrachowani, a my emocjonalni i zbyt dumni żeby walczyć o swoje. I stad ciągły rozjazd, mimo, że są obszary w których opłaca nam się współpraca.

Zobaczymy jaki deal zrobimy teraz z nimi na ropie? Bo jeśli chodzi o wysłane czołgi, to podobno najpierw wysłaliśmy, a teraz chcemy od Niemców Leopardy i jak nie dadzą od razu, to się obrazimy... I tak w kółko Macieju.
Szkoda że nasi politycy, przy aplauzie polowy społeczeństwa, robią dobrze szwabom i ich królestwu unii europejskiej pod panowaniem szwabskim. To jest jeszcze bardziej zjebane niż polska duma i romantyzm.
 
Nie ma już społeczeństwa. Są tylko pożyteczni idioci, tzn niby ci normalni, żyjący wg wskazań mediów. Owe media każą kochać każdego prócz Polaka, więc pożyteczni kochają. Jak nie będziesz kochał, zrobią z ciebie niemcofoba, zwolennika Polexitu, czyli ciemniaka, zaboboniarza, debila z ciemnogrodu.
Wg mediów miałeś kochać szczepionki, więc większość kochała nawet jak po cichu mieli inne zdanie. Nie kochaj, a zrobią z ciebie jak wyżej plus ruskiego agenta. Teraz mamy kochać Ukraińców. Nie pomagać w niedoli, tylko kochać. Nie kochasz, ruska onuca. W tym skundlonym kraju, gdzie Polak Polakowi wilkiem, a wszyscy inni the best, to media są pierwszą władzą. Najlepszym przykładem dziecka mediów jest wiadomy karateka. Jak usłyszy w tv lub przeczyta w internecie, że ma nosić lewy but na prawej nodze, to będzie nosił. Przecież na Onecie napisali, że tak trzeba...
 
Jak doszedles do takiegi wniosku ? Obejrzales wideo ?

Jak dobrze rozumiem to inba jest o kredyty studenckie, czyli zamrożono obowiązek spłaty długu przez absolwent uczelni wyższych w USA. Jest oburzenie, bo ten dług pokryją podatnicy, czyli również Ci którzy nie studiują, a którzy stanowią większość. W Polsce również jest tak, że za edukację studentów płacą podatnicy.
 
Back
Top