Polityka

Jeszcze muszą opodatkować złodziei - bo prostytutki i dilerów już opodatkowali - żeby im lepszy stosunek długu do PKB wyszedł... aaa nie - sami siebie nie opodartkują przecież.
 
Ojojoj! Ależ niektórzy muszą mieć teraz potworny dysonans poznawczy. Że "Guardian" tak parszywą rosyjską propagandę szerzy? Ojojoj!


http://wiadomosci.onet.pl/swiat/the-guardian-usa-daza-do-wojny-z-rosja/qfhp7d#.VAnnI_n_oSQ.facebook
 
Onet publikuje takie proputinofaszystowskie teksty ?!



Dla niektórych to było oczywiste, inni jeszcze do dziś twardo myślą że to Putin zdestabilizował Ukrainę.



A rozmowy pilotów MH17 zostały ponoć utajnione a sprawa jest jawnie zamiatana pod dywan.



Jeszcze nie nadrobiłem w całości szczytu NATO, ale po nagłówkach widzę że też ładne kwiatki.
 
"Ukraina, ostatni bufor przed Rosją, jest rozdzierana przez faszystowskie siły wspierane przez USA i UE" mega obiektywny artykulik gratuluje trzezwego spojrzenia :-). Jak do Polski wleza to my bedziemy tymi faszystami .
 
No przeciez wiadomo ze wszyscy Ukraincy to banderowcy i mordowali ludnosc rosyjska czemu nie mogl sie przygladac Wladimir Wladimirowicz wiec wyslal sily pokojowe do ochrony tych przybijanych gwozdziami do drzew Rosjan.:-)
 
Wiadomo ze Stany maja interes we wspieraniu niepodleglosci Ukrainy i nie robia tego z sympatii. Polske tez wspierali w drodze do niepodleglosci i na pewno w jej uzyskaniu nam pomogli . Dziwi mnie to ze niektorzy Polacy nie widza analogii w tym co sie dzieje teraz na Ukrainie.
 
Masz zamiar rozmawiać ze mną, czy ze swoimi urojeniami, które wkładasz w moje usta?
Edit: komentarz tyczy się pierwszego posta.

Co do drugiego - czy doprowadzenie do regularnej wojny na Ukrainie, to jest to wsparcie o którym mówisz?
 
Przecież to nie argument o ochronie ludności rosyjskiej był powodem zajęcia Krymu, ty zaś w całym dość merytorycznie napisanym tekście przyjebałeś się do jednego, przyznaje lekko przekoloryzowanego zdania i kogo chcesz tym przekonać?. Jak mam z kimś dyskutować to merytorycznie, od pajacowania jest hyde park.



edit. aaaa Alladino, teraz skojarzyłem. Wyłączam się.
 
Ale z czym tu dyskutowac jesli zgadzasz sie ze zdaniem "Ukraina, ostatni bufor przed Rosją, jest rozdzierana przez faszystowskie siły wspierane przez USA i UE" . Chyba ze sie nie zgadzasz z artykulem ktory do ktorego dales link.
 
Z tym zdaniem nie można się nie zgadzać, bo jest obiektywnie prawdziwe - mimo że to uogólnienie.
 
No ja to widze tak ze narod Ukrainski mial dosc nad soba zlodziei i ruskiej kurateli dlatego wybuchl Majdan .Z reszta bardzo podobnie bylo w Polsce a tylko dlatego do nas ruski nie weszly ze wtedy mega slabi byli . Dziwie sie ze Polak moze miec tak prorosyjskie podejscie do tematu jak niektorzy tutaj piszacy.Dobra lece bo i tak jeden drugiego nie przekona . Na razie.
 
Majdan wybuchł, bo był sponsorowany - podobnie jak Pomarańczowa Rewolucja, o czym pisał właśnie Guardian, a do finansowania przyznał się Soros - przez Zachód. Były głosy, że 700 000 hrywien dziennie tam idzie. W dzisiejszych czasach nie ma żadnej spontaniczności w takich ruchach, tak jak druga Solidarność była kontrolowana przez władze - czego najznamienitszym przykładem jest TW Bolek.


Co do prorosyjskości - wszyscy jesteśmy Ruskimi Agentami.
 
Przyznaję, że dysonans poznawczy stał się moim udziałem po ostatnich panajakubowych wklejkach.



Dotyczy on jednak bardziej wizerunku Pana Jakuba niż wynika bezposednio z zawartej w tych wklejkach treści.



Mówiąc szczerze jestem lekko zdziwiony jakoscią zaproponowanego contentu mniej wektorem politycznym który ma wspierać.
 
Alladino, nie musisz, poza tym - co to zmienia w całej kwestii? Ponawiam pytanie, czy regularna wojna, która teraz toczy się na Ukrainie to owa pomoc Zachodu o której piszesz?



UP - przykro mi, że Cię rozczarowałem.
 
Przeciez my bysmy tez zaplacili za nasza niepodleglosc regularna wojna gdyby nie to ze ruski wtedy za slabe byly . Chyba sie z tym zgodzisz ? Chyba zapominasz kto w tej wojnie jest agresorem.
 
Całe szczęście Ruski były za słabe. W przeciwnym razie wyszlibyśmy na tym, jak na Powstaniu Warszawskim.
 
Nie powiedziałbym że były 'za słabe' bo w samym tylko NRD było 13 dywizji pancernych 'na telefon', tylko politycznie rozbite i wewnętrznie skłucone i to udało się to nam wykorzystać, plus warto zobaczyć kto robił transformacje.
 
Gospodarczo były za słabe. ZSRR upadł, bo zbankrutował - o czym wielu dziś zapomina.
 
Wiesz co nie wiem jak Ty ale ja moge zginac za swoja niepodleglosc i jak pokazala historia wielu Polakow tez . Mysle ze tylko dzieki tej wielowiekowej walce istnieje Narod Polski i jezyk polski.
 
Alladino ładna postawa, choć w naszej historii niestety nadużywania.
 
@ Aligeiter No ale co maja teraz zrobic Ukraincy isc w niewole ? Nie maja wyjscia musza walczyc ! Pozdrawia zadymiarz z czasow transformacji :-).



@ Jakub a jak inaczej mielismy walczyc z okupantem ? Bez ofiar niestety sie nie da . Nie mowie tu o Powstaniu Warszawskim tylko o wszystkich okresach uciemiezenia Polakow.
 
Teraz przebąkują coś o rozjemie i na każdą inną możliwość dla Ukrainy jest za puźno, a to najprawdopodobniej będzie wskazywało na utworzenie jakiejś autonomii na wschodzie. Całe założenie tej 'rewolucji' na Majdanie oparte było na założeniu że Putin da się wydymać, a jak widac się nie dał, a co najlepsze przecież było to jasne i oczywiste. Ta cała wojna, to wszystko jest dla mnie takie sztuczne, w tym sensie że Ukraina niby chce walczyć o niepodległość ale jak najmniejszym kosztem, najlepiej siłami innych. Dlaczego w 45 milionowym kraju nie można było zrobić poboru i spacyfikować separatystów ze wschodu póki byli jeszcze słabi? Skoro mieli wywiad tak wspaniały że rozmowy tych od BUKA opublikowali po 20 minutach to rozumiem że dane wywiadowcze mieli na bierząco, i nadal nie potrafili wygrać? Za to tych samych newsów z Ukrainy co dziennie pietnaście typu 'ruskie wojska wkroczyły'. Marionetkowe władze wybadały sytuację i najwyraźniej zwierzchnicy przestraszyli się reakcji Putina i wsparcia nie będzie. Pewnie że jest mi ich żal i nie odmawiam im prawa do samostanowienia ale trzeba wiedzieć w jakim świecie sie żyje. Z drugiej strony Putina każdy kolejny dzień tej wojny kosztuje coraz więcej, tak finansowo jak i pod względem narastających nastrojów antyrosyjskich na Ukrainie. Ciężko sobie wyobraźić żeby rzeczy w tym regionie szybko wróciły do normalności.
 
Alladino, czasem trzeba walczyć i oczywiście wiąże się to z ofiarami. Tylko nieststy w naszej historii zbyt często porywaliśmy się z przysłowiową motyką na słońce - i po każdym takim zrywie było nam nie lepiej, a gorzej. A PW to po prostu mord na narodzie.



Aligeiter, lepiej bym tego sam nie napisał, więc się podpisuję.
 
No na pewno normalnosci tam nie bedzie dopoki ruski tam siedza. Jak ucichna wystrzaly to zacznie sie wywozka do lagrow ludnosci proukrainskiej . Stary dobry sprawdzony kgbowski sposob.
 
Back
Top