Polityka

Bezimienny - moje pytanie brzmiało:

Jakoś nie wyłapałem tego, że Mentzen jakąś tutaj wpadkę zaliczył, nie pamiętam, że była mowa o "ziemi Kościoła". Mogłem nie przysłuchać się w tym momencie za dobrze, dlatego podaj proszę czas filmu w którym coś takiego było lub napisz o co Ci konkretnie chodzi. Jakiś cytat Mentzena poprzedzone pytaniem, czy poruszeniem kwestii dotyczącej "ziemi Kościoła".

I co w związku z tym? Taka jest prawda i tak to wygląda. Czas wyborczy, a merytoryczne odniesienia względem spraw najważniejszych to dwa, odmienne i różne Światy. Podajesz przykład narracji wyborczej, a ja mówię o czasie obecnym i jak wyobrażam sobie prowadzenie rozmowy z Mentzenem w tego typu programach, moje oczekiwania są takie jak Mentzena o czym wspomniał na koniec programu. Stanowski pokazał, że niczym nie odbiega od innych demagogów i wichrzycieli, prowokatorów, udawaczy (sam to nawet przyznał), na potrzeby zwiększenia zasięgów, a nie merytorycznej dyskusji o rzeczach najważniejszych.

Aleś wyjechał. Wspominałem o rozmowie Mentzena ze Stamowskim, Ty to cytujesz i rozsnuwasz przejawy podziałów poglądowych wśród członków Konfy ale niech Ci będzie. Wyobraź sobie, że to nie narodowcy wiodą prym w Konfederacji i główne jej tezy odnośnie procesu naprawy naszej polskiej siermiężnej rzeczywistości nie zawierają efektów socjalizujących poglądów niektórych narodowców. Ojciec godzi się na niektóre wybryki swoich dzieci i traktuje je z odpowiednią tolerancją i nie pozwala, by przejęły władzę nad prowadzeniem gospodarstwa domowego ;)
Była wypowiedź Mentzena jako, że Kościół nie ma potężnych wpływów, większych niż jakakolwiek osoba w Polsce na polityków co było zarzutem Stanowskiego. Majątek Kościoła to tylko efekt tego, że po prostu istnieje 2 tys. lat. No nie co udowadnia Komisja Majątkowa. Tym bardzie dziwna wypowiedź, kiedy Konfederacja ostrzega, że Polska dostanie po kości z roszczeniami Izraela. Ale rozumiem podejście Mentzena: nie chciał obrazić kolegów narodowców odnośnie obrazy uczuć religijnych i Kościoła.

Mitem jest za to, że KK oddziałuje ideologicznie na polityków: Slawoj Leszek Głódź pijący wódkę ze starym komuchem Kwaśniewskim i już legendarne opowieści byłych oficerów BORu. Już nie mówiąc o tym, że KK najwięcej ziemi dostał za czasów SLD co było tłumaczone tym, że SLD chciało aby KK zachęcał wiernych do UE...
Dlatego Mentzen powinien jasno powiedzieć: duchowni mogą tak samo przekonywać polityków do własnej ideologii jak feministki. Na tym polega demokracja, problem polega na tym, kiedy duchowni zaczynają robić interesy $$$ z politykami kosztem państwa. Klasyk reakcja na to: jeśli ktoś w Polsce próbuje odgórnie regulować co ludzie mają myśleć to jest to facebook a nie KK, który mimo masy kasy nie szalał w tym względzie....

Nie mam dokładnej minuty bo bym musiał znowu oglądać cały Hejtpark xD
Też się wyłożył na mówieniu, że Franciszek to komunista (strategia Lewicy: nadinterpretacja) i dał się wyłożyć na tym, że nagle papież zmienił zdanie odnośnie traktowania homo. No nie: katechizm Kościoła katolickiego od dawna mówi to samo i w żadnym punkcie nie nawołuje do jakieś nienawiści wobec homo. Konkretny punkt jak traktować ludzi homo jest od przecież w katechizmie już chyba przed JPII.

Ja jeśli chciałbym się nabijać z Mentzena to powiedziałbym jakie to uczucie, że Ruch Narodowy, który sam dostałby w wyborach maks 1,5% ma tak dużo posłów w Sejmie, a Mentzen jest poza Sejmem. Cytowałbym Bosaka, Winickiego i ich dziwne poglądy na imigracje i wiele innych...
 
I co w związku z tym? Taka jest prawda i tak to wygląda. Czas wyborczy, a merytoryczne odniesienia względem spraw najważniejszych to dwa, odmienne i różne Światy. Podajesz przykład narracji wyborczej, a ja mówię o czasie obecnym i jak wyobrażam sobie prowadzenie rozmowy z Mentzenem w tego typu programach, moje oczekiwania są takie jak Mentzena o czym wspomniał na koniec programu. Stanowski pokazał, że niczym nie odbiega od innych demagogów i wichrzycieli, prowokatorów, udawaczy (sam to nawet przyznał), na potrzeby zwiększenia zasięgów, a nie merytorycznej dyskusji o rzeczach najważniejszych.

To juz nie problem Stanowskiego, ze Konfederacja na sztandary wyniosla takie tematy jak Geje, Zydzi, Podatki - wszystkie te tematy zostaly poruszone przez Stanowskiego.
 
Poza tym - uczucia gejów są w jakiś sposób sklasyfikowane i różnią się od uczuć innych ludzi? Gdzie równość w takim razie?

Nie roznia sie od uczuc innych ludzi. I tak mozesz sobie mowic glupoty, ze bycie gejem jest nienaturalne i to grzech, a ktos inny moze podrzec Biblie i powiedziec ze wiara w Boga to zabobon i zjebanie umyslowe. Na tym polega wolnosc slowa by ani za jedno ani za drugie nie zapukal do Twoich drzwi prokurator.
 
Majątek Kościoła to tylko efekt tego, że po prostu istnieje 2 tys. lat.
Skąd to wytrzasnąłeś? Nigdzie nie mówił, że to TYLKO efekt istnienia przez 2 tyś lat. Powiedział natomiast:

Mentzen:
"Państwo w okresie ostatnich 100 lat zabiera Kościołowi ziemię, a nie oddaje i te przesunięcia majątkowe były raczej w tym kierunku, a nie w drugim. Teraz czasem oddają to, co wcześniej zabrali."

Stanowski:
"Teraz Kościół ma dużo ziemi, co?" Tutaj Mentzen zaczyna odpowiadać i pewnie nie dociera do niego, ze Stanowski w trakcie gdy już Mentzen mówi oddaje jeszcze "i tak kupuje często w cenach śmiesznych"

Mentzen:
"To wiesz - instytucja, która ma ponad 2 tyś. lat, a w Polsce tysiąc, w związku z czym nie dziwi mnie w ogóle, że mają jakiś majątek"

Już nadmieniałem wcześniej w czasie wymiany zdań pomiędzy nami, że Ty słyszysz lub zmieniasz znaczenie tego co słyszałeś nadając materiałowi nowych treści. tak stało sie i tym razem. menzten mówi, że nie dzowi go posiadanie jakiegoś majątku w związku z tak długim okresem istnieniena (1000 lat w Polsce), a Ty słyszysz, że Mentzen utożsamia ten długi okres istnienia z jedynym powodem posiadania majątku. Mentzena nie dziwi, że jakiś majątek ma po tak długim okresie istnienia - to różnica.
Była wypowiedź Mentzena jako, że Kościół nie ma potężnych wpływów, większych niż jakakolwiek osoba w Polsce na polityków co było zarzutem Stanowskiego.
Dałeś kolejny dowód na to to, że zmieniasz rzeczywistość, by pasowałem do tego cop sobie wyduałeś. Otóż w żadnym miejscu podczas tego wywiadu Mentzen nie wypowiedział się w taki sposób ani nawet nie zasugerował, że Kościół nie ma wpływów większych niż jakakolwiek osoba w Polsce na polityków.
Dlatego Mentzen powinien jasno powiedzieć: duchowni mogą tak samo przekonywać polityków do własnej ideologii jak feministki.
Dokładnie o tym mówił ale widać dla Ciebie chyba niezbyt jasno, śmiem przy tym twierdzić, że w Twoim przypadku to nie pierwszyzna gdy rozumujesz coś opacznie.
Też się wyłożył na mówieniu, że Franciszek to komunista
Powiedział dokładnie tyle:
"Papież ma poglądy prawie że komunistyczne, to jest komunista z Ameryki Południowej"

Pozorna sprzeczność, bo jeśli chodzi o meritum, to właśnie pierwszy człon tej wypowiedzi oddaje charakter niektórych działań, czy też poglądów na pewne sprawy jakie przejawia Bergolio. Niby w którym miejscu się Mentzen na tym wyłożył? Poglądy prawie że komunistyczne to nadinterpretacja w stosunku do Bergolio? Mało takich wypowiedzi w repertuarze tego Papieża?
dał się wyłożyć na tym, że nagle papież zmienił zdanie odnośnie traktowania homo.
:benny:
Człowieku! Moja skromna rada - odstaw media każdego rodzaju na jakiś czas, bo Ci się na poważnie coś w głowie spierdolić może. W żadnym miejscu Mentzen nie mówił, że Papież zmienił zdanie odnośnie traktowania osób homoseksualnych. W ogóle o tym mowy nie było. Ustawiłem Ci moment gdzie zaczyna się rozmowa o Kościele, a trwa do 1 godzina 54 minuta (czyli 14 minut do odsłuchania)
 
Last edited:
Mentzen natomiast jest za wolnością słowa gdy obraża się uczucia gejów
Nie roznia sie od uczuc innych ludzi.
Powtórzę raz jeszcze - czy możesz podać jakiś przykład (wskazanie na wypowiedź) gdzie Mentzen jest za obrażaniem uczuć gejów?
-------------
o boszzz ile ja literówek nasadziłem w odpowiedzi na wpisy Bezimiennego, a już edytować nie mogę. @szplin mnie zapierdoli murzynkiem jak nic!
 
Za Ziemkiewiczem nie przepadam, ale tu rozmowa całkiem fajna... Nie zgadzam się z Bartosiakiem - czemu już dawałem wyraz wcześniej - z próbą sciągania Polaków z zagranicy, kosztem Polaków tu żyjących.




Niestety












Lol ;)


Lol ;)


XD, ej pany z wielkich miast, pojdziecie na szafot
 
Skąd to wytrzasnąłeś? Nigdzie nie mówił, że to TYLKO efekt istnienia przez 2 tyś lat. Powiedział natomiast:

Mentzen:
"Państwo w okresie ostatnich 100 lat zabiera Kościołowi ziemię, a nie oddaje i te przesunięcia majątkowe były raczej w tym kierunku, a nie w drugim. Teraz czasem oddają to, co wcześniej zabrali."

Stanowski:
"Teraz Kościół ma dużo ziemi, co?" Tutaj Mentzen zaczyna odpowiadać i pewnie nie dociera do niego, ze Stanowski w trakcie gdy już Mentzen mówi oddaje jeszcze "i tak kupuje często w cenach śmiesznych"

Mentzen:
"To wiesz - instytucja, która ma ponad 2 tyś. lat, a w Polsce tysiąc, w związku z czym nie dziwi mnie w ogóle, że mają jakiś majątek"

Już nadmieniałem wcześniej w czasie wymiany zdań pomiędzy nami, że Ty słyszysz lub zmieniasz znaczenie tego co słyszałeś nadając materiałowi nowych treści. tak stało sie i tym razem. menzten mówi, że nie dzowi go posiadanie jakiegoś majątku w związku z tak długim okresem istnieniena (1000 lat w Polsce), a Ty słyszysz, że Mentzen utożsamia ten długi okres istnienia z jedynym powodem posiadania majątku. Mentzena nie dziwi, że jakiś majątek ma po tak długim okresie istnienia - to różnica.

Dałeś kolejny dowód na to to, że zmieniasz rzeczywistość, by pasowałem do tego cop sobie wyduałeś. Otóż w żadnym miejscu podczas tego wywiadu Mentzen nie wypowiedział się w taki sposób ani nawet nie zasugerował, że Kościół nie ma wpływów większych niż jakakolwiek osoba w Polsce na polityków.

Dokładnie o tym mówił ale widać dla Ciebie chyba niezbyt jasno, śmiem przy tym twierdzić, że w Twoim przypadku to nie pierwszyzna gdy rozumujesz coś opacznie.

Powiedział dokładnie tyle:
"Papież ma poglądy prawie że komunistyczne, to jest komunista z Ameryki Południowej"

Pozorna sprzeczność, bo jeśli chodzi o meritum, to właśnie pierwszy człon tej wypowiedzi oddaje charakter niektórych działań, czy też poglądów na pewne sprawy jakie przejawia Bergolio. Niby w którym miejscu się Mentzen na tym wyłożył? Poglądy prawie że komunistyczne to nadinterpretacja w stosunku do Bergolio? Mało takich wypowiedzi w repertuarze tego Papieża?

:benny:
Człowieku! Moja skromna rada - odstaw media każdego rodzaju na jakiś czas, bo Ci się na poważnie coś w głowie spierdolić może. W żadnym miejscu Mentzen nie mówił, że Papież zmienił zdanie odnośnie traktowania osób homoseksualnych. W ogóle o tym mowy nie było. Ustawiłem Ci moment gdzie zaczyna się rozmowa o Kościele, a trwa do 1 godzina 54 minuta (czyli 14 minut do odsłuchania)

Już się szykuje obrona Mentzena niczym JKM :suchykarol: Niemal ta sama linia obrony, zaraz byłoby analizowanie każdego słowa w której części zdania zostało postawione... Odpowiem krótko: teza, że JKM jest nadinterpretowany i przez to nękany ma taki sam sens jak w przypadku Mentzena. JKM to wybitny brydżysta, Mentzen jako nieliczny wśród korwnistów ma pojęcie o marketingu - dajmy spokój, że ktoś taki jest prześladowany przez nadinterpretacje i nie potrafią przewidzieć reakcji na ich słowa.
Ziemia oddana Izraelowi: wystarczyło przytoczyć dane z wikileaks odnośnie celu sprzedaży lasów, jak łatwo rozdaje się ziemie czego dowodem jest Komisja Majątkowa.

Papież komunista? Bym musiał sobie przypomnieć kto robił filmiki, które miały to obalać. Tomasz Samołyk, albo któryś z księży na YT. Możliwe, że ojciec Szustak. Ale te nadinterpretacje papieża to co innego niż jeśli o korwinistów xD Zdecydowanie z miliona powodów, to jest strategia rodem z USA w wykonaniu Demokratów...

Takim małym partiom jak Konfederacja radziłbym po prostu robienie tego co w DE: w każdej partii jest speaker ds rolnictwa, wojska, spraw obyczajowych itp. Ładnie przygotowują oni innych do trzaskania ciekawostkami, faktami, statystykami przez co nawet AFD czasami pozytywnie wychodzi i nie daje się zaskakiwać.
Odniosę się tylko do papież komunista:
 
Nie oglądałem z Gonciarzem, ale jest nieźle.
a trochę leci Stanowski na łatwiznę w robienie dymów. Kolejna pewnie będzie Klimasara. Oj chciałbym zobaczyć jak taki wybitny Marek Koterski błyskotliwie leci po bandzie po wszystkich artystach chcących tej ustawy. Jak on to mówi: można robić filmy dla klasy i kasy, a nie ciągle coś przeintelektualizowanego czyniącego pozory wartości artystycznej...
 
Dymy o zaostrzaniu kar w kodeksie i klasyk argument ,,sprawca w momencie popełniania nie myśli o karze":
Jankowski w formie
 
możecie powiedzieć czy drugi Gonciarz, albo są dymy?
Drugi raz sie nie chce nabrać...

Zdecycodowanie lepiej niz z Gonciarzem. Dzwoniacy zawodza - wszyscy mowia mniej wiecej to samo. Stanowski chyba troche zbyt wkurwiony, moze poczatkowa klotnia o Maje Stasko go troche wprowadzila w agresywniejszy ton. Jas Kapela broni swoich tekstow troche jak Mentzen Brauna - to tylko hiperbola, zart, niby tak napisalem ale...
 
Ten Kapela przez problemy w uzębieniu nie otwiera zbytnio tych ust? Już prawie przez nos próbował mówić. Nienawidzę jak ludzie tak robią. COś ala mówię, ale nie muszę, ciesz się...
 
Ten Kapela przez problemy w uzębieniu nie otwiera zbytnio tych ust? Już prawie przez nos próbował mówić. Nienawidzę jak ludzie tak robią. COś ala mówię, ale nie muszę, ciesz się...

Właśnie skończyłem oglądać. Jaś Kapela to kosmita i spodziewałem się beki na luzie z typa, a było trochę tak niesympatycznie. Jestem nieco rozczarowany tym odcinkiem
 
Dobra przejrzałem twittera o czym było: no ten telefon ,,e ja widziałem tam taki filmik nie na YT o ekswegan no i...". Obowiązkowa dietetyka na maturze, egzaminie po podstawówce. To musi być wprowadzone! Zarówno dla nastolatków nie rozumiejących, że niezdrowe są gwałtowne zmiany w diecie zarówno dla zwierząt jak i dla ludzi, oraz dla części prawicy, która wplątuje jedzenie mięsa do polityki...
Na miejscu Stanowskiego założyłbym się z Kapelą, że test narkotykowy wyjdzie pozytywnie. Co to są za wory pod oczami przy takiej dawce pudru?

Powrót do domu: Maja, kiedyś tylko my wiedzieliśmy, że jesteś idiotką. Teraz wszyscy będą wiedzieli...






















 
Last edited:
Tak się kończy robienie autorytetów ze zwykłych debili, ten świat musi zejść na psy, nie ma innego wyjścia. Nie oglądałem.
też tego nie obejrzę, bo śmierdzi mi to ćpunem na odległość. Kiedyś napisałem do Stanowskiego, że nie odważy się zaprosić Klimasary. Ten wariat napisał, że wszystko możliwe :pociesznymirek:
 
pdhJQsQ5DUYKQN3spNeet3BDdtOmEQYb.png
 

no to są jakieś jaja, kurwa, to mają być Senatorowie? :DC:

poza tym, wytłumaczcie mi coś, chłop się tłumaczy, że zagłosował PRZECIW preambule przez przypadek bo równocześnie głosował w RE sprawie:

Podejmowaliśmy decyzję dotycząca tego, czy na najbliższym plenarnym posiedzeniu Rady Europy, będziemy mówić na temat porwania samolotu Ryanair i tego wszystkiego, co się później wydarzyło z panem (Ramanem) Pratasiewiczem na Białorusi.

Czyli co? W tej sprawie chciał głosować PRZECIW??? WTF? :mamed:

a drugi przypadkiem nie zagłosował i to ich głosami przepadła preambuła PO, śmierdzi korupcją polityczną na kilometr a prokuratura oczywiście śpi.

Chuj dupa i kamieni kupa...
 

no to są jakieś jaja, kurwa, to mają być Senatorowie? :DC:

poza tym, wytłumaczcie mi coś, chłop się tłumaczy, że zagłosował PRZECIW preambule przez przypadek bo równocześnie głosował w RE sprawie:



Czyli co? W tej sprawie chciał głosować PRZECIW??? WTF? :mamed:

a drugi przypadkiem nie zagłosował i to ich głosami przepadła preambuła PO, śmierdzi korupcją polityczną na kilometr a prokuratura oczywiście śpi.

Chuj dupa i kamieni kupa...
Po tym jak sędzia Ryszard M. dał się nabrać jak frajer ostatni na prowokację dziennikarską ,,czy to będą zaufani sędziowie" nic mnie zdziwi....
 
Back
Top