Polityka

XD


A czy twoje dziecko ma juz gwiazde dawida?


Buckle up guys, it is going to be a ride...








Jakby ktos mial watpliwosci...


Czynne namawianie do nieodwracalnego samookaleczenia? Współudział w wycięciu organów osoby w stanie depresyjnym/niepoczytalnym? @Karateka@








#bełchatów
1SZHzvm.jpg



Mniam


 
E tam: Niemców łatwiej się podpuszcza do dymów.
Spróbowałem denerwować Czechów. Jednak prawda, że są tchórzliwi. Tylko odpowiedź na taki ładny tweet jebać Czechów za kopalnie ;(

Niemieckie kopalnie nie pobierają naszej wody. Gdybyś miał skierować nasze zastrzeżenia do kopalni, zamiast spierać się z nami o aborcje, nie musiałbyś teraz płakać.


@Dzihados śmieszne czy nie śmieszne z tym robactem, ale ci Chińczycy na serio to jedzą. To są kozacy :roberteyeblinking:
 
Czynne namawianie do nieodwracalnego samookaleczenia? Współudział w wycięciu organów osoby w stanie depresyjnym/niepoczytalnym? @Karateka@

Nie widziałem filmu. Jeśli ktoś namawiał do operacji nieodwracalnej korekty płci kogoś w stanie depresyjnym i niepoczytalnym, a ta osoba uległa i doszło do tragedii to oczywiście kryminał
 
Kocham Hołownie, on jest cudowny. Możliwe, że naprawdę wierzy, że kopalnie można tak po prostu zamknąć, a potem otworzyć. Jak samochód. Bo dlaczego mówiłby o świadczeniach postojowych? Przecież to jak zburzyć Pałac Kultury, a później: a to sorry, jestem sędzią. Mylę sie czasami. Zbudujcie od nowa...
A biografia sędzi TSUE jest zajebista, taka apolityczna....





Kraśko i odpowiedź na brak transmitowania przesłuchania Komorowskiego


Wszedłem na TokFM. Nie będę słuchał tego człowieka, ale tytuł zajebisty
 
To jeszcze nic: taka emocja, patrzysz na twittera, myślisz co to za idiotka

prawnik, nawet chyba dr prawa



Hej Towarzysze z Białorusi! Jestem pilotem: wypierdalać mi z samolotu. Posłuchaliby :korwinlaugh:
Czasami mam wrażenie, że na prawie powinni mieć jakieś przymusowe wolontariaty (jakieś przerzucanie papierów w domach dziecka, czy DPSach) bo jest mnóstwo takich naiwnych prawników, albo bezmyślnych prokuratorów i sędziów...
 
To jeszcze nic: taka emocja, patrzysz na twittera, myślisz co to za idiotka

prawnik, nawet chyba dr prawa



Hej Towarzysze z Białorusi! Jestem pilotem: wypierdalać mi z samolotu. Posłuchaliby :korwinlaugh:
Czasami mam wrażenie, że na prawie powinni mieć jakieś przymusowe wolontariaty (jakieś przerzucanie papierów w domach dziecka, czy DPSach) bo jest mnóstwo takich naiwnych prawników, albo bezmyślnych prokuratorów i sędziów...

Wczoraj w TV leciała Kariera Nikosia Dyzmy... to jest, kurwa, film dokumentalny :usunto:
 
Przecież nigdy Wilka za analizy prawne spisu powszechnego nie krytykowałem.
Pytałem Bezimiennego, jednak rzeczywiście - Ciebie również można zapytać o to, bo napisałeś pod jego wpisem, że to wszystko prawda:
@Bezimienny nie odpowiedział na jakiej podstawie twierdzi, że Wilk "Teraz robi z siebie: prawnika z ludu obrońce ludu umęczonego miasta i wsi", być może chodziło mu te prawne analizy dotyczące spisu, nie wiem, pytam, a Ty potwierdzasz, że robi z siebie prawnika obrońce ludu umęczonego miasta i wsi" - więc pewnie wiesz o co chodzi.
Sosnierz domagał się usunięcia Wilka z partii. Startowali w jednym okręgu i Wilk podobno miał izolować Sosnierza.
Aaa to o takie "brudne akcje" Wilka z Sośnierzem chodzi, po tym co napisał Bezimienny miałem wizję jakichś wspólnych akcji typu przekręty, orgie, gwałty, itp... :lol:
 
Aaa to o takie "brudne akcje" Wilka z Sośnierzem chodzi, po tym co napisał Bezimienny miałem wizję jakichś wspólnych akcji typu przekręty, orgie, gwałty, itp... :lol:

Panie jakie orgie - Wilka podniecają postacie z kreskówek :)


@Bezimienny nie odpowiedział na jakiej podstawie twierdzi, że Wilk "Teraz robi z siebie: prawnika z ludu obrońce ludu umęczonego miasta i wsi", być może chodziło mu te prawne analizy dotyczące spisu, nie wiem, pytam, a Ty potwierdzasz, że robi z siebie prawnika obrońce ludu umęczonego miasta i wsi" - więc pewnie wiesz o co chodzi.

Bardziej tutaj pasują jego poradniki - jak uniknąć obowiązkowego szczepienia i wszystkie te bzdury o eksperymencie medycznym.

FB_IMG_1621913767959.jpg
 
Panie jakie orgie - Wilka podniecają postacie z kreskówek :)




Bardziej tutaj pasują jego poradniki - jak uniknąć obowiązkowego szczepienia i wszystkie te bzdury o eksperymencie medycznym.

View attachment 21366
Według mnie to bardzo dobrze, że działa w taki sposób. Są osoby które zostały zmuszone do zaszczepienia się przez pracodawcę. Tani dostęp do takiej porady daje innym podstawy do obrony w podobnych sytuacjach.

Z tym eksperymentem to nie są totalne bzdury. Szczepionki są dopuszczone warunkowo bo wciąż są w 3 fazie testów, która trwała jakoś 10 razy krócej niż normalnie.

Zgodnie z polskim prawem dawanie ludziom preparatu który nie został w pełni dopuszczony do obrotu to eksperyment medyczny - tutaj zostały dopuszczone warunkowo.

Jakby komuś się coś stało to może być czasem problem np z uzyskaniem ubezpieczenia. W części placówek musisz podpisać papier, że przyjmujesz szczepionkę dobrowolnie.

Nie dziwi więc to że część osób jest sceptyczna akurat do szczepień na covid nawet jeżeli normalnie się szczepią na inne choroby. Ja bym się nie czuł dobrze gdyby pracodawca mi kazał przyjąć lek którego nie chcę przyjmować w ogóle lub tymczasowo.

Mnie by wcale jakoś mocno nie zdziwiło jeżeli by się okazało, że w ramach trwających badań nad skutkiem szczepionek by wyszło, że np 10% osób na później jakiś problem np z nerkami albo z układem krwionośnym. Pewnie wiele osób z zaszczepionych by się na to nie zdecydowała, gdyby miała taką informację wcześniej, a nie miało do niej dostępu ze względu na rozpoczęcie szczepień po 3 miesiącach badania jej działania.

To taka jest bardzo delikatna sprawa jednak.
 
Last edited:
Z tym eksperymentem to nie są totalne bzdury. Szczepionki są dopuszczone warunkowo bo wciąż są w 3 fazie testów, która trwała jakoś 10 razy krócej niż normalnie.

Zgodnie z polskim prawem dawanie ludziom preparatu który nie został w pełni dopuszczony do obrotu to eksperyment medyczny - tutaj zostały dopuszczone warunkowo.

Używane w państwach Unii Europejskiej szczepionki przeciw COVID-19 musiały przejść przez trzy fazy badań klinicznych. Szybkie tempo wprowadzania preparatów na rynek wynika przede wszystkim z przyspieszenia i uproszczenia procedur.

Czytaj więcej na: https://demagog.org.pl/wypowiedzi/czy-szczepionki-przeciw-covid-19-nie-przeszly-wymaganych-badan/
 
Używane w państwach Unii Europejskiej szczepionki przeciw COVID-19 musiały przejść przez trzy fazy badań klinicznych. Szybkie tempo wprowadzania preparatów na rynek wynika przede wszystkim z przyspieszenia i uproszczenia procedur.

Czytaj więcej na: https://demagog.org.pl/wypowiedzi/czy-szczepionki-przeciw-covid-19-nie-przeszly-wymaganych-badan/
Ja to rozumiem, że papierologia.została ograniczona do minimum. Chodzi mi o to, że jeżeli ta 3 faza która trwa normalnie ze dwa lata trwała 3 miesiące to wnioski które mogły przyjść po np 6 lub 12 miesiącach testów nie mogły się jeszcze pojawić, a preparaty zostały już być masowo używane. Dlatego dla kogoś kogo pracodawca przymuszał do zaszczepienia się takie poradniki jak ten Wilka są bardzo pomocne.

Wiele osób może czuć nieufność do tych szczepionek i albo poczeka albo nigdy się nie zaszczepi bo np już chorowali. Całe szczęście, że jest to kwestia wyboru ale jednak nie dla wszystkich i dla mnie nie ma nic dziwnego w tym, że taką praktykę nazywa się eksperymentem.
 
Ja to rozumiem, że papierologia.została ograniczona do minimum. Chodzi mi o to, że jeżeli ta 3 faza która trwa normalnie ze dwa lata trwała 3 miesiące to wnioski które mogły przyjść po np 6 lub 12 miesiącach testów nie mogły się jeszcze pojawić, a preparaty zostały już być masowo używane. Dlatego dla kogoś kogo pracodawca przymuszał do zaszczepienia się takie poradniki jak ten Wilka są bardzo pomocne.

Wiele osób może czuć nieufność do tych szczepionek i albo poczeka albo nigdy się nie zaszczepi bo np już chorowali. Całe szczęście, że jest to kwestia wyboru ale jednak nie dla wszystkich i dla mnie nie ma nic dziwnego w tym, że taką praktykę nazywa się eksperymentem.
Do tego szczepionki oparte o technologie mRNA, nie byly dotychczas uzywane a ich tzw dzialanie dlugoterminowe nie jest znane. Nie da sie okreslic odzialywania substancji, po czasie, na organizm, upraszczajac procedury. To tylko propagandowa, biurokratyczna zagrywka.
 
Ja to rozumiem, że papierologia.została ograniczona do minimum. Chodzi mi o to, że jeżeli ta 3 faza która trwa normalnie ze dwa lata trwała 3 miesiące to wnioski które mogły przyjść po np 6 lub 12 miesiącach testów nie mogły się jeszcze pojawić, a preparaty zostały już być masowo używane. Dlatego dla kogoś kogo pracodawca przymuszał do zaszczepienia się takie poradniki jak ten Wilka są bardzo pomocne.

Wiele osób może czuć nieufność do tych szczepionek i albo poczeka albo nigdy się nie zaszczepi bo np już chorowali. Całe szczęście, że jest to kwestia wyboru ale jednak nie dla wszystkich i dla mnie nie ma nic dziwnego w tym, że taką praktykę nazywa się eksperymentem.

To już było debunkowane miliony razy. 3cia faza została przeprowadzona szybciej, bo można było łatwiej znaleźć ludzi do badan (bo mamy pandemię) i więcej funduszy zostało przeznaczonych na badania. Testy zostały przeprowadzone według normalnych standardów. Nie jest to żaden eksperyment medyczny. O eksperymencie medycznym można mówić w przypadku amantadyny (bo badania w toku dopiero), a nie szczepionek.
 
To już było debunkowane miliony razy. 3cia faza została przeprowadzona szybciej, bo można było łatwiej znaleźć ludzi do badan (bo mamy pandemię) i więcej funduszy zostało przeznaczonych na badania. Testy zostały przeprowadzone według normalnych standardów. Nie jest to żaden eksperyment medyczny. O eksperymencie medycznym można mówić w przypadku amantadyny (bo badania w toku dopiero), a nie szczepionek.
Wyjaśnij nam w jaki sposób ilość pieniędzy, ludzi i czego tam jeszcze można użyć żeby przyspieszyć badanie długoterminowych skutków ubocznych tych czy innych leków.
 
Ja to rozumiem, że papierologia.została ograniczona do minimum. Chodzi mi o to, że jeżeli ta 3 faza która trwa normalnie ze dwa lata trwała 3 miesiące to wnioski które mogły przyjść po np 6 lub 12 miesiącach testów nie mogły się jeszcze pojawić, a preparaty zostały już być masowo używane. Dlatego dla kogoś kogo pracodawca przymuszał do zaszczepienia się takie poradniki jak ten Wilka są bardzo pomocne.

Wiele osób może czuć nieufność do tych szczepionek i albo poczeka albo nigdy się nie zaszczepi bo np już chorowali. Całe szczęście, że jest to kwestia wyboru ale jednak nie dla wszystkich i dla mnie nie ma nic dziwnego w tym, że taką praktykę nazywa się eksperymentem.
To też jest takie względne. Po prostu: czasami firmy musiały ileś tam czasu czekać na decyzję urzędników. To wydłużało czas jak wnioski czekały w ,,urzędowej szufladzie". W przypadku covida uznali, żeby urzędnicy nie zwlekali np. że jak mają np. 30 dni na odpowiedź to nie odpowiedzą w 29 dniu...

Druga sprawa: WIlk daje niektórym ludziom nadzieje, którą nie powinien działać. Co: ograniczy przymusowe szczepienia marynarzy? Jak np. na żółtą febrę i wirusowe zapalenie opon mózgowych są ,,paszporty szczepionkowe" do wielu krajów? Pracodawcy zaryzykują, że któryś z marynarzy wyląduje w szpitalu zagranicznym w jakimś trzecim kraju, albo zachoruje w Polsce i usłyszy ,,Panie jakie takie rzeczy to ja kilkadziesiąt lat temu na studiach miałem...."
Marynarze: głupia książeczka sanepidu wymagana w gastro, pewnie nawet przy robieniu kebaba to też jest jakieś ograniczenie wolności.

Trzecia sprawa:

To jest jakiś fenomen z USA: Amerykanie lekomanii i tam rozwijają się ruchy antyszczepionkowców. Polacy mniej, ale chyba tylko dzięki temu, że w porównaniu z Hiszpanią czy Włochami naprawdę idzie mało kupić bez recepty....

Czwarta sprawa:
Pfizer mówi, że dzieki badaniom nad covidem są bliscy szczepionki na HIV. Jak to im się uda to będzie błogosławieństwo dla połowy trzeciego świata...

@klocuniek To jest robienie z siebie wielkiego obrońcy ludu uciśnionego miasta i wsi bo intrygach przeciwko Sośnierzowi:
1621929373416.png


1621929407876.png


A to jest już hit kompletny:

To jest tania podróbka JKM. Tyle, że JKM przed głupie wypowiedzi zwracał uwagę na konkretne problemy.
PS Warzecha według Wybranowskiego zaszczepił się. A taki był niepokorny...
 
Last edited:
Edit: no sorry, jeśli WIlk banuje za udostępnienie tego na jego profilu;
Nie potrafię takiego gościa traktować poważnie: Dominika Wielowiejska, Tomasz Zimoch, Hołownia, Kobosko, Berkowicz, Dziambor, PiSowcy -nikt tak nie banuje jak WIlk i narole...
Sami przetestujcie go: tak robi człowiek, który jest pewien tego co mówi, czy człowiek, który jest niepewny swoich racji?
PS Nie zgłaszam tweetów Wilka do demagoga: to jest strzelanie do pustej bramki. Poluje na grubsze ryby xD
Muszę coś znaleźć na Rafała Madajczaka tego Urbana Lisa
 
Last edited:
@Bezimienny nie wiem dlaczego mówisz o innych chorobach czy specyficznych zawodach. Znam osobę która jako pracownik biurowy miała powiedziane, że ma się zaszczepić i chuj. Tyle że tu akurat nie było problemu bo była chęć u osoby szczepionej. Wyobrażam sobie, że jest ktoś kto nie chciałby przyjąć szczepionki na covid, a zrobiłby to tak zwyczajnie ze strachu.

@Karateka@ Już ci pisałem, że rozumiem to że procedury zostały przyspieszone. Jakkolwiek wydajny nie byłby przemysł i administracja i jak kompetentni lekarze i laboranci to nie są w stanie przekazać opinii publicznej tego jakie może nieść ze sobą skutki uboczne ich szczepionka bo po prostu te skutki nie miały jeszcze szansy się pojawić.

A co do Wilka no to nie wiem co w tym jest złego w tym co robi. Opisuje swój produkt. Każdy wie co tam znajdzie i może się zdecydować lub nie. Efekt może być taki, że albo ktoś się obroni przed przymusem albo jak będzie chciał to pójdzie się sądzić.

Ze szczepionką też nie ma nic złego poza tym, że nie wiemy czy za pół roku coś nie zacznie wyłazić. Kto chce niech się zaszczepi i albo nic mu nie będzie albo coś mu będzie.
 
Bardziej tutaj pasują jego poradniki - jak uniknąć obowiązkowego szczepienia i wszystkie te bzdury o eksperymencie medycznym.
Jeśli dobrze pamiętam jesteśmy chyba jednym z pięciu krajów w Europie z obowiązkowymi szczepieniami, dlaczego więc tego typu poradnik miałby kojarzyć się pejoratywnie?

Bzdury o eksperymencie medycznym? Mówisz zapewne o preparatach zwanych szczepionkami na Covid. Sprawa nie jest tak jednoznaczna jak sugerujesz, spójrz:

Dz.U.2021.790 t.j.​

Akt obowiązujący

Wersja od: 28 kwietnia 2021 r. do: 31 grudnia 2021 r.

Art. 21. [Eksperyment medyczny, leczniczy, badawczy]
1.
Eksperyment medyczny przeprowadzany na ludziach może być eksperymentem leczniczym albo eksperymentem badawczym.
2.
Eksperymentem leczniczym jest wprowadzenie nowych albo tylko częściowo wypróbowanych metod diagnostycznych, leczniczych lub profilaktycznych w celu osiągnięcia bezpośredniej korzyści dla zdrowia osoby chorej. Może on być przeprowadzony, jeżeli dotychczas stosowane metody nie są skuteczne albo jeżeli ich skuteczność nie jest wystarczająca.


Tzw. szczepionki na covid są nową i jedynie częściowo wypróbowaną metodą profilaktyczną, więc niejako spełniają warunki definicji eksperymentu medycznego w myśl ustawy. Radcy Prawni również zwracają na to uwagę:

Kajetan Komar-Komarowski, radca prawny przy Zespole Kryzysowym Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy:
"– Nie ma wątpliwości, że zgodnie z polskim prawem szczepienia określonymi produktami dopuszczonymi nawet warunkowo do obrotu mają charakter eksperymentu medycznego, który musiałby być ubezpieczony w ramach działalności prowadzonej przez podmioty lecznicze"

Jolanta Budzowska (radca prawny):
"Szczepionki przeciwko Covid-19 mają warunkową rejestrację zarówno europejskiego, jak i polskiego urzędu rejestracji leków, gdyż pozostają cały czas w trzeciej fazie badań klinicznych oraz są dodatkowo badane i monitorowane. W myśl definicji ustawowej, ich podawanie jest więc eksperymentem medycznym."

Reasumując - radcy prawni wskazują, powołując się na ustawę, że w przypadku wzmiankowanych preparatów mamy do czynienia z eksperymentem medycznym ale towarzysz Karateka mówi, że to bzdury. Dlaczego są to bzdury? Bo tako rzecze towarzysz Karateka.
:siara:
 
Jeśli dobrze pamiętam jesteśmy chyba jednym z pięciu krajów w Europie z obowiązkowymi szczepieniami, dlaczego więc tego typu poradnik miałby kojarzyć się pejoratywnie?

Bzdury o eksperymencie medycznym? Mówisz zapewne o preparatach zwanych szczepionkami na Covid. Sprawa nie jest tak jednoznaczna jak sugerujesz, spójrz:

Dz.U.2021.790 t.j.​

Akt obowiązujący

Wersja od: 28 kwietnia 2021 r. do: 31 grudnia 2021 r.

Art. 21. [Eksperyment medyczny, leczniczy, badawczy]
1.
Eksperyment medyczny przeprowadzany na ludziach może być eksperymentem leczniczym albo eksperymentem badawczym.
2.
Eksperymentem leczniczym jest wprowadzenie nowych albo tylko częściowo wypróbowanych metod diagnostycznych, leczniczych lub profilaktycznych w celu osiągnięcia bezpośredniej korzyści dla zdrowia osoby chorej. Może on być przeprowadzony, jeżeli dotychczas stosowane metody nie są skuteczne albo jeżeli ich skuteczność nie jest wystarczająca.


Tzw. szczepionki na covid są nową i jedynie częściowo wypróbowaną metodą profilaktyczną, więc niejako spełniają warunki definicji eksperymentu medycznego w myśl ustawy. Radcy Prawni również zwracają na to uwagę:

Kajetan Komar-Komarowski, radca prawny przy Zespole Kryzysowym Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy:
"– Nie ma wątpliwości, że zgodnie z polskim prawem szczepienia określonymi produktami dopuszczonymi nawet warunkowo do obrotu mają charakter eksperymentu medycznego, który musiałby być ubezpieczony w ramach działalności prowadzonej przez podmioty lecznicze"

Jolanta Budzowska (radca prawny):
"Szczepionki przeciwko Covid-19 mają warunkową rejestrację zarówno europejskiego, jak i polskiego urzędu rejestracji leków, gdyż pozostają cały czas w trzeciej fazie badań klinicznych oraz są dodatkowo badane i monitorowane. W myśl definicji ustawowej, ich podawanie jest więc eksperymentem medycznym."

Reasumując - radcy prawni wskazują, powołując się na ustawę, że w przypadku wzmiankowanych preparatów mamy do czynienia z eksperymentem medycznym ale towarzysz Karateka mówi, że to bzdury. Dlaczego są to bzdury? Bo tako rzecze towarzysz Karateka.
:siara:


 
"demagog.pl" nowe, arcywiarygodne źródło informacji na każdy temat!
Od kwestii medycznych po naprawę silników spalinowych :tysoncoffe:
szczerze: jestem pod wrażeniem obiektywności. Zdarzało mi się zwrócić im uwagę i uwzględniali to. Bosak wychodzi u nich bardzo korzystnie, przyznawali parę razy rację Braunowi. Jak na polskie warunki: robią dobrą robotę. Tym bardziej, że nawet żelaznąlogikę mi się udało raz nabrać.
Trochę zgłoszeń odrzucili mi jako opinię, prognozę, ale dają radę w wielu sprawach. Liczba sprawdzonych wiadomości nie jest duża, więc przykładają się do tego.
A zarówno WIlk jak i niektórzy korwiniści walą na oślep bez przygotowania. Nawet Bosak lepiej wychodzi mimo, że uważam jego całokształt polityczny za patologię i jego za człowieka który gwałci pojecie patriotyzmu. Oczywiście po drugiej stronie barykady też jest mnóstwo takich osób.

@cRe mi to całe zamieszanie szczepionkowe przypomina takie protesty z lewej strony: ,,pokonajmy globalne ocieplenie". Zamiast się skupić, aby te importowane śmieci do Polski nie były "utylizowane" przez gangsterów jak we Włoszech (wykup ziemi od rolnika, albo dobra kasa: zakopywanie w ziemi toksycznych odpadów "utylizacja". Po czasie: dlaczego tyle osób w okolicy choruje?), walka aby pomóc ludziom w ,,otulinie parku narodowego", którzy praktycznie zostali wywłaszczeni...
Ale bardziej sprzedaje się: ratujmy lodowce mimo, że cholera wie czy bez pomocy CHin i USA mamy jakiekolwiek szansę (jeśli uznamy, że to jest realne...).
Szczepionki? Bardziej się boje, że niedługo każde dziecko będzie na coś uczulone przez żywność, która jest w sklepach. Kurczę wiem jak smakuje prawdziwe mięso czy owoce a nie to co z supermarketu. Tej chemii się bardziej boje i nie rozumiem, dlaczego nikt nie walczy z tym, aby przemysł mięsny jasno mówił co mają w swoich produktach zamiast tego bełkotu chemicznego z którego rzadko kto coś rozumie. Polska to nie Azja, a po drugie jak na świat dobrze wypadamy, chociaż niepokoi ten wzrost niezaszczepionych dzieci...
Oprócz niektórych prac nie powinno się ludzi zmuszać do szczepienia na covid, bo zgodnie z polską kulturą łamania prawa da to odwrotny efekt...
 
Czy Ty czytasz na co powołują się tego typu strony? "Demagog" donosi, że szczepionki na covid przeszły trzy fazy badań klinicznych powołując się w tym momencie na dokument EMA, w którym masz krótkie i proste wyjaśnienie odnośnie tej fazy, która pokazuje jak skuteczna jest szczepionka w ochronie przed infekcją w porównaniu z placebo (pozorowanym) lub alternatywnym leczeniem oraz jakie są skutki uboczne (rzadkie, czy częste) u osób otrzymujących BADANĄ szczepionkę:
Clinical efficacy and safety studies (phase III trials) include thousands of volunteers. This phase shows how efficacious the vaccine is at protecting against the infection compared with placebo (dummy) or alternative treatment and what are the less common side effects in those receiving the investigational vaccine.
Wciąż nie wiadomo jaka jest skuteczność szczepionki w porównaniu do leków i ewentualnych skutków ubocznych, które mogą wystąpić po dłuższym okresie czasu po podaniu. Dodatkowo w tym dokumencie również zawarto informację o tym, że badania kliniczne wciąż trwają:

For information on ongoing COVID-19 clinical trials in the European Economic Area (EEA), see COVID-19 vaccines: research and development.

Reasumując - sprawa nie jest tak jednoznaczna jak chciałby demagog, towarzysz karateka i producenci, dodatkowo wystarczy sprawdzić korespondencję pomiędzy EMA (europejska agencja leków), a Pfizerem oraz zaznajomić się z odpowiedziami producentów i regulatorów odnośnie szczepionek na pytania specjalisty od terapii genowej Jacoba Wesley'a Ulm z Harvardu, kierowanych do producentów publikowane na łamach British Medical Journal, jak również innych pytań BMJ o czym pisałem m.in tutaj:


To na co chcę zwrócić ponownie uwagę z powyższego linka w spojlerze:
W powyższym linku znajdziecie informacje od Europejskiej Agencji Leków potwierdzającej, że zostali ofiarą ataków hakerskich w wyniku których wyciekła korespondencja pomiędzy nimi a Pfizerem. (Wcześniej też o tym pisałem no ale jak wiecie specjalnie nam to spalili ;)


Nie chodzi o same pytania ale - o odpowiedzi, które zostały udzielone. Spójrzmy zatem na te odpowiedzi:

Specjalista terapii genowej Jacob Wesley Ulm z Harvardu (Harvard Medical School), wyraził obawy odnośnie biodystrybucji NLP (czyli nanocząstek lipidowych, w których znajduje się kod genetyczny, słowem - to co jest wstrzykiwane). Napisał:

"Obecnie jest stosunkowo niewiele doniesień o lokalizacji tkanek LNP używanych do otaczania RNA informacyjnego kodującego białko SARS-CoV-2 i niezbędne jest posiadanie bardziej szczegółowych informacji o tym, dokąd dokładnie trafiają liposomalne nanocząsteczki po wstrzyknięciu"
Ulm JW. Rapid response. Re: Will covid-19 vaccines save lives? Current trials aren’t designed to tell us. BMJ 2020. https://www.bmj.com/content/371/bmj.m4037/rr-19

Dlaczego obawy tego specjalisty są ważne? Pisze on:

"Badania farmakokinetyczne, z niezależnym potwierdzeniem laboratoryjnym, są niezbędne do ustalenia potencjalnej cytotoksyczności i toksyczności makroskopowej, zwłaszcza biorąc pod uwagę prawdopodobieństwo wstrzyknięć przypominających przez miesiące lub lata, ponieważ wzorce handlu tkankami ładunku szczepionki mRNA będą determinować, które komórki i tkanki zostaną zabite przez cytotoksyczne komórki T w każdej rundzie" (każdym kolejnym szczepieniu).

I teraz to co najważniejsze dla nas, czyli odpowiedź:

"Regulatorzy i producenci, z którymi BMJ skontaktował się w sprawie tego artykułu, nie chcieli odpowiedzieć na żadne z pytań, które pojawiły się w szybkiej odpowiedzi Jacoba Wesley'a Ulm":lol:

To śmiech przez łzy panowie. Inne "smaczki":

Ludzie z British Medical Journal (BMJ - a wspomnę tylko, że jest to naukowe czasopismo medyczne, którego zawartość to głównie medycyna oparta na dowodach - odnieśli się do całej sprawy. Dowiadujemy się, że EMA (European Medicines Agency), czyli Europejska Agencja Leków w związku z zastrzeżeniami w stosunku do preparatu od Pfizera (o czym w podlinkowanym wyżej poście) - zgłosiła dwa główne zastrzeżenia oraz szereg pytań. BMJ również, z tym, że dodatkowo jeszcze wystosowali zapytania do firm - Moderna i CureVac oraz tzw. regulatorów (w przypadku Europy jest to właśnie EMA). Pytania od BMJ:

1. Jaki procent integralności mRNA uważają za akceptowalny w przypadku szczepionek przeciwko COVID-19.

Na powyższe pytanie żadna z firm i żaden z regulatorów nie przedstawił żadnych szczegółów. :cool:Jedna z odpowiedzi:

- Agencja Regulacyjna ds. Leków i Produktów Opieki Zdrowotnej, (brytyjski organ regulacyjny ds. leków), przyznał się do braku określonego procentu integralności RNA, ale odmówił podania dalszych szczegółów. Napisali:

„Kryteria akceptacji limitów specyfikacji są poufne pod względem handlowym” :lol:


Następnie FDA, EMA i kanadyjski departament rządowy Health Canada oświadczyły, że:

"określone informacje związane z kryteriami dopuszczalności są poufne". :lol:

Dyrektor ds. Korporacyjnych firmy Moderna, Ray Jordan, odmówił odpowiedzi na którekolwiek z pytań BMJ , stwierdzając:

„W tym momencie Moderna nie będzie oferować dodatkowych komentarzy na te tematy”.
:usunto:
 
Czy Ty czytasz na co powołują się tego typu strony? "Demagog" donosi, że szczepionki na covid przeszły trzy fazy badań klinicznych powołując się w tym momencie na dokument EMA, w którym masz krótkie i proste wyjaśnienie odnośnie tej fazy, która pokazuje jak skuteczna jest szczepionka w ochronie przed infekcją w porównaniu z placebo (pozorowanym) lub alternatywnym leczeniem oraz jakie są skutki uboczne (rzadkie, czy częste) u osób otrzymujących BADANĄ szczepionkę:
Clinical efficacy and safety studies (phase III trials) include thousands of volunteers. This phase shows how efficacious the vaccine is at protecting against the infection compared with placebo (dummy) or alternative treatment and what are the less common side effects in those receiving the investigational vaccine.
Wciąż nie wiadomo jaka jest skuteczność szczepionki w porównaniu do leków i ewentualnych skutków ubocznych, które mogą wystąpić po dłuższym okresie czasu po podaniu. Dodatkowo w tym dokumencie również zawarto informację o tym, że badania kliniczne wciąż trwają:

For information on ongoing COVID-19 clinical trials in the European Economic Area (EEA), see COVID-19 vaccines: research and development.

Reasumując - sprawa nie jest tak jednoznaczna jak chciałby demagog, towarzysz karateka i producenci, dodatkowo wystarczy sprawdzić korespondencję pomiędzy EMA (europejska agencja leków), a Pfizerem oraz zaznajomić się z odpowiedziami producentów i regulatorów odnośnie szczepionek na pytania specjalisty od terapii genowej Jacoba Wesley'a Ulm z Harvardu, kierowanych do producentów publikowane na łamach British Medical Journal, jak również innych pytań BMJ o czym pisałem m.in tutaj:


To na co chcę zwrócić ponownie uwagę z powyższego linka w spojlerze:
W powyższym linku znajdziecie informacje od Europejskiej Agencji Leków potwierdzającej, że zostali ofiarą ataków hakerskich w wyniku których wyciekła korespondencja pomiędzy nimi a Pfizerem. (Wcześniej też o tym pisałem no ale jak wiecie specjalnie nam to spalili ;)


Nie chodzi o same pytania ale - o odpowiedzi, które zostały udzielone. Spójrzmy zatem na te odpowiedzi:

Specjalista terapii genowej Jacob Wesley Ulm z Harvardu (Harvard Medical School), wyraził obawy odnośnie biodystrybucji NLP (czyli nanocząstek lipidowych, w których znajduje się kod genetyczny, słowem - to co jest wstrzykiwane). Napisał:

"Obecnie jest stosunkowo niewiele doniesień o lokalizacji tkanek LNP używanych do otaczania RNA informacyjnego kodującego białko SARS-CoV-2 i niezbędne jest posiadanie bardziej szczegółowych informacji o tym, dokąd dokładnie trafiają liposomalne nanocząsteczki po wstrzyknięciu"
Ulm JW. Rapid response. Re: Will covid-19 vaccines save lives? Current trials aren’t designed to tell us. BMJ 2020. https://www.bmj.com/content/371/bmj.m4037/rr-19

Dlaczego obawy tego specjalisty są ważne? Pisze on:

"Badania farmakokinetyczne, z niezależnym potwierdzeniem laboratoryjnym, są niezbędne do ustalenia potencjalnej cytotoksyczności i toksyczności makroskopowej, zwłaszcza biorąc pod uwagę prawdopodobieństwo wstrzyknięć przypominających przez miesiące lub lata, ponieważ wzorce handlu tkankami ładunku szczepionki mRNA będą determinować, które komórki i tkanki zostaną zabite przez cytotoksyczne komórki T w każdej rundzie" (każdym kolejnym szczepieniu).

I teraz to co najważniejsze dla nas, czyli odpowiedź:

"Regulatorzy i producenci, z którymi BMJ skontaktował się w sprawie tego artykułu, nie chcieli odpowiedzieć na żadne z pytań, które pojawiły się w szybkiej odpowiedzi Jacoba Wesley'a Ulm":lol:

To śmiech przez łzy panowie. Inne "smaczki":

Ludzie z British Medical Journal (BMJ - a wspomnę tylko, że jest to naukowe czasopismo medyczne, którego zawartość to głównie medycyna oparta na dowodach - odnieśli się do całej sprawy. Dowiadujemy się, że EMA (European Medicines Agency), czyli Europejska Agencja Leków w związku z zastrzeżeniami w stosunku do preparatu od Pfizera (o czym w podlinkowanym wyżej poście) - zgłosiła dwa główne zastrzeżenia oraz szereg pytań. BMJ również, z tym, że dodatkowo jeszcze wystosowali zapytania do firm - Moderna i CureVac oraz tzw. regulatorów (w przypadku Europy jest to właśnie EMA). Pytania od BMJ:

1. Jaki procent integralności mRNA uważają za akceptowalny w przypadku szczepionek przeciwko COVID-19.

Na powyższe pytanie żadna z firm i żaden z regulatorów nie przedstawił żadnych szczegółów. :cool:Jedna z odpowiedzi:

- Agencja Regulacyjna ds. Leków i Produktów Opieki Zdrowotnej, (brytyjski organ regulacyjny ds. leków), przyznał się do braku określonego procentu integralności RNA, ale odmówił podania dalszych szczegółów. Napisali:

„Kryteria akceptacji limitów specyfikacji są poufne pod względem handlowym” :lol:


Następnie FDA, EMA i kanadyjski departament rządowy Health Canada oświadczyły, że:

"określone informacje związane z kryteriami dopuszczalności są poufne". :lol:

Dyrektor ds. Korporacyjnych firmy Moderna, Ray Jordan, odmówił odpowiedzi na którekolwiek z pytań BMJ , stwierdzając:

„W tym momencie Moderna nie będzie oferować dodatkowych komentarzy na te tematy”.
:usunto:


Ale czego Ty tutaj nie rozumiesz? 3 fazy zostaly zakonczone, szczepionka zostala dopuszczona. 4 faza wciaz trwa, co jest normalne. Dodatkowe wciaz sa badane grupy, ktore dotychczas nie zostaly dopuszczone do szczepienia.

Offtop - amantandyna wystarczajaco przebadana by ja brac? :)
 
Ale czego Ty tutaj nie rozumiesz? 3 fazy zostaly zakonczone, szczepionka zostala dopuszczona. 4 faza wciaz trwa, co jest normalne. Dodatkowe wciaz sa badane grupy, ktore dotychczas nie zostaly dopuszczone do szczepienia.
Widać, że Ty nie rozumiesz, zapoznaj się ze wszystkim co powyżej przytoczyłem. Doczytaj co to jest 2 faza badań klinicznych i jakie kryteria muszą być spełnione, następnie raz jeszcze przeczytaj wzmiankowaną ustawę - wykonując te czynności nie da się jednoznacznie stwierdzić, że "szczepionki na covid" nie wpisują się w definicję eksperymentu w myśl ustawy. Dodatkowo dowiedz się jakiej odpowiedzi udzieliło Ministerstwo Zdrowia na zapytania naukowców i lekarzy w związku ze szczepionkami:
Pytania:
Odpowiedź:
amantandyna wystarczajaco przebadana by ja brac? :)
Dopuszczona poza wskazaniami? Tak. Możesz ją brać tak samo jak szczepionki z tym, że amantadyna stosowana jest od lat i jej ewentualne skutki uboczne są znane w odróżnieniu od szczepionek - bo w ich przypadku wciąż nie wiadomo z jakimi skutkami możemy mieć do czynienia po dłuższym czasie. Mylisz działanie na covid z działaniem na organizm, myślę, że celowo mieszasz jedno z drugim
 
Oczywiście w powyższym chodziło o 3 fazę badań, błędnie napisałem druga faza.

Właśnie zauważyłem również, że podałem błędny link we wcześniejszym tutaj poście (choć informacje z tamtego postu też wliczają się do problemu, który poruszyliśmy). Raz jeszcze:
Reasumując - sprawa nie jest tak jednoznaczna jak chciałby demagog, towarzysz karateka i producenci, dodatkowo wystarczy sprawdzić korespondencję pomiędzy EMA (europejska agencja leków), a Pfizerem oraz zaznajomić się z odpowiedziami producentów i regulatorów odnośnie szczepionek na pytania specjalisty od terapii genowej Jacoba Wesley'a Ulm z Harvardu, kierowanych do producentów publikowane na łamach British Medical Journal, jak również innych pytań BMJ o czym pisałem m.in tutaj:
teraz prawidłowy link:
 
Te tematy to są cytując Putina (akurat on powiedział to o innej sprawie) jak strzyżenie świni: dużo kwiku mało sierści...

Taka starsza sprawa odnośnie aresztów tymczasowych, o 40 miesięcznym areszcie i porównajcie to z sytuacją Sławomira N.
Tam się komuś nie chce. Ktoś przyjeżdża do pracy o dziewiątej, je śniadanie, sprawdza pocztę, włączy facebooka, pójdzie na fajkę, wykona dwa telefony, pójdzie na obiad i pojedzie do domu. Tak przyjemnie mijają dni.


Trudno o jednoznaczną ocenę całej sytuacji, ale – w obliczu takich zarzutów i argumentacji wymiaru sprawiedliwości – trudno też mówić o bohaterstwie. Czy w tym przypadku należy narzekać na sądy? Czy nie lepiej poczekać na wyrok z ferowaniem własnych wyroków?
Ta sędzia z tekstem: panie niektórzy 8 lat siedzieli tymczasowo w areszcie to mistrzostwo.
https://natemat.pl/143371,meczennik-a-moze-przestepca-czyli-smutna-historia-kibica-legii

A jaki jest dorobek sędziego, który wypowiadał się? Co ma wspólnego z tą okładką ...?

1621954676645.png


Teraz powróćmy do poważnych tematów: powinno się skazać Hitlera za Holocaust czy nie?
Związki z ręką powinny być uregulowane prawnie czy nie?
Czy tam jakieś małe inne niedopowiedzenia, a później: podmiot liryczny miał co innego na myśli, a tak w ogóle Wilk nie naśladuje stylu JKM tylko tak jak on jest źle rozumiany... JKM jest rewelacyjnym brydżystom: nie wierze, że ten koleś nie potrafi planować kilkanaście ruchów do przodu.
Ale to się nie klika.
Lewica ma podobną strategie: aborcja przez gwałt, kilka przypadków rocznie vs handel ludźmi do burdeli na zachód, gdzie jest masa ofiar.
Co się bardziej klika? Pompujemy temat aborcji....
 
Last edited:


Była taka historia w przedwojennej Polsce, pismo detektywistyczne, opisujące sprawy kryminalne. Zostało zamknięte po tym jak któryś z morderców powiedział, że wpadł na pomysł mordu dzięki tej gazecie. Patrz @Karateka@ Matczak nadal żyje w przedwojennej Polsce xD
















 
Last edited:
Back
Top