Polityka

Nikt nie powiedział, że Texas zostanie sam...
W sumie tak.
To jest ciekawy temat jak mocno zaczęły się robić poważniejsze podziały w USA: przecież jest mnóstwo okręgów wyborczych, gdzie wygrywają kandydaci demokratów/republikanów z 80% poparciem. To jak demokraci zaczęli dzięki SN przepychać pomysły na które nie było poparcia w Kongresie od Roe vs Wade w sprawie nakazu legalnej aborcji aż po małżeństwa homoseksualne.
A jak większość w SN będzie republikańska to też będzie ciekawie

Do Kongresu coraz częściej wchodzą kompletni fanatycy: obojętnie czy prawi czy lewi. Nawet wśród polskich fanatyków w Sejmie nie ma tylu ananasów obojętnie czy mówimy o Konfederacji czy Razem...
 
Odkrycie wyborczej: Kaczyński niszczy wszystko co jest bardziej na prawo od niego xD Niedługo dojdą, że Kaczyński wypromował lewicę, kiedy ona była poza Sejmem, bo TVP przecież ich nie dyskryminowało




Gangsta syn konstytucyjnego ninja :pociesznymirek:


Ale tatuś lepiej ciśnie, bezkarnie, bez konsultowania się, UW lubi to bez kary dla wykładowcy






Nawet major ma racje




Dziennikarz śledczy onetu w akcji: szykanie profili twitterowych. Kiedyś water gate, a teraz jest Jadczak...



Lepper wróć, byłeś mądrzejszy od wielu obecnych posłów (chociaż manipulowałeś, ale bajerowałeś będąc przygotowanym do rozmowy)


Kamil


KO




 
muj kraj taki pienkny #sendziaTK
SOtrpIq.png











Setki tysiecy
tbBQ65G.jpg



Gdzie my zyjemy



A to tez racja



Muj kraj...






Ach ci nasi uprzemysłowieni sąsiedzi. Pretekstem - Natura...
 
Inba - Spiewak - Mentzen - dawac debate!



Jeszcze nie sluchalem szkalowania bezbekowicza, ale wrzucam na liste :)


Jezus jak widze tego Śpiewaka to widzę czystego karierowicza.
Ikononowicz jeszcze jest prawdziwy w tym co mówi i na serio wielu ludziom pomógł. Mógłby być dobrym doradzą ministra sprawiedliwości. Śpiewak myli parkingi naziemne z podziemnymi i żyje z datków bo według oświadczenia majątkowego chyba jeszcze nie pracuje...

Oj brakuje takiego Gargamela czy Wardegi odnośnie polityki: obaj znają niezłe myczki retoryczne, a tymczasem pojawią sie...



Dr prawa zrozumiał, że na SORze jest łamana konstytucja














Nie wiem co to za koleś, ale to jest mit, który cholernie silny, że Żydzi do gazu, a Polacy w sumie żyjcie sobie.
No nie. Już za czasów Bismarca było powiedzenie Slaven -Sklaven. Większość ich tekstów można podsumować: ci Słowianie to takie Murzyny Europy.
Przecież sam Hans Frank mówił, że po wojnie można zrobić w krajach słowiańskich jedną wielką rzeź, bo tylu niewolników nie potrzebujemy, a przestrzeń życiowa jest potrzebna. Przecież przez to Hitler nie chciał długo korzystać z kolaboracji ukraińskich bojówek.
Boże jaka ilość mitów jest dostępna na twitterze. Oni muszą za kimś to powtarzać...
 
Last edited:
muj kraj taki pienkny #sendziaTK
SOtrpIq.png











Setki tysiecy
tbBQ65G.jpg



Gdzie my zyjemy



A to tez racja



Muj kraj...






Ach ci nasi uprzemysłowieni sąsiedzi. Pretekstem - Natura...

Co chcesz,Krysia ładne pociski sadzi :lol:
 
od 35,30
co myślisz o aborcji w 6 miesiącu?


Zadałem to pytanie Marcelinie Zawiszy, Senysyzn i jeszcze paru innym.Zawsze takie same odpowiedzi: no ogólnie partia jest za tym.

nie ma takiego tematu w Europie
Holenderskie prawo dopuszcza aborcję aż do 24. tygodnia ciąży

Plus USA, Kanada.

Dziwie, że np. PiS z Konfederacją nie bawią się w naracje nawiązyjącą do powiedzenia przypisywanego Erdoganowi:
demokracja jest pociągiem do którego wsiadamy aby dojsc do władzy, a z którego wysiadamy jak ją osiągniemy.

Przecież mogliby kpić, żę tyle mówią o naśladowaniu Europy więc co taki syndrom dziewicy: chce ale się wstydzę powiedzieć?
 
Chyba tak, z resztą to nie pierwsza jej wypowiedź w takim stylu. To jest takie paskudne i wredne babsko, że nic w jej wykonaniu by mnie nie zdziwiło.
Najdziwniejsze jest to, że jak wykładała na Uniwersytecie Warszawskim prawo to miała opinię miłej, spokojnej osoby, która nie radzi sobie trochę z nowoczesnością. Nawet CBA krytykowała. Powiedział to nawet sędzia Tuleya czy Michał Kempa, którzy raczej PiSu nie popierają.
Ciekawe czy to jest już po prostu głupienie na starość czy coś więcej tak jak u Macierewicza o którym posłowie PO (dawni współpracownicy) mówią, że kiedyś był naprawdę normalny.
 
1617553481995.png
1617553499687.png
Gozdyra nieźle jedzie po nich, aż żałuje, że sobie przerwę od patotwittera zrobiłem, aby przestawić się na kołczów.

Siedział sobie na śmietniku historii, Tusk wyciągnął skompromitowanego człowieka znowu na salony jako autorytet, a ten po czasie tak uwierzył w wielkość, że Jarosław Kaczyński pewnie modli się, aby Wałęsa 100 lat żył, bo zawsze podczas kampanii coś palnie...
 
Last edited:
Kawałek Maty bardzo spoko, słuchałem wiele razy :) Beka z wczutych komentarzy politycznych na temat kilku wulgarnych tekstów nastolatka

 
Kawałek Maty bardzo spoko, słuchałem wiele razy :) Beka z wczutych komentarzy politycznych na temat kilku wulgarnych tekstów nastolatka


Jestem Mata moje teksty pisze mi tata :conorsalute: Przecież to takim tekście głupio nazywać się raperem. Facet nie ma wyczucia co mówi w wywiadach i chyba to akurat może rodzinne....









Hołd Kurski: największy czopek, chociaż w TVN o Miszczaku też tak mówią
 
Last edited:
Wychowywanie do wartości, które głoszą, że poświęcenie życia dla ojczyzny gdy ojczyzna jest w potrzebie jest obowiązkiem każdego chłopca/mężczyzny - to już jest niemoralne. To jest nauczanie mentalności niewolniczej.
Jeśli mówimy o obowiązku moralnym, niezinstytucjonalizowanym, którego nie wypełnianie w określonych okolicznościach nie jest penalizowane - jestem za. Z drugiej strony - pewnie się zgodzisz - jest bardzo wiele do zrobienia na poziomie edukacji i wychowania do patriotyzmu, by młodzi ludzie, sami zaciągali się do służby zawodowej oraz w wyniku tego byli gotowi na śmierć w obronie naszych i swoich rodzin, ochrony granic itd. Jak myślisz - czy obecnie mamy do czynienia z takim stanem patriotyzmu wśród młodych? Obecna sytuacja (m.in brak obowiązkowej służby wojskowej), naprawdę nie służy do stworzenia przekonań wśród nich, które skłaniać będą do poniesienia największej ofiary.
 
że Polska jest Chrystusem narodów i tylko była krzywdzona i nigdy nikogo nie skrzywdziła. Dzieci mają być nauczone patriotyzmu, a niewygodne fakty w tym przeszkadzają i burzą światopogląd.
Hmmm, ja tego nie byłem uczony.

Najbliżej tego co mówisz to był język polski, romantyzm, ale i tam podkreślano że tak się naszym wieszczom wtedy wydawało (co w kontekście zaborów nie było nieuzasadnione).
@Tar-Ellendil możesz wskazać na przedmiot i podstawę programową, w której zawarte jest to co piszesz? Twój ogólny wniosek to potwarz dla intelektu i zkłamywanie rzeczywistości. Problem na który wskazałeś oczywiście występować moze - LOKALNIE i nie ma absolutnie wpływu na ogół. Jeśli twierdzisz, że jest inaczej - podaj jakieś konkrety, bo urban legends to nie tutaj, tutaj nie ;)
 
Jeśli mówimy o obowiązku moralnym, niezinstytucjonalizowanym, którego nie wypełnianie w określonych okolicznościach nie jest penalizowane - jestem za. Z drugiej strony - pewnie się zgodzisz - jest bardzo wiele do zrobienia na poziomie edukacji i wychowania do patriotyzmu, by młodzi ludzie, sami zaciągali się do służby zawodowej oraz w wyniku tego byli gotowi na śmierć w obronie naszych i swoich rodzin, ochrony granic itd. Jak myślisz - czy obecnie mamy do czynienia z takim stanem patriotyzmu wśród młodych? Obecna sytuacja (m.in brak obowiązkowej służby wojskowej), naprawdę nie służy do stworzenia przekonań wśród nich, które skłaniać będą do poniesienia największej ofiary.
Obowiązek służby wojskowej w Polsce do niczego się nie przyczyniał. Patologia zwykła z tego była często. Wszyscy od tego uciekali, lekarze kupę kasy zarabiali na łapówkach, uczelnie na ,,studentach". Chociaż dobre etaty były dla wojskowych... Dziwie się, że duża część prawicy jest za przywróceniem służby wojskowej.
Dla porównania możemy dać przykład Korei południowej, gdzie wielu ludzi powraca specjalnie do ojczyzny, aby odbyć służbę wojskową - sami z siebie. Nawet w UFC był przykład tego. Dla obowiązku.
Mentalności człowieka nie da się zmienić ustawą.
 
@Tar-Ellendil możesz wskazać na przedmiot i podstawę programową, w której zawarte jest to co piszesz? Twój ogólny wniosek to potwarz dla intelektu i zkłamywanie rzeczywistości. Problem na który wskazałeś oczywiście występować moze - LOKALNIE i nie ma absolutnie wpływu na ogół. Jeśli twierdzisz, że jest inaczej - podaj jakieś konkrety, bo urban legends to nie tutaj, tutaj nie ;)
Do dzisiaj nie pamiętam żeby na lekcjach historii były poruszane zbrodnie wyrządzone przez Polaków, a zawsze był to mój ulubiony przedmiot w szkole. Być może masz rację i jest to tylko lokalna - odosobniona sytuacja, która nie miała miejsca w skali krajowej i nie ma miejsca w programie edukacyjnym serwowanym przez PiS.
 
Obowiązek służby wojskowej w Polsce do niczego się nie przyczyniał. Patologia zwykła z tego była często. Wszyscy od tego uciekali, lekarze kupę kasy zarabiali na łapówkach, uczelnie na ,,studentach". Chociaż dobre etaty były dla wojskowych... Dziwie się, że duża część prawicy jest za przywróceniem służby wojskowej.
Dla porównania możemy dać przykład Korei południowej, gdzie wielu ludzi powraca specjalnie do ojczyzny, aby odbyć służbę wojskową - sami z siebie. Nawet w UFC był przykład tego. Dla obowiązku.
Mentalności człowieka nie da się zmienić ustawą.
Aha, bo chodzi o to, by przywrócić PATOLOGICZNĄ służbę wojskową :facepalm: Na powrót należy uskuteczniać "rzuty kotem o ścianę", czyszczenie korytarzy sznurówką, itp... Bezimienny trzymaj poziom proszę! Jak myślisz z czego wzięła się mentalność o której wspomniałeś (koreańskie podejście do służby wojskowej)?
@Tar-Ellendil sam sobie odpowiedziałeś, @Dzihados miał na odwrót, ja również i wyobraź sobie, że gdyby w większości szkół było tak jak w Twojej - burza byłaby z tego nie lada już dawno nie wspominając o podsycaniu jej przez pewne środowiska. Na marginesie dodam, porównaj niedomówienia, które były twoim udziałem na lekcjach historii do sankcjonowanej programem formy przekazywania wiedzy odnośnie II WŚ w Niemczech, na co zwrócił uwagę @szplin
 
Na marginesie dodam, porównaj niedomówienia, które były twoim udziałem na lekcjach historii do sankcjonowanej programem formy przekazywania wiedzy odnośnie II WŚ w Niemczech, na co zwrócił uwagę @szplin
Nawet nie chciałem tego poruszać bo to jest oczywiste, ale w internecie zawsze trzeba uważać na niedomówienia. Ogólnie dla mnie ta cała sytuacja w Niemczech nie jest niczym zaskakującym i tego bym się po nich spodziewał i nie tylko po nich. To tyle w tym temacie.
 
Last edited:
Podczas świąt miałem okazję podyskutować trochę z młodymi ludźmi (licealiści), nie mam dobrych wieści, kwiat młodzieży już się zorientował, że żyją w kraju, w którym wszyscy chcą ich zrobić w chu... I żadne lekcje z patriotyzmu, ani Mickiewicz z Sienkiewiczem tego nie zmienią. Wykształcimy ich, i będą szukać szczęścia za granicą.
 
Back
Top