Polityka

Co powiedzial takiego o aborcji?
Kwestie światopoglądowe są z definicji emocjonalne, dlatego nie powinny być rozstrzygane na polu politycznym, a np. w referendum.

Nie będzie likwidacji 500 plus. Jestem lekko rozczarowany.
Myślę, że gdyby chciał likwidować 500+ to na starcie strzeliłby sobie w stopę i byłoby jak z Korwinem. Poza tym 500+ zawsze można zmodyfikować (choćby jako ulgi podatkowe).
 
@Karateka@
Co powiedzial takiego o aborcji? Nie chce mi sie sluchac drugi raz, a jakos przeoczylem (słucham pracujac, widocznie procesor rzucil moce gdzie indziej)
O 500+ to on mowi o biezacym systemie, a nie o nowym, proponowanym.

PTDBG8q.jpg


EDIT:

#srebrna




Powiedział, że nie chce wchodzić w spory ideologiczne, a jedynym rozwiązaniem jakie widzi w temacie aborcji jest refrendum - niech ludzie zdecydują.
 
Gospodarka DE zwalnia


Czy Hiszpania sie rozpadnie?


Profesor ekonomii - pieniadze mozna drukowac bez konca :)



Dzisiejsze, niedzielne wydanie, Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung, donosi, powołując się na źródła wywiadowcze, że Rosjanie mogą mieć na wyposażeniu nawet 64 rakiety 9М729. Przypomnijmy, są to rakiety, które zdaniem Waszyngtonu, Moskwa zbudowała z pogwałceniem zapisów traktatu INF zakazujących budowy i instalowania na wyrzutniach naziemnych rakiet o zasięgu od 500 do 5000 km. W grudniu ubiegłego roku, Amerykanie, w trakcie zamkniętego posiedzenia Sojuszu Północnoatlantyckiego ujawnili na ten temat dane wywiadowcze. Musiały być one przekonywujące, skoro stanowisko Waszyngtonu poparły wszystkie państwa NATO, a kanclerz Merkel, po spotkaniu z premierem Armenii Nikołem Paszynianem wprost oskarżyła Rosję o łamanie umowy. Umowy, która zresztą już nie obowiązuje, bo obydwa państwa, będące jej stroną, czyli Stany Zjednoczone i Rosja, nie czują się już związane jej zapisami.

Węgry pozbywają się PITu dla matek czworga dzieci


https://www.polskieradio.pl/7/6078/Artykul/2261258,Robert-Gwiazdowski-wchodzi-do-polityki?

Nie ma to jak tyrac u 3 europoslow na 1,8 etatu :)
https://www.fakt.pl/wydarzenia/poli...-biznesmena-ktory-nagral-kaczynskiego/et7bz4p
 
Last edited:
Płaca europejska miałaby być zunifikowaną płacą minimalną obowiązującą na terenie UE. - Chodzi o podstawę. To my dzisiaj w Polsce musimy równać do takich standardów, jakie są we Francji, w Niemczech. (...) W UE pojawiają się głosy, że gdybyśmy nałożyli pewien pakiet na następne 5 lat, żebyśmy doszli do płacy minimalnej 1000 euro, to to jest do zrobienia - przekonywał w TOK FM Krzysztof Gawkowski z partii Wiosna.
http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,130517,...cy-minimalnej-w-ue-i-tanszego-transportu.html
 
Po prostu znaleźli złoty środek który wystarczył na wyruchanie dotychczasowych gamoni zastępując nowymi . Rozbraja to co się teraz dzieje w Warszawie powrót do starych nazw ulic , wstyd i kompromitacja . Ale co tam przeciw pis i już zaciesz polskiego tępolstwa . Dołożyć jeszcze pedała Biedronia z obietnicami dla ludzkich ameb i można zrzucać atom zaczynając od nowa .
 
Na zakazie handlu tracą przede wszystkim małe sklepy, które nie są w stanie poradzić sobie z agresywnymi promocjami największych sieci w piątki i soboty. Do tej pory zbankrutowało ok. 16 tys. sklepów - mówi Cezary Kaźmierczak.

Jeśli to faktycznie prawda i wina tej ustawy to brawo PIS :applause:

Po części to prawda. Mam koleżankę, która po części pracuje/prowadzi (rodzinny biznes) mały sklep z ubraniami. Z tego co mówi, to od czasu tego zakazu handlu to dość chudo się zrobiło w tej firmie. A nie prowadzi przecież H&M a niby w takie sklepy miała uderzać te reforma, pomagając małym sklepom/butikom...

Co do Gwiazdowskiego, to niestety pomimo ciekawych poglądów - nie są tak liberalne jak moje (jednak zdaję sobie sprawę, że w tych czasach to jest utopia), ale z "wolnościowców" ma najwięcej rozsądku w sobie, więc bym na niego zagłosował - lecz niestety nie jest charyzmatyczny. W tym roku prowadził wykład prelekcyjny na uczelni na której studiuję i niestety, pomimo sympatii do niego, to dość ciężko się go słuchało. Nie jest charyzmatyczny, nie mówi przekonująco - niestety taka osoba nie porwie tłumów, które na nią zagłosują, a niestety takiego polityka potrzebowała ta wolnościowa strona potrzebuje. Rzeczowo i mądrze mówią zarówno S. Mentzen jak i J. Wilk - niestety to nic nie daje.
A ten wywiad który wrzuciliście wyżej, niestety utwierdził mnie w tym przekonaniu..
 
Last edited:
Po
Po części to prawda. Mam koleżankę, która po części pracuje/prowadzi (rodzinny biznes) mały sklep z ubraniami. Z tego co mówi, to od czasu tego zakazu handlu to dość chudo się zrobiło w tej firmie. A nie prowadzi przecież H&M a niby w takie sklepy miała uderzać te reforma, pomagając małym sklepom/butikom...

Co do Gwiazdowskiego, to niestety pomimo ciekawych poglądów - nie są tak liberalne jak moje (jednak zdaję sobie sprawę, że w tych czasach to jest utopia), ale z "wolnościowców" ma najwięcej rozsądku w sobie, więc bym na niego zagłosował - lecz niestety nie jest charyzmatyczny. W tym roku prowadził wykład prelekcyjny na uczelni na której studiuję i niestety, pomimo sympatii do niego, to dość ciężko się go słuchało. Nie jest charyzmatyczny, nie mówi przekonująco - niestety taka osoba nie porwie tłumów, które na nią zagłosują, a niestety takiego polityka potrzebowała ta wolnościowa strona potrzebuje. Rzeczowo i mądrze mówią zarówno S. Mentzen jak i J. Wilk - niestety to nic nie daje.
A ten wywiad który wrzuciliście wyżej, niestety utwierdził mnie w tym przekonaniu..
Po części to prawda. Tylko po tych wszystkich latach cyrku w sejmie, np. ja mam już w dupie charyzmatycznych porywaczy, ja chcę żeby przyszedł ktoś, choćby na chwilę i uporządkował ten burdel w ISTOTNYCH kwestiach jak podatki czy system emerytalny właśnie, a nie rok za rokiem charyzmatyczni przywódcy wychodzą i p*erdolą o gejach, aborcjach, smoleńskach, kto kiedy ruchał i kto ile wypił. Dlatego ja osobiście chyba na nich zagłosuję teraz jeśli nic nie sp*erdolą do tego czasu. Albo nie pójdę w ogóle.
 
Skandaliczne wypowiedzi Amerykanów w Warszawie.
Polakom mieszkajacych w duzych miastach polecalbym miec na oku kosze na smieci i omijac zatloczone miejsca.
 
Po

Po części to prawda. Tylko po tych wszystkich latach cyrku w sejmie, np. ja mam już w dupie charyzmatycznych porywaczy, ja chcę żeby przyszedł ktoś, choćby na chwilę i uporządkował ten burdel w ISTOTNYCH kwestiach jak podatki czy system emerytalny właśnie, a nie rok za rokiem charyzmatyczni przywódcy wychodzą i p*erdolą o gejach, aborcjach, smoleńskach, kto kiedy ruchał i kto ile wypił. Dlatego ja osobiście chyba na nich zagłosuję teraz jeśli nic nie sp*erdolą do tego czasu. Albo nie pójdę w ogóle.

Ja też głosuję na merytorycznych kandydatów, ale ludzie niestety tak nie robią..
 
Kurna, Wilk to był jeden z ostatnich ludzi, których szczerze szanowałem w tym bagnie, a tu razem prawie największymi dzbanami, :facepalm:
naprawdę trzeba było z nimi
aż nie wiem czy włączać bo tych dwóch nie mogę słuchąc (abstrahując od tego o czym mówią)

 
Ciekawostka


c.d "szczytowania"/



Link: https://www.nationalreview.com/magazine/2018/11/12/the-need-for-allies/amp/



@andrzej_t.
No Wilk kiedys byl ogarniety, ale teraz czesto juz go grawitacja nie chwyta :) Do Brauna mam szacunek (polszczyzna, wiedza), ale to autorytarny - nomen-omen - wilk w wolnościowo-owczej skórze. No i te jego teorie spiskowe. Pamietam go z doskonałej debaty z Szewachem - dokładnie o omawianej kwestii - prawie krwi. Winnicki to jakiś niewyraźny narodowiec dla mnie. Oczywiscie w tym wystapieniu maja racje, zeby nie bylo, bo to co sie stalo to jakas aberracja...

 
Ciekawostka


c.d "szczytowania"/



Link: https://www.nationalreview.com/magazine/2018/11/12/the-need-for-allies/amp/



@andrzej_t.
No Wilk kiedys byl ogarniety, ale teraz czesto juz go grawitacja nie chwyta :) Do Brauna mam szacunek (polszczyzna, wiedza), ale to autorytarny - nomen-omen - wilk w wolnościowo-owczej skórze. No i te jego teorie spiskowe. Pamietam go z doskonałej debaty z Szewachem - dokładnie o omawianej kwestii - prawie krwi. Winnicki to jakiś niewyraźny narodowiec dla mnie. Oczywiscie w tym wystapieniu maja racje, zeby nie bylo, bo to co sie stalo to jakas aberracja...

Co do meritum to prawda, ale nie trzeba być Winnickim czy Braunem żeby to widzieć oczywiście.
Braun jak dla mnie to powinien zostać jakimś księdzem proboszczem i dawać kazania, może wtedy więcej by było z niego pożytku.
Winnicki dla mnie jest tym samym co Zandberg tylko po drugiej stronie szali, a mnie jakiekolwiek skrajności odstręczają.
A Wilka sam ładnie wyjaśniłeś.
:fjedzia:

i na takich jacyś ludzie głosują wierząc, że podniosą im poziom życia :siara:
 
Co do meritum to prawda, ale nie trzeba być Winnickim czy Braunem żeby to widzieć oczywiście.
Braun jak dla mnie to powinien zostać jakimś księdzem proboszczem i dawać kazania, może wtedy więcej by było z niego pożytku.
Winnicki dla mnie jest tym samym co Zandberg tylko po drugiej stronie szali, a mnie jakiekolwiek skrajności odstręczają.
A Wilka sam ładnie wyjaśniłeś.
:fjedzia:

i na takich jacyś ludzie głosują wierząc, że podniosą im poziom życia :siara:
To takie typy, które koniecznie chcą się znaleźć przy źródełku naszych pieniędzy. Brać dobre wynagrodzenie za chodzenie po studiach telewizyjnych, jeździć na fajne konferencje itd.. Nic konstruktywnego nie wnoszą, głoszą tylko utopijne idee.
 
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosc...gali-zabijać-żydów/ar-BBTBlHT?ocid=spartanntp

pięknie, a my w zamian pójdziemy za nich na wojnę . . a jak . . .
pierdole, @PIR od dawna o tym myślę, ale chyba jednak szykuj tam dla mnie miejsce . . .
:stevecarell:
Sorki, że dalej o tym, ale jeden z komentarzy na interii pod newsem o tym:

Ewolucja polityki polskiej względem Ameryki :. bolek przyklaskiwał jankesom .Kwachu jak dobry ministrant klęknął na jedno kolano .Kaczor padł na brzuch , komor ciągną druta .A dudek liże jankesom odbyt tak to leci można jeszcze niżej ?

:beczka:
 
Back
Top