Polityka

@Dzihados Wiadomo, że to prowokacja, ale wyraz artystyczny i przekaz, pierwsza liga.
Zgoda, niezła prowokacja.
Jednak nie wymagaj ode mnie za dużo, "niezła sztuka" to ja czasem na wiosnę powiem (lepperowskie hrhrhr), a nie na ideologiczną samowolę budowlaną, pamiętaj, że ja z polibudy ;)
Komercyjna akcja, baner reklamowy firmy doradczej, liczącej że instalacja zostanie w centrum miasta i to bez opłat. To może ja też tak swoją firmę lub wyznawaną przeze mnie ideologię w przestrzeni publicznej - dożywotnio i za darmo - zareklamuję?

A skoro przy sztuce w służbie ideologii (lub na odwrót, jak kto woli), tak jakoś mi się przypomniało:
 
Last edited:
Ja się z Tobą zgadzam, ale dobry pomysł trzeba docenić.

To też była ciekawa prowokacja z przekazem.
2496c99e-4706-11e3-829d-0025b511226e.jpg
 
To ja ci wrzuce do ogrodu wrak mojego samochodu. Znaczek producenta i numer silnika zeszlifuje, nie bój się :)

sa 2 roznice:
1. Dziewczynka stoi na terenie publ, nie pryw
2. Jakby przeprowadzono glosowanie czy ma zostac, to by pewnie zostala
 
sa 2 roznice:
1. Dziewczynka stoi na terenie publ, nie pryw
2. Jakby przeprowadzono glosowanie czy ma zostac, to by pewnie zostala
Ad 1. To jest roznica pomiedzy bykiem a dziewczynka? Czy pijesz do "ogrodu", ok, może to być zatem rynek twojego miasta... Piłem oczywiście do usuwania logo firmy z samowoli budowlanej, jakoby cokolwiek zmieniającego...
Ad 2. Suweren chce, to niech suweren ma :) Choć tu prawo musiałoby zadziałać wstecz? No bo jednak w momencie "popełnienia czynu" prawo na to nie pozwalało...
 
Last edited:
Ad 1. To jest roznica pomiedzy bykiem a dziewczynka? Czy pijesz do "ogrodu", ok, może to być zatem rynek twojego miasta...
Ad 2. Suweren chce, to niech suweren ma :) Choć tu prawo musiałoby zadziałać wstecz?

No niestety, musialoby i stworzyłoby pewien precedens. Mógłbyś zostawic swoj wrak i czekac na referendum :)
 
@Dzihados Papież przygnieciony meteorytem może wywołać nieskończoną ilość skojarzeń... Z tego co pamiętam, to był to element wystawy w Zachęcie, ówcześni posłowie ZCHN zorganizowali akcję ratunkową i meteoryt odwalili. :-)
 
@Dzihados Papież przygnieciony meteorytem może wywołać nieskończoną ilość skojarzeń... Z tego co pamiętam, to był to element wystawy w Zachęcie, ówcześni posłowie ZCHN zorganizowali akcję ratunkową i meteoryt odwalili. :-)
A to meteoryt? Nadal neurony twórczo się nie skrzą, za to posłami ZCHN ratującymi papieża żeś mi już Pan wyobraźnie pobudził ;)
 
Popuśćmy wodze fantazji:
1. Papież ukarany przez Boga zesłanym z kosmosu kamieniem.
2. Papież przygnieciony ciężarem ludzkich grzechów.
3. Papież ubezwłasnowolniony.
4. Papież, mimo wielkich przeciwności, obrońcą wiary.
Nie pamiętam, co wtedy "chodziły" za historie tłumaczące tą metaforę, ale skandal był gruby. Społeczeństwo bardziej moherowe, uznało to za totalne zbezczeszczenie pamięci Wielkiego Polaka.

Moim zdaniem, takie prowokacje, zmuszające do refleksji, są jednym z zadań artystów. Ważne, żeby inteligentnie ukłuć, zrobić to z klasą. Tą spiżową dziewczynkę powinni usunąć, jeśli ją zostawią zachęcą naśladowców. To, że o tym dyskutujemy oznacza, że cel twórców został osiągnięty, zwrócili naszą uwagę na ważny dla nich problem.
 




Nawet się uśmiechnąłem parę razy, co inna kadra, to inna kadra :) A NK to już na pewno nic nie dostanie :)


EDIT:
Resort rolnictwa pracuje nad utworzeniem Polskiego Narodowego Holdingu Spożywczego na bazie Krajowej Spółki Cukrowej
 
Last edited:
Tą spiżową dziewczynkę powinni usunąć, jeśli ją zostawią zachęcą naśladowców.
Przede wszystkim, to powinni ją wypierdolić dlatego, że:

a) Fundusz inwestycyjny użył bez zezwolenia dzieła sztuki chronionego prawami autorskimi w ramach swojej kampanii reklamowej (chociaż, jak dla mnie to bardziej feministyczna propaganda), której częścią była ta żenująca figura dziewczynki.
b) Intencjonalnie wpływa i zmienia wymowę posągu byka, który stoi tam od prawie 30 lat i ma symbolizować siłę nowojorskiej giełdy.

Dopiero na końcu powinni to ścierwo usunąć ze względu na potencjalnych naśladowców.
___________________

P.S.:
Dziewczynka stojąca naprzeciw byka ma symbolizować siłę kobiet w przywództwie. To także część szerszej kampanii SSGA ukazującej, że firmy zachowujące równowagę płci na kierowniczych stanowiskach osiągają lepsze wyniki finansowe.
:mjsmile:
 
Wczoraj odmowilem wpiecia sobie tego zoltego kwiatka upamietniajacy powstanie w getcie zydowskim. Dlaczego? Z tego samego powodu dla ktorego nie wpinam sobie symbolu Polski walczacej. Bo mam wrazenie ze ludzie firmujacy zolte kwiatki sa najczesciej antypolonistami ktorzy gardza polskim bohaterstwem i przedstawiaja postgrossowska wizje przeszlosci. Druga strona robi to samo, zmieniajac bieguny.
A jesli ktos mnie oskarzy o antysemityzm - niech najpierw sprawdzi w necie ile mam wkladu w kwestie odkrywania prawd o holokaucie . poswiecilem na to kilka lat. A mimo to kwiatka nie przypne. Zwlaszcza gdy patrze na tych korpohipsterow ktorzy gdyby nie szczujaca jadem Holland,nie uslyszeli by o powstaniu w getcie. i nie upamietnialiby tego tylko dla mody.
 
@halibut

to trzeba było sobie przypiąc ten kwiatek i udowodnić, ze nie tylko antypoloniści i korpohipsterzy je noszą.

Nie wiem czy śledzicie co się dzieje ostatnio z projektem ustawy śp. Dzierżawskiego o podatkach. Z pół roku temu przewijał się ten temat, teraz znowu powraca. Chodziło pokrótce o obniżenie opodatkowania pracy, zniesienie CIT, PIT, wprowadzenie obrotowego itd. Ogólnie rewolucja podatkowa, projekt uważam za bardzo dobry (kontrowersje jedynie ten przychodowy ale jeszcze nie przeczytałem o lepszej alter propozycji. Przypomnę tylko, ze 2/3 firm nie płaci w ogóle CiTu co oznacza, ze jest on po prostu do dupy).

Projekt ten nie zakładał uszczuplenie dochodów państwa a jedynie inne rozłożenie ciężaru opodatkowania, tak by praca nie była aż tak bardzo nim obciążona. Każdy by dostał 25-30% podwyzke wynagrodzenia ( i nie chodzi o to, ze ustawą się wprowadza wyższe wynagrodzenie. Brutto masz zapisane tyle co zawsze ale netto dostajesz więcej do kieszeni).

Oczywiście podszedłem do tego z dystansem, bo trudno bylo mi uwierzyć, ze największa postkomunistyczna partia w Polsce akurat wprowadzi takie zmiany. Gdy pojawiały się pierwsze newsy na temat tej propozycji to czytałem komentarze na fb. I oczywiscie trzeba z góry założenie antypis "znowu rozdają pieniądze !", " komu zabiorą ? ", "idioci !!" bla bla bla. Tak jak Korwin powiedzial, wiekszosc jest glupia i powiela to co góra powie samemu się nad tym nie zastanawiając więc czekałem dalej.

Wczoraj odbyło się posiedzenie tej komisji, która chce wprowadzić projekt. Był o tym materiał w faktach ale już pod koniec czyli z serii takich mało ważnych, uszczypliwych i szyderczych. Oczywiscie jaja no bo jak to mozliwe jest obnizenie podatków, przecież wtedy nie starczy na wypłatę min dla emerytów :homer:jakis profesor mówi pozniej,ze to jest projekt aspołeczny, a coś tam i a coś tam. Ogólnie uderza w ludzi (pewnie dlatego, ze im podnosi pensje) :siara: potem jakiś psycholog biznesu pieprzy głupoty których nawet nie jestem w stanie powtórzyć:no no: a na koniec komentarz, ze ten projekt najwięcej daje najbogatszym ( no tak, kurwa, najlepszy jest taki projekt ktory tylko pomaga biednym. Jeśli pomaga biednym i bogatym to oznacza, ze jest chujowy :DC:)

no i śmietanka: komentarz tego siwego terleckiego z pisu i rzeczniczki pis mazurek : " to jest prywatna inicjatywa posła, parta i rząd nie pracuje nad zmianami w podatkach. Nie ma co się pochylać nad tą propozycją"

Czyli tak jak przewidywałem, gówno z tego będzie.

Polska polityka jest zjebana. Wszyscy wiedzą, ze polski system podatkowy jest mega chujowy, tuła się gdzieś w końcówkach różnych rankingów a żaden rząd nie wprowadza żadnych zmian. Ba, nawet nie wnoszą żadnych propozycji, złych, dobrych, jakichkolwiek. No bo jezeli temat nie jest nośny to po co to ruszać.
 
no i news z dzisiaj : rząd chce wprowadzić licencje dla ubera takie jak dla korpo taxi (czyli de facto uśmierca ubera). Czemu nikt nie pomyśli, zeby pojsc w drugą stronę i wyjebać w pizdu licencje dla taksówek ?

albo głupota albo działania agentury

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Rzad-chce-zrownac-kierowcow-Ubera-z-taksowkarzami-3681622.html
bo licencja to hajs, a zwiazki zawodowe to sila polityczna? Uber teraz dziala nielegalnie, wiec wypadaloby cos z nimi zrobic
 
Uber daje prace tysiącom ludzi, mozna sobie niezle dorobić do marnej pensyjki. Z resztą dla Polaka uber to juz chyba "niegodna" praca bo na ostatnie moje 10 przejazdów to na oko 6, 7 to wozili mnie obcokrajowcy. Zwykle ukraińcy, ostatnio nawet turek

Poza tym, ze daje prace to ulatwia zycie zwyklym konsumentom. Jak chce podjechac gdzies kawalek np z pracy do lekarza to nie muszę się zastanawiac nad komunikacją miejską jak dojechac . Biorę ubera, płace dyche i za 7 min jestem na miejscu. Za to samo u taksiarza pewnie dwa razy więcej
 
@nooodles tylko prawo jest takie, ze Uber dziala calkowicie nielegalnie, mandaty po 10 tysiecy juz Polakow odstraszyly
zobaczymy co PIS wymysli
 
czyli zamiast uregulować tak żeby wszyscy jezdzili tak jak uber to sie zaczelo powolne gnębienie a w perspektywie idzie śmierć
 
Back
Top