Polityka

czyli zamiast uregulować tak żeby wszyscy jezdzili tak jak uber to sie zaczelo powolne gnębienie a w perspektywie idzie śmierć
z czegos 500 plus trzeba utrzymywac, wiekszosc Polakow nawet nie wie, ze podatki placi, wiec ich takie sprawy nie interesuja
licencja w sumie to nic strasznego, bardziej chodzi o to, ze Uber podatkow w Polsce nie placi i zapewne to ich zniszczy
 
Przede wszystkim, to powinni ją wypierdolić dlatego, że:

a) Fundusz inwestycyjny użył bez zezwolenia dzieła sztuki chronionego prawami autorskimi w ramach swojej kampanii reklamowej (chociaż, jak dla mnie to bardziej feministyczna propaganda), której częścią była ta żenująca figura dziewczynki.
b) Intencjonalnie wpływa i zmienia wymowę posągu byka, który stoi tam od prawie 30 lat i ma symbolizować siłę nowojorskiej giełdy.

Dopiero na końcu powinni to ścierwo usunąć ze względu na potencjalnych naśladowców.
___________________

P.S.:
:mjsmile:

State Street nie jest funduszem inwestycyjnym. Byk zostal postawiony na takiej samej zasadzie jak dziewczynka - nielegalnie.
 
State Street nie jest funduszem inwestycyjnym.
Fakt, coś mi się pojebało.
Byk zostal postawiony na takiej samej zasadzie jak dziewczynka - nielegalnie.
Owszem, ale od razu został usunięty z miejsca w którym autor go zostawił w '89 roku. Dopiero jakiś czas później - tym razem w pełni legalnie - byk znalazł się w Bowling Green Park.
 
Last edited:
Fakt, coś mi się pojebało.

Owszem, ale od razu został usunięty z miejsca w którym autor go zostawił w '89 roku. Dopiero jakiś czas później - tym razem w pełni legalnie - byk znalazł się w Bowling Green Park.

Pomyslodawcy tej figurki nie spodziewali sie, ze zostanie ona szybko usunieta, a ze nie zostala, to nie płaczą z tego powodu - maja reklamę.
 
Czytam, że ta "Klątwa" obraża katolików czy coś takiego... W sumie mam to gdzieś, ale śmieszy mnie hipokryzja tych wszystkich środowisk - zarówno lewaków jak i narodowców. Gdyby sytuację odwrócić i obrażać np. islam to środowiska lewicowe zapowiadałyby bojkot (a reżyser i aktorzy zapewne nie dożyliby kolejnego tygodnia :mamed:), bo "nietolerancja" i inne pierdy, a narodowcy by klaskali, ale jak "papieża obrażajo" to wtedy jest to sztuka z przekazem wg Razemów, a grzmią narodwcy :DC:
 
bo licencja to hajs, a zwiazki zawodowe to sila polityczna? Uber teraz dziala nielegalnie, wiec wypadaloby cos z nimi zrobic
przecież kierowcy ubera muszą mieć założoną działalność i normalnie odprowadzają podatki, wykorzystują lukę prawną i omijają licencję. Cierpów boli, że mają odpływ klientów i mniej okazji do wycieczek turystyczno-krajoznawczych z nieświadomą klientelą.
 
@Jakub Bijan
o co chodzi Tatale (na FOR bodjaże) z tym bólem o podatek przychodowy? Argumenty typu: "podatek będzie płacony dwa razy" są z dupy, bo i owszem, płacony przez dwa podmioty, ale jako % od innych, podzielonych przychodów. Z punktu widzenia systemu podatkowego to to samo: % to %. A na tej podstawie "podwójnego opodatkowania" wysnuwa całą resztę...
 
@Jakub Bijan
o co chodzi Tatale (na FOR bodjaże) z tym bólem o podatek przychodowy? Argumenty typu: "podatek będzie płacony dwa razy" są z dupy, bo i owszem, płacony przez dwa podmioty, ale jako % od innych, podzielonych przychodów. Z punktu widzenia systemu podatkowego to to samo: % to %. A na tej podstawie "podwójnego opodatkowania" wysnuwa całą resztę...
Nie no, przychodowy jest kaskadowy, a dochodowy nie. Łaszek odnosił się na zarzut Gwiazdowskiego i tłumaczył na przykładzie. (koszt wyprodukowania 90, cena 100)
PRZYPADEK B - podatek przychodowy (dla uproszczenia 2%).
Tutaj już organizacja sprzedaży nabiera znaczenia.
Jeśli producent sprzedaje bezpośrednio konsumentom, to zapłaci 2 zł (100*2%) podatku.
Jeśli producent sprzedaje sklepowi to najpierw zapłaci 1,8 zł podatku (90 zł *2%) a potem sklep kolejne 2 zł (100 zł*2%). Łączne opodatkowanie więc wzrośnie z 2 do 3,8 zł.


Do tego tekstu niby odniósł się próżniak Kazimierczak, ale poza ad personam nic nie napisał. Po raz kolejny potwierdza się, że jest z niego kupa chama i najgorszy rodzaj człowieka (lobbysta za małym biznesem).
http://wei.org.pl/blogi-wpis/run,ig...ywatelskiego-rozwoju,page,1,article,2584.html

Do sprawy odnosił się też Wolulski.
 
No tak, beczunia, odliczylem koszty, cos neurony nie zaiskrzyly.
280554_1.2.jpg
 
Usłyszałem dziś od znajomego, że rząd podobno dopłaci czy już dopłaca 800 zł do pracy Ukraińcom. Żyję na zachodzie nie widzę tych ludzi u siebie, to prawda?
 
@ninja 800zl doplaty? jakie portale on czyta? Brzmi jak rosyjska propaganda.

Ciekawą dyskusję wczoraj miałem z sekciarzem od brzozy. Wprost powiedział, że komunizm jest piękny, tylko Stalinowi i Leninowi nie wyszło. Na poważnie mówię.
Dodam, że się cieszy, że rząd walczy przestępczością, a sam jak to ujął, do budowy domu materiały kupował "bez VATu". :)
 
. Żyję na zachodzie nie widzę tych ludzi u siebie, to prawda?
To jedź do Wrocławia ! Byłem tam ostatnio 3 dni. Pomijając to że Pasaż Grunwaldzki wygląda jak strefa NO GO . Arabi i Afykańczycy robili rozpierdol a dziadki z ochrony patrzyły bezsilnie jak zamurowane. Śmiejemy się z Zachodu a my będziemy jeszcze bardziej bezbronni.
Tam wszędzie Ukraina. Słuchałem ponad rok temu w radio takiej audycji , wypowiadał się Ukrainka ,że każda Ukraińska matka marzy by jej dziecko zamieszkało we Wrocławiu.
 
Usłyszałem dziś od znajomego, że rząd podobno dopłaci czy już dopłaca 800 zł do pracy Ukraińcom. Żyję na zachodzie nie widzę tych ludzi u siebie, to prawda?

To jedź do Wrocławia ! Byłem tam ostatnio 3 dni. Pomijając to że Pasaż Grunwaldzki wygląda jak strefa NO GO . Arabi i Afykańczycy robili rozpierdol a dziadki z ochrony patrzyły bezsilnie jak zamurowane. Śmiejemy się z Zachodu a my będziemy jeszcze bardziej bezbronni.
Tam wszędzie Ukraina. Słuchałem ponad rok temu w radio takiej audycji , wypowiadał się Ukrainka ,że każda Ukraińska matka marzy by jej dziecko zamieszkało we Wrocławiu.
No już 10% mieszkańców miasta to Ukraińcy. Ja mam doczynienia z nimi tylko przy okazji pracy bo firma która ochrania sklepy zatrudnia chyba tylko Ukraińców.
 
Ciekawą dyskusję wczoraj miałem z sekciarzem od brzozy. Wprost powiedział, że komunizm jest piękny, tylko Stalinowi i Leninowi nie wyszło. Na poważnie mówię.
Dodam, że się cieszy, że rząd walczy przestępczością, a sam jak to ujął, do budowy domu materiały kupował "bez VATu". :)
Mogłeś go j@bnąć w łeb. Bo to zwykły obłudnik. Pewnie teraz siedzi w kościele w pierwszej ławce i głośno śpiewa. Po południu napiszę donos na sąsiada bo widział , że wnosił do domu nowy telewizor. Wieczorem wypije 3 piwa z Lidla obróci gacie na lewą stronę i pójdzie spać.
 
No już 10% mieszkańców miasta to Ukraińcy. Ja mam doczynienia z nimi tylko przy okazji pracy bo firma która ochrania sklepy zatrudnia chyba tylko Ukraińców.
Do mnie DHL jak przyjezdza to ostatnio sami Ukraińcy , złego słowa nie powiem starają się chyba nawet bardziej niż nasi. Ale patrzę na to z innego punktu co dalej ? Jeżeli potężny zakład produkujący kostkę brukową transzami zwalnia całą załogę Polaków i zastępuję ją tańszymi pracownikami z Ukrainy
 
Do mnie DHL jak przyjezdza to ostatnio sami Ukraińcy , złego słowa nie powiem starają się chyba nawet bardziej niż nasi. Ale patrzę na to z innego punktu co dalej ? Jeżeli potężny zakład produkujący kostkę brukową transzami zwalnia całą załogę Polaków i zastępuję ją tańszymi pracownikami z Ukrainy
Nie wiem co dalej. Średnio mnie to interesuje tak szczerze. Jeżeli ktoś znajdzie sobie tańszego pracownika i jego jakość pracy mu odpowiada to chuj mi do tego. Nie powinno być to w żaden sposób regulowane kogo można zatrudniać a kogo nie. Nie powinno być też żadnych dopłat i ulg związanych z zatrudnianiem jakiejś narodowości.
 
. Nie powinno być też żadnych dopłat i ulg związanych z zatrudnianiem jakiejś narodowości.

Z tym pełna zgoda. Tylko że tańsi pracownicy z obcego kraju powodują obniżenie wypłat dla rodowitych.Jeżeli firma X pałaciła 2500 Polakowi. Teraz wywaliła go na bruk bo ma Ukrainca za 1500 to co dobrze ? Inna sprawa jak Polak nie chce iść do jakieś pracy za którą pracodawca na starcie oferuje 1500 z braku obsadza stanowisko obcokrajowcem to jest jak najbardziej OK.
 
Z tym pełna zgoda. Tylko że tańsi pracownicy z obcego kraju powodują obniżenie wypłat dla rodowitych.Jeżeli firma X pałaciła 2500 Polakowi. Teraz wywaliła go na bruk bo ma Ukrainca za 1500 to co dobrze ? Inna sprawa jak Polak nie chce iść do jakieś pracy za którą pracodawca na starcie oferuje 1500 z braku obsadza stanowisko obcokrajowcem to jest jak najbardziej OK.
Jeżeli firma jest prywatna, pracodawca rozwiąże umowę z pracownikiem zgodnie z prawem to może sobie i małpę zatrudnić w jego miejsce.

Za pracę płaci się tyle ile ktoś uważa, że jest warta. Jeżeli pracownik nie zgadza się żeby pracować za 1500 zł to niech znajdzie inną pracę za więcej skoro ma kwalifikacje i wyżej się ceni. Jeżeli nie jest w stanie to będzie musiał się rozwinąć (skończyć kurs, przyuczyc sie/) albo będzie robił za 1500 zł. Nic w tym nie ma skomplikowanego.

Oczywiście, że sytuacja nie jest dobra ale to dla tego który hipotetycznie byłby zwolniony. Dla pracodawcy to dobra sytuacja (zakładając że jakość pracy się utrzyma) bo zaoszczędzi 1000 zł a pewnie nawet więcej bo koszty pracodawcy itd

Mój ojciec został wzmocniony w ten sposób z jednej z największych firm handlowych na świecie po 20 latach bo przyszli młodsi który pracowali za mniejszą kasę, a do tego języki itd. Nie płakałam nad nim tylko mówiłem żeby brał się do roboty. Znalazł pracę za trochę mniejsze pieniądze w tej samej branży i żyję. Utrata pracy to nie koniec świata chyba że ktoś nic sobą nie oferuje. Życie jest okrutne ale taki ktoś nie ma co liczyć na życie na poziomie jeżeli sam nic nie potrafi. A jak potrafi to sobie poradzi.
 
Inba w Korei :lol: W czasie koncertu puścili wideo, które przedstawia atak na San Francisco co oczywiście zostało przyjęte owacjami

 
Pewnie teraz siedzi w kościele w pierwszej ławce i głośno śpiewa
Raczej pluje na czarnych, ale dzisiaj tak, bo ma chrzciny dzieciaka. Nawet się wyspowiadał, choć wątpię by z tego VATu :).

Pracuje dla Niemców, którzy przecież doją nasz kraj #polskawruinie, ale dom bez kredytu wybudował w 2 lata :)
 
Inba w Korei :lol: W czasie koncertu puścili wideo, które przedstawia atak na San Francisco co oczywiście zostało przyjęte owacjami


Za chwilę Korea pójdzie z dymem a raczej z opadem radioaktywnym. Chyba klamka już zapadła, dwóch się dogadało.
 
@ninja 800zl doplaty? jakie portale on czyta? Brzmi jak rosyjska propaganda.

Ciekawą dyskusję wczoraj miałem z sekciarzem od brzozy. Wprost powiedział, że komunizm jest piękny, tylko Stalinowi i Leninowi nie wyszło. Na poważnie mówię.
Dodam, że się cieszy, że rząd walczy przestępczością, a sam jak to ujął, do budowy domu materiały kupował "bez VATu". :)
Chodzi o dopłatę dla pracodawcy 800zł jeżeli zatrudnia upaińca bądź obcokrajowca, nie do łapy ukraińcowi ;) Taki to news mi znajomy przekazał. Ja nic nie wiem, dlatego pytam. Bo jeżeli coś takiego pis wypuści to powinno się do nich strzelać jak do kaczki :wink: .
 
Jeżeli firma jest prywatna, pracodawca rozwiąże umowę z pracownikiem zgodnie z prawem to może sobie i małpę zatrudnić w jego miejsce.

Za pracę płaci się tyle ile ktoś uważa, że jest warta. Jeżeli pracownik nie zgadza się żeby pracować za 1500 zł to niech znajdzie inną pracę za więcej skoro ma kwalifikacje i wyżej się ceni. Jeżeli nie jest w stanie to będzie musiał się rozwinąć (skończyć kurs, przyuczyc sie/) albo będzie robił za 1500 zł. Nic w tym nie ma skomplikowanego.

Oczywiście, że sytuacja nie jest dobra ale to dla tego który hipotetycznie byłby zwolniony. Dla pracodawcy to dobra sytuacja (zakładając że jakość pracy się utrzyma) bo zaoszczędzi 1000 zł a pewnie nawet więcej bo koszty pracodawcy itd

Mój ojciec został wzmocniony w ten sposób z jednej z największych firm handlowych na świecie po 20 latach bo przyszli młodsi który pracowali za mniejszą kasę, a do tego języki itd. Nie płakałam nad nim tylko mówiłem żeby brał się do roboty. Znalazł pracę za trochę mniejsze pieniądze w tej samej branży i żyję. Utrata pracy to nie koniec świata chyba że ktoś nic sobą nie oferuje. Życie jest okrutne ale taki ktoś nie ma co liczyć na życie na poziomie jeżeli sam nic nie potrafi. A jak potrafi to sobie poradzi.
Konsekwencjami takiego toku myślenia jest przeniesienie miejsc pracy do innego, tańszego miejsca. Do tej pory Polska była miejscem do którego sie przenosiły obce firmy, jednak powoli trend zaczyna sie odwracać.
Ostatnio przy problemach z podwykonawcą, który wykonuje dla nas odlewy z plastiku zaproponowałem poszukanie nowego podwykonawcy, prawdopodobnie tańszego, w Niemczech. Wiesz co mi pracodawca Norweg powiedział?
- możemy, tylko co my wtedy będziemy robić?

Za prace powinno sie płacić tyle ile jest warta, nie tyle ile uważamy że jest warta. Ludzie z wieloletnim stażem pracy bardzo często posiadają kwalifikacje nieodpowiadające dzisiejszemu rynkowi pracy, a przekwalifikowanie 55 letniego spawacza na florystę ( jak to miało miejsce w Szczecinie) to projekt skazany na porażkę.
 
Nie płakałam nad nim tylko mówiłem żeby brał się do roboty. Znalazł pracę za trochę mniejsze pieniądze w tej samej branży i żyję. .
Wiesz tym tokiem to bezdomni też żyją , troszkę gorzej mają ale żyją. Szkoda dyskutować , kiedyś się spotkamy to obgadamy temat przy :beer:
 
  • Like
Reactions: cRe
Z tym pełna zgoda. Tylko że tańsi pracownicy z obcego kraju powodują obniżenie wypłat dla rodowitych.Jeżeli firma X pałaciła 2500 Polakowi. Teraz wywaliła go na bruk bo ma Ukrainca za 1500 to co dobrze ? Inna sprawa jak Polak nie chce iść do jakieś pracy za którą pracodawca na starcie oferuje 1500 z braku obsadza stanowisko obcokrajowcem to jest jak najbardziej OK.

dobrze, bo wtedy jeśli ma tańszego pracownika to ma tańsze produkty które ty czy ja możemy taniej kupić.

Nie martwcie się o Ukraińców, niedługo wyjadą dalej do Niemiec. Ukraińcy to była ostatnia szansa dla tego starzejącego (i zanikającego) społeczeństwa. Za 30 lat będziemy peryferiami europy, skansenem starych ludzi, takim dawnym NRD o którym świat zapomniał. Gospodarka będzie w dupie, w najlepszym wypadku ciągła stagnacja bo nie będzie rok do pracy.

Tyle się o tym pierdoliło, ze powinnismy brać jak najwięcej Ukraińców tak jak kiedyś Niemcy Turków, i co? i jak zwykle gówno.
 
dobrze, bo wtedy jeśli ma tańszego pracownika to ma tańsze produkty które ty czy ja możemy taniej kupić.

Nie martwcie się o Ukraińców, niedługo wyjadą dalej do Niemiec. Ukraińcy to była ostatnia szansa dla tego starzejącego (i zanikającego) społeczeństwa. Za 30 lat będziemy peryferiami europy, skansenem starych ludzi, takim dawnym NRD o którym świat zapomniał. Gospodarka będzie w dupie, w najlepszym wypadku ciągła stagnacja bo nie będzie rok do pracy.

Tyle się o tym pierdoliło, ze powinnismy brać jak najwięcej Ukraińców tak jak kiedyś Niemcy Turków, i co? i jak zwykle gówno.
Wiesz jest tyle czynników w zewnętrznych ,że za 30 lat to Polska może być tylko odległym wspomnieniem. Na tą chwilę gdy uzupełniają braki kadrowe to OK ale gdy wymienia się Polaków na Ukrainców by zaoszczędzić 500pln na człowieku to jest duży problem.
 
Back
Top