Polityka

Życie jest okrutne ale taki ktoś nie ma co liczyć na życie na poziomie jeżeli sam nic nie potrafi. A jak potrafi to sobie wyjedzie na emigrację i będzie sobie radził.
Tak trochę poprawiłem, bo jeżeli w tych przeciętnie płatnych zawodach wygryzą naszych ze względu na jeszcze niższe pensje goście z u-y, to naszym robolom pozostanie emigracja. Tylko pytanie czy to lepiej dla naszego państwa czy gorzej.
 
dobrze, bo wtedy jeśli ma tańszego pracownika to ma tańsze produkty które ty czy ja możemy taniej kupić.
czyli pracodawca zatrudni tanszego pracownika po to zeby sprzedawac swoj produkt taniej, sprytne!
 
Błędne myślenie.
Czyli co, sugerujesz że bardziej korzystne dla ludzi jest kupować drożej? Gdyby np. nie przeniesiono produkcji elektroniki do Chin i telefony komórkowe dalej były by po 20 K jak w latach '90 to by było lepiej?

A co do taniej siły roboczej, dane z UK pokazują, że dzięki Polakom na zmywakach gospodarka rośnie i obecnie mają jedno z najniższych wskaźników bezrobocia w UE (poniżej 5% o ile dobrze pamiętam).
 
  • Like
Reactions: cRe
Czyli co, sugerujesz że bardziej korzystne dla ludzi jest kupować drożej? Gdyby np. nie przeniesiono produkcji elektroniki do Chin i telefony komórkowe dalej były by po 20 K jak w latach '90 to by było lepiej?

A co do taniej siły roboczej, dane z UK pokazują, że dzięki Polakom na zmywakach gospodarka rośnie i obecnie mają jedno z najniższych wskaźników bezrobocia w UE (poniżej 5% o ile dobrze pamiętam).
Wiedziałem, że się pojawisz prędzej czy później :KotKapitalista:.
 
  • Like
Reactions: JB_
Czyli co, sugerujesz że bardziej korzystne dla ludzi jest kupować drożej? Gdyby np. nie przeniesiono produkcji elektroniki do Chin i telefony komórkowe dalej były by po 20 K jak w latach '90 to by było lepiej?

A co do taniej siły roboczej, dane z UK pokazują, że dzięki Polakom na zmywakach gospodarka rośnie i obecnie mają jedno z najniższych wskaźników bezrobocia w UE (poniżej 5% o ile dobrze pamiętam).
Sugeruje, że tańszy pracownik nie jest gwarantem niższej ceny.
 
Czyli co, sugerujesz że bardziej korzystne dla ludzi jest kupować drożej?
czyli co? sugerujesz, ze bardziej korzystne dla ludzi jest pracowanie za mniej? wszystko, jak to zwykle bywa zalezy od punktu siedzenia.
 
czyli co? sugerujesz, ze bardziej korzystne dla ludzi jest pracowanie za mniej? wszystko, jak to zwykle bywa zalezy od punktu siedzenia.
A jak podejmę sie pracy za darmo, to wszystko tez będzie darmowe?

E: ten awatar to za karę czy z własnej woli?
 
Znowu Fizolofy. Cały bajer polega na tym ile z tych zarobionych przez obcokrajowców pieniędzy zostaje w Polsce a ile wypływa. Jeżeli tubylec zarabia mniej bo wyj@bali go z pracy ( wymiana na Ukrainca) i jest na zasiłku lub poszedł do mniej płatnej to wydaje mniej i mniej kupuje u :KotKapitalista:.
Jeżeli Ukrainka to co zarobi wysyła do domu w Kijowie a sama wydaje tu tylko na zupki Chińskie Knorra które kupuje w Kauflandzie to w naszym kraju zostaje GÓWNO i kraj ma MINUS. I nie filozować tu.
 
Sugeruje, że tańszy pracownik nie jest gwarantem niższej ceny.
Ale jest jednym z czynników wpływających na obniżki cen. Drugim, równie ważnym, jest konkurencja. Dokładnie w taki sposób przez ostatnie 20 lat doświadczyliśmy spadków cen elektroniki - bo korporacje nie mogły zachować dla siebie renty wynikłej z taniości pracy Czengów, bo musiały konkurować ceną.
Szkoda prądu ten Pan Jakub trolluje.
Niet.
czyli co? sugerujesz, ze bardziej korzystne dla ludzi jest pracowanie za mniej? wszystko, jak to zwykle bywa zalezy od punktu siedzenia.
Sugeruję, że dla ludzi korzystna jest zwiększona siła nabywcza, która dokonuje się m.in. poprzez tańszych pracowników ale i przez mechanizację. Rozumiem, że koparki też byś zakazał i wtedy jakby ludzie kopali łopatami, to by było to z kożyścia?
A jak podejmę sie pracy za darmo, to wszystko tez będzie darmowe?
Skoro Ty się podejmiesz, to Twoja praca będzie. Ty =/ wszyscy.
Znowu Fizolofy. Cały bajer polega na tym ile z tych zarobionych przez obcokrajowców pieniędzy zostaje w Polsce a ile wypływa. Jeżeli tubylec zarabia mniej bo wyj@bali go z pracy ( wymiana na Ukrainca) i jest na zasiłku lub poszedł do mniej płatnej to wydaje mniej i mniej kupuje u :KotKapitalista:.
Jeżeli Ukrainka to co zarobi wysyła do domu w Kijowie a sama wydaje tu tylko na zupki Chińskie Knorra które kupuje w Kauflandzie to w naszym kraju zostaje GÓWNO i kraj ma MINUS. I nie filozować tu.
No właśnie nie polega. Rodacy w UK rok rocznie wysyłają rodzinom w kraju równowartość 2% polskiego PKB a mimo to są wartością dodaną do brytyjskiej gospodarki.
 
Last edited:
Wpływanie na ograniczenia zatrudniania, ustawowe określanie wynagrodzeń, dopłat/ulg czy kar jeżeli chodzi o ten obszar to jest rak. Nie ma powodu aby obawiać się migracji ekonomicznej do naszego kraju.
 
Sugeruję, że dla ludzi korzystna jest zwiększona siła nabywcza, która dokonuje się m.in. poprzez tańszych pracowników ale i przez mechanizację. Rozumiem, że koparki też byś zakazał i wtedy jakby ludzie kopali łopatami, to by było to z kożyścia?
nie za bardzo lapie o co Ci chodzi? jest mowa o tym czy dla ludzi bylo by korzystniej pracowanie za mniej a Ty mi tu wyjezdzasz z mechanizacja i koparkami. Co do sily nabywczej to wiadomo, ze zwiekszona zawsze jest korzystna, tylko czy ten wyrobnik pracujacy za mniejsze kwoty tez by ta zwiekszona sile nabywacza posiadal?
 
@Scurvol z ekonomicznego punktu widzenia nie ma różnicy czy niższą cenę pracy osiągnie się Ukraińcem czy maszyną -> ten sam mechanizm.
Ostatnio przy problemach z podwykonawcą, który wykonuje dla nas odlewy z plastiku zaproponowałem poszukanie nowego podwykonawcy, prawdopodobnie tańszego, w Niemczech. Wiesz co mi pracodawca Norweg powiedział?
- możemy, tylko co my wtedy będziemy robić?
Mogę zamienić na:
Ostatnio przy problemach z podwykonawcą, który wykonuje dla nas odlewy z plastiku zaproponowałem poszukanie drukarki 3D, znacznie tańszej. Wiesz co mi pracodawca Norweg powiedział?
- możemy, tylko co my wtedy będziemy robić?
A jeszcze lepiej przerobić to na:
Ostatnio przy problemach z podwykonawcą, który wykonuje dla nas przędzę, zaproponowałem poszukanie przędzarki. Wiesz co mi pracodawca Norweg powiedział?
- możemy, tylko co my wtedy będziemy robić, kiedy zastąpią nas maszyny?
Ot, luddyzm. Nic nowego. To wszystko już było: w XIX, XX i teraz, w XXI wieku.
 
Last edited:
No właśnie nie polega. Rodacy w UK rok rocznie wysyłają rodzinom w kraju równowartość 2% polskiego PKB a mimo to są wartością dodaną do brytyjskiej gospodarki.
Ja to widze tak. Ocenić to mogę łatwo po ludziach których znam a którzy wyemigrowali do UK
I. Małżeństwo około 30ki , dwójka dzieci urodzona już na wyspach. On branża informatyczna ona technolog żywienia pracuje tam jako sprzedawca.
Kilka lat w UK dom ( nie wnikam jaki kredyt) , auto kupione w salonie jako nowe. Do Polski przyjezdzaja raz do roku na kila dni. Nie inwestują tu w żadne nieruchomości itp.
II. On po 30stce pojechał kilka lat temu tam poznał polkę o podobnych skłonnościach do alkoholu i narkotyków jakie sam ma. Mają kilkuletnie dziecko. Trochę popracują trochę zasiłek ciągłe zmiany wynajmowanego mieszkania.
III około 40 ki zaiwania na budowie od lat. "żre gruz" i za to buduje duży dom w Polsce utrzymuje żonę i 3ke dzieci. Myśli też o kupnie mieszkania w bloku.
Są ludzie którzy budują państwo do którego wyemigrowali a są tacy którzy je rujnują.
Nie można porównywać takiej potęgi postkolonialnej jak UK do wydojonej i ogołoconej Polski istniejącej tylko teoretycznie. Każde obciążenie naszego kraju ciągnie nas na dno.
 
@Scurvol z ekonomicznego punktu widzenia nie ma różnicy czy niższą cenę pracy osiągnie się Ukraińcem czy maszyną -> ten sam mechanizm.

Mogę zamienić na:

A jeszcze lepiej przerobić to na:

Ot, luddyzm. Nic nowego. To wszystko już było: w XIX, XX i teraz, w XXI wieku.
Otóż akurat w tym przykładzie nie użyjesz drukarki 3d, a głównym przekazem było to, że owszem można zrobić coś taniej gdzieś indziej ale kosztem tego będzie utrata pracy kilku osób, a wysoce prawdopodobne przejęcie klienta i całości pracy po wygasnieciu patentu.
Poza tym emigracja to głębszy temat niż suche liczby i wskaźniki ekonomiczne.
 
Otóż akurat w tym przykładzie nie użyjesz drukarki 3d
Po prostu przykład. Miał oddać sens zagadnienia a nie być wiernym właściwościom technicznym.
a głównym przekazem było to, że owszem można zrobić coś taniej gdzieś indziej ale kosztem tego będzie utrata pracy kilku osób, a wysoce prawdopodobne przejęcie klienta i całości pracy po wygasnieciu patentu.
Ale to jedna strona - ta, dla której lobbyści od dwustu lat forsują protekcję nad swoimi branżami. Taksówkarze przeciw Uberowi np.
Druga strona jest natomiast taka, że reszta społeczeństwa (ta spoza owej branży) będzie cieszyć się zwiększoną siłą nabywczą, bo kupi produkt taniej.
Poza tym emigracja to głębszy temat niż suche liczby i wskaźniki ekonomiczne.
Owszem. Polemizuję wyłącznie z twierdzeniami ekonomicznymi, bo wiadomo, że islamistów nie chcemy, nawet jakby robili za darmo.
 
Wczoraj odmowilem wpiecia sobie tego zoltego kwiatka upamietniajacy powstanie w getcie zydowskim. Dlaczego? Z tego samego powodu dla ktorego nie wpinam sobie symbolu Polski walczacej. Bo mam wrazenie ze ludzie firmujacy zolte kwiatki sa najczesciej antypolonistami ktorzy gardza polskim bohaterstwem i przedstawiaja postgrossowska wizje przeszlosci. Druga strona robi to samo, zmieniajac bieguny.
A jesli ktos mnie oskarzy o antysemityzm - niech najpierw sprawdzi w necie ile mam wkladu w kwestie odkrywania prawd o holokaucie . poswiecilem na to kilka lat. A mimo to kwiatka nie przypne. Zwlaszcza gdy patrze na tych korpohipsterow ktorzy gdyby nie szczujaca jadem Holland,nie uslyszeli by o powstaniu w getcie. i nie upamietnialiby tego tylko dla mody.
A ja gardzę tymi, którzy nie gardzą Polańskim.

No i ktoś mnie ubiegł z tymi drukarkami 3D.
 
A ja gardzę tymi, którzy nie gardzą Polańskim.

No i ktoś mnie ubiegł z tymi drukarkami 3D.

Hmm, gdybys nie byl nolnejmem z netu pewnie nie mialbym az tak bardzo w dupie ze mna gardzisz z powodu mojego niegardzenia Polanskim :)
 


„To my społeczeństwo jesteśmy władzą, a wy tylko posłami”.

„To do czego dopuszczacie, w kwestii gmo, do eksperymentu medycznego na Polakach to jest kryminał, a za to sie siedzi w wiezieniu”

:applause:
 


„To my społeczeństwo jesteśmy władzą, a wy tylko posłami”.

„To do czego dopuszczacie, w kwestii gmo, do eksperymentu medycznego na Polakach to jest kryminał, a za to sie siedzi w wiezieniu”

:applause:

Po "jego" książkach starsi ludzie wstrzykuja sobie witaminę C żeby leczyć raka. I z tego co pamiętam to nie jest lekarzem tylko hipnotyzerem czy coś takiego. Nie słucham nawet jeżeli dobrze coś tam powiedział. Nie szanuję.
 
Po "jego" książkach starsi ludzie wstrzykuja sobie witaminę C żeby leczyć raka. I z tego co pamiętam to nie jest lekarzem tylko hipnotyzerem czy coś takiego. Nie słucham nawet jeżeli dobrze coś tam powiedział. Nie szanuję.

Jest za legalizacją. Szanuję.
 
Back
Top