Polityka

Twój wielki kolega napisał "wprowadzają ustawy których nie muszą, które nie są nikomu potrzebne" co jest kompletną bzdurą. Dokładnie Ci wypisalem jakie znaczenia ma każda z tych ustaw wypisanych. Zmiana pracy mediów by usprawnić prace sejmu i wykluczyć pseudo dmuchane aferki o sałatkach, gimnazja by ograniczyć dziejącą się tam patologię oraz nie wywalać kasy na etety nauczycieli uczących po 10-12 w klasie, gadanie o podatkach zawsze lepsze niż podwyższanie ich jak KŁAMCA Tusk, który zrobił to 3krotnie pomimo, że zarzekał się rudy chuj, że osobiście zwolni osobę, która wypali z pomysłem podniesienia podatków. Aborcję pomijam bo sztuczny problem, TK również, ustawy o zgromadzeniach bardzo ważne bo jak mówię - jak sobie KOD bedzie dalej organizował kontrmanifestacje to dojdzie do rozlewu krwii albo rozmaitych prowokacji z ich strony, a TVP - nihil novi.

Pozatym jest coś takiego jak praca u podstaw - rozumiem, że podatki duży problem i można by je usprawnić, ale jakoś nikt tego nie zrobił jak dotąd i jeśli jest okazji podczas pracy nad nimi robić inne rzeczy - to rozumiem, że mają ich nie robić bo przyjdzie Pan kokaina i napisze, że dla zwykłego Kowalskiego to bez sensowne zmiany?

Oprocz tego wszedł 500+ który jest jednak potężnym zastrzykiem dla biedoty (10ktrotnie zmniejszył się procent dzieci żyjących w skrajnej biedzie), bezpłatne leki dla seniorów i kilka innych.

Śmiem twierdzić, że w rok zrobili więcej niż te kurwiszony z PO, które oprócz dojenia państwa i rozsprzedawania majątku nie robili nic, tylko knuli jak się utrzymać przy władzy kolejne 4 lata i zdecydowanie wolę ten cebulowy rząd niż złodzieji i antypatriotów z poprzedniego.

Rozumiem jakie znaczenie maja poszczeglne, wyszczegolnione przez Ciebie ustawy, ale chyba nie zrozumiales, ze zwklego obywatela to gowno obchodzi. Nie zaslaniaj sie praca u podstaw, kiedy przez pol roku gadamy o jednolitym podatku, 3/4 przedsiebiorcow (ktorzy w koncu wymuszaja na Morawieckim decyzje) boi sie bo nie wie co zastanie w raz ze zmiana podatkow. Pan kokaina bedzie zadowolony jak zrobia w koncu cos z czego bedzie mial REALNY profit, jak narazie Pan kokaina od roku placi za wszystko wiecej, a rok 2017 zapowiada sie kolejnymi podwyzkami praktycznie wszedzie.

Rozumiem, ze mam sie cieszyc, ze ktos robi COKOLWIEK, mimo ze robi to nieudolnie? To ja juz wole zeby ktos nie robil nic, przynajmniej nie bede musial ponosic kosztow czyis glupich pomyslow.

Ja smiem twierdzic, ze w rok zrobili az tyle, ze nagle z mojego portfela ucieka wiecej niz przez 4 ostatnie lata ukradlo mi PO.

Tak jak lemingi PO mialy zaburzone widzenie swojego rudega idola, tak ty niczym sie nie roznisz w tej materii od zaburzenia rzeczywistosci, ktora kreuje nam PiS.
 
Proszę panie kokaina wypisz mi więc na czym tak dużo mocniej ten rząd ograbia Cię z pieniędzy w poprównaniu do poprzedniego. Bo jak dla mnie to dużych różnic nie ma. I chce konkrety, liczby a nie pustosłowie takie jak do tej pory, czy teksty że pan kokaina się boi bo o podatkach gadają.

A teksty, że wolisz żeby ktoś nie robił nic albo kradł od robienia CZEGOŚ nieudolnie - ale jednak czegoś - nie skomentuje. Mamy chyba inną mentalność.
 
Nie żebym się wtrącał, ale ponoć PiS miało pełno gotowych (gotowych - rozumiem, że przynajmniej dopracowanych, gotowych do wdrożenia, a nie od razu dobrych), a póki co poza 500+ nie ma za bardzo czym się pochwalić. "Darmowe" leki dla seniorów to jest lekka kpina, krótko mówiąc - mocno wybiórcza lista, tak żeby chyba nie było to zbyt kosztowne. No i tyle z tych "sukcesów". PO należał się porządny kop w pizdę w ramach podziękowania, za 8 lat rządów, ale PiS powinien takiego dostać na samym początku ku przestrodze. Niestety, zdobyli samodzielną większość i mamy to co widać i słychać.

@magik - co do drugiej częśći twojej wypowiedzi:

Już chyba lepiej żeby ktoś podjebał kilka milionów, niż narobił nieudolnością strat na kilkanaście bądź kilkaset. Za to pierwsze jeszcze może uda się złodzieja posadzić, ale próba rozliczenia nieudacznictwa będzie traktowana jako gra polityczna. Po prostu przypomnij sobie, czy ktoś kiedykolwiek z tzw. "świecznika" został pociągnięty do odpowiedzialności za szkodliwe decyzje...
 
Last edited:
Proszę panie kokaina wypisz mi więc na czym tak dużo mocniej ten rząd ograbia Cię z pieniędzy w poprównaniu do poprzedniego. Bo jak dla mnie to dużych różnic nie ma. I chce konkrety, liczby a nie pustosłowie takie jak do tej pory, czy teksty że pan kokaina się boi bo o podatkach gadają.

A teksty, że wolisz żeby ktoś nie robił nic albo kradł od robienia CZEGOŚ nieudolnie - ale jednak czegoś - nie skomentuje. Mamy chyba inną mentalność.

Nie tylko Pan kokaina, tylko cale stado przedsiebiorcow i to chyba liczne, skoro Morawiecki sie wycofal pod naciskiem nie? Ale to przeciez blahostka w porownaniu do wielce waznej reformy gimnazjum. Place wiecej w banku, sklepie, za spozywke, za samochod, teraz dojda jeszcze media i pewnie zaraz mi wyskoczysz, ze to nie wina PiS itd. bo nie mogli przewiedziec tego i tego - oszczedz sobie. Mam ziemie rolna, ktorej nie moge sprzedac, do tego jezeli wprowadza kolejny glupi zakaz to nie bede mogl wybodowac na swojej ziemi domu bo nie ma dostepu do drogi publicznej. To sa tez dla mnie koszta.

Zdecydowanie mamy inna mentalnosc skoro bronisz czlowieka, ktory jawnie potepia oszczedzanie przez mlodych ludzi i zacheca do konsupcjonizmu.

Jezeli dalej chcesz mnie przekonywac, z te wymienione przez Ciebie wielkie ustawy sa takie wazne i przewazaja nad cala reszta rzeczy, na ktora mieli 8 LAT siedziac w opozycji to darujmy sobie dalsza dyskusje bo obydwoje stracimy tylko czas.
 
Nie żebym się wtrącał, ale ponoć PiS miało pełno gotowych (gotowych - rozumiem, że przynajmniej dopracowanych, gotowych do wdrożenia, a nie od razu dobrych), a póki co poza 500+ nie ma za bardzo czym się pochwalić. "Darmowe" leki dla seniorów to jest lekka kpina, krótko mówiąc - mocno wybiórcza lista, tak żeby chyba nie było to zbyt kosztowne. No i tyle z tych "sukcesów". PO należał się porządny kop w pizdę w ramach podziękowania, za 8 lat rządów, ale PiS powinien takiego dostać na samym początku ku przestrodze. Niestety, zdobyli samodzielną większość i mamy to co widać i słychać.

Nie no juz troche zrobili
1. 500 juz jest
2. 6 latki nie muszą isc do szkoły
3. Z Tymi leki co tam jest, ale słabo

od przyszłego roku wchodzi
4.obniżenie wieku emerytalnego
5. płaca min 2000 zł
6. podniesienie emerytury do 1000 zł
7.kwota wolna do 6000 tys. a do konca kadecji ma byc do 8 jak nie to sie ich rozliczy

cos by tam sie jeszcze znalazło co maja robic, ale nie chce mi sie szukac.
 
No z tą ziemią rolną to rzeczywiscie dojebali, ale cos mieli sie chyba z tego wycofac. ostatno to Stokrotka jebała karczewski za ta akcje i mówił, ze będzie gadał z Jurgielem
 
Ad1. Przepisy dla dziennikarzy potrzebne, żeby to bydło nie latało po sejmie jak kot z pęcherzem, nie nagrywali jak ktoś konsumuje sałatkę czy zdejmie buta na sali. Każdy cywilizowany kraj ma takie przepisy. Nie wyobrażam sobie, by po sejmie - najważniejszym urzędzie w państwie - dalej latała banda propagandzistów z obu stron robiąc zamieszanie. Chcesz porozmawiać z politykiem? Zaproś go do programu publicystycznego, a nie atakuj jak wychodzi z WC.
Ad2. Likwidacja gimnazjów, której chce większość Polaków wg sondaży (http://www.polskieradio.pl/5/3/Arty...a-wiekszosc-Polakow-chce-likwidacji-gimnazjow) i jest to zmiana generalnie mało istotna, wykorzystywana głównie do atakowania rządu i budowania narracji wielkiej krzywdy dla dzieci. Do tego dołożyć prezesa ZNP, który jest człowiekiem starego systemu podburzającego środowiska nauczycielskie i mamy pełen obraz.
Ad3. No i? Czcze gadanie jak widać.
Ad4. To był projekt OBYWATELSKI a nie projekt PiS, kolejny powod do budowania narracji kaczyzmu i tego jak to władza zabiera prawa niezbędne do życia ludziom (lol). PiS jako partia katolicja musiała wypowiedzieć się potępiająco o aborcji, natomiast głosowanie jak wyszło? Projekt odrzucony ogromną ilością głosów.
Ad5. Wojna o Trybunał którą zaczeło PO, dziś Przyłębska została nowym prezesem - zobaczysz jak szybko wielki problem Polski, komisji weneckiej, parlamentu europejskiego i skurwiałej opozycji będzie wygaszony. Obstawiam, że do nowego roku nikt nie bedzie o TK pamiętał.
Ad6. Wg mnie bardzo potrzebne. KOD i reszta sekty dwa razy już zorganizowali swoje manifestacje w tym samym dniu i miejscu co dwa wielkie wydarzenia: dzień niepodległości i 13 grudnia - rocznica stanu wojennego. Jak dla mnie ewidentnie dązą do konfrontacji, newsy TVN o gazach łzawiących, pierwszych ofiarach pobitych przez policję czy kłamanie, że wojsko teraz będzie patrolować ulice tylko to potwierdza. Inna kwestia, że projekt ustawy był źle napisany.
Ad7. TVP jest dla mnie mimo wszystko mniej skurwiałe i manipulacyjne niż TVN. A oglądam oba ;)

Gdybyś doradzał Kaczorowi to by poszedł z torbami po pierwszym roku.

Swoją drogą kwestia Jarka i jego kota (wiadomo hu hu hu i ha ha ha, żona Kaczki to kot, karuzela śmiechu) - uważam, że brak posiadania rodziny przez Kaczyńskiego jest ogromnym bólem dupy i mocno zawężoną opcją wpływania na niego przez rozmaite siły działające w Polsce. :)


sam w tym poście udowodniłeś, że mam racje hehe

te zmiany/reformy są gówno komu potrzebne a robią PiSowi gównoburze, która nie jest tego warta. Możecie pisać, ze tam media są niesprawiedliwe, że przesadzają tylko guess what, Ci idioci sami dają im do tego pretekst i narażają się tym na konfrontacje.

Jeśli opozycja chce dać przekaz społeczenstwu to, ze Kaczyński to dyktator, który atakuje wolność to właśnie np. na chuj zmieniać te przepisy dot. dziennikarzy czy ustawę o zgromadzeniach. Przykład tych dziennikarzy. Powiedzmy ok, przepisy regulują to żeby nie latali za posłami do kibla albo nie filmowali jak dłubią w nosie. Załóżmy, ze zmiana jest słuszna. Tylko pytanie jest: czy warto to regulować narażając się na krytykę mediów nawet przychylnych PiS którzy zaczynają przypinać łatkę, ze Kaczyński ogranicza wolnośc mediom ? Nikomu to nie jest potrzebne, a sami się podkładają na talerzu krytyki.

To tak jak z Korwinem - płacze, ze ma wizerunek oszołoma i go nie pokazują w tv ale jaki ma mieć skoro ciągle gada o Hitlerze i bije innych posłów po mordzie.

Reasumując nie piszę tutaj o słuszności czy nie tych zmian bo to wątek na inna dyskusję ale o zasadność w ogole zajmowania się tym i kreowania wizerunku.
 
Tylko czy oni nie mogą robić tego wszystkiego w jakiejś cywilizowanej formie? U nich wszystko musi odbywać się w atmosferze konfliktu, zdrady i podziałów. Nie wiem kogo to satysfakcjonuje, ja jestem już tym zmęczony.
 
Tylko czy oni nie mogą robić tego wszystkiego w jakiejś cywilizowanej formie? U nich wszystko musi odbywać się w atmosferze konfliktu, zdrady i podziałów. Nie wiem kogo to satysfakcjonuje, ja jestem już tym zmęczony.
podobnie było kilka lat wstecz, wszystko tak nagłośnione, hasło schowaj babci dowód itp. Miały na celu zrobienia z Kaczyńskiego, kaczafiego i teraz kolejna porcja aż do porzygu. Dzisiaj w RMF ładnie się Bronek sam zaorał, polecam posłuchać i się przekonać jak łatwo być hipokrytą.
 
Hehe:


Ale rzeczywistosc jest taka:




@Gaara tak?

Moze i Niemcy jednak spojrza na polska polityke inaczej? Wiem wiem...
 
Last edited:
Niestety prawda jest taka, że PIS nie ma wykształconego zaplecza kadrowego do obsadzenia poważnych stanowisk w państwie. Najlepszym przykładem jest Misiewicz.... Medialny PR leży i kwiczy. Tak jak napisal kolega nooodles, oni sami daja paliwo opozycji i nakręcają zadymy, patrz wcześniejsza akcja z projektami obywatelskimi dotyczącymi aboracji, teraz tzw. ustawa medialna. Zamiast odjebać na dzień dobry oba projekty obywatelskie , to oni nad 1 procedowali. Mistrzostwo świata. Gównoburza z mediami kolejny debilizm. W tak ostrym sporze politycznym przy zaangażowaniu po obu stronach gazet, tv i radia, wyszli jak kamikadze lecący na drzwiach od stodoły. PIS wybrał drogę konfrontacji i rozpierdolu, co jest błędem. Po wygranych wyborach zamiast toczyć bitwę o trybunał, mogli spokojnie wdrażać swoje reformy społeczno-ekonomiczne. Mając w składzie nawet 15 Rzeplińskich TK im przeciez nie zablokuje ustawy 500+, obiżenia wieku emerytalnego, reformy edkukacji, tańszych leków itd. A nie daj Boże, żeby jakąś pro-społeczno(rozdawniczą) ustawe zablokował, to mają idealny pretekst do pokazania - my chcieliśmy wam dać, a ludzie PO blokują. Paria Kaczyńskiego takimi działaniami zraziła do siebie wielu wykształconych i zdystansowanych ludzi. Powiem na przykładzie z mojej brażny - prawnej. Wpuszczenie do MS ludzi pokroju Pana Jakiego, to jeden z największych błędów w historii. Ten człowiek nie ma żadnego pojęcia o prawie i jego stanowieniu. Wrzuca całe środowisko prawników do jednego worka, jako jeden wielki złodziejski układ. Jemu marzy się weryfikowanie prawników. To co wygaduje w mediach to populizm i szczucie na korporacje. Pomysły wprowadzenia jakieś super komisji, co może odbierać majątki to już wyższy poziom absurdu. Oczywiście, jeśli gdzieś są jakies nieprawidłowości to należy to tępić i ścigać, ale nie można niszczyć wszystkiego.
Zaznaczę, że nie jestem żadnym zwolennikiem PO, N i tych idiotów z KOD. Dla mnie PO jest gorsze od PIS. Jednak boję się, że za 3 lata partia Kaczyńskiego może ich prześcignąć. Przyznaję, w tych wyborach głosowałem na PIS, aby odsunąć od władzy debili z PO. Przeczuwałem, że mogą urządzić jakąś jazdę, ale nie myślałem, że aż taką. Obecnie żałuję mojego wyboru. Dla obecnej władzy jestem złodziejem, chociaż nic nie ukradłem i nigdy nie popeirałem PO. Pewnie jest więcej takich jak ja, którzy mają dość jednych i drugich. Kto zostaje, Kukiz... ?
 
53 sekundy trwa filmik. Nic o lewakach ani o Hitlerze nie było. Korwin w swoim stylu ocenia Kijowskiego. warto poświęcić chyba tą niecała minutę.
A, myślałem, że dłuższe. Mea culpa. Zaśmiane, choć bez rewelacji;)
 

To te siedem ustaw naprawczych jednak tego nie naprawilo i cos tam prawnie jeszcze nie gra?

Podobniez tu cos nie gra:


Majdan ogolnopolskim marzeniem politycznym:



Niemecka precyzja:
http://www.telegraph.co.uk/news/2016/12/21/catalogue-blunders-left-berlin-terrorist-free-kill/

Jest zbiorka dla rodziny kierowcy:


Wlasne mieszkanie podstawa wolnosci:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Kaczynski-Mieszkanie-jest-fundamentem-wolnosci-3633220.html

Raport Bellingcata, w koncu. Udokumentowane ataki artyleryjskie z terytorium Rosji:


btw, to prawda z tymi 87mln na premie?

Edit:
Z lewnoscia na ciezarowke:
 
Last edited:

Własne bądź relatywnie tanio wynajmowane mieszkanie jako element wolności - jest w tym dużo racji.

Niestety, nie ma raczej szans, żeby ten cały projekt "mieszkanie+", okazał się być skutecznym remedium na problemy mieszkaniowe Polaków. W tym przypadku pewnie tylko zaprzyjaźniony deweloper coś zyska, a ceny nie będą wcale znacząco niższe niż rynkowe - tak przynajmniej wynika z tego co już przeczytałem, były to wyliczenia twórców tego projektu.
 
Własne bądź relatywnie tanio wynajmowane mieszkanie jako element wolności - jest w tym dużo racji.

Niestety, nie ma raczej szans, żeby ten cały projekt "mieszkanie+", okazał się być skutecznym remedium na problemy mieszkaniowe Polaków. W tym przypadku pewnie tylko zaprzyjaźniony deweloper coś zyska, a ceny nie będą wcale znacząco niższe niż rynkowe - tak przynajmniej wynika z tego co już przeczytałem, były to wyliczenia twórców tego projektu.
Z pewnoscia nie ma tez wolnosci bez dostepu do wody? Stale dobre nawodnienie podstawa bezpiecznego zycia :) Ja mu nie odmawiam racji, zadziwia mnie ile energii poswiecil by wykrzesac taka madrosc. Potrzebujemy prawa wlasnosci, ot co.
 
Z pewnoscia nie ma tez wolnosci bez dostepu do wody? Stale dobre nawodnienie podstawa bezpiecznego zycia :) Ja mu nie odmawiam racji, zadziwia mnie ile energii poswiecil by wykrzesac taka madrosc. Potrzebujemy prawa wlasnosci, ot co.

Żeby było jasne - nie jestem wyznawcą "wolności do czegoś", a raczej skłaniam się do bycia "wolnym od czegoś". Niestety takie pojebane czasy, że trudno wrócić nagle do normalności. Człowiek zaczyna się przystosowywać do chorej codzienności, żeby jakoś sobie w niej radzić.
 
w końcu (chyba) coś w miarę pozytywnego ze strony PiSu:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/KER...ebook.com&utm_medium=sm&utm_campaign=socialfb

co prawda i tak kradną 25% ale przynajmniej wygląda na to, ze 75% będzie można odzyskać...tylko ciekawe czy będzie jakaś chujowa opłata likwidacyjna jak się będzie chciało wyjąć tą kase...i czy to będzie miało postać jednostek uczestnictwa czy właśnie pieniędzy.

ciekawe, aż sobie zobacze ile tam nagromadziłem :)
 
Podoba mi się podejście PiSu do tematu wycinki drzew na prywatnych posesjach - ma być łatwiej. Niestety nie znam szczegółów co do bardziej masowych akcji jak wycinki przez gminy czy Lasy Państwowe. Ekolodzy prostestują, ale czy słusznie to się nie wypowiem.
 
@Jakub Bijan moze cie zainteresuje, dla mnie to Tatry :)


http://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/3...okow-TK---odpowiedzialnosc-dyscyplinarna.html

Łukasz Urban, juz 80tys GBP:


:)


:)


Podoba mi się podejście PiSu do tematu wycinki drzew na prywatnych posesjach - ma być łatwiej. Niestety nie znam szczegółów co do bardziej masowych akcji jak wycinki przez gminy czy Lasy Państwowe. Ekolodzy prostestują, ale czy słusznie to się nie wypowiem.
Generalnie jestem za. Widzialem ze gdzies ktos narzekal, ze teraz inwestorzy w przestrzeni miejskiej beda mogli wycinac jak chca, by zyskac przestrzen, ale nie wiem na ile to prawda.
 
Last edited:
Back
Top