Podludzie

317487746_5791778794194622_5228405429432157826_n.jpg
 
Niezależnie jak się ta wojna skończy to problemy powstaną. W UA: będzie bieda, powszechnie dostępna broń, słabe państwo i ludzie zdemoralizowani przez wojnę. Dlatego dobrze, że nasi pobierali od uchodźców odciski palców itd., trzeba się na to przygotować. W takich sytuacjach zawsze powstają szanse i zagrożenia. Powoli trzeba zmienić podejście i retorykę, z pozycji humanitarnego uniesienia przejść na kalkulację zysków i strat.
PiS ma swoje wady, ale to zbieranie odcisków palców było mega dobrym posunięciem. Jeszcze lepiej: może Niemcy są w wieeeelu obszarach lata świetlne przed nami, ale Polska dzięki tym zbieraniom odcisków palców jest lepsza od Niemiec.
Niby to samo wydawnictwo co Onet, ale Węglarczyk udusiłby dziennikarza, który by to napisał:
podanie fałszywych informacji w formularzu azylowym w DE było bezkarne
za podanie fałszywych danych hotelu tysiąc EUR grzywny...

1669933907687.png

Oczywiście, że będą plusy i minusy. Ba nawet mam pretensje do polskiej prawicy, że może zamiast straszyć ,,przyjdzie Ukrainiec i zabierze ci pracę"/,,stop amerykanizacji Polski" to może by się trochę mocniej napocili umysłowo,bo są prawdziwe problemy jak np. to, że Łukaszenko może swoimi oficerami KGP instalować Odessę w Polsce czyli jedną z najpotężniejszych mafii na świecie...
Jak zacząłem czytać mądrości Warzechy o wpuszczaniu rosyjskich dezerterów do Polski: ten człowiek jest kompletnym ignorantem.
Rosyjskie a raczej sowieckie wpływy w Polsce to jest w ogóle temat rzeka: od tego, że firmy związane z mafią Sołnecewską zajmowały się pośrednictwem w handlu gazem o czym robił reportaż...
...Superwizjer TVNu za czasów PO, aż po fakt, że nadal działają w Polsce wschodnie firmy śmierdzące na kilometr pralniami brudnych pieniędzy.

Chociaż broń z Ukrainy raczej może już lądować w magazynach arabskich klanów w DE i w Holandii, niż w Polsce. Tak Spiegel kpi z Holandii

1669933934657.png


Plusy to oczywiście np. fakt, że dużo Ukraińców nawet długo po wojnie nie będzie chciało trzymać większych pieniędzy w ukraińskich bankach. Przecież ta masa ludzi uciekających z Ukrainy to byli często ludzie, którzy chcieli wpłacić oszczędności do polskich banków,aby Putin nie robił tego co na Krymie... Oraz oczywiście dużo bogatych Ukraińców jest teraz w Polsce -Polska powinna przyciągać bogatych ludzi z całego świata -oni mają kasę lepszą niż ta z drukarki NBP...

Drugi ważny plus: Borys Niemcow mówił przed śmiercią, że Rosja zdobywając Krym straciła Ukrainę. Teraz to jeszcze mocniej widać: słaba Ukraina pokłócona z Rosja to korzyść dla Polski. A do UE oni nie wejdą z masy powodów: czarnoziemy są jednymi z nich...

I taka ciekawostka: Niemcy już sobie odpuścili "spłaszczanie" obywateli z różnych środowisk i szkoły mocniej imigranckie dostają mniejsze dotacje. W Polsce to spłaszczanie wychodzi?

Ukraina nie będzie oglądać pieniędzy, które do niej przypłyną, weźmie od każdego, już wynajęli jakąś firmę, czy fundusz amerykański, który ma organizować odbudowę. Nie liczyłbym na jakieś specjalne traktowanie. Poza tym polski biznes zrobi to lepiej bez pomocy Sasina, niech tylko stworzą system ubezpieczeń, i nie przeszkadzają.
Smutne jest to, że Polska po 89 nie stworzyła tak silnej gospodarki, aby polskie firmy były w stanie podpisywać kontrakty na odbudowę Ukrainy -z pozycji większej niż podwykonawca amerykańskiego funduszu.
Kurczę nie mogę teraz znaleźć, ale FOR wstawiał statystyki jaki procent większych firm budowlanych itp. ma polski kapitał. Nawet w tej branży jesteśmy skolonizowani...
 
Last edited:
Przecież ta masa ludzi uciekających z Ukrainy to byli często ludzie, którzy chcieli wpłacić oszczędności do polskich banków,aby Putin nie robił tego co na Krymie... Oraz oczywiście dużo bogatych Ukraińców jest teraz w Polsce -Polska powinna przyciągać bogatych ludzi z całego świata -oni mają kasę lepszą niż ta z drukarki NBP...
Boisz się, że łukaszenka będzie chciał tutaj zainstalować jedną z najpotężniejszych mafii świata, czyli Odessę, nie chcesz ruskich dezerterów -- wszystko słusznie, tyle że myślisz, że kim często gęsto są bogaci ludzie z ukrainy? Zważywszy, że całe to państwo to twór oligarchiczno-mafijny?

Ci bogaci to często ludzie z powiązaniami, wyższego szczebla -- nie zwykli żołnierze -- którzy na czym się nierzadko dorobili? Handel/przemyt broni, ludzi, narkotyków, prostytucja. Co najmniej alkoholu czy tytoniu. Daj Boże jakaś szara strefa. I czym oni się zajmą jak się u nas urządzą? uprawą rzodkiewki.

Mafia odesska to niemal na równi mafia ruska i ukraińska. jakiś czas temu wklejałem artykuł, który mówił o tym, że pomimo wojny rodziny z tych dwóch krajów świetnie się dogadują, a przez chociażby kryzys uchodźczy ich zyski wciąż rosną.
 
Haha, wiedziałem :DC:

Ale już czaję o co chodzi. Wygooglowalem, że Polska przegrała z Argentyna 0:2 i awansowała. Myślałem że było jakieś 0:0 bo w pracy mówili że Polska awansowała tylko mecz chujowy z Argentyną. No Stano wykazał się hipokryzją, ale tak szczerze to co mnie obchodzi jakiś kobiecy sport gdzie promuje się udawanie, że boli
 
:suchykarol:
Ale już czaję o co chodzi. Wygooglowalem, że Polska przegrała z Argentyna 0:2 i awansowała. Myślałem że było jakieś 0:0 bo w pracy mówili że Polska awansowała tylko mecz chujowy z Argentyną. No Stano wykazał się hipokryzją, ale tak szczerze to co mnie obchodzi jakiś kobiecy sport gdzie promuje się udawanie, że boli
No nic, mnie też te mecze nie obchodzą. Chodziło mi o hipokryzję Stanoskiego.
 
Ale już czaję o co chodzi. Wygooglowalem, że Polska przegrała z Argentyna 0:2 i awansowała. Myślałem że było jakieś 0:0 bo w pracy mówili że Polska awansowała tylko mecz chujowy z Argentyną. No Stano wykazał się hipokryzją, ale tak szczerze to co mnie obchodzi jakiś kobiecy sport gdzie promuje się udawanie, że boli
Ale oni chcą tylko też chcą grać w futbol i mieć własną ligę,
a tu tak ignorancko się zachowałeś,
no wiecie...
 
Ale już czaję o co chodzi. Wygooglowalem, że Polska przegrała z Argentyna 0:2 i awansowała. Myślałem że było jakieś 0:0 bo w pracy mówili że Polska awansowała tylko mecz chujowy z Argentyną. No Stano wykazał się hipokryzją, ale tak szczerze to co mnie obchodzi jakiś kobiecy sport gdzie promuje się udawanie, że boli
A promowanie udawania, że facet może mieć miesiączkę jest git?
 
Back
Top