Piłka nożna

trochę mi szkoda Waldiego. Wyniki jednak mówią same za siebie choć z 2 strony czy to jego wina, ze nie mamy piłkarzy, którzy stworzą silną reprezentację ?





A jak serio nikogo ciekawego nie znajdą niech trenerem będzie Kręcina. Będzie do dupy tak samo jak przy Nawałce i innym ale będzie przynajmniej zabawnie. Wspólne śpiewy w samolotach, granie na kacu. To zintegruje drużynę
lol.gif


i jeszcze Wojtek Kowalczyk :-)
 
Jest jeszcze Borek i Kołtoń. Fornalik robił wszystko o czym mówili w cafe futbol. Od trenowania jest trener klubowy, a od selekcjonera powinno się wymagać, żeby umiał wybrać zawodników do kadry i to wszystko poustawiał. Fornalik wolał pojechać na mecz polityków z gwiazdami TVNu i później powoływał kontuzjowanych zawodników albo takich co od kilku miesięcy nie grają w klubach. Na szczęście wyprzedziliśmy w grupie Mołdawię o 2 pkt.

53 zespoły zostaną podzielone na dziewięć grup - osiem będzie sześciodrużynowych, a w jednej zagra pięć ekip. Bezpośredni awans do turnieju finałowego we Francji, po raz pierwszy z udziałem 24 reprezentacji, wywalczą po dwie czołowe drużyny każdej grupy oraz najlepsza spośród tych, które zajmą trzecie lokaty. Pozostałe osiem z trzecich pozycji utworzy cztery pary barażowe.

Nieoficjalny podział na koszyki przed losowaniem eliminacji Euro 2016:


1: Hiszpania, Niemcy, Holandia, Włochy, Anglia, Grecja, Portugalia, Rosja, Bośnia i Hercegowina
2: Szwecja, Ukraina, Chorwacja, Dania, Szwajcaria, Belgia, Czechy, Węgry, Irlandia
3: Serbia, Turcja, Słowenia, Rumunia, Izrael, Norwegia, Słowacja, Austria, Czarnogóra
4: Armenia, Polska, Szkocja, Finlandia, Łotwa, Walia, Bułgaria, Estonia, Islandia
5: Białoruś, Irlandia Północna, Albania, Litwa, Mołdawia, Macedonia, Azerbejdżan, Gruzja, Cypr
6: Luksemburg, Kazachstan, Liechtenstein, Wyspy Owcze, Malta, Andora, San Marino, Gibraltar
 
Dawać Wdowczyka, może coś zrobi z tej bandy pizd.



Ci co narzekają, że korupcja itp niech nie zapominają, że odpokutował w przeciewieństwie do Piszczka.
 
az sobie cafe futbol w niedziele obejrzę, żeby posłuchać, jak będzie Roman cisnąc po kadrze, dawno tego programu nie oglądałem bo to takie ciągłe marudzenie to na dłuższą mete strasznie irytujące jest.



czego wy się najedliście, że o tym wdowczyku tak gadacie ? co za róznica odpokutował czy nie. umoczył dupe i ja się zgadzam z tym, ze on w ogole nie powinien miec prawa powrotu do tego zawodu a co dopiero na selekcjonera
 
Hiszpania, Szwecja, Serbia, Polska, Białoruś, Luksemburg :-)



Polski trener w dzisiejszych czasach = porażka



Jeśli już chcą Polaka to ja proponuje Engela :-)
 
Engel miał szczęście swoiste bo trafił na takich dość mocnych psychicznie piłkarzy, którzy krótko mówiąc może za wiele nie umieli ale charakter posiadali. Teraz są pizdeczki zarabiające kupę szmalu bez jaj. Nie widzę takiego trenera, który mógłby to poukładać. Dałbym szansę Lenczykowi, absolutnie nikt z zagranicy.
 
teraz jest jakas konferencja z bonkiem, gdzie powiedzial, ze zna juz selekcjonera, wiec pewnie bedzie to polak jakis
 
Też chciałbym,żeby był trener z zagranicy. Ktoś pisał o Bielsy? Jak dla mnie gra gitara, z polskich selekcjonerów nie ma nikogo kto by się nadawał.



Kiedy będzie te losowanie? Patrząc po grupach to idealna grupa to : Grecja, Irlandia, Słowenia, Polska,Gruzja, San Marino.



A śmierci: Hiszpania,Belgia,Turcja,Polska,Irlandia Północna, Kazachstan.
 
zgadzam sie z marjanem, dlatego wole, zebysmy dostali mozliwie najmocniejszych rywali, bo i tak i tak przegramy, a przynajmniej mniejszy wstyd bedzie
 
nie ruszac Wdowczyka z Pogoni kurwa, za dobrze graja. :)



dla mnie kolejny ligowy trener to totalna padaczka. ktos kiedykolwiek widzial zeby druzyna odnosila sukcesy z trenerem z lokalnego sredniaka? patrzac na poziom naszej pilki to juz w ogole jakies nieporozumienie. del Bosque nie objal Hiszpanii po trenowaniu Valladoid czy Levante, Hodgson trenowal druzyny na calym praktycznie swiecie, mozna tak wymieniac i wymieniac. Beldzy maja swiezego trenera ktory przyszedl i mial widoczny plan na ta druzyne + nawal tylu gwiazd, ze szok.
 
Jak na razie ostatni polski trener odniosl sukces z dorosla reprezentacja Polski w 1992 roku, tak ze ewidentnie widac, ze "polska mysl szkoleniowa" cos sobie nie radzi...
 
baju sam sobie zaprzeczasz dając jako przykład Wilmotsa. W klubach, które trenował radził sobie bardzo słabo. I to jest właśnie najlepszy dowód na to, że należy się sugerować wynikami "klubowymi". Przywoływany Engel też nic w klubach nie ugrał przed reprezentacją, a poradził sobie całkiem nieźle jak na ówczesne zasoby kadrowe.
 
ej, specjalnie go dalem w mojej wypowiedzi zeby zaraz mi ktos nie rzucil nim w twarz, zreszta wyjatek potwierdza regule. serio zasoby kadrowe mial wtedy slabe? dla mnie mial wtedy baaardzo niezla ekipe, ale jak widac to kwestia 'gustu'.



dajcie taki rozwoj pilkarzom w Polsce jak w Belgii i wtedy ja moge trenowac kadre. albo Barcelone. who cares. :)



Radek Kaluzny > cala terazniejsza reprezentacja Polski.
 
No chyba nie chcesz mi powiedzieć, że obecna reprezentacja z punktu widzenia pozycji indywidualnych zawodników w klubach i ich statusu jest bliska tej z 2002? Gdzie Kryszałowiczowi, Żurawskiemu czy Olisadebe do gwiazdy wszechświata i okolic RL9? W pomocy chyba tylko Krzynówka można ewentualnie zestawić z Błaszczykowskim, no i wspomniany Kałużny był w tamtym czasie solidniejszy niż teraz Krychowiak i reszta. Różnica jest głównie taka, że poza tym, że wtedy wypalił pomysł z Engelem to i z racji braku gwiazd i większej ilości solidnych wyrobników z jajami, reprezentacja potrafiła walczyć i wydrzeć czasem zwycięstwo. Teraz mamy bandę pizd kłócących się o kontrakty z którymi kolejni selekcjonerzy nie potrafią sobie poradzić.


Co do Wilmotsa to nie wiem czy jest takim wyjątkiem, ale podejrzewam, że jeszcze kilka podobnych przypadków by się znalazło. Przewijająco się ostatnio często Islandia, poza zmianami w szkoleniu też zatrudniła Lagerbacka który jest trenerem stricte reprezentacyjnym. Sto lat temu jakieś małe kluby trenował, ale nie przeszkodziło mu to w osiąganiu jako takich wyników ze Szwecją czy teraz z Islandią.


Z tymi warunkami rozwoju też bym aż tak nie przesadzał. Jeszcze w 2011 zanim Wilmots przejął reprezentację wcale takich genialnych wyników nie osiągali. Potrafili remisować ze Słowenią czy Azerbejdżanem. Wyniki Barcy kiedy trenerem był zastępca zastępcy też pokazały, że nie są takim cudownym samograjem jak by się wydawało.
 
Co Węgry robią w 2 koszyku?



Mam nadzieję, że opcja z Nawałką nie wypali, bo dla mnie to Fornalik bis i tyle. Z polskich trenerów Engela lub Kasperczaka albo obu w duecie jakoś bym przełknął, co do Wdowczyka to też uważam, że nie powinien być brany pod uwagę.
 
jesli ktos jest stricte reprezentacyjny - wporzo, ale z malych klubikow awanse na trenerow narodowej kadry? dla mnie to sie mija z celem.
 
Tylko, że to właśnie nie jest żaden awans, bo to są całkowicie różne typy pracy. Lagerback miał być tylko przykładem, że od dłuższego czasu zajmuje się tylko reprezentacjami i jest w tym dobry. Tak samo przykładem w drugą stronę mogą być Smuda i Fornalik obaj w klubach mieli wyniki, a z reprezentacjami sobie w ogóle nie poradzili.
 
ale dla mnie mistrzostwo naszej ligi to zaden wynik... ;)



przynajmniej nie na arenie miedzynarodowej.
 
Czy trener z Polski czy zza granicy i tak nic nie zrobi przy naszej polityce. Zeby wpoic swoja ideologie i wizje potrzeba czasu, a u nas czasu nie ma potrzebne sa wyniki. Czasami lepiej zrobic krok w tyl (przegrac eliminacje) zeby potem zrobic dwa w przod. Wprowadzic do kadry mlodych pilkarzy, ktorzy beda sie ogrywac, a plony zbierac po kilku latach. Niestety w 1-2 lata nie zbudujemy super kadry na szkielecie w postaci Blaszczykowskiego, Lewandowskiego i Piszczka.
 
Prezes PZPN Zbigniew Boniek przyznaje natomiast, że kadrę poprowadzi nasz rodak. - Moje preferencje? Bardzo proszę. Moje preferencje to jest Polak. Chcę normalnego, sympatycznego, fajnego człowieka - powiedział "Zibi" w wywiadzie udzielonym "Przeglądowi Sportowemu".


Kurde czytając opis stwierdzam, że chyba zostane trenerem :-)
 
Back
Top