Piłka nożna

Dobrze ale porownajmy tez obrone w obu ligach. Moim zdaniem liga wloska ma duzo lepszych obroncow i do tego dochodzi dosc specyficzna gra. Tak dla porownania suma straconych i strzelonych bramek w tym sezonie pierwszej 5 z obu lig


Liga niemiecka 147 strzelonych i 79 straconych



Liga Wloska 125 strzelonych i 66 straconych


Jak dla mnie Lewy nie dal by sobie rady jeszcze w innej druzynie niz Borussia i pierwszy sezon w jego wykonaniu by przypominal ten z Borussi. Tez oczywiste jest to, ze tak dobrego napastnika juz dawno nie mielismy ale jest uzalezniony od reszty druzyny.
 
Nie dał by rady w innej drużynie niż Borussia? - sprecyzuj, w jakiej innej ? Generalnie piłka nożna jest grą drużynową, więc ciężko jest nie być uzależnionym od drużyny. Gdyby Iniesta grał w reprezentacji Togo, to myślę, że nie zrobiłby z nimi mistrza świata, ba, nawet pucharu Afryki (substytut mistrzostwa europy powiedzmy). Dla mnie Lewy w Juventusie by się odnalazł, bo Lewy bardzo dobrze współpracuje z pomocnikami, a akurat pomocnicy w Juve dają radę.
 
Najgłupszą rzeczą jaką moglby teraz zrobić to pójść do ligi angielskiej, wiadomo ze jego menago ma to w dupiebo przy transferze za 20-30 baniek ustawi się do konca zycia. Dlatego chce na siłę wkręcić Lewego do PL, jednocześnie zabijając jego karierę ( może w Arsenalu miałby szanse powalczyć o systematyczną gre )
 
czysto statystycznie:



vucinic- 11 meczy 2 gole 2 asysty






matri- 6 meczy 1 gol 0 asyst



quagliarella- 10 meczy 6 goli 2 asysty



giovinco- 13 meczy 4 gole 3 asysty



lewandowski- 13 meczy 9 goli 3 asysty


BVB grają ustawieniem z 1 napastnikiem i dodając, że w klubie nie ma żadnej konkurnecji na tej pozycji to dla mnie jest logiczne, że Lewandowski tam strzela gole. Wszystkie piłki są w większości grane na niego. Jak jest grana prostopadła to wiadomo, że będzie tam Lewy.



Juve gra już zaupełnie innym ustawieniem 3-5-2. Konkurencja w klubie jest ogromna, bo mają 5 napastników i trener każdemu daje szanse gry. No ciekawe jakby Klopp miał 5 dobrych napastników i każdemu dawał tyle samo czasu gry, to ile Lewy by strzelił tych bramek...
 
dlatego napisalem czysto statystycznie. pozatym jakby w juve byl jeden napastnik wybijajacy sie nad wszystkich i strzelal bramki w kazdym meczu, tez by caly czas gral
 
No tak z tym się zgadzam. Tylko czy Lewandowski jest lepszy od napastników juve? Dla mnie Vucinic i Quagliarella są lepszymi technicznie napastnikami. Każdy może miec inne zdanie, ale dla mnie to są napastnicy, którzy w każdej chwili mogą strzelic bramkę z niczego. Nie muszą czekać aż, któryś z kolegów dogra im piłke.
 
Dla mnie każdy napstnik w BVB, który jest szybki i potrafi wybiec do prostopadłej piłki się sprawdzi.






No chyba żartujesz. Ograniczasz rolę napastnika BVB, konkretnie Lewego, do wyjścia do prostopadłej piłki :O Totalny absurd. Od razu mówię, nie wytaczaj żadnych argumentów bo będą z dupy, po prostu obejrzyj sobie np. ostatni, wtorkowy mecz. Dawno większej głupoty nie przeczytałem.
 
Tak i nie żartuje! Dobra mam inne zdanie i nie chce mi się tego tłumaczyć.

po prostu obejrzyj sobie np. ostatni, wtorkowy mecz.




Na co ma zwrócić uwagę w tym meczu? Dusseldorf - klub, który będzie walczyć o utrzymanie w lidze



Zobaczymy czy Lewy zagra w tym Juventusie. Mam nadzieję, że po sezonie go sprzedadzą właśnie do Juve.




- Pamiętam niedawną taką wypowiedź Roberta, którego cenię, lubię i szanuję. On powiedział tak: na pewno nigdy nie pojadę do Włoch, bo to nie ten poziom. To jest za wysoki poziom czasami, bo coś innego jest grać w piłkę w Niemczech, co innego grać w piłkę w Anglii, natomiast we Włoszech, jak ktoś umie grać piłkę we Włoszech i jest dobry we Włoszech to jest dobry na całym świecie - uważa Boniek.
 
Ale co ma czyjekolwiek zdanie do zwykłych faktów? Lewandowski czasami się wraca aż po połowę boiska, żeby piłkę rozegrać i ostatnie co o nim można powiedzieć to, że tylko szybko biega i do prostpadłych wychodzi.
 
Lewandowski czasami się wraca aż po połowę boiska, żeby piłkę rozegrać


Widziałeś kto gra w BVB w środku? Tam są inni od rozgrywania piłki. Zapytaj najlepiej Kloppa jakie zadania ma Lewandowski jako wysunięty napastnik.
 
Tak i nie żartuje! Dobra mam inne zdanie i nie chce mi się tego tłumaczyć.




Super, ale co to ma do oczywistych faktów? To co napisałeś to wierutna bzdura i tyle, taki jest fakt. Jeżeli białe jest białe to wybacz, ale nie możesz mieć zdania, że jest czarne.

Na co ma zwrócić uwagę w tym meczu? Dusseldorf - klub, który będzie walczyć o utrzymanie w lidze


No i co z tego, że będzie walczył o utrzymanie? Ja tylko chciałem, żebyś zwrócił uwagę na styl gry Lewandowskiego. Rywal jest kompletnie nieistotny.



Poza tym, tak jak ktoś pisał wyżej, uważam, że system gry BVB jest idealny pod Lewandowskiego, nie mam pojęcia jak poradziłby sobie w Juventusie z ich systemem gry. Uważasz, że napastnicy Juve są lepsi, może i tak jest. Ale z Twoich komentarzy wynika, że taki Giovinco sprawdziłby się w Borussi jeszcze lepiej niż Lewandowski. No bo przecież jest szybszy od Polaka i dobrze wychodzi do prostopadłych piłek. No śmiech na sali :)



A mistrzu, zagadka, zgadnij kto rozklepał na środku ostatnią akcję bramkową BVB. Nie pierwszy, nie drugi, i nie trzeci raz.




Widziałeś kto gra w BVB w środku? Tam są inni od rozgrywania piłki. Zapytaj najlepiej Kloppa jakie zadania ma Lewandowski jako wysunięty napastnik.


No są inni, ale zdaję się, że opierasz się tylko na tym co jest na papierze. Fakt jest taki, że Lewandowski bardzo często uczestniczy w rozegraniu piłki przez Borussie. Czy Ci się to podoba, czy nie.
 
Ależ Lewy wywołuje skrajne emocje :D Ja tylko tak się wtrące po cichu, bo robiłem sobie ranking napastników i Lewy znalazł się w top 5 : Gomez, Huntelaar, Kiesslig, Lewy, Mandzukic, (kolejność przypadkowa, a chyba nawet alfabetyczna mi wyszła :P)
 
Bardzo dobrze, że wtrącasz, rozumiem, że najlepszych w Bundeslidze :)? Ja tylko nadmienie, że dla mnie Lewandowski nie jest jeszcze jakimś niesamowitym zawodnikiem, ale niesamowicie mocno irytuje mnie, jak ktoś nagina fakty, żeby tylko zdeprecjonować jego oczywiste umiejętności. Moim zdaniem jego największym atutem jest gra plecami do bramki, w tym jest na światowym poziomie.
 
@bosman tak, w bundeslidze miałem napisać :) I Zgadzam się w 100% z tym co napisałeś.
 
Ja to nawet nie lubię Lewandowskiego, ale nie aż tak, żeby twierdzić, że sobie czeka tylko na prostopadłe piłki. :) W tym sezonie tak często BVB nie oglądam, ale akurat poprzedni sezon widziałem prawie cały. Lewandowskiemu bardzo daleko jest do klasycznego napastnika. Nie jest to wcale wada moim zdaniem. Często wraca się po piłkę, schodzi na skrzydła i dosyć często jest przy piłce, choć to też zależy od przeciwnika. Jak już zostało to kilka razy napisane - idealnie to akurat pasuje do systemu gry BVB. Resztę napisał wcześniej bosman, więc nie będę dublować.
 
Rzeczywiście przesadziłem. W następnym sezonie zobaczymy na ile ten jego największy atut w postaci gry plecami do bramki mu pomoże w lidze włoskiej. Ciekawe jakby nie kontuzja Barriosa w zeszłym sezonie to czy Lewy by dziś grał w 1 składzie.

Robert Lewandowski ma czas do marca 2013 roku, aby zastanowić się nad ofertą nowego kontraktu, złożoną mu przez Borussię Dortmund - mówi dyrektor sportowy klubu z Westfalii Michael Zorc. Mistrzowie Niemiec zaproponowali polskiemu napastnikowi umowę, na mocy której zarabiałby rocznie 3,5 mln euro.
 
Markhunto, lepiej ci idzie zdecydowanie stawianie na underdogow :-) (to tak vide Lech).
 
LECH POZNAŃ TO MY!!
2dl2ohv.jpg
 
Boomster to no piłkarzyki się nie popisali. 3 mecz z rzędu na własnym boisku dać dupy to jest cudowny wyczyn ;)







Gambit - nie rozumiem pytania. A dlaczego nie ?



http://www.ultras-tifo.net/photo-news/1279-lech-poznan-slask-wroclaw-30112012.html
 
Nie rozumiesz bo zadałem je bezsensu :]
Chodzi mi o to, że oprawy na Lechu są zajebiste, wg mnie najlepsze w Polsce. Doping, flagi nawet ta pirotechnika sprawia, że fani ManCity w dwumeczu z Lechem mieli otwarte japy :]
Jednak w ogóle nie rozumiem rzucania tego szajsu na boisko jak to było w wczoraj ze Śląskiem przez co mecz był przerywany ...
 
Ja też mam swoje zdanie na temat Lewandowskiego. Moim skromnym zdaniem jest to napastnik, który grając w BVB może zaliczać się do NAJLEPSZYCH na świecie na tej pozycji. Jednak tak jak napisałem, jest warunek - musi grać w Dortmundzie. Mają oni bowiem styl gry, którym żadna inna drużyna w Europie ( nie oglądam lig poza-europejskich więc mówię tylko o naszym kontynencie ) nie może się pochwalić. Gotze, Reus, a nawet Kuba są bardzo dobrze wyszkoleni technicznie i wszyscy są stosunkowo szybcy, co Robertowi pozwala na większą swobodę i rozwijanie swojego stylu konkretnie pod ten zespół. Dlatego właśnie podczas meczów Reprezentacji, Lewy wygląda przeciętnie w stosunku do tego co prezentuje w BVB. Jestem od dziecka kibicem Bayernu, więc nie lubię Dortmundu, ale Lewemu ( jak i wszystkim Polakom ) życzę jak najlepiej, więc nie chciałbym, żeby przechodził do Juve, bo śmiem twierdzić, że nie dałby rady wywalczyć sobie stałego miejsca w pierwszej 11.
 
No faktycznie wielka draka bo piłkarzyki sobie piłki nie mogły pokopać. Straszna rzecz. Spoko, teraz wojewoda Wielkopolski florek (specjalnie z małej litery) zamknie tybunę (jak nie każe jej zburzyć :D) i już nikt nie będzie Ci przeszkadzał w oglądaniu widowiska zwanego polską ligą.



Piro było, jest i będzie nierozłączną częścią kibicowania.Ustawy i kary się zaostrzają, ultrasi z różnych klubów są wyłapywani, robi im się naloty o 6 nad ranem na chatę jak by byli jakimiś terrorystami. Poprostu władza chce zniszczyć cały ruch Ultras lecz ŻADNE PRAWA I USTAWY NIE ZABIORĄ NAM ZABAWY!



Ludziom na stadionie jakoś piro nie przeszkadzało, bardziej byli zainteresowani tym co się dzieje w Kotle niż oglądaniem pseudokopaczy. Świadczy to też podłączenie się do dopingu. Często przy korzystnym wyniku śpiewać im się nie chce a o 3-0 w plecy to nie mówię. A tu proszę.
 
Back
Top