Piłka nożna

Muntari wypozyczony z Interu do Milanu :D na pewno moze liczyc na cieple przyjecie kibicow :P
 
Tomasz Zahorski : Górnik Zabrze->MSV Duisburg



Mohamed Zidan:Borussia Dortmund->FSV Mainz



Damien Le Talles:Borussia Dortmund->FC Nantes



Pavel Pogrebnyak:VFB Stuttgart->Fulham London



Nabil Dirar:Club Brugge->AS Monaco



Thiago Motta:Inter Milan->PSG



Wayne Bridge:Manchester City->Sunderland



Freddy Guarin:FC Porto->Inter Milan



Djibrill Cisse-S.S.Lazio ->QPR



Graziano Pelle:AC Parma->Sampdoria Genoa



Marc Janko:Twente Enschede->FC Porto



Angelo Palombo:Sampdoria Genoa->Inter Milan



Lucho Gonzalez:Olympique Marsylia->FC Porto



Louis Saha:Everton->Tottenham Hotspur London
 
Zakończone właśnie zimowe okienko transferowe nie wzbudziło w Hiszpanii zainteresowania. Kluby wydały ledwie 8,7 miliona euro, z czego 7,7 miliona to wydatki Sevilli, która przeprowadziła zresztą najdroższy transfer, kupując Josó Antonio Reyesa z madryckiego Atlótico za 3,5 miliona euro. Jeżeli kluby w ogóle szukały zawodników, koncentrowały się na zawodnikach tanich, z którymi można podpisywać umowy na minimalny, półroczny okres pracy.Niemiecka Bundesliga na transfery przeznaczyła sześć razy większe środki, a sam Wolfsburg aż 30 milionów euro. Jeden z jego nowych piłkarzy, Ricardo Rodróguez, kosztował prawie tyle, ile wydano w całej lidze hiszpańskiej (8,5 miliona euro). Nawet pomiędzy wydatkami klubów francuskich a hiszpańskich istnieje ogromna różnica.



Wydatki w zimowym okienku transferowym.



1. Bundesliga: 53,915,000 euro



2. Serie A: 50,840,000 euro



3. Premier League: 48,690,000 euro



4. Ligue 1: 42,000,000 euro



5. Liga BBVA: 8,700,000 euro
 
Jest kryzys i drużyny starają się oszczędzać , wiec jesli już zatrudniają kogoś to w większoći zawodników z kartami w rękach. W Hiszpani wiele nie wydano , ale należy popatrzeć na taki Espanyol Barcelona który nic nie wydał , a sprowadził Kalu Uche, Victora Sancheza i Philippe Coutinho , co pozwala im realnie myśleć o grze co najmniej w LE w przyszłym sezonie.







Johann Vogel powrócił z emerytury i zagra w Grasshoper Club Zurich
 
Philippe Coutinho? To ten co grał w Interze? Zapamiętałem to nazwisko z meczu Inter - Tottenham 4-3. Poprawcie mnie jeżeli to nie ten ;)
 
Piotr Brożek został wypożyczony z Trabzonsporu do Samsunsporu. Nowym piłkarzem Samsunsporu został również grecki napastnik Theofanis Gekas kupiony z Eintrachtu Frankfurt za 350 tys.



Dino Drpić - chorwacki obrońca rozwiązał kontrakt z ukraińskim Wołyniem Łuck. Drpić znany jest z tego że uprawiał z żoną Nives Celzijus seks na środku boiska.Swego czasu był na testach w Legii Warszawa.
 
brak miejsca w podstawowym skladzie, a zarazem brak rozwoju mlodego zawodnika







gekas juz jakis czas temu przeszedl, nawet ostatnio 2 bramki strzelil w lidze
 
@Hubi



Szanse Barca - Real są 50% na 50% (moim zdaniem), więc uważam,że jeżeli Blaugrana będzie w formie nikt jej nie zatrzyma z wyjątkiem drużyny z Madrytu, zwłaszcza,że dwie bardzo mocne drużyny z Manchesteru odpadły.



Sorry,że dopiero odpisuje,ale miałem mały problem i dopiero teraz wszedłem na cohones.
 
I co? Gdzie jest czerwona dla Pinto ? Wałek na początku spotkania. Macie dobrą transmisję? bo mi zacięło i nie działa , dajcie coś byle nie na vshare pluginie bo mi na chromie nie działa.







A i pan komentator Sportklubu chyba sam jeden rękę widział u Igły w Meczu z Realem.
 
A ja ogladam mecz Bolton-Arsenal;] swietne tempo, bardzo dobrze sie oglada spotkanie ale kilka zmarnowanych "setek" Kanonierów potrafi przybic:( Mam nadzieje ze dalej bedzie lepiej;] jesli jest ktos zaintereosowany to Canal+Gol
 
Sercem jestem za Boltonem,Blackburnem i Valencją.



Dlaczego za Boltonem? Bo jak Arsenal wygra to przeskoczy LFC w tabeli.



Tak samo za Blackburnem bo jak Newcastle wygra to także przeskoczy Liverpool.
 
Valencia nieźle gra, czerwo dla Pinta ewidentne, ogólnie wiele zmarnowanych sytuacji.



Mam nadzieję, że Guardiola coś zmieni i lepiej Barca będzie się prezentowała w drugiej połowie,ale czego ja oczekuje grają bez Xaviego, Iniesty i Alvesa...
 
Messi nie strzela karnego.. Mógł by raz na jakiś czas zmienić róg w który strzela, bo poraz kolejny w arcyważnym momencie bramkarz broni jego karnego.
 
Kolejny mecz i kolejne kontowersje ...



Trochę nawet współczuję prawdziwym kibicom Barcelony po wygranych meczach w których najważniejszą role odgrywał sędzia.



Jakbym był ich kibicem to czułbym się conajmniej zażenowany.



W rewanżu liczę na Valencie. Podoba mi sie gra Mathieu, jestem ciekawy jak dalej będzie się prezentował.
 
Dlaczego kibice mają czuć się zażenowani ? Sędzia i przedstawiciele, którzy ich wybierają powinni się czerwienić :)
 
@up







Bo czują , że by mogli wygrać bez pomocy sędziów , a teraz każdy powie , że gdyby nie sędziowie (i może mieć tu racje) to by nie wygrali.
 
! ! ! FANTASY LIGA ! ! !

http://fantasyliga.wp.pl/main/login.html


Jest ktoś chętny do stworzenia ligi MMAR ?


Swoją drogą zachęcam do wzięcia udziału, coś na ksztalt "Wygraj Ligę", ale moim zdaniem dużo lepsze. Jeśli ktoś gra, albo założy drużynę i zamierza zagrać i chce dołączyć do ligi prywatnej MMA to głośno krzyczeć. Warto teraz zacząć, bo gra startuje od zera (tzn. zaczyna się wraz z rundą wiosenną, czyli czas jest do 17.02.12). Udział jest oczywiście nieodpłatny. Tak czy inaczej jeśli zgłosi się parę osób to założę ligę prywatną. I mała uwaga techniczna, jeśli ma to mieć sens to podpisujcie swoje drużyny nickami z MMA Rocks.
 
jako rocksi gramy w fantasy premier league, nie wiem czy uczestniczysz.



wieczorem zajrzę i jak coś to się podłączę.
 
W Egipcie nieźle kiboli poniosło ...



Co do tej ligi to chętnie bym zagrał, choć nie wiem jak z dyspozycyjnością, bo cięzko mi niekiedy czas skołować ...



Inna sprawa, że oglądam serial The League, o Fanstasy Football i jest zajebiste :]
 
Pepe największym brutalem La Liga? Na równi z... Messim!

Krytyka za brutalną, wręcz zwierzęcą grę Pepe, nie ustaje. Jak jednak wyliczył hiszpański dziennik "El Mundo Deportivo" niemal równie często co defensor Realu fauluje filigranowy napastnik Barcelony, Lionel Messi. Szokujące?
To właśnie Pepe znany jest z bezkompromisowej walki, która czasem nie ma nic wspólnego z futbolem. Z kolei Messi to jeden z najczęściej faulowanych piłkarzy w Primera Division, wirtuoz piłki, zupełnie inny typ zawodnika niż rzemieślnik Pepe.
Statystyki prowadzą nas jednak do konstatacji, że obaj są równie brutalni, obaj bowiem faulują niemal tyle samo. Portugalczyk w 20 dotychczasowych meczach Primera Division popełnił 16 fauli. Tyle samo przewinień ma na swoim koncie Messi. Co więcej, do tej pory Pepe ujrzał pięć żółtych kartek, czyli tylko o jedną więcej, niż zawodnik Barcelony.

Co prawda Pepe już raz w tym sezonie wyleciał z boiska za czerwona kartkę (ligowy mecz z Sevillą), z kolei Messiemu jeszcze się to nie zdarzyło.
 
Messi będący uosobieniem idei fair play to jeden z moich (moich i Asiera del Horno) ulubionych mitów dotyczących Barcelony.
 
Jakbyście oglądali mecze Barcelony to byście widzieli jak Messi brutalnie fauluje tania sensacja ...



Większośc kartek to za rozmowy z sędziami czy ostatnio za pomoc ręką. A faule są taktyczne żeby przeciwnik nie zrobił szybko kontry.
 
Widze, ze duzo osob myli gre nie fair z brutalnoscia, a to duza roznica.



Malinowsky:



A juz stawianie Messiego na rowni z Pepe jest niedorzeczne. Troche nie rozumiem ciebie, bo mialem cie za goscia ktory calkiem trzezwo patrzy na cala sprawe dotyczaca Real-Barca. Rozumiem gdybys napisal Dani Alves, ale nie ten mikrus. Oczywiscie zdarza mu sie faulowac, czasem ostrzej, ale ludzie bez przesady. To jest taki maly zadziorny zawodnik, ktorych na boisku wielu, jego problem polega na tym, ze ze wzgledu na jego klase wielu osobom sie wydaje, ze powinien byc idealny. W Barcelonie jest kilku graczy, ktorzy ostrzej graja od Messiego, jak np. Puyol, choc przyznac musze, ze on gra ostro, ale to jest gosc z klasa na bosiku.



Poza tym popatrz na faule obu graczy. A zolte kartki wynikaja czesto z tego co opisal wyzej Tar Ellemdil.



PS. Najpierw proponuje obejrzec pare meczow Barcelony, a nie HL. To tak jakby nie ogladajac ostatniej walki Erica Silvy w UFC z czystego wyniku twierdzic, ze to bardzo brutalny zawodnik :)
 
Back
Top