Piłka nożna

Ligę Barcelona wygrała 3x przez ostatnie 3 lata więc teraz jak będą drudzy to nic wielkiego się nie stanie. Sezon udany to obronienie Ligi Mistrzów jako pierwszy klub w Historii.
 
@Madzer



Zgadzam się w Premier League jest wiele świetnych zespołów w Primera Divison tylko dwa.
 
Wg mnie najlepsze ligi do oglądania:



Premier League,



Bundesliga,



Serie A,



Primera Division.







Dlaczego PD na 4 miejscu? Otóż sa tam dwa zespoły, mało niespodzianek, zaś w ww ligach wiele się dzieje, wiele więcej niż w PD. Liderzy nie zawsze wygrywają, mecze nie sa tak jednostronne.
 
Ligue 1 też jest ciekawa, ale poziom jest niższy, niż w wyżej wymienionych ligach...


W Eredivisie zaś, często pada duża ilość bramek w meczach. Bilans lidera, PSV, to 52:21 w 19 meczach
 
Ja się z Tobą zgadzam, chciałem tylko uzupełnić i dodać kilka lig, które pokazują polskie stacje i które są jednymi z najlepszych w Europie ;)
 
Ja nie lubię oglądać włoskiej ligi, nie podchodzi mi ich styl gry. PL najlepszą ligą, to trzeba przyznać. I ktoś pisał,że widać jakich kibiców ma Barca, po prostu jestem realistą,a nadzieja matką głupich;)



Też bardzo bym chciał obronienia Ligi Mistrzów,ale będzie bardzo ciężko, chyba że Real odpadnie przed meczem z Barcą.
 
wg mnie najciekawsza jest Bundesliga potem PL i PD. Serie A nie trawię i wolę oglądać Francuzów.
 
@TLE







Czyżbyś zaczynał twierdzić , że Real pokona Barce jeżeli dojdzie do bezpośredniego meczu/dwumeczu?
 
@ Madzer



a niby dlaczego miałbym się usprawiedliwiać tym, że sympatyzuję za barcą odkąd pamiętam????



mam się smucić faktem, że właśnie mamy przyjemność oglądać prawdopodobnie najlepszą drużynę klubową w historii tej gry?



mam ronić łzy z tego powodu, że praca którą zapoczątkował cryuff jest świetnie kontynuowana przez jego podopiecznego?



jedyne czego mogę żałować to tego, że nie jestem jednym z socios.:-)



odnośnie zwrotu "sezonowiec" jestem w stanie przyznać słuszność zdaniu, które napisał Gambit.



wydaje mi się jednak, że w naszym pięknym kraju to zjawisko jest powiedzmy sobie ... popularne.



dziś jest to bardziej widoczne poprzez rosnącą siłę mediów i łatwość przekazu informacji.



zgodzisz się chyba, że przed bumem na barcę był manchester united, w latach 90- tych na tapecie były kluby włoskie, a gdyby net i wolne media były wcześniej w latach 80- furorę robiłby real, a w 70- bayern i ajax...



drużyna, która robi wyniki zawsze będzie przyciągała kibiców i tak dzieje się teraz z barceloną.



mnie cieszy, że wynik jest, aczkolwiek pamiętam, że kolorowo nie było, cofnijmy się chociażby do lat 1999-2004.



poza barcą mocno trzymam za west ham united i olsztyńskim stomilem.



nie muszę chyba dodawać, gdzie te ekipy teraz są, ale cierpliwie czekam na ich sukcesy.



nie wiem tylko czy się doczekam, bo z roku na rok moje zainteresowanie kopaną drastycznie spada...



pozdrawiam.
 
Nom fani realu, już puszczają wodze fantazji :]



a7.jpg




pique7dedos.jpg








BTW, Saga transferowa gdzie wreszcie zagra Borysiuk, coś się piłkarzykowi pomieszało ....

Środa - Borysiuk w tureckiej Antalyi przygotowuje się z Legią do rundy wiosennej, gdy okazuje się, że na tydzień przed zamknięciem okna transferowego chce go kupić niemieckie Kaiserslautern. Menedżer piłkarza Mariusz Piekarski wsiada w samolot i leci do Turcji.



Czwartek - Borysiuk strzela w sparingu pięknego gola reprezentacji Turkmenistanu. Wieczorem on i jego menedżer negocjują z Kaiserslautern. Z trzyosobową ekipą z Niemiec - dyrektor sportowy, szef skautów i asystent trenera. Rozmowy trwają do wieczora.



Piątek - Borysiuk w rozmowie ze Sport.pl przyznaje, że nie porozumiał się z Kaiserslautern. Bliżej jest mu do Club Brugge, które też przedstawiło mu ofertę.



Sobota - "Ariel Borysiuk w Kaiserslautern" informuje oficjalna strona Legii. Piłkarz uzgodnił jednak warunki kontraktu z Kaiserslautern. Porozumiały się też kluby. Następnego dnia ma wylecieć na testy medyczne i podpisać kontrakt. Sparingowe zwycięstwo kolegów nad Dynamem Mińsk ogląda z trybun. Szef skautów niemieckiego klubu w rozmowie ze Sport.pl zachwyca się nad Borysiukiem.



Niedziela - Borysiuk rano po raz ostatni trenuje z Legią. Po południu leci do Niemiec. Okazuje się, jednak że zamiast do Kaiserslautern, jedzie do Brugii. Belgowie oferują mu wyższy kontrakt, bo przed momentem odmówił im norweski pomocnik Markus Henriksen.



Poniedziałek - Niemcy są wściekli. Rzecznik prasowy Kaiserslautern wini piłkarza za fiasko transferu. Oficjalna strona Legii informuje, że piłkarz jest blisko Club Brugge. Borysiuk przechodzi testy medyczne w Brugii, odwiedza klub i... wyjeżdża do Niemiec.



Wtorek - ?
 
Pawłowski z Lechii prawodpodobnie podpisał kontrakt z Udinese ale do konca tego sezonu pozostanie w Gdańsku.



Mecz Parma - Juventus odwołany z powodu złych warunków. Szkoda, bo cały dzień żyłem tym meczem.
 
Ktoś jeszcze powaznie traktuje jego aspiracje do gry w kadrze? Nie wiem jakie są jego relaje z Fergusonem, ale powinien spitalać z MU najszybciej jak się da ... a okienko już zamknięte :]
 
Mistrzostwa Europy w Futsalu ! Polecam.



Co do Kuszczaka to przykleił się do ciepłego stołka za fajną kasę, bramkarz zapomniany, wiekowy, raczej nic więcej nie zdziała w swej karierze.
 
z tego co pamiętam to Ferguson nie chciał go puścić bez jakiejś "szalonej" kwoty odstępnego. Póki co Kuszczak marnuje talent...
 
Ale dziś się zawiodłem na Assou Ekoto. Powinien wylecieć z boiska po brutalnym faulu, a sędzia nic nie widział. Wygrywali już 3:0 po co ten faul.. Powinni go ukarać bo zachował się jak idiota.
 
Back
Top