Piłka nożna

Napoli gra jednym napastnikiem (Mertensem) i to przefarbowanym ze skrzydła. To że telewizje rozrysowują Insigne i Mertensa w napadzie, a Zielińskiego/Fabiana Ruiza na lewym skrzydle, to nie oznacza, że Napoli tak gra.
Juventus gra 4-3-3 lub 4-2-3-1, Cristiano śmiga ciągle po skrzydle, nawet jak nie ma Mandżukicia, więc nie wiem skąd ten pomysł.
Arsenal podobnie, Auba w ustawieniu z Lacazette gra na lewym skrzydle, czasami na ŚPO, ale nie na ataku.
Jedynie Atletico się zgadza gdy wychodzą atakiem Costa-Griezmann.
Oglądam Serie A od jakiś 20 lat. A to co mi wyżej próbujesz tłumaczyć (bo nie zgadza się z Twoją tezą) misja się z prawdą. Jedynie z Arsenalem się zgodzę, choć Aubameyang to fałszywy skrzydłowy. W Juve jest Dybala, a Martens to już nie skrzydłowy. Pozdrawiam
 
46371482_3218781764934000_489891859636682752_n.jpg


Na podstawie tego screena z PESa 6 przypomniałem sobie, że kiedyś prawie każda drużyna grała ustawieniem z dwójką napastników. Chyba już teraz w Europie nikt tak nie gra... Jakaś drużyna Wam przychodzi na myśl z topowych zespołów, żeby grała w takim systemie?

Milan w tym sezonie wychodził kilka razy Higuainem i Cutrone. Sampdoria regularnie gra dwójką napastników
 
Oglądam Serie A od jakiś 20 lat. A to co mi wyżej próbujesz tłumaczyć (bo nie zgadza się z Twoją tezą) misja się z prawdą. Jedynie z Arsenalem się zgodzę, choć Aubameyang to fałszywy skrzydłowy. W Juve jest Dybala, a Martens to już nie skrzydłowy. Pozdrawiam
Juventus nie gra typową dwójką napastników jak przytoczone drużyny sprzed kilku lat. Jak już to 3 z przodu, jeden środkowy + dwóch oskrzydlających. Oczywiście zdarzają się akcje w których dwóch piłkarzy tworzy duet w ataku ale nie jest to główne założenie taktyki Allegriego.
 
Juventus nie gra typową dwójką napastników jak przytoczone drużyny sprzed kilku lat. Jak już to 3 z przodu, jeden środkowy + dwóch oskrzydlających. Oczywiście zdarzają się akcje w których dwóch piłkarzy tworzy duet w ataku ale nie jest to główne założenie taktyki Allegriego.
W dzisiejszej piłce mało który zawodnik jest przyspawany do danej pozycji na stałe. I tak taki Mandżukić pełni inną rolę w grze obronnej, ale ma też inne zadania w ofensywie. Bo Allegri nie przesuwa go na bok po to, żeby wykorzystać jego drybling, szybkość i przebojowość. Dlatego Ronaldo to wolny elektron, który operuje bliżej skrzydła, Dybala to wiadomo, a Chorwat to napastnik schodzący ze skrzydła, a w defensywie pomagający zabezpieczyć flankę przy ofensywnie usposobionych wahadłach (Cancelo - Sandro).
 
Oglądam Serie A od jakiś 20 lat. A to co mi wyżej próbujesz tłumaczyć (bo nie zgadza się z Twoją tezą) misja się z prawdą. Jedynie z Arsenalem się zgodzę, choć Aubameyang to fałszywy skrzydłowy. W Juve jest Dybala, a Martens to już nie skrzydłowy. Pozdrawiam

Obejrzałem każdy mecz Juve w tym sezonie i w żadnym przypadku gdy na boisku jest Mandzukić nie można uznać, że Dybala jest napastnikiem. Kwestie Cristiano wyjaśniłem wcześniej. Jak Dybala jest napastnikiem, to wtedy kto gra na prawym skrzydle według Ciebie? Khedira? Czasami CR7 zejdzie na tę stronę, ale nie można go przypisywać też do tej pozycji, a w 90% spotkań gra na lewej stronie. Jako przykład jego pozycji może służyć mecz z Napoli.
To, że Mertens to już nie skrzydłowy to wiem, ale do rasowego napastnika mu daleko, jednak można go przypisać do tej pozycji. Ale Insigne traktować jako "9" to już całkiem niezbyt rozważna propozycja.
 
Obejrzałem każdy mecz Juve w tym sezonie i w żadnym przypadku gdy na boisku jest Mandzukić nie można uznać, że Dybala jest napastnikiem. Kwestie Cristiano wyjaśniłem wcześniej. Jak Dybala jest napastnikiem, to wtedy kto gra na prawym skrzydle według Ciebie? Khedira? Czasami CR7 zejdzie na tę stronę, ale nie można go przypisywać też do tej pozycji, a w 90% spotkań gra na lewej stronie. Jako przykład jego pozycji może służyć mecz z Napoli.
To, że Mertens to już nie skrzydłowy to wiem, ale do rasowego napastnika mu daleko, jednak można go przypisać do tej pozycji. Ale Insigne traktować jako "9" to już całkiem niezbyt rozważna propozycja.
A kim niby? Ofensywnym pomocnikiem? Ronaldo bazowo śmiga po skrzydle, ale często opuszcza pozycję i robi za napastnika (jak na boisku jest Chorwat to robią to zamiennie). Akurat Juventus to mój konik.

Nigdzie nie napisałem, że Insigne to 9-tka.
 
Ogółem dyskusję można zakończyć tym zdaniem
W dzisiejszej piłce mało który zawodnik jest przyspawany do danej pozycji na stałe
. Piłka poszła do przodu i teraz taktyka jest tak elastyczna, że ciężko mówić o typowym napastniku czy typowym skrzydłowym. Wystarczy spojrzeć na środkowych pomocników. Kiedys jeden miał odebrać piłkę i oddać drugiemu który miał rozegrać. Teraz na najwyższym poziomie piłkarze muszą posiadać każdą z tych umiejętności.
 
Aż sprawdziłem bo widziałem 2-0. W sumie nie przewidziałbym, że oni w tej grupie ugrają tylko 2 punkty.
 
Ogólnie finałowa czwórka dość ciekawa i mimo wszystko nie licząc Portugalii sensacyjna.
Portugalia
Szwajcaria
Anglia
Holandia
 
Młodzi teraz nie robią kabaretu tylko standup. Dlaczego? Bo kabaret to przestarzały format, nudny i grany zazwyczaj dla Januszy w TV dlatego zazwyczaj nie porusza drażliwych tematów czy słownictwo jest mocno ograniczone. Jeżeli to coś powyżej to "prężnie rozwijający się kabaret" to brak mi słów.
 
Back
Top