Piłka nożna

A ja sie z toba Zellboys nie zgodze. Nie mozna wszystkich wrzucac do jednego wora. To tak jak nie kazdy biedak jest zlodziejem itp. Ja np. kibicuje Barcelonie i Borussii Dortmund od lat dziewiecdziesiatych, gdy jako nastlatek urzekla mnie ich gra i tyle. W obecnych czasach tym cieszy mnie gdy obie te druzyny wyszly z dolka (zwlaszcza BVB).
 
http://pemocasillas11.wrzuta.pl/audio/2P7NOmixWfz/sillwest-real_madrid







Taka pioseneczka o Realu :D







Szkoda , że wraz z tym jak Real zacznie wygrywać przybędą sezonowcy. Aj, aj..
 
Akurat jak chodzi o BVB to nagły wzrost fanów ma bezpośredni związek ze zdobyciem mistrzostwa Niemiec w ubiegłym sezonie oraz (i tu kluczowa sprawa) gra tam aż trzech Polaków a jak w klubie który jest najlepszy w Niemczech grają nasi rodacy to już w ogóle mieszanka wybuchowa. Ja na przykład w pełni to rozumiem, bo sam zainteresowałem się Borussią około 2005 czy 2006 dlatego, że jedną z kluczowych ról odgrywał tam Ebi Smolarek, potem przyszedł Kuba a teraz dołączyli do niego Lewy i Piszczek.

Co do 'fanów' Realu i Barcy to sam tego nie rozumiem, chyba to jakaś moda...
Ja osobiście jestem fanem Realu jakoś tak od 9 czy 10 roku swego życia a stało się to za sprawą pewnego Francuza z łysiną którym byłem totalnie zachwycony, niedawno zresztą wylosował nam tzw. grupę marzeń...
 
Są już podane składy :) Już tylko 25 minut:) HALA MADRID!!







Real Madryt: Casillas, Coentróo, Pepe, Sergio Ramos, Marcelo; Xabi Alonso, Lass; Di Maróa, ózil, Cristiano Ronaldo; Benzema


FC Barcelona:
Valdós; Alves, Piquó, Puyol, Abidal; Busquets, Xavi, Iniesta; Cesc, Messi, Alexis











HALA MADRID!!
 
Ależ ten mecz jest prowadzony w szybkim tempie! Oby Ramos tak dalej Messiego powstrzymywał , który nota bene powinien za faul na Alonso obejrzeć drugie żółtko :)







CR za bardzo chce sam się pokazać , to co robi Di Maria to coś fenomenalnego , oby nie osłabł w drugiej połowie.
 
No i Real w tarapatach.... Mam nadzieję, że jeszcze się odbiją, żeby były emocje w końcówce :D
 
Real słabiutki, przykro to mówic ale zasłużył na przegraną, Barcelonie nawet sędziowie nie musieli pomagac. CR dno. Wszystko zepsuło się po tej bramce na 2:1. Szkoda bo liczyłem na dużo więcej.
 
jakby przy 1:2 ronaldo strzelił tą główke to kto wie jakby się to potoczyło, no ale cóż, nie ma co gadać zwycięstwo zasłużone

@uffffff
ja mam nawet do tej pory gdzieś w szafie koszulkę sukera ;)
 
Zelboys , ja chyba rozumiem o co Ci chodzi. Przypuszczam ,że Ty dzielisz kibiców na takich sprzed TV i takich ze stadionu, a w takim wypadku ciężko Polakowi być kibicem zagranicznej drużyny.



Real w pierwszej połowie zaskoczył mnie niesamowicie, nawet jego gra mi się podobała ;) Ale to co zrobiła Barca w drugiej połowie to totalne szaleństwo. Myślę ,że Guardiola jak nigdy odpowiedział na pytanie czy jest dobrym trenerem?



@ufffff ja pamiętam Sukera a nawet Zamorano (choć to już bardzo kiepsko)
 
@Sosa


Dla mnie, Guardiola będzie dobrym trenerem tylko wtedy, jeśli potwierdzi klasę w innym klubie - chociażby tak, jak zrobił to Jose Mourinho.
 
Madzer , to Twoje prawo i w sumie mądry sposób. Ja widzę ogromną różnicę między Guardiolą który radzi sobie z taktyką Mou a Rijkardem który zawsze miał problem.
 
Guardiola to złote dziecko Barcelony. Wiadomo, że jako wychowanek, był idealnym kandydatem do tego, by zostać szkoleniowcem swojej ukochanej druzyny. Oczywiście , nie neguje jego sukcesów, które osiągnął juz w pierwszym sezonie prowadzenia Barcy...
Aczkolwiek Barca jest nieosiągalna dla Realu tylko w Primiera Division - jeśli chodzi o wygraną w jakich kolwiek pucharach, widzę juz większe szansę Realu...
Co do taktyki, to zgodzę się z Tobą. Pepe jest głównym "winowajcą" sytuacji, gdzie nie muszę tak naprawdę oglądać GD, bo wiem, jak to się skończy...

@Tar

Ferguson już coś udowodnił, bo zdobył mistrzostwo Szkocji z Aberdeen.
 
@Madzer , po tym meczu nie widzę Realu w żadnym dwumeczu z Barcą. Jestem bardzo ciekaw jak Real poradzi sobie w kolejnych meczach, Mou to świetnie motywujący trener ale to już kolejna przegrana jego piłkarzy z Barca.
 
Tragedia. Co ten CR dziś dawał ciała aj aj aj... REal ładnie mnie zaskoczył liczyłem , że na 2:0 dobiją i Gran Derbi nasze.. a tu znów kicha..
 
Madman:



Zgodze sie z toba, ze wzrost fanow BVB nastapil po tym jak zaczeli osiagac dobre rezultaty, a prym wida w niej Polacy. Jesli chodzi o mnie to nie ma to nic wspolnego z tym, czy sa tam Polacy, czy nie. Ja przykladowo zaczalem interesowac sie BVB w latach 90' gdy grali w niej Chapuisat, Herrlich, Sammer, Kóhler, czy mlody Ricken.



Madzer:



Jak dla mnie to Pep jest lepszym trenerem. Mourinho jest wszechstronniejszym, bo osiagal sukcesy juz w kilku krajach. Ale nie oszukujmmy sie latwiej nauczyc pilkarzy systemu - "zamurujmy bramke, kopmy do przodu, a moze nasz jedyny napastnik dobiegnie i cos strzeli" anizeli takiej pilki jaka gra Barcelona.



----------------------------------------------------------------



Co do El Clasico: Mam trzy wnioski :) Dwa odnosnie Realu, jeden Barcy.



Real - po pierwsze zmiana trenera, bo z Herr Autobus daleko nie zajada. Akurat Mourinho w starciach z Barcelona dobrze wygladal wtedy, gdy wstawial autobus do bramki (patrz Real z trojka defensywnych pomocnikow, czy Inter). Zreszta za czasow Chelsea tez ostro meczyl bule.



Druga sprawa, to placzaca Krysia, czyli wywalenie go i zastapienie kims innym, badz za jego gaze mozna zatrudnic kilku, ktorzy pociagnal ten wozek. Jak dla mnie to ten pilkarz w najwazniejszych meczach glownie zawodzi (patrz El Clasico, final ligi mistrzow Barca-MU, czy imprezy typu ME i MS). Glowne swoje zdobycze bramkowe zalicza w starciach ze slabszymi druzynami.



Barcelona - to zmiana bramkarza. Choc ostatnio radzil sobie dobrze (nie licze dzisiejszego meczu), to i tak ma opinie bramkarza, ktory potrafi zawalic w najwazniejszych momentach. Glowny jego atut to gra nogami. Ale w tych czasach mlodzi bramkarze juz zaczynaja nauke od tego aby grac dobrze nogami, wiec taki Wojtek Szczesny bylby idealna osoba, aby szybko Valdesa wygryzc ze skladu.
 
fusel







Wyjebanie CR? Facepalm...







Dziś dawał dupy , ale to najlepszy gracz Realu , jeżeli nie najlepszy na świecie . W formie jest niesamowity. Jeżeli ktoś jest lepszy od niego , to tylko Messi , a nie wiem jak można się chcieć pozbyć drugiego w kolejności najlepszych na świecie piłkarza... to tak jak by Dana wywalił GSP teraz...
 
Back
Top