Piłka nożna

Niestety , napewno dostanie. CR by musiał strzelić o 40% więcej bramek od Leo , żeby go uznali za najlepszego. Ja mam wątpliwości czy CR będzie drugi czy Xavi , bo z tymi federacjami to nie wiadomo. :)







Dziś Real wyjdzie rezerwą i pobawi się z Ajaxem , który musi walczyć o awans ;)
 
Niestety , napewno dostanie. CR by musiał strzelić o 40% więcej bramek od Leo , żeby go uznali za najlepszego. Ja mam wątpliwości czy CR będzie drugi czy Xavi , bo z tymi federacjami to nie wiadomo. :)







Dziś Real wyjdzie rezerwą i pobawi się z Ajaxem , który musi walczyć o awans ;)
 
Myślę, że Cristiano nawet jak nie dostanie Złotej Piłki to i tak nie będzie smutny na święta



c723f25e-0185-44d3-b8ca-e44d6c1c7dea_20111207022820_000006lis4403111207.jpg
 
mi sie nie podoba cala ta ide Zlotej Pilki FIFA, wszystko bylo fajnie jak byla to nagroda France Football
 
Według mnie jedna nagroda jest lepsza zamiast dwóch.



Co do samej złotej piłki to według mnie powinno byc tak:



Messi 80%



Ronaldo 15%



Xavi 5 %.



Co do Messiego to jest on najlepszym strzelcem na świecie i najlepszym asystującym na dodatek wygrał La Liga,Superpuchar, Ligę Mistrzów,Superpuchar Hiszpani.



Jeszcze jest od 3 lat królem strzelców LM ,a w zeszłym roku wyrównał rekord 12 goli w 12 meczach.



Zeszły sezon 55 mecze 53 gole 24 assysty



Obecnie 23 mecze 27 goli 12 assyst



Trzeba byc hipokrytą twierdząc ,że ktoś inny jak Messi może byc najlepszym piłkarzem na świecie.
 
CR 55 meczy 54 bramki



W tym sezonie ma więcej asyst CR i gra w drużynie bez takich asystentów jak Xavi , Iniesta :)
 
malinowsky nie wiem jak mam tobie odpowiedziec na to pytanie ,ale jeśli chodzi o karne to za dużo ich nie było ;)



A co do asysty dla Messiego to większośc jest od Dani Alvesa albo innego napastnika.
 
United i City. Hehehe.



A ciekawi mnie za ile Dinamo sprzedało mecz. Sędziowie z meczu Ajax-Real też rewelacyjni. Nie uznać 2 prawidłowo zdobytych bramek Ajaxowi i tym samym wyjebać ich z LM. Widzę, że takie wałki nie tylko w polskiej lidze.
 
CR 55 meczy 54 bramki i na pocieszenie puchar krola, jeszcze trzeba cos wygrac zeby dostac nagrode fifa
 
Teraz pewnie Messi zgarnie, aczkolwiek za rok poprzedni (2010) nagroda zdecydowanie należała się Sneijderowi.
 
Oglądałem wczorajszą relacje multiliga mistrzów na n-ce ale dokładnie nie pamiętam czy najpierw Olympiakos strzelil na 3:1 Arsenalowi czy Marsylia Dortmundowi na 2:2. Jesli najpierw było 3:1 i 2:1 dla Dortmundu to znając geniusz finansowy Deschampa wykorzystał kurs na awans Marsyli ;)



Odpadnięcie Man City z pseudo grupy smierci mnie nie zaskoczyło ,dużo wiekszym zaskoczeniem była dla mnie wczorajsza postawa Porto i mordęgi MU... I nagle Liga Europejska zrobiła się ciekawa ;)







@Hubi ,no offence ale parę postów wcześniej twierdziłeś ,że Xabi Alonso to najlepszy rozgrywający na świecie.
 
@sosa







Tylko , że Alonso pracuje na całą drużynę , nie tak mocno jak cała Barca na Messiego :) A właśnie przy Alonso. Jego wczorajsza bramka przy golu na 3:0 mnie w tym utwierdziła. Wszedł na 30 minut i taką asystę zaliczył , miodzio :) Sędziowie też coś w chuja polecieli , nie ładnie to wygląda. 2 bramki dla Ajaxu powinny być , a Lyon zaczął za szybko coś strzelać potem te bramki , nie nadążałem czytać relacji na wp i była brama co chwile ;)
 
Ja bym dał raczej 11 barcelończyków , 5 sędziów i ktoś z UEFA :)







A Real w 10 bo i tak czerwo dostanie ktoś.
 
Tylko , że Alonso pracuje na całą drużynę , nie tak mocno jak cała Barca na Messiego :)


Nijak nie mogę się z tym zgodzić ale cóż ,wolność poglądów mamy ;)



Jestem ciekaw co wyniknie z zamieszania z Ajaxem i Lyonem bo skandal wisi w powietrzu







A Gran Derbi na pewno będą na tyle gorące ,że więcej niż 21 piłkarzy na boisku na końcu spotkania nie będzie
 
" Odpadnięcie Man City z pseudo grupy smierci mnie nie zaskoczyło "



Sosa,widziałeś jakąś mocniejszą grupę?
 
Według mnie kadrowo mocniejszej nie było co nie zmienia faktu ,że nijak nie była to dla mnie grupa śmierci. Z wielkich liczacych się klubów był w niej tylko Bayern ;Napoli i Man City to kluby na dorobku które póki co mają w składzie tylko wielkie gwiazy. Villareal pomine.
 


Cud w Zagrzebiu, czy jednak przekręt na dużą skalę? Francuzi zaczęli dochodzenie, UEFA umywa ręce...




8 grudnia 2011 - 20:11

Sytuacja Olympique Lyon przed ostatnią serią spotkań fazy grupowej Ligi Mistrzów była nie do pozazdroszczenia. • Les Gones • , aby marzyć o awansie, musieli liczyć na porażkę Ajaxu Amsterdam z Realem i przede wszystkim odrobić do Holendrów siedem goli • bo taka właśnie była różnica w bilansie bramkowym między zespołami. W bezpośrednich pojedynkach dwa razy padł remis 0:0. Przed szóstą kolejką grupy D, tabela wyglądała tak:



A po niej już tak:



Oba warunki szczęśliwym trafem dla Lyonu się spełniły, chociaż szanse na to były podobne, jak na trafienie szóstki w totka. Zwłaszcza, że francuski zespół do przerwy zaledwie remisował 1:1, chociaż od 30. minuty grał z przewagą jednego zawodnika.



"Cud Lyonu • - tak artykuł na temat tego, co wczoraj wydarzyło się w Zagrzebiu tytułuje francuski • Le Parisien • . Do tego dorzuca wielkie zdjęcie cieszących się z awansu do kolejnej rundy graczy OL. Okej, cud na pewno • nie codziennie przecież strzela się rywalowi siedem goli na jego terenie. Pytanie tylko, czy nie był to taki • cud kontrolowany • .

Taki właśnie scenariusz zasugerował zaraz po meczu na swojej stronie internetowej hiszpański dziennik • AS • . Reporterzy gazety dopatrzyli się po jednym z czterech trafień Bafetimbiego Gomisa dziwnego zachowania obrońcy Dynama • Domagoja Vidy. Defensor chorwackiego zespołu najpierw mrugnął do napastnika Lyonu okiem, a później pokazał mu uniesiony do góry kciuk. Widać to na tym filmie:



Rzeczywiście • jakiś gest Vidy w kierunku Gomisa jest, ale tak naprawdę można go zinterpretować na wiele różnych sposobów.

Teoretycznie • obiektywną opinię o tym spotkaniu powinna wyrazić włoska • La Gazzetta Dello Sport • - ich ten mecz ani ziębił, ani parzył. No to zaglądamy do tego popularnego sportowego dziennika:



• To spotkanie to była jakaś farsa. Gdybyśmy byli członkami UEFA, to dokładnie byśmy tę sprawę zbadali. Bo, gdy wydaje się, że coś jest nie tak, to często jest tak, jak przypuszczamy • - piszą włoscy dziennikarze i ironizują, że w tym meczu Gomis błysnął czterema golami, bo rywale w ogóle nie próbowali bronić.


Chorwaci • co w tej sytuacji zrozumiałe • wszystkiemu zaprzeczają. Na swojej stronie internetowej przedstawiciele klubu z Zagrzebia wydali nawet specjalne oświadczenie: • Dynamo zdecydowanie dementuje wszelkie medialne insynuacje. To skandaliczne i obraźliwe, że ktoś nas podejrzewa i równocześnie nie docenia gry naszych rywali. Większość meczu grali z przewagą jednego zawodnika i w pełni zasłużyli na zwycięstwo • . Jakby na potwierdzenie tego, że spotkanie z Lyonem był tylko haniebnym wypadkiem przy pracy • działacze Dinama postanowili rozstać się z dotychczasowym trenerem • Krunoslavem Jurciciem.


Jedynie Holendrzy i tamtejsze media nie mają wątpliwości • Ajax został oszukany w spotkaniu z Realem, a mecz Dynamo • Olympique Lyon był ustawiony. Z tą pierwszą tezą trudno się nie zgodzić. Wystarczy spojrzeć, jakich goli dla Holendrów nie uznali sędziowie.







Ale wydaje nam się, że akurat w tej sytuacji nie ma sensu doszukiwać się jakiegoś drugiego dna. Wygląda to na zwyczajną i znaną z naszego rodzimego podwórka nieudolność arbitrów. Inaczej ma się sprawa meczu w Zagrzebiu. Holenderskie media już obiegło zdjęcie wspominanego wcześniej Domagoja Vidy, wychodzącego z punktu bukmacherskiego z kuponem w ręce. Fotografia • chociaż nie sprzed potyczki z Lyonem • miała dowodzić, że obrońca Dinama lubi obstawiać mecze. Dla wielu fanów Ajaxu to wystarczyło i już obwiniają defensora o ustawienie spotkania.







- Lyon zdobywał gole z nadzwyczajną łatwością i to jest bardzo dziwne. Na pewno będę popierał zorganizowanie śledztwa w sprawie tego meczu • powiedział po meczu trener Ajaxu • Frank De Boer. Jego wypowiedź publikują wszystkie holenderskie portale. Ale jak można się było spodziewać, UEFA nie ma sobie nic do zarzucenia. Przedstawiciele europejskiej federacji nie widzieli w tych meczach żadnych nieprawidłowości i dochodzenia w tej sprawie nie zamierzają rozpoczynać. Przynajmniej na razie. - Oczywiście, że UEFA ma na uwadze doniesienia, które pojawiają się w mediach po meczu w Zagrzebiu. Ale na obecnym etapie nie jesteśmy w stanie podjąć w tej sprawie żadnych działań. Będziemy rozmawiać z naszym obserwatorem, który był na tym meczu i jeśli on przekona nas, że były jakieś nieprawidłowości, to na pewno przeprowadzimy stosowne dochodzenie • cytuje jednego z przedstawicieli europejskiej federacji holenderski portal Soccernews.nl .



Dalecy jesteśmy od ferowania wyroków i szanujemy zasadę domniemania niewinności, ale coś rzeczywiście może być na rzeczy, skoro śledztwo w tej sprawie rozpoczęła nawet francuska organizacja ds. internetowych zakładów bukmacherskich, o • bądź co bądź • sympatycznie brzmiącej nazwie • ARJEL • .



MACIEJ SYPUŁA




Źródło: weszło.com
 
przy tym artykule brakuje jeszcze tylko wzmianki o tym ,że obserwatorami meczy są ludzie z tak nieposzlakowaną opinią jak M.Listkiewicz...
 
według mnie w tej edycji LM żadna. Ale ja nie widzę potrzeby ,żeby zawsze jakąś tak nazywać.
 
Ehh teraz tylko będą pewnie zaraz jakieś pretensje do Realu. Sędzia powinien uznac te 2 bramki. Sprawa mi śmierdzi i to mocno .







Ale mi to w sumie lata , liczy się zwycięstwo w sobote , zwycięstwo RM :)!
 
@Kruul , nie pamiętam jak wyglądały koszyki ale bardzo możliwe ,że masz rację. Nie zmienia to jednak faktu ,że dla mnie grupy śmierci w tej edycji LM po prostu nie było :)







@Hubi, do Realu raczej nie będzie ale do grupy ludzi udających sędziów to już co innego
 
Back
Top